ورود ICO ها

7 میلیارد دلار این مقدار پیشنهادهای اولیه سکه (ICO) است که تنها در نیمه اول سال 2018 جمع شده است!

فهرست []

  وقتی این واقعیت را در نظر می گیرید که این مقدار تقریباً دو برابر کل ICO است که در کل سال 2017 مطرح بوده است، می توانید متوجه شوید که چرا آن ها امروزه به یک موضوع داغ تبدیل شده اند.

  قبل از اینکه ICO به چنین نامی شناخته شود، شرکت های موجود در جهان قبلاً IPO (Initial Public Offering) یا عرضه اولیه را انجام می دادند. این ایده بسیار ساده است. شرکت های خصوصی با فروش سهام شرکت خود به مردم معامله عمومی می کنند. IPO ها به دقت، تشریفات و مدارک لازم احتیاج دارند. به همین دلیل، برخی شرکت‏ های مستحق، فرصت های سودآور را از دست دادند. این دقیقا جایی است که ICO وارد شده و همه چیز را تغییر می دهد.

  توجه: ما نمی گوییم این موضوع که ICO ها چنین تشریفات و سختگیری هایی را ندارند چیز خوبی است

  توسعه دهندگان و کارآفرینان سرانجام این فرصت را پیدا کردند که میلیون ها دلار سرمایه را بدون گذراندن مراحل سخت گیرانه جمع کنند. تنها کاری که آن ها باید انجام می دادند ارائه وایت پیپر بود.

  حالا، یک لحظه این را در نظر بگیرید.

  تمام ثروت و آینده شرکت وابسته به کیفیت این وایت پیپر است. به همین دلیل است که ارایه درست وایت پیپر بسیار مهم است. این مقاله تنها، اگر به درستی خوانده شود، می تواند در کمتر از 24 ساعت فرصت میلیون ها دلار جمع آوری سرمایه را یه شما بدهد.

  وایت پیپر چیست؟ (White Paper)

  طبق ویکی پدیا، “وایت پیپر گزارش یا راهنمای معتبری است که به طور خلاصه خوانندگان را در مورد یک مسئله پیچیده آگاه می کند و فلسفه نهاد صادر کننده را در این مورد ارائه می دهد. این کار برای کمک به خوانندگان در درک مسئله، حل مسئله یا تصمیم گیری مهم است.”

  اولین کاربرد شناخته شده اصطلاح “(White Paper) وایت پیپر” با دولت انگلیس و وایت پیپر چرچیل در سال 1922 بود. در آن زمان، نسخه کمتری از کتاب آبی در نظر گرفته می شد، هر دو اصطلاح از رنگ جلد سند گرفته شده است.

  از آن زمان، وایت پیپرها تبدیل به بهترین دوست صاحب مشاغل می شوند. هیچ سند دیگری برای سرمایه گذاران نمی تواند هدف و طرح تجاری شما را بهتر از این توضیح دهد:

  • مشکلاتی که به دنبال حل آن ها هستید چیست؟
  • چگونه مشاغل شما این مشکلات را حل می کند؟
  • تجارت شما در آینده چگونه پیشرفت خواهد کرد؟

  اهمیت یک وایت پیپر چیست؟

  بر اساس برخی از نظرسنجی های انجام شده توسط وبلاگ بازاریابی Savvy B2B “نرم افزار آزمایشی و وایت پیپرها بیشترین استفاده را دارند، به همراه اینکه در میان موثرترین اشکال محتوا برای تحقیق در مورد مشکلات و راه حل های فناوری اطلاعات هستند”.

  آنها همچنین سرمایه گذاران بالقوه مختلف را مورد سنجش قرار دادند و دریافتند که:

  ۷۷٪ در 6 ماه گذشته حداقل یک وایت پیپر خوانده اند در حالی که در نظرسنجی 2008 آن ها 68٪ است.

  ۸۴٪ از آنها هنگام تصمیم گیری برای خرید فناوری، وایت پیپر را در حد متوسط ​​تا بسیار تأثیرگذار ارزیابی می کنند.

