نمودار لحظه ای ارز دیجیتال بنکور (BNT)

خرید و فروش ارزهای دیجیتال شناخته شده همچون بیت کوین یا اتریوم کار سختی نیست، به عبارت دیگر شما در هر زمان و قیمتی افرادی را پیدا خواهید کرد که قصد خرید و یا فروش ارزهای دیجیتال خود را داشته باشند و به این ترتیب شما به عنوان خریدار یا فروشنده از این نظر با مشکلی مواجه نخواهید شد، به عبارتی حجم معاملات در این ارزهای شناخته شده به قدری بالا است که کاربران این ارزها برای خرید و یا فروش ارز دیجیتال خود با مشکل پیدا نشدن خریدار یا فروشنده روبه رو نمی شوند. اما ارزهای دیجیتال کمتر شناخته شده را نمی توان در هر زمانی و با هر قیمتی خرید و فروش کرد، به زبان ساده می توان گفت که نقدینگی در ارزهای دیجیتال کوچک کم است و این موضوع خرید و فروش این ارزهای دیجیتال را کمی سخت می کند. ایده ایجاد ارز دیجیتال بنکور BNT، به ادعای موسسان آن رفع همین مشکل بوده است. ما تلاش می کنیم که در این مطلب ارز دیجیتال BNT را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار دهیم. 

معرفی بنیان گذاران ارز دیجیتال بنکور (BNT)

ارز دیجیتال BNT در سال 2017 توسط Eyal Hertzog، Guy Benartzi و Yudi Levi تاسیس شد. در ادامه به معرفی مختصر بنیان گذاران این رمزارز خواهیم پرداخت.

Eyal Hertzog

ایال هرتزوگ برای سال های زیادی به عنوان یک کارآفرین موفق شناخته شده بود، وی در اسرائیل یک شبکه به اشتراک گذاری ویدئو را ایجاد کرده بود که بیش از 50 میلیون نفر از این پلتفرم استفاده می کردند.

Guy Benartzi

گای بنارتزی نیز یکی دیگر از موسسان رمزارز بنکور است، اگر بخواهیم از سوابق گای بنارتزی صحبت کنیم باید بگوییم که وی شرکت Mytopia را در سال 2005 تاسیس کرد، کار این شرکت توسعه بازی هایی برای یک شبکه اجتماعی بود. گای بارتزی به عنوان مدیر اجرایی بنکور معرفی شده است.

خواهر گای که گالیا نام دارد نیز به عنوان یکی از بنیان گذاران پروتکل بنکور معرفی شده است، وی که برای سال های متمادی به عنوان یک کارآفرین فعالیت می کرد، مدیرعامل و موسس شرکت Particle Code نیز است.

Yudi Levi

یودی لوی که بیش از 20 سال است که در زمینه فناوری کارآفرینی می کند، مدیر ارشد فناوری رمزارز بنکور است. جالب است بدانید که یودی لوی CoinApp را ایجاد کرده بود که هدف آن استفاده از خدمات CoinApp برای ایجاد رمزارز است.

تاریخچه ارز دیجیتال بنکور

ارز دیجیتال بنکور با نماد اختصاری BNT در حال حاضر (در زمان نگارش این مطلب) با قیمت حدودی 4.08 دلار در صرافی ها مبادله می شود، اما همیشه وضعیت به این صورت نبوده است و این ارز دیجیتال نیز مثل سایر ارزهای دیجیتال نوساناتی را تجربه کرده است که به بررسی آن خواهیم پرداخت.

همان طور که تصویر نمودار قیمتی نیز مشاهده می کنید، در ابتدای کار این رمزارز که در سال 2017 و هم زمان با رشد بازار ارزهای دیجیتال بوده است، قیمت این رمزارز در بالاترین میزان خود یعنی 23.7 بوده است، اما پس از آن قیمت رمزارز بنکور با افت شدید قیمتی مواجه شد و تا 1.7 تقلیل قیمت داشت.

