بیت کوین اس وی Bitcoin SV کوتاه شده عبارت Bitcoin Satoshi Vision بوده و یکی از بحث برانگیزترین کوین ها در فضای ارزهای دیجیتال محسوب می شود. علاقه معامله گران بازار نسبت به این رمزارز سبب شده تا شاهد حجم گسترده معاملات ارز دیجیتال بیت کوین اس وی در سراسر بازار باشیم.

فهرست []

  در تاریخ 4 فوریه 2020 Genesis توسط تیم Bitcoin SV به صورت موفقیت آمیز فعال شد؛ این آلت کوین بر اساس آنچه در سال 2008 در وایت پیپر بیت کوین آمده؛ به دیدگاه اصلی Satoshi Nakamoto نزدیک شده است. به همین دلیل برخی بر این عقیده هستند که ارز دیجیتال Bitcoin SV، بیت کوین اصلی، با پروتکل اصلی بیت کوین است.

  بر اساس ادعای توسعه دهندگان این امر علاوه بر اینکه اجازه مقیاس پذیری بالا Bitcoin SV را می دهد؛ سبب می شود تا بیت کوین اس وی امن تر و پایدارتر نیز بماند. باوجوداینکه بیت کوین SV خود را به عنوان بیت کوین اصلی معرفی می کند؛ بسیاری از افراد با این ادعا مخالف هستند. به هرحال، این اولین بار نیست که یک پروژه چنین ادعایی را مطرح می کند، اما می توان گفت بیت کوین اس وی نسبت به سایرین شایستگی های بیشتری دارد.

  بیت کوین اس وی توسط تاجر و دانشمند جنجالی استرالیایی به نام Craig Wright تأسیس شده و هدایت می شود. این فرد به طور علنی ادعا کرده که عضو اصلی تیم ایجادکننده بیت کوین و هویت پشت نام مستعار ساتوشی ناکاموتو است. بسیاری از رسانه ها و جامعه کریپتوکارنسی این ادعا را نادرست می دانند.

  تاریخچه ارز دیجیتال بیت کوین اس وی

  Bitcoin SV نتیجه اتفاقات پیش آمده در بلاک چین Bitcoin است. همه چیز از آنجایی شروع شد که بلاک چین بیت کوین در سال 2017 دچار یک هارد فورک شد. در نتیجه این اتفاق شبکه Bitcoin تقسیم شده و یک آلت کوین جدید به نام Bitcoin Cash به وجود آمد.

  اما نزدیک به یک سال بعد در تاریخ 15 نوامبر 2018، به دلیل تفاوت در دیدگاه چگونگی تکامل بلاک چین Bitcoin Cash، این بلاک چین نیز متحمل هارد فورک شده و در نتیجه آن، یک ارز رمزنگاری جدید به نام Bitcoin SV ایجاد شد.

  ویژگی های ارز دیجیتال بیت کوین اس وی

  پیش از هر چیزی، تیم Bitcoin SV قول یک پروتکل پایدار را داده و یکی از اهداف آن بازگرداندن بیت کوین به نسخه 0.1 پروتکل های ساتوشی است. این بدان معناست که امکان فعال سازی مجدد کدهای ساتوشی و همچنین امکان حذف محدودیت های مصنوعی اعمال شده نیز وجود خواهد داشت. بیت کوین SV با ارائه یک پایه بسیار محکم، به مشاغل جهانی امکان می دهد تا با اطمینان خاطر برنامه ها و پروژه های قوی خود را ایجاد کنند.

  علاوه بر این، BSV می تواند یک شبکه مقیاس پذیر بزرگ باشد. در به روزرسانی که در تاریخ نوامبر 2018 انجام شد، BCH بلاک کپ پیش فرض خود را به 32 مگابایت محدود کرد. اما از آنجایی که هدف BSV حذف کامل محدودیت های بلاک کپ است؛ Bitcoin SV بلاک کپ پیش فرض خود را تا 128 مگابایت افزایش داده و امیدوار است تا در آینده شاهد سایز 1.2 GB بلاک کپ باشد.

  بر اساس گزارش ها، Bitcoin SV به طور متوسط 300 تراکنش در ثانیه انجام داده و حداکثر ظرفیت آن در شبکه اصلی برابر با 2800 تراکنش در ثانیه است. همچنین بر اساس ادعای این تیم، به دلیل اندازه نامحدود بلاک، Gigabit Testnet می تواند تا 5500 تراکنش را در هر ثانیه پردازش کند.