  Eccolo Media همچنین برخی از نظرسنجی ها را در سال 2013 انجام داده است. این نظرسنجی شامل بسیاری از موضوعات بازاریابی محتوا – از جمله انواع وثیقه هایی که بیشتر مصرف می شوند و بیشترین تأثیر را دارند – و همچنین مراحل چرخه فروش که در آنها بیشترین نظر را دارد، می باشد.

  در اینجا برخی از نتیجه گیری هایی است که آن ها از تحقیقات خود گرفته اند را عنوان می کنیم:

  ۴۹٪ از پاسخ دهندگان ادعا کردند که از وایت پیپرها برای ارزیابی یک خرید فنی استفاده کرده اند، و آن را بیشتر از هر نوع عنوان دیگری مطالعه می کنند.

  وایت پیپر ها پیش از مطالعات موردی / داستان های موفقیت، بروشورهای محصول / برگه های داده، راهنماهای فن آوری دقیق و پرونده های ویدیویی / چندرسانه ای به عنوان تأثیرگذارترین شکل بازاریابی محتوا منتشر شدند.

  هنگامی که سرمایه گذاران از هدف شما و از مشکلی که قصد حل آن را دارید بی اطلاع هستند، وایت پیپرها بهترین فرم محتوا در مرحله پیش فروش هستند.

  پس از اتمام فروش، از هر 10 پاسخ دهنده 7 نفر گفت که ادامه دریافت محتوا از فروشنده مهم یا بسیار مهم است. وایت پیپر ها به وضوح مورد پسندترین نوع محتوا پس از خرید هستند و به دنبال آنها موارد موردی و راهنماهای فنی ارائه می شود.

  اگر این آمار و ارقام هنوز شما را قانع نکرده است، پس اجازه دهید ما شما را به سال 2008 برگردانیم، زمانی که یک برنامه نویس ناشناس به نام Satoshi Nakamoto وایت پیپر خود را با عنوان “Bitcoin: یک سیستم نقدی الکترونیکی مبتنی بر ارتباط نظیر به نظیر” منتشر کرد. این وایت پیپر نه تنها ما را با بیت کوین آشنا کرد، بلکه زمینه را برای ارزهای رمزپایه دیگر و کل صنعت ICO هموار کرد. این وایت پیپر ما را با فناوری بلاکچین آشنا کرد.

  همین یک عدد وایت پیپر تبلیغاتی یک دوره جدید را تعریف کرده و ما را به سمت یک صنعت چند میلیارد دلاری سوق داده است. یک وایت پیپر خوب و مدون می تواند انقلابی در کل صنعت ایجاد کند.

  کارهایی که باید قبل از شروع نوشتن انجام دهید:

  خوب، حتی قبل از شروع به خود نوشتن، برحی کار در منزل و تمرینات وجود دارد که باید آن ها را انجام دهید. همان طور که می گویند، نبرد حتی قبل از شلیک یک گلوله نیز به پیروزی رسیده است. در اینجا برخی از کارهایی که شما باید انجام دهید آورده شده است:

  1- تحقیق، تحقیق و تحقیقات بیشتر

  درباره هر منطقه ای که وایت پیپر شما باید پوشش دهد، باید کاملاً تحقیق شود. شما باید تمام اطلاعاتی را که می توانید در مورد مشکلاتی که قصد حل آنها را دارید و اینکه چگونه تلاش های قبلی برای حل آنها ناکام مانده است (در صورت وجود) جمع آوری کنید. بعداً می توانید از همه این مقالات به عنوان نقل قول در وایت پیپر خود استفاده کنید، که باعث افزایش اعتبار شما می شود.

  باید بخاطر داشته باشید که وایت پیپرها همه بسیار متمرکز بر داده هستند. بنابراین، برای پر کردن صفحات، باید حقایق زیادی داشته باشید. یک وایت پیپر زمانی خوب است که توسط تحقیقات قابل توجهی پشتیبانی شده باشد. همه چیز را منتشر کنید و هیچ کاری را نیمه تمام نگذارید.