پس از کمی نوسان در آن محدوده قیمت این ارز دیجیتال در اوایل سال 2018  به 10 دلار نیز رسید، اما طولی نکشید که باز هم قیمت آن افت شدید را تجربه کرد و به زیر 1 دلار رسید و برای مدت طولانی تا اواخر سال 2020 نیز با نوسانات کم در همین محدوده قیمتی معامله می شد. اواخر سال 2020 هم زمان با رشد کلی بازار ارزهای دیجیتال رمزارز بنکور نیز همپای دیگر ارزهای دیجیتال رشد نسبی را به همراه داشت و با صعود صورت گرفته قیمت آن به 9 دلار رسید اما باز هم سیر نزولی به خود گرفت. و اما همان طور که اعلام کردیم در حال حاضر این ارز دیجیتال با قیمت 4.08 دلار در صرافی های مختلف مبادله می شود.

ویژگی های ارز دیجیتال بنکور

 1. رمزارز بنکور در دسته ای از ارزهای دیجیتال قرار می گیرد که برای صنعت پرداخت مورد استفاده قرار می گیرند.
 2. نماد اختصاری ارز دیجیتال بنکور، BNT است.
 3. این ارز دیجیتال با بازاری با ارزش تقریبی 970 میلیون دلار رتبه 100 از نظر بزرگی بازار را به خود اختصاص داده است و 04 درصد از کل بازار ارزهای دیجیتال را سهم خود کرده است.
 4. با استفاده از ارز دیجیتال BNT و با کمک الگوریتم های شبکه های بلاک چین اتریوم و ایاس (EOS) نقدینگی مورد نیاز برای ارزهای دیجیتال کوچکتر فراهم می شود.
 5. زمانی که یک کاربر در شبکه اقدام به ایجاد و یا ذخیره رمزارز بنکور کند، توکن های ERC-20 Token و ایاس با به کارگرفتن توکن اصلی BNT شروع به کار کرده تا تبدیلات ارزی مورد نیاز صورت گیرد.
 6. بنکور را می توان به عنوان یک پلتفرم برای تبدیل ارزهای مختلف به یکدیگر بدون نیاز به صرافی واسطه معرفی کرد.
 7. معاملات رمزارز بنکور در لایه ای مجزا که به کسپراتریوم (Casper Etherum) مربوط است صورت می گیرد.
 8. بنکور و همچنین یونی سواپ که رقیب بنکور نیز به حساب می آید، سردرمداران سیستم های مالی غیرمتمرکز هستند.
 9. علاوه بر ترید رمزارز بنکور، کاربران قادر هستند با مراجعه به وبسایت بنکور (network) اقدام به استیک رمزارز بنکور کنند و به این ترتیب با کمک به تامین نقدینگی، پاداش دریافت کنند.

مزایا و معایب بنکور

 1. مزایا

 2. ارزهای دیجیتال که به سختی معامله می شوند با استفاده از پلتفرم بنکور می توانند شانس معامله خود را افزایش دهند.
 3. با کمک پلتفرم بنکور، صرافی های واسطه تا حد زیادی در فرایند تبدیل ارزهای مختلف به یکدیگر حذف خواهد شد.
 4. امکان استیک کردن ارز دیجیتال BNT در وبسایت این رمزارز فراهم شده است و کاربران می توانند با استیک کردن رمزارزهای بنکور خود، پاداش دریافت کنند.
 5. توسعه دهندگان می توانند بدون محدودیت و بدون کسب مجوز از این پلتفرم متن باز (Open Source) استفاده کنند.

معایب

ادعای موسسان پلتفرم بنکور این است که این پلتفرم با کمک ارز دیجیتال مخصوص خود یعنی بنکور(BNT) و الگوریتم های به کار گرفته شده امکان خرید و فروش ارزهایی که کمتر معامله می شوند را تسهیل کند. علی رغم این ادعا، معاملات برای ارزهایی که طرفداران زیادی ندارند همیشه صورت نگرفته است. در نتیجه اگر رمزارزی کمتر در معاملات مورد استفاده قرار گیرد، ممکن است در پلتفرم بنکور نیز با مشکل مواجه شود.

تکنولوژی به کار گرفته شده در بنکور کار جدیدی انجام نمی دهد و یونی سواپ نیز نقدینگی مورد نیاز برای ارزهای کوچک را فراهم می کند. با استفاده از روش کار و تکنولوژی های به کار گرفته شده در پلتفرم بنکور، هزینه معاملات کمی بالا تمام می شوند و تیم این پروژه کاری برای رفع این مشکل انجام نداده است.