  مزایا و معایب این ارز دیجیتال

  در ادامه به مهم ترین مزایا و معایب ارز دیجیتال بیت کوین اس وی اشاره می کنیم:

  مزایا

  • تراکنش های بسیار سریع
  • پتانسیل عظیم مقیاس پذیری
  • کاربرد بسیار بالای توکن ها، قراردادهای هوشمند و…
  • پشتیبانی قوی از توسعه دهندگان
  • یکی از مهم ترین مزایای BSV افزایش قابل توجه اندازه بلاک است، چراکه این امر سبب می شود تا Bitcoin SV نسبت به بیت کوین اصلی و یا حتی بیت کوین کش نیز Future-Proofتر باشد.
  • Bitcoin SV نسبت به Bitcoin موقعیت بهتری برای انجام معاملات روزانه داشته و می تواند به تراکنش های بیشتری رسیدگی کند.
  • یکی دیگر از زمینه هایی که Bitcoin SV در آن پیشرفت داشته، پایین نگه داشتن کارمزدها است. به همین ترتیب هزینه های تراکنش در بیت کوین اس وی کمتر از Bitcoin Cash و Bitcoin اصلی است.
  • درصورتی که این رمزارز به طور کامل مورد استقبال بازار سرمایه گذاری قرار گیرد؛ پتانسیل بسیار بالایی در بیت کوین اس وی وجود خواهد داشت.

  معایب

  • صرافی های بسیاری از ارز دیجیتال بیت کوین اس وی پشتیبانی نمی کنند.
  • از پتانسیل کامل Bitcoin SV استفاده نشده است.
  • حجم Bitcoin SV نسبت به بیت کوین بسیار پایین تر بوده و این امر BSV را در نقطه ضعف قرار می دهد.

  نحوه عملکرد ارز دیجیتال بیت کوین اس وی

  باوجوداینکه Bitcoin، Bitcoin Cash و Bitcoin SV نام مشترکی دارند، اما همه آنها ارزهای دیجیتال متفاوتی هستند. بااین حال قسمت اعظم منطق ارز دیجیتال بیت کوین اس وی تقریباً مشابه با Bitcoin است. برای مثال، Bitcoin SV نیز از Satoshis استفاده کرده و 21 میلیون بلاک دارد. به طورکلی هدف BSV بازگرداندن ایده های اصلی Nakamoto است.

  از آنجایی که بیت کوین اس وی نتیجه یک هارد فورک است، سوالی که ممکن است مطرح شود این است که “آیا در آینده مجددا شاهد هارد فورک های بیشتری خواهیم بود؟” اگرچه پاسخ قطعی در این رابطه وجود ندارد، اما اگر هارد فورک های بیشتری رخ دهد، معامله گران و سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال اعتماد خود را نسبت به این فضا از دست خواهند داد.

  Bitcoin SV از الگوریتم استخراج خاص SHA-256 به عنوان دو شبکه دیگر بیت کوین استفاده می کند. این بدان معناست که علی رغم تفاوت ها، الگوریتم استخراج در همه بیت کوین ها یکسان است. به دلیل یکسان بودن الگوریتم استخراج در همه موارد؛ فرایند استخراج نیز در میان آنها تقریباً مشابه است.

  این موضوع نشان دهنده این است که اگر یک ماینر تنها یک نوع بیت کوین (BTC، BCH یا BSV) را برای استخراج انتخاب نکرده باشد، این امکان برای وی وجود دارد تا بر اساس میزان سودآوری؛ برای انجام استخراج، از میان هرکدام از بیت کوین ها انتخاب کند.

  کاربردهای این ارز دیجیتال

  ارز دیجیتال بیت کوین اس وی فراتر از یک ارز دیجیتال معمول برای پرداخت های جهانی است. همچنین یک دفتر کل تغییرناپذیر جهانی بوده و به شرکت ها این امکان را می دهد تا از آن برای تقویت برنامه های بلاک چین استفاده کنند. این امر سبب تغییر کسب و کار این شرکت ها به شیوه های جدید و هیجان انگیز خواهد شد.