  2- سایر وایت پیپرها را بخوانید

  یک احتمال بزرگ وجود دارد که شخص دیگری قبلاً در موضوع یا موضوع شما کار کند. اگر چنین است، آیا آن ها قبلاً وایت پیپر منتشر کرده اند؟ اگر بله، پس باید آنها را مرور کنید تا رویکردی را که آنها اتخاذ می کنند ببینید تا ببینید چگونه می توانید آن را بهبود ببخشید.

  به علاوه، می توانید مناطقی را که می توانید واقعاً مزایای پروژه خود را به نمایش بگذارید، بررسی کنید. همچنین، همیشه ایده خوبی است که از وایت پیپرهای کلاسیک مانند Bitcoin و Ethereum بازدید کنید.

  3- همه چیز را سازماندهی کنید

  بنابراین، پس از انجام تمام تحقیقات خود و ایجاد تمام نمودارها و جداول، ایده بسیار خوبی است که همه چیز را در یک مکان جمع آوری کنید. بنابراین، شما باید تمام اطلاعات خود را از قبل سازماندهی کنید تا مدیریت و تغییر ساختار آنها آسان شود.

  4- مخاطبان خود را شناسایی کنید

  هدف شما چه نوع مخاطبی است؟

  آیا آنها به گروه سنی خاصی تعلق دارند؟ آیا آنها در منطقه خاصی قرار دارند؟ به کدام رشته ها علاقه دارند؟ چه نوع افرادی جذب پروژه شما می شوند؟

  هنگامی که مخاطب خود را تصور کردید و برای جذب آنها ایده ای به ذهنتام رسید ، باید بتوانید زبان خود را تطبیق دهید و به روش خاصی با آنها صحبت کنید.

  چگونه می توانیم وایت پیپر خود را ساختار بندی کنیم؟

  بسیار خوب، بنابراین شما تکالیف خود را انجام داده اید، اکنون زمان آن فرا رسیده است که همه چیز را جمع کنید و وایت پیپر خود را ایجاد کنید. بدیهی است، ما می فهمیم که شما ممکن است بهترین نویسنده نباشید، با این حال، ما به شما توصیه می کنیم که وایت پیپر خود را امتحان کنید و بنویسید.

  بدیهی است که ممکن است خوش شانس باشید و نویسنده بزرگی را بیابید که تمام گوشه و کنار پروژه شما را انتخاب کند. با این حال، در پایان روز، هیچ کس محصول شما را بهتر از شما نمی شناسد.

  هیچ ساختار مشخصی برای وایت پیپر وجود ندارد. یک شرکت وایت پیپری را ایجاد می کند که نیازها و رویکرد آنها را برآورده می کند. در پایان روز، مهم نیست که از چه ساختاری پیروی می کنید، یک وایت پیپر عالی باید بتواند با پاسخ دادن به سوالات زیر، شک و تردیدی را که یک سرمایه گذار بالقوه دارد حل کند:

  • هدف اصلی این پروژه چیست؟
  • آیا مدل تجاری مناسبی دارد؟
  • عمده مشكلاتی كه این تجارت قصد حل آنها را دارد چیست؟
  • چه تفاوتی با رقبای خود دارد؟ نقاط قوت آن چیست؟
  • آنها چگونه می توانند از پس مخارج خود برآیند؟
  • آیا رمز پروژه کاربرد واقعی دارد؟
  • آیا این پروژه به زنجیره بلوکی نیاز دارد؟
  • اعضای تیم چه کسانی هستند و اعتبار آنها چقدر است؟
  • آیا نمونه اولیه ای از این پروژه در آنجا موجود است یا فعلا فقط یک ایده تئوریک است؟

  در اینجا برخی از بخش های کلی وجود دارد که قطعاً باید یک وایت پیپر داشته باشد:

  شماره 1: عنوان و چکیده

  عنوان و چکیده به سختی هر دو باهم در یک صفحه می توانند عنوان شوند. با این حال، اگر دقت کافی را در این بخش نداشته باشید، 90 درصد خوانندگان شما به یک باره شما را ترک می کنند. لازم نیست اهمیت یک عنوان را به شما بگوییم. چند بار صرفاً با توجه به قدرت عنوان آن، نامه الکترونیکی در صندوق ورودی خود باز کرده اید؟

  یک تیتر خوب باید فوراً توجه شما را به خود جلب کند و باعث شود شما به اندازه کافی جذاب باشید تا اطلاعات بیشتری کسب کنید. شما نیازی به جستجوی فراتر از “بیت کوین: یک سیستم نقدی الکترونیکی نظیر به نظیر” ندارید.