کاربردهای ارز دیجیتال بنکور

به طور کلی هدف اصلی این رمزارز کم کردن مراحل تبدیل ارزهای دیجیتال به یکدیگر و همچنین کاهش نقل و انتقالات مورد نیاز برای رسیدن به ارز دیجیتال مورد نیازاست، چراکه تمام این مراحل شامل هزینه هستند.

این پلتفرم یک استخر نقدینگی ایجاد می کند که در آن امکان تبدیل ارزهای دیجیتال به یکدیگر بدون نیاز به صرافی های واسطه فراهم می شود. بنابراین معامله گرانی که قصد دارند ارزهای کوچک با نقدینگی پایین را خرید و فروش کنند، می توانند با استفاده از پروتکل و پلتفرم بنکور با پرداخت هزینه کمتر اهداف معاملاتی خود را به سرانجام برسانند. توسعه دهندگان نیز می توانند به راحتی از پلتفرم متن باز بنکور برای پیاده سازی پروژه های خود استفاده کنند.

کیف پول هایی که ارز دیجیتال بنکور را ساپورت می کنند

کیف پول سخت افزاری لجر (Ledger)

کیف های سخت افزاری همیشه برای دارایی های زیاد و یا سرمایه گذاری های میان مدت و بلند مدت بهترین گزینه بوده اند. کیف پول لجر یک کیف پول سخت افزاری است که بسیار مورد توجه کاربران قرار گرفته است و خوشبختانه از ارز دیجیتال BNT نیز پشتیبانی می کند.

کیف پول سخت افزاری ترزور (Trezor)

دیگر کیف پول سخت افزاری که کاملا شناخته شده است و از رمزارز بنکور نیز پشتیبانی می کند کیف پول ترزور است.

کیف پول نرم افزاری اتمیک (Atomic)

کیف پول نرم افزاری اتمیک از تمام توکن هایی که برپایه استاندارد ERC-20 ساخته شده اند پشتیبانی می کند، در نتیجه دارندگان توکن بنکور نیز می توانند از این کیف پول نرم افزاری استفاده کنند.

کیف پول نرم افزاری تراست ولت (Trust Wallet)

کمتر کسی در دنیای ارزهای دیجیتال را می توانید پیدا کنید که کیف پول موبایلی تراست ولت را نشناسد. خوشبختانه این کیف پول از رمزارز بنکور نیز پشتیبانی می کند.

به طور کلی کیف پول هایی که از استاندارد ERC-20 پشتیبانی می کنند می توانند گزینه ای مناسب برای نگه داری ارزدیجیتال BNT خریداری شده باشند.

توجه داشته باشید که ارزهای دیجیتال خریداری شده در صرافی را حتما به یک کیف پول مطمئن انتقال دهید. سابقه هک شدن پلتفرم غیرمتمرکز بنکور ثابت کرد که حتی صرافی های غیرمتمرکز نیز از خطر هک شدن در امان نیستند. پس فراموش نکنید که بلافاصله پس از خرید ارز دیجیتال مورد نظر، دارایی خود را به کیف پول خود منتقل کنید، مگر آنکه در آن لحظه بخواهید اقدام به معامله در صرافی کنید.

آموزش خرید ارز دیجیتال بنکور

اگر قصد خرید ارز دیجیتال BNT را از صرافی های داخلی داشته باشید می توانید به راحتی حساب خود را با استفاده از کارت بانکی خود شارژ کنید و با ریال اقدام به خرید ارز دیجیتال بنکور کنید.

و اما برای خرید رمزارز بنکور از یک صرافی خارجی باید در ابتدا در یک صرافی ایرانی رمزارزی مثل تتر، بیت کوین و اتریوم یا هر ارز دیجیتال ممکن دیگر را در صرافی ایرانی خریداری کرده و سپس سرمایه دیجیتال خود را به یک صرافی خارجی منتقل کرده و در آن صرافی ارز دیجیتال بنکور را خریداری کنید.

صرافی های خارجی که از رمزارز بنکور پشتیبانی می کنند در ادامه معرفی خواهند شد.

خرید ارز دیجیتال بنکور یا هر ارز دیجیتال دیگر در صرافی های ایرانی و یا خارجی کار چندان سختی نیست و شما به راحتی از پس آن بر خواهید آمد، هرچند به خاطر غیرقابل برگشت بودن معاملات باید دقت کافی را به خرج دهید، با همه اینها عملیات خرید و فروش ارز دیجیتال به طور کلی کار ساده ای است. اما موضوع مهمی که وجود دارد این است که شما بدانید کدام ارز دیجیتال را با چه قیمتی خریداری کنید و یا به فروش برسانید. درواقع تصمیمات درست در زمان درست هستند که سود شما در بازار را تضمین می کنند.

