برای فعالیت در بازار فارکس به یک بروکر نیاز دارید. خوشبختانه تعداد بروکرهایی که ما بتوانیم از آن ها استفاده کنیم، بسیار زیاد است و هرکدام از آن ها ممکن است خدمات خاص خود را به کاربران ارائه دهند. هر بروکر باتوجه به ویژگی هایی که دارد، می تواند برای ترید مناسب باشد و یا برعکس، حتی سود به دست آمده را از شما بگیرد. میزان اسپرد، کارمزد واریز و برداشت و دیگر مشخصه های بروکر باید در زمان انتخاب به دقت بررسی شوند. پشتیبانی از زبان فارسی و امکان واریز و برداشت ریالی یکی از امتیازات بروکر اپوفایننس است. ما در این مقاله بروکر Opofinance را به طور کامل برای شما معرفی خواهیم کرد تا با بررسی آن و در صورت تمایل، فعالیت خود را در این بروکر آغاز کنید.

فهرست []

  معرفی بروکر Opofinance (اپوفارکس)

  بروکر اپوفایننس که در سال 2021 تأسیس شد، پیش از این با نام اپوفارکس فعالیت می کرد. شرکت تجاری Opo Group LTD، بروکر Opofinance را تأسیس کرده و همیشه سعی داشته است که به روزترین فناوری ها را در دسترس معامله گران خود قرار دهد. این بروکر در حال حاضر بیش از 100 هزار کاربر دارد و از هشت زبان زندۀ دنیا پشتیبانی می کند. تریدرها می توانند از ابزارهای معاملاتی ای که تعداد آن ها به بیش از 300 عدد می رسد، در فرایند تحلیل و معاملۀ خود استفاده کنند. پشتیبانی 24ساعته در 7 روز هفته ازجمله ویژگی هایی است که در کنار پشتیبانی از زبان فارسی، کار را برای کاربران ایرانی ساده تر کرده است.

  اسپرد پایین در این بروکر و همچنین اجرای سریع معاملات باعث شده افراد زیادی که اسکلپر هستند و یا به طور کلی اجرای سریع معامله برای آن ها بسیار حیاتی است، این بروکر را انتخاب کنند. به طور کلی، بروکر Opofinance در تلاش است که به روزترین تکنولوژی ها را در زمینۀ فعالیت های مالی به خدمت کاربران خود در بیاورد و تا به امروز در این امر موفق عمل کرده است.

  انواع حساب در بروکر Opofinance

  یکی از ویژگی های بروکرهای مناسب برای فعالیت، وجود انواع حساب در بروکر است تا به این ترتیب، افراد با استراتژی ها و شرایط مختلف بتوانند از خدمات بروکر استفاده کنند. در ادامه، چهار نوع حساب معاملاتی که کاربران در هنگام افتتاح حساب می توانند انتخاب کنند را بررسی خواهیم کرد.

  حساب Standard

  • کاربرانی که قصد افتتاح حساب استاندارد را داشته باشند، باید حداقل 100 دلار به حساب معاملاتی خود واریز کنند.
  • معاملات حساب استاندارد شامل کمیسیون نمی شود.
  • اسپرد جفت ارزها و دارایی های قابل معامله در این نوع حساب معمولی است.
  • کاربران می توانند حداکثر لوریج 1:2000 را در حساب استاندارد انتخاب کنند.

  حساب ECN

  • کاربرانی که قصد افتتاح حساب ECN را داشته باشند، باید حداقل 100 دلار به حساب معاملاتی خود واریز کنند.
  • مقدار کمیسیون معاملات در حساب معاملاتی ECN پایین است.
  • میزان اسپرد جفت ارها و دارایی های قابل معامله در این نوع حساب کم است.
  • کاربران می توانند حداکثر لوریج 1:2000 را در حساب ECN انتخاب کنند.

  حساب ECN Pro

  • کاربرانی که حسابی از نوع ECN Pro را افتتاح می کنند، باید حداقل 5000 دلار را به حساب معاملاتی خود واریز کنند.
  • مقدار کمیسیون معاملات در حساب معاملاتیPro ECN پایین است.
  • اسپرد جفت ارزها و دارایی های قابل معامله در این نوع حساب پایین ترین مقدار در بروکر اپوفایننس است.
  • کاربران می توانند حداکثر لوریج 1:2000 را در حساب ECN Pro انتخاب کنند.