  چکیده در اصل مختصر شده پروژه شما است. بیشتر اوقات، افراد چکیده مقاله شما را می خوانند تا بدانند شما چه پیشنهادی دارید. یک چکیده خوب باید مخاطبان شما را به حدی جذب کند که آنها را ترغیب به خواندن کامل وایت پیپر شما کند.

  شماره 2: مقدمه

  پس از چکیده مقدمه دارید. به یاد داشته باشید که هم اکنون هنوز روی یخ های نازک قدم می زنید. حداقل 5 صفحه طول می کشد تا مخاطب را مجذوب خود کنید. خلاصه مقاله و مقدمه باید حداکثر در حدود 2 یا ۲.۵ صفحه باشد.

  در مقدمه، شما باید دلیل ایجاد پروژه خود را توجیه کنید و سپس به طور خلاصه از شرایط فعلی اقتصادی، سیاسی، مدیریتی و غیره که نیاز پروژه شما را پشتیبانی می کند، آگاه شوید. اساسا:

  چرا پروژه شما مهم است؟

  چرا پروژه شما در این لحظه مهم است.

  به عنوان مثال Nagricoin در معرفی خود کار بزرگی انجام داد:

  “طی هفت سال گذشته ، 5 میلیون دلار صرف تحقیقات فعال و آزمایش های میدانی برای سنجش اثر بخشی ناگری شد. آزمایشات در بیش از 10 کشور از جمله برزیل ، اروگوئه ، پاکستان ، ترکیه ، اردن ، ایتالیا ، اوکراین و فدراسیون روسیه انجام شده است. این تحقیق شامل منابع بزرگ خصوصی کشاورزی و همچنین مراکز تحقیقاتی دولتی و آزمایشگاه های کشورهای مختلف بود.

  نتایج آزمایش نشان داد که Nagri-HL بسته به منطقه جغرافیایی کشت و شرایط آب و هوایی عملکرد محصولات مختلف را از 10٪ به 30٪ افزایش می دهد. در همان زمان ، افزایش عملکرد نیز با افزودن Nagri-HL به تقریباً همه ترکیبات شناخته شده کودها و محصولات محافظت از گیاه مشاهده شد.”

  آنها با موفقیت اعتبار محصول را عنوان کرده و همچنین نشان می دهند که چگونه می تواند یکی از ستون فقرات عصر حاضر یعنی صنعت کشاورزی را بهبود بخشد.

  شماره 3: مشکل، راه حل و توضیحات محصول

  بنابراین، پس از معرفی پروژه، باید در مورد مشکلی که به دنبال حل آن هستید و راه حلی که ارائه داده اید، یعنی محصول خود، صحبت کنید.

  اکنون به یاد داشته باشید، اینجا جایی است که شما مخاطبان خود را یک بار برای همیشه جذب می کنید. این بخشی است که کل پروژه شما را ایجاد یا خراب می کند. وقت خود را اختصاص دهید و یک توضیح فنی و واضح درباره محصول خود و چگونگی برنامه ریزی برای رسیدن به نتایج خود ارائه دهید.

  برای توضیح مفاهیم برای خوانندگان خود و ایجاد آسودگی بصری، از گرافیک و نمودار استفاده آزاد کنید. در صورت نیاز شخصی را استخدام کنید تا اینفوگرافیک برای شما ایجاد کند. به یاد داشته باشید، شما باید آن را در این بخش بیان کنید.

  بدیهی است که باید اصطلاحات خاصی وجود داشته باشد که شما باید در وایت پیپر خود توضیح دهید تا به مخاطبان خود کمک کند محصول شما را بهتر درک کنند. یا شاید یک فرآیند ضروری در تجارت شما باشد که باید آن را برای مخاطبان خود توضیح دهید (مانند چگونگی جدایی ناپذیری پلاسما در OmiseGo). اگر افراد را در بخش مقدمه جذب نکرده اید، باید اکنون آنها را جذب کنید.