برای برخورداری از این سود باید دانش و اطلاعات خود را تا حد قابل قبولی بالا ببرید، رسیدن به این هدف نیز با شرکت در دوره آموزش ارز دیجیتال و استفاده از تجربیات و متخصصین این زمینه شما را در یک قدمی کسب سود از بازار قرار می دهد، پس از آن دیگر تنها تمرین و به کار بستن آنچه آموخته اید به شما کمک خواهد کرد.

صرافی های پشتیبانی کننده از ارز دیجیتال بنکور

اگر قصد خرید ارز دیجیتال BNT را به صورتی نقدی (اسپات) داشته باشید می توانید از صرافی های مختلف استفاده کنید که در ادامه لیست تمام صرافی های ارائه دهنده رمزارز بنکور را برای شما خواهیم آورد. صرافی BNT Network با داشتن تقریبا 19 درصد معاملات رمزارز بنکور، مورد استفاده ترین صرافی برای استفاده از این رمزارز به حساب می آید.

 • بنکور نتورک (BNT Network)

امکان خرید و فروش رمزارز بنکور با استفاده از طیف وسیعی از ارزهای دیجیتال در صرافی بنکور نتورک برای کاربران فراهم شده است. همان طور که از کاربرد و هدف این رمزارز انتظار می رود، ارزهای مبادله شونده در این صرافی معمولا کمتر شناخته شده هستند، یا به عبارت دقیق تر ارزهای هستند که نقدینگی پایین تری نسبت به ارزهای دیجیتال شناخته شده همچون بیت کوین دارند.

 • بایننس (Binance)

صرافی بایننس که همیشه پیشتاز بوده است نیز به کاربران خود امکان خرید ارز دیجیتال بنکور BNT را با استفاده از ارزهای دیجیتال تتر USDT، BUSD، بیت کوین و اتریوم برای کاربرن فراهم کرده است.

 • کوین بیس (Coinbase Exchange)

کوین بیس یکی از صرافی های بسیار امن است که متاسفانه به دلیل مشکلات سیاسی و تحریم استفاده از آن برای ایرانیان محدود شده است، این صرافی آمریکایی به کاربران خود اجازه می دهد که با استفاده از ارزهای فیات دلار آمریکا، پوند انگلستان و یورو، ارز دیجیتال BNT را خریداری کنند. علاوه بر ارزهای فیات کاربران می توانند با استفاده از ارز دیجیتال بیت کوین نیز اقدام به خرید رمزارز بنکور کنند.

 • کوکوین (Kucoin)

کوکوین یک صرافی بین المللی است که خوشبختانه خدمات خود را بدون محدودیت در اختیار ایرانیان می گذارد. اگر شما هم در صرافی کوکوین حساب کاربری دارید و می خواهید ارز دیجیتال BNT را خریداری کنید می توانید برای این کار از ارز دیجیتال تتر (USDT) استفاده کنید.

 • یونی سواپ (UniSwap)

صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ که رقیب بنکور نیز به حساب می آید به کاربران خود اجازه می دهد که با استفاده از رمزارز WETH ارز دیجیتال بنکور را خریداری کنند. کاربران هر دو صرافی UNiSwap V2, V3 این امکان را دارند.

 • کوینکس (CoinEx)

کوینکس دیگر صرافی بین المللی است که خوشبختانه به کاربران ایرانی نیز خدمات خود را ارائه می دهد. برای اینکه بتوانید در صرافی کوینکس ارز دیجیتال BNT را خریداری کنید به یکی از ارزهای دیجیتال بیت کوین، اتریوم و یا تتر نیاز خواهید داشت.

 • اوکی اکسچنج (OKEX)

کاربران صرافی اوکی اکسچنج می توانند با استفاده از ارزهای دیجیتال تتر و بیت کوین، رمزارز بنکور را در بازار اسپات خریداری کنند.

 • ارزجو

در صورتی که قصد خرید ارز دیجیتال BNT را در یک صرافی ایرانی داشته باشید می توانید از صرافی ارزجو استفاده کنید. برای استفاده از این صرافی می توانید حتی با شارژ ریالی حساب خود در صرافی، رمزارز مورد نظر خودتان (در اینجا رمزارز بنکور) را خریداری کنید.