  حساب Social Trade

  • کاربرانی که قصد افتتاح حساب Social Trade را داشته باشند، باید حداقل 200 دلار به حساب معاملاتی خود واریز کنند.
  • افرادی که اقدام به افتتاح حساب Social Trade می کنند، کمیسیونی را برای معاملات خود پرداخت نخواهند کرد.
  • میزان اسپرد دارایی های قابل معامله در این نوع حساب معاملاتی معمولی است.
  • کاربران می توانند حداکثر لوریج 1:2000 را در حساب Social Trade انتخاب کنند.

  پلتفرم سوشیال ترید در بروکر اپوفارکس

  یکی از انواع حساب معاملاتی ای که کاربران بروکر می توانند افتتاح کنند، حساب معاملاتی سوشیال تریدر است که در مقایسه با دیگر انواع حساب موجود، ناآشنا است. کاربرد این نوع حساب، برای افرادی است که علی رغم تمایل به فعالیت در بازار فارکس، مهارت یا زمان کافی برای تریدکردن را ندارند. البته، دستۀ دیگری از تریدرها نیز که بسیار حرفه ای فعالیت می کنند، می توانند در این بخش فعال باشند.

  کاربران بی تجربه با کپی تریدینگ یا به عبارت دیگر اتصال حساب خود به حساب معاملاتی تریدرهای حرفه ای، شانس آن را خواهند داشت که حداقل با واریز 200 دلار، به سود برسند. البته، تریدرهای حرفه ای متفاوتی در این بخش حضور دارند که برای کسب سود بهتر باید تریدر یا تریدرهای موردنظر خود را برای مدتی دنبال کنید و درصورتی‍که عملکرد خوبی را از آ ن ها دیدید، حساب معاملاتی خود را به آن ها متصل کنید.

  همچنین، درصورتی که تریدر حرفه ای هستید، می توانید با ثبت نام در این بخش، درصدی از سودی که کاربران با اتصال به حساب شما دریافت می کنند را به دست آورید و به این ترتیب سود خود را ارتقا دهید.

  برای آنکه بتوانید در بخش Social Trading فعالیت کنید، باید ابتدا در بروکر Opofinance ثبت نام کرده و در مرحلۀ بعد نیز در بخش Social Trading ثبت نام کنید و سپس با اتصال حساب خود به تریدرها به سود برسید.

  پس از ثبت نام و ورود به حساب معاملاتی خود، از ستون سمت راست تصویر (درصورتی که زبان پلتفرم را به فارسی تغییر داده باشید)، بخش سوشیال تریدینگ را انتخاب کنید. با این کار تریدرهای مختلفی که امکان اتصال به حساب آن ها وجود دارد را خواهید دید که هر تریدر را می توان با بررسی اطلاعات وی و مقایسۀ او با دیگران، انتخاب یا رد کرد. درصورتی که تریدر موردنظر خود را انتخاب کردید، باید روی گزینۀ Invest در بخش همان تریدر کلیک کنید.

  البته، اگر پیش از این در بخش سوشیال تریدینگ ثبت نام نکرده باشید، باید ابتدا ثبت نام خود را از این بخش انجام دهید تا بتوانید از سود تریدر حرفه ای بهره مند شوید. اطلاعاتی که در این بخش باید قرار دهید، شامل نسخۀ متاتریدر، حساب کاربری در بروکر و رمز عبور هستند. درنهایت، باید روی گزینۀ Register کلیک کنید.


  پلتفرم های معاملاتی در بروکر Opofinance

  پس از آنکه در بروکر Opofinance ثبت نام کردید و حساب معاملاتی خود را افتتاح کردید، وقت آن می رسد که یک پلتفرم معاملاتی را دانلود کنید و معاملات خود را از طریق آن انجام دهید؛ زیرا بروکرها واسطی برای انجام معاملات شما هستند، اما ثبت معامله باید از طریق پلتفرم های معاملاتی انجام شود.

  کاربران بروکر Opofinance می توانند پلتفرم متاتریدر 4 یا متاتریدر 5 را از پنل حساب خود دانلود کنند. امکان دانلود این پلتفرم ها در نسخه های ویندوز، مک، اندروید و IOS وجود دارد. برای دانلود متاتریدر 4 و یا متاتریدر 5 از پنل کاربری خود، بخش پلتفرم ها (Platforms) را از ستون سمت راست انتخاب کنید و سپس از میان نسخه های مختلف، نسخۀ موردنظر خود را با کلیک روی آن دانلود کنید. البته اگر زبان بروکر را روی زبان انگلیسی تنظیم کرده باشید، باید به دنبال بخش Platforms در ستونی واقع در سمت چپ تصویر باشید.