  در کل این بخش  شما می خواهید یک طناب را راه بروید. شما ممکن است وسوسه شوید که از بسیاری از عبارات مبالغه آمیز و اصطلاحات قلمبه استفاده کنید: که باید بگوییم انجام این کار توصیه نمی شود، زیرا مخاطبان باید به راحتی بتوانند با کار شما ارتباط برقرار کنند و آن را متوجه شوند.

  با این حال، نباید  محلول خود را نیز کم فروشی کنید. شما باید آن تعادل را ایجاد کنید و به نقطه مهم برسید. اطمینان حاصل کنید که از لحن آموزشی و نه لحنی بازاریابی استفاده می کنید.

  از هر ادعایی که در طول وایت پیپر خود ارائه می کنید باید از منابع معتبر پشتیبان تهیه شود و برای آنها مرجع آورده شود.

  شماره 4: اقتصاد توکن

  مورد بعدی که باید به درستی توصیف کنید، نقش رمزارز شما در تجارت شماست. نقش رمزارز باید تا آنجا که ممکن است به وضوح مشخص شود. هر چه سود توکن شما بیشتر باشد ارزش آن نیز بیشتر خواهد بود. اهمیت این موضوع بسیار زیاد است.

  اولاً، اگر رمز مشخصی ندارید، سرمایه گذاران شما کم و بیش ماهیتی سوداگرانه دارند. آنها انتظارات واقع گرایانه ای از رمز شما نخواهند داشت و در لحظه افت بازار، آنها توکن شما را خراب کرده و ارزش آنرا پایین می آورند.

  این چیزی نیست که باید برای رمز خود بخواهید.

  توکن شما نباید یک مکان نگهدارنده باشد که هر کسی در هنگام پرواز با BTC یا Fiat تعویض کند. بلکه باید کالایی اثبات شده باشد که مردم بخواهند آن را در سبد سهام خود نگه دارند. مشخصاً تعریف نقش رمزگذاری تا حد زیادی در انجام این کار کمک خواهد کرد.

  زیرا اگر این کار را نکنید، احتمال این وجود دارد که پروژه شما بخار حرکت خود را از دست بدهد. طبق گزارش Deloitte Insights که در نوامبر 2017 منتشر شد، میزان شکست پروژه های Blockchain تا 92 درصد است که بیشتر به دلیل “عدم وجود سناریوهای واقعی برنامه و از دست دادن سریع اعضای جامعه است.”

  مفهوم سرعت رمزگذاری با این موضوع در هم آمیخته شده است که چرا شما می خواهید افراد توکن های شما را حفظ کنند.

  سرعت توکن یکی از جنبه های کلیدی است که بر ارزش احتکاری توکن در آینده تأثیر می گذارد، با این حال بسیاری از مردم آن را درک نمی کنند. اگر بخواهید به Token Velocity به عنوان یک فرمول ریاضی نگاه کنید، به شرح زیر است:

  سرعت = حجم کل معاملات تقسیم بر  ارزش متوسط ​​شبکه

  بنابراین، سرعت با کل حجم معاملات کل یک ارز متناسب است و با حجم متوسط ​​شبکه رابطه عکس دارد. اگر این فرمول را بازآرایی کنید، موارد زیر را دریافت می کنید:

  مقدار متوسط ​​شبکه = کل حجم معاملات تقسیم بر سرعت.

  یعنی وقتی سرعت توکن بیشتر، متوسط ​​حجم شبکه اکوسیستم کمتر است.

  بسیار خوب، بنابراین ما بسیاری از تعاریف ریاضی را دریافت کردیم، اما این به چه معناست و چرا می گوییم این می تواند داور نهایی موفقیت ICO باشد.

  اساساً سرعت نشانگر میزان احترام مردم به توکن های پروژه است.