علاوه بر آنچه در لیست آمده است، کاربران با استفاده از چند صرافی دیگر از جمله Bithumb، Huobi Global، FTX، Kraken، Gemini، Bitfinex، Bittrex، Poloniex، Gate.io، ZB.com، ProBit Global، ProBit، Crypto.com Exchange، LBank، WazirX، Indodax، XT.COM، 1inch Exchange، Bitbns، Emirex، CEX.IO، Digitalexchange.id، Hoo، ABCC، HitBTC، P2PB2B، Pionex، BKEK، VCC Exchange، Bitrue، MEXC، DigiFinex، TOKOK، AEX، BiONE، Folgory، LATOKEN، Hotbit، Coinone، Huobi Korea، Tokocrypto، Mandala Exchange، CoinW، Azbit، Hotcoin Global، BigOne، Tokenlon، NiceHash، Crex24، CoinDCX، VALR، AAX، WOO Network، ZT، CoinBene، BHEX، LOEx، DragonEX، Bitget نیز می توانند رمزارز بنکور را به صورت نقدی از بازار اسپات خریداری کنند.

و اما اگر در نظر داشتید معاملات شرطی را بر روی رمزارز ینکور باز کنید می توانید از صرافی های FTX و اوکی اکسچنج (OKEX) استفاده کنید. همان طور که احتمالا متوجه شده اید امکان معامله به صورت اسپات (نقدی) و معاملات شرطی به صورت همزمان در هر دو صرافی  FTX و اوکی اکسچنج فراهم شده است.

پروژه های بنکور

Space

ارز دیجیتال Mark.Space با نماد اختصاری MRK در سال 2018 ایجاد شد. این ارز دیجیتال برای فراهم کردن نقدینگی مورد نیاز برای معاملات ارز دیجیتال خود به پروتکل بنکور پیوست.

Arbidex

ارز دیجیتال آربیدکس با نماد اختصاری ARX یکی دیگر از ارزهای دیجیتال کوچک است که برای فراهم کردن نقدینگی مورد نیاز بازار خود از پروتکل بنکور استفاده می کند.

BlockMesh

رمزارز BlockMesh نیز یک ارز دیجیتال است که در حال حاضر در بازار ارزهای دیجیتال در حال معامله است. نماد اختصاری این ارز دیجیتال BMH است و به دلیل نقدینگی کم و حجم پایین معاملات صورت گرفته بر روی این ارز دیجیتال، از بنکور کمک می گیرد. به این ترتیب معامله گران می توانند با خیالی آسوده تر معاملات خود را بر روی ارز دیجیتال BlockMesh انجام دهند.

اینها تنها چند نمونه از پروژه هایی بودند که از بنکور و پروتکل های به کار گرفته شده آن برای تامین نقدینگی پلتفرم خود استفاده می کنند.

آینده ارز دیجیتال بنکور

ارز دیجیتال بنکور با هدف تامین نقدینگی برای بازار ارزهای دیجیتال به وجود آمده است، البته بنکور در این مسیر یکه تاز نیست و یونی سواپ نیز همین هدف را دنبال می کند. برای پیش بینی آینده ارز دیجیتال بنکور BNT باید به بررسی عوامل مختلفی از جمله عملکرد رمزارز بنکور، عملکرد رقبای بنکور و همچنین وضعیت کلی بازار ارزهای دیجیتال بپردازیم.

هر ارز دیجیتال با هدفی خاص و ارائه خدماتی جدید و یا بهبود و رفع نواقص خودمات پیشین به وجود می آید. با پذیرش این موضوع که معایبی نیز در ارزهای دیجیتال به وجود آمده، وجود دارد، باید به این نکته توجه کرد که آیا رمزارز موردنظر و پلتفرم مربوطه برنامه ای برای رفع نواقص و ادامه پیشرفت دارد یا خیر؟ خوشبختانه در سال 2020 شبکه بنکور نسخه جدید خود را ارئه کرد که با ایجاد تغییراتی در آن کاربران بتوانند تجربه بهتری را در این پلتفرم داشته باشند.