  Bitcoin Satoshi Vision تنها پروتکلی است که می تواند قدرت واقعی فناوری بلاک چین را آشکار کند. با استفاده از طرح اصلی بیت کوین که در وایت پیپر توضیح داده شده و پروتکل اصلی بیت کوین را قفل کرده است؛ Bitcoin SV به توسعه دهندگان برنامه و شرکت های بزرگ این امکان را می دهد تا بر اساس یک بلاک چین پایدار و مقرراتی، همانند کسب وکارهایی که سال ها بر روی یک پروتکل پایدار اینترنت ساخته شده اند، کار کنند.

  کیف پول های مناسب ارز دیجیتال بیت کوین اس وی

  طبق نظر کارشناسان ذخیره رمزارز خریداری شده در کیف پول صرافی خطر هک شدن و ازدست رفتن دارایی را بالا می برد. ازاین جهت بهتر است تنها بخشی از دارایی رمزنگاری شده خود را برای انجام معاملات روزانه در حساب کاربری صرافی نگه داشته و حجم اصلی دارایی را در یک کیف پول های دیجیتالی معتبر ذخیره کنید. در ادامه با کیف پول های پشتیبان ارز دیجیتال بیت کوین اس وی آشنا می شویم:

  بهترین کیف پول های گرم

  کیف پول گرم به نرم افزاری گفته می شود که در دسکتاپ، لپ تاپ، موبایل و لپ تاپ نصب شده و با اتصال به اینترنت امکان مدیریت دارایی رمزنگاری شده را به کاربری می دهد. از طرف دیگر نمونه های وب سایت مانند کیف پول های ارائه شده توسط صرافی های رمزنگاری شده نیز در این دسته بندی قرار می گیرند. کیف پول های گرمی که امکان ذخیره، مدیرت، ارسال و دریافت Bitcoin SV را فراهم کرده اند؛ عبارت اند از:

  1. Atomic Wallet
  2. Guarda Wallet
  3. Electrum SV
  4. Exodus Wallet
  5. Coinomi Wallet
  6. CentBee
  7. Edge Wallet
  8. HandCash Wallet
  9. Bitpie

  بهترین کیف پول های سرد

  کیف پول های سرد دستگاه های فیزیکی مشابه USB هستند که توسط کمپانی های معتبر طراحی و عرضه می شوند. از آنجایی که این نوع کیف پول مستقیماً به اینترنت متصل نمی شود، نسبت به کیف پول های گرم امنیت بالایی را برای دارایی کاربران محیا می کنند. تعدادی از کیف پول های سخت افزاری که توسط آنها امکان ذخیره، مدیرت، ارسال و دریافت BSV را وجود دارد، عبارتند از:

  1. Ledger Nano S
  2. Ledger Nano X

  صرافی های پشتیبان کننده

  ارز دیجیتال بیت کوین اس وی توسط بسیاری از صرافی های رمزنگاری شده معتبر (به استثنای Binance) لیست شده است. شما می توانید پس از ثبت نام در هر یک از صرافی های پشتیبان Bitcoin SV؛ این رمزارز را خریدوفروش کنید. در ادامه به نام تعدادی از صرافی های معتبری که Bitcoin SV را در دسترس کاربران قرار داده اند، اشاره می کنیم:

  • Coinbase
  • Shakepay
  • com
  • Kucoin
  • Huobi
  • Coinmama
  • Bitpanda

  خرید ارز دیجیتال بیت کوین اس وی

  بهترین راه برای خرید ارز دیجیتال بیت کوین اس وی و به طورکلی تمام ارزهای دیجیتال استفاده از صرافی های دیجیتالی است. در سال های اخیر صرافی های رمزنگاری شده به طور گسترده در سراسر جهان از جمله ایران تأسیس شده و به کاربران خدمات متنوعی را ارائه می دهند. بنابراین، درصورتی که مایل به خرید بیت کوین اس وی هستید لازم است ابتدا صرافی های پشتیبان این رمزارز را شناسایی کرده و سپس مراحل زیر را دنبال کنید:

  • ثبت نام در صرافی که این رمزارز را در دسترس قرار داده است.
  • شارژ حساب کاربری صرافی از طریق ارز فیات یا ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین و اتریوم
  • ورود به صفحه معاملات صرافی مدنظر
  • انتخاب جفت معاملاتی Bitcoin SV (با ارز فیات یا سایر ارزهای دیجیتال)
  • مراجعه به باکس مربوط به ثبت سفارش
  • انتخاب یکی از روش های معاملاتی Market، Limit یا Stop Limit
  • مشخص کردن میزان رمزارز BSV و نهایی کردن سفارش