  شماره 5: دستور العمل های استفاده از توکن ها

  تصور کنید اگر بخواهید در یک ICO سرمایه گذاری کنید، آیا نمی خواهید بدانید که شرکت دقیقاً چگونه از پولی که شما با سختی بدست آورده اید استفاده خواهد کرد؟ این دقیقاً همان احترامی است که باید برای سرمایه گذاران خود قائل شوید.

  مسئله این است که سرمایه گذار امروزی بسیار باهوش است. با تعداد کل کلاهبرداری هایی که در حال انجام است، منطقی است که چرا آن ها بیشتر بر سر این موضوع که پولشان کجاست، احتیاط کنند.

  در نتیجه، شما باید یک برنامه ریزی دقیق برای چگونگی هزینه کردن پول خود داشته باشید. سرمایه گذاران باید مطمئن باشند که پول به جای تسهیل شیوه زندگی شما برای ساخت یک محصول واقعی و ارزشمند مصرف می شود.

  شماره 6: نقشه راه

  هر وایت پیپری باید نقشه راه داشته باشد که رویدادهای مهم کسب و کار و ضرب الاجل آن ها را ثبت کند. این بخش را می توان به عنوان یک نمودار زمانی که بیشتر بصری است تا متنی، بیان کرد کرد.

  چرا باید RoadMap داده شود؟

  در مرحله اول، این ایده خوبی به سرمایه گذاران شما می دهد که چگونه پروژه شما پیشرفت می کند. و همین باعث می شود که آنها انتظارات واقع بینانه ای داشته باشند.

  ثانیاً، امکان نظارت مداوم بر پیشرفت پروژه را فراهم می کند. این امر به توسعه دهندگان پروژه به طور مداوم امکان پاسخگو بودن را میدهد.

  RoadMap، حداقل باید یک برنامه کاری دقیق برای 12 تا 18 ماه آینده داشته باشد، که باید شامل راه اندازی نسحه بتا هم باشد.

  شماره 7 تیم و مشاوران

  به راحتی یکی از مهم ترین بخش های وایت پیپر شما بخشی است که خوانندگان خود را با تیم خود آشنا می کنید. یک تیم خوب و یا کارمندان و مشاوران می توانند کمک زیادی به تأمین سرمایه های سنگین کنند.

  بگذارید برای شما مثال OmiseGO را بزنیم

  این لیست مشاورانی هستند که در هیئت مدیره قرار دارند:

  • ویتالیک بوترین: مردی که پشت Ethereum است
  • دکتر گاوین وود: بنیانگذار Ethereum و بنیانگذار Parity
  • جوزف پون: یکی از خالقان شبکه رعد و برق
  • ولاد زمفر: بنیانگذار Ethereum و خالق پروتکل کاسپر
  • جولیان زاویستوفسکی: بنیانگذار گولم
  • راجر ور: مالک com

  آیا تعجب آور است که آن ها در کمتر از 24 ساعت توانستند 25 میلیون دلار سرمایه جمع کنند؟

  بخش تیم مهمترین بخش هر وایت پیپر است.

  شما باید اطمینان حاصل کنید که توسط یک تیم عالی احاطه شده اید و همچنین باید مطمئن شوید که آن ها و استعدادهای آن ها را به درستی در وایت پیپر خود به نمایش می گذارید. اکثر ICO های موجود حتی یک مهندس بلاک چین مناسب در تیم خود ندارند!

  نداشتن کسی در تیم خود با تجربه قابل توجه در زمینه بلاکچین نشانه واضحی است که پروژه قرار نیست به جایی برسد یا در بهترین حالت، پیشرفت بسیار کندی خواهد بود.

  چگونه می توان وایت پیپر خود را طراحی کرد؟

  خوب، بنابراین اکنون شما می دانید که چگونه می توانید وایت پیپر خود را بنویسید، با این حال، ارائه نیز به همان اندازه مهم است. چندین موضوع اصلی وجود دارد که باید روی آن ها تمرکز کنید.

  در مرحله اول، صفحه جلد سفید شما باید زیبا، آراسته و حرفه ای به نظر برسد. ناگریکوین میخ را به این ضربه می زند. جلد آن ها نه تنها ظاهر شسته و رفته ای دارد، بلکه شما فوراً می دانید که پروژه آن ها در مورد چه چیزی هست.