و اما با بررسی رقبای رمزارز بنکور متوجه می شویم که ویژگی های پلتفرم ها یکسان نبوده است. در این صورت اگر پلتفرم رقیب مشکل پلتفرم بنکور را نداشته باشد و سعی در رفع مشکلات خاص پلتفرم خود کند، به طور حتم پیشرفت کرده و کاربران را به سمت خود جذب می کند.

و در پایان وضعیت کلی بازار ارزهای دیجیتال می تواند بر آینده تمام ارزهای دیجیتال موثر باشد. همان طور که در بخش تاریخچه رمزارز بنکور نیز ذکر کردیم، در سال 2017 که مصادف با ورود این ارز دیجیتال به بازار بود و همچنین اواخر سال 2020 همزمان با اوج گرفتن بازار ارزهای دیجیتال به صورت کلی، شاهد رشد قیمتی و استقبال عموم از ارز دیجیتال بنکور نیز بودیم.

به طور کلی برای تصمیم گیری و انتخاب ارز دیجیتال مناسب برای سرمایه گذاری به زوایا و کاربردهای مختلف پلتفرم و ارز دیجیتال موردنظر بپردازید. رمزارز بنکور در صورتی که عملکرد خوبی داشته باشد و نواقص موجود را رفع کند، مادامی که نقدینگی در بازار ارزهای دیجیتال مورد نیاز باشد می تواند آینده خوبی داشته باشد.

سخن آخر

به طور کلی شبکه بنکور در تلاش است که نقدینگی مورد نیاز برای ارزهای دیجیتالی که طرفداران خاصی دارند و کمتر در معاملات عموم مورد استفاده قرار می گیرند را فراهم کند. شبکه بنکور برای پیشبرد اهداف خود از دو الگوریتم ERC-20 و EOS استفاده می کند. این شبکه با درهم آمیزی نقدینگی و استفاده از معاملات الگوریتمی، امکان انجام معاملات را برای ارزهای کوچک بدون واسطه ممکن می کند.

ما در این مطلب سعی کردیم به بررسی پلتفرم و ارز دیجیتال بنکور بپردازیم.

سوالات متداول

خیر، بنکور یک توکن مبتنی بر شبکه بلاک چین اتریوم است و از استاندارد ERC-20 استفاده می کند.

بنکور یک شبکه مالی غیرمتمرکز است، این شبکه از الگوریتم های شبکه های اتریوم و ایاس استفاده می کند و از توکن های آنها نیز پشتیبانی می کند.

کیف پول سخت افزاری لجر (Ledger)، کیف پول سخت افزاری ترزور (Trezor)، کیف پول نرم افزاری اتمیک (Atomic)، کیف پول نرم افزاری تراست ولت (Trust Wallet) و به طور کلی کیف پول هایی که استاندارد ERC-20 را ساپورت می کنند.

بنکور نتورک (BNT Network)، بایننس (Binance)، کوین بیس (Coinbase Exchange)، کوکوین (Kucoin)، یونی سواپ (UniSwap)، کوینکس (CoinEx)، اوکی اکسچنج (OKEX)، Bithumb، Huobi Global، FTX، Kraken، Gemini، Bitfinex، Bittrex، Poloniex، Gate.io، ZB.com، ProBit Global، ProBit، Crypto.com Exchange، LBank، WazirX، Indodax، XT.COM، 1inch Exchange، Bitbns، Emirex، CEX.IO، Digitalexchange.id، Hoo، ABCC، HitBTC، P2PB2B، Pionex، BKEK، VCC Exchange، Bitrue، MEXC، DigiFinex، TOKOK، AEX، BiONE، Folgory، LATOKEN، Hotbit، Coinone، Huobi Korea، Tokocrypto، Mandala Exchange، CoinW، Azbit، Hotcoin Global، BigOne، Tokenlon، NiceHash، Crex24، CoinDCX، VALR، AAX، WOO Network، ZT، CoinBene، BHEX، LOEx، DragonEX، Bitget و صرافی ایرانی ارزجو صرافی هایی هستند که برای خرید نقدی می توان از آنها استفاده کرد. ناگفته نماند در این میان صرافی های FTX و اوکی اکسچنج علاوه بر خرید نقدی امکان باز کردن معاملات شرطی را نیز برای کاربران خود فراهم می کنند.

کاربرد اصلی بنکور ایجاد نقدینگی مورد نیاز برای انجام معاملات ارزهای دیجیتال کوچک بدون نیاز به صرافی های واسط است.