  عوامل تأثیرگذار بر قیمت این ارز دیجیتال

  مهم ترین عامل تعیین کننده قیمت یک ارز دیجیتال میزان تقاضای بازار است. تقاضای زیاد خریداران ارزش یک رمزارز را بالا می برد. همین طور برعکس، اگر میزان عرضه یک کوین بالا و میزان تقاضای بازار کم باشد، ارزش آن نیز کاهش خواهد یافت؛ بنابراین، می توان گفت موفقیت یک پروژه رمزنگاری شده، پذیرش جمعی و پیشینه سرمایه گذاران و افرادی که پشت آن هستند، سبب جلب اعتماد کاربران و افزایش تقاضای خرید شده و بر میزان تقاضا اثر می گذارد.

  علاوه بر عرضه و تقاضا عوامل مهم دیگری بر قیمت Bitcoin SV و به طورکلی ارزهای دیجیتال مؤثر هستند. تعدادی از این عوامل عبارتند از:

  • تورم ارزهای فیات
  • هزینه تولید رمزارز
  • وضع قوانین و مقررات جدید در خصوص بازار ارزهای دیجیتال (قوانین مثبت و منفی)
  • شایعات و اخبار غلط
  • اظهارنظر افراد تأثیرگذار

  آینده ارز دیجیتال بیت کوین اس وی

  اصولاً به دلیل نوسانات بازار ارزهای دیجیتال پیش بینی روند قیمت کوین های مختلف کار آسانی نیست. بااین حال درصورتی که قصد سرمایه گذاری بلندمدت دارید بهتر است ابتدا پیش بینی های انجام شده توسط کارشناسان را بررسی کرده و سپس بر اساس آن برای سرمایه گذاری تصمیم گیری کنید. در جدول زیر پیش بینی کارشناسان بازار در خصوص قیمت بیت کوین اس وی را تا پایان 2030 مشاهده می کنید:

  نتیجه گیری

  بلاک چین Bitcoin SV در سال 2018 در نتیجه هارد فورک بلاک چین بیت کوین کش ایجاد شده است. رمزارز بومی این بلاک چین ارز دیجیتال بیت کوین اس وی است. شما می توانید این رمزارز را از طریق صرافی های معتبری همچون Coinbase و KuCoin خریداری کرده و سپس دارایی رمزنگاری شده خود را در کیف پول های سردوگرم دیجیتالی ذخیره و مدیریت کنید. بر اساس پیش بینی کارشناسان این رمزارز آینده روشنی داشته و روند قیمت آن نیز صعودی خواهد بود.

  سؤالات متداول

  ارز دیجیتال بیت کوین اس وی در نتیجه هارد فورک بلاک چین بیت کوین کش ایجاد شده است

  مانند سایر ارزهای دیجیتال، شما می توانید بیت کوین اس وی را از طریق صرافی های معتبر رمزنگاری شده خریدوفروش کنید.

  پس از آنکه از طریق یک صرافی ارز دیجیتال مدنظر مانند Bitcoin SV را خریداری کردید، بهتر است برای افزایش امنیت، دارایی رمزنگاری شده خود را از حساب صرافی خارج کرده و به یک کیف پول مطمئن انتقال دهید. اصولاً کیف پول های سرد سخت افزاری نسبت به کیف پول های نرم افزاری امنیت بالاتری داشته و برای نگهداری طولانی مدت دارایی های دیجیتالی گزینه مناسب تری هستند.

  بر اساس پیش بینی های انجام شده ارز دیجیتال Bitcoin SV آینده روشنی داشته و احتمالا متوسط قیمت این رمزارز تا پایان سال 2030 به 6.173.67 $ خواهد رسید.

  پذیرش جمعی و افزایش اقبال عمومی به خرید و سرمایه گذاری در رمزارز Bitcoin SV سبب افزایش تقاضای خرید و در نتیجه افزایش قیمت آن می شود. در نتیجه می توان گفت مؤثرترین عامل بر تغییر قیمت Bitcoin SV و به طورکلی تمام رمزارزها میزان عرضه و تقاضا است.