  تصاویر برای توضیح و تسکین

  در سراسر وایت پیپر شما باید تصاویری وجود داشته باشد که:

  • فرایندهایی را که در مورد آنها صحبت می کنید توضیح می دهد.
  • به خوانندگان خود یک حس آرامش و راحتی در خواندن مطالب می دهد

  وایت پیپر بیت کوین این کار را با نمایش مداوم نمودار برای توضیح چگونگی عملکرد مکانیسم های مختلف بلاکچین انجام می دهد.

  Monetha از نمودارهای زیادی  استفاده می کند تا ادعاهای خود را تأیید کند.

  افزایش بیشتر محبوبیت وایت پیپرتان

  سعی کنید به دنبال مناطق دیگری باشید که می توانید برخی از عناصر جالب طراحی را به آنها اضافه کنید بدون اینکه در حرفه ای سازی به خطر بیفتید. WePower این کار را به طرز درخشان با صفحه تیم خود انجام می دهد.

  آن ها می دانستند که این صفحه چقدر مهم و دقیق مورد بررسی قرار خواهد گرفت، بنابراین آن ها تلاش کردند تا خواندن این بخش را بیشتر لذت بخش کنند و آن را به روشی جالب طراحی کردند.

  مشکلات مشترک که باید مراقبشان بود

  اگر به فکر چک کردن وایت پیپر ICO خود برای بار دوم هستید، پس باید قبل از ارسال مجدد این بررسی ها را انجام دهید. این ها اشتباهات بسیار رایجی است که همه وایت پیپرها مرتکب می شوند و می توانید با یک چک ساده از آن ها جلوگیری کنید:

  • اشتباهات املایی: فقط اینها را مرتکب نشوید. آن ها بسیار غیرحرفه ای به نظر می رسند. یک بررسی ساده گرامری کافی است.
  • همه نتیجه گیری ها و برداشت های شما باید عینی باشد و نه ذهنی.
  • اهداف بیش از حد جاه طلبانه ای که از آنها پشتیبانی نمی شود: بیشتر وایت پیپرها قصد دارند اهداف بسیار دور از ذهن و بدون هیچ گونه پشتوانه ای را رقم بزنند. اگر ادعا می کنید که قرار است کاری را انجام دهید، حداقل باید نشان دهید که چگونه آن را انجام می دهید. عملکردها بلندتر از کلمات صحبت می کنند.
  • پویایی توکن ها : اگر رمز شما منطقی نیست، باید به صفحه طراحی برگردید و بلافاصله کل مدل خود را اصلاح کنید.
  • تیم: تک تک اعضای تیم شما باید وظیفه مشخصی را دارا باشند. به یاد داشته باشید، یک سرمایه گذار علاقه مند است تا مهارت های اعضای تیم شما را بررسی می کند. مطمئن شوید اطلاعان خوبی را ارائه دهید.
  • نقشه راه غیرواقعی: “ما در حال ساخت بلاکچین چند مقیاس با مقیاس میلیون ها معامله در هر ثانیه در طی دو ماه پیش رو هستیم !!” نه قطعا نیستید. نقشه راه خود را منطقی و اصولی بیان کنید
  • اشتباهات رایج در قالب بندی: آیا از تصاویر با وضوح مختلف در سراسر وایت پیپر خود استفاده می کنید؟ آیا قلم و اندازه قلم سازگار نیستند؟ آیا شما یک طرح ناسازگار دارید؟

   نتیجه گیری

  قبل از نتیجه گیری، باید در اینجا چیزی بگوییم. در حالی که این دستورالعمل ها به شما کمک می کنند، اما ما اکیداً توصیه می کنیم که تا آنجا که ممکن است خواندن سایر وایت پیپرهای موفق ICO را شروع کنید. آن ها بیش از هر چیز دیگری به شما یاد می دهند. ما برای شما بهترین ها را آرزو می کنیم و امیدواریم که یک وایت پیپر کاملا تاثیرگذار ایجاد کنید!