  همچنین، پس از افتتاح حساب نیز لینکی برای دانلود پلتفرم انتخابی شما در اختیارتان قرار خواهد گرفت. با این حال، درصورتی که در شرایط مختلف قصد دانلود متاتریدر را داشته باشید، از مراحلی که گفته شد، می توانید به فایل های دانلود دسترسی داشته باشید.

  ثبت نام در بروکر Opofinance (اپوفارکس)

  در ابتدا وارد وب سایت بروکر به آدرس اینترنتی www.opofinance.com شوید و در صفحۀ اول وب سایت، روی گزینۀ Open Account در بالا و سمت راست تصویر کلیک کنید تا بتوانید مراحل ثبت نام را پیش ببرید. همچنین، درصورتی که پیش از این حساب کاربری خود را ساخته باشید، برای ورود به حساب خود باید روی گزینۀ Login در همان بخش کلیک کنید.

  پیش از شروع فرایند ثبت نام و احراز هویت باید به این نکته اشاره کنیم که درصورتی که کار با پلتفرم های فارسی برای شما راحت تر است، نگران نباشید؛ زیرا با کلیک روی آیکن کرۀ زمان در بالا و سمت راست تصویر، می توانید زبان فارسی را انتخاب کنید. با این کار زبان وب سایت به فارسی تغییر خواهد کرد.

  در این مرحله باید نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد به میلادی، شمارۀ موبایل، ایمیل، رمزعبور و تکرار دوبارۀ رمز عبور را به ترتیب در کادرهای موجود قرار دهید. توجه داشته باشید که با کلیک روی کادر مربوط به تاریخ تولد (Date Of Birth)، تقویمی برای شما باز خواهد شد که پس از انتخاب تاریخ تولد خود باید حتماً روی گزینۀ Ok کلیک کنید تا به این ترتیب تاریخی که انتخاب کرده اید در این بخش ثبت شود.

  بعد از جایگذاری تمام اطلاعات ضروری، کادر Referral Code یا کد معرف را می بینید که می توانید در صورت داشتن کد ریفرال، آن را وارد کنید. پیشنهاد ما این است که حتماً از کد معرف استفاده کنید؛ زیرا با واردکردن کد معرف، کارمزد معاملات شما در بروکر Opofinance با تخفیف محاسبه خواهد شد. اما بد نیست بدانید که علاوه بر کد چندکاراکتری ریفرال، گاهی اوقات ممکن است به لینکی دسترسی داشته باشید که با بازکردن آن و انجام ثبت نام از طریق آن لینک، کد ریفرال به طور پیش فرض برای شما وارد شده باشد.

  پس از پرکردن تمام کادرها و فعال کردن بخش پذیرش قوانین و سیاست های بروکر، حالا باید روی گزینۀ Create Account در پایین پنجره کلیک کنید تا به مرحلۀ بعد منتقل شوید.

  در این مرحله نیز درصورتی که تمایل داشته باشید می توانید با کلیک روی عبارت English در بالا و سمت راست تصویر، زبان وب سایت را به فارسی تغییر دهید.

  اینجا بروکر به شما اطلاع می دهد که یک پین کد را به ایمیل شما ارسال کرده است، ایمیل خود را باز کرده و پین کد ارسالی را در کادر موجود تایپ کرده و سپس روی گزینۀ Confirm کلیک کنید.

  ثبت نام شما انجام شده و حالا باید ایمیل و رمزعبوری که در زمان ثبت نام وارد کرده بودید را در کادرهای موجود وارد کنید و سپس روی گزینۀ Login کلیک کنید تا وارد حساب کاربری خود در بروکر Opofinance شوید.

  پس از ورود به حساب کاربردی خود در بروکر، توافقنامه هایی را در رابطه با موارد مختلف مشاهده می کنید که با فعال کردن آن ها و سپس کلیک روی گزینۀ ارسال می توانید تأییدیه خود را به تیم بروکر ارسال کنید. توجه داشته باشید که شما می توانید با کلیک روی هر توافقنامه، متن آن را مطالعه کنید و سپس آن را پذیرفته و فعال کنید.

  احراز هویت در بروکر Opofinance

  ثبت نام شما تکمیل شده است اما هنوز احراز هویت نشده اید؛ زیرا در نوار بالای صفحه به شما اطلاع داده شده است که حساب کاربری شما هنوز تأیید نشده است. برای شروع مراحل احراز هویت باید روی گزینۀ «الان تأیید کن، در بالا و سمت چپ تصویر کلیک کنید.

  در این مرحله باید گزینۀ موجود در میانۀ صفحه را فعال کنید و سپس روی گزینۀ Next کلیک کنید تا به مرحلۀ بعد هدایت شوید. درواقع با فعال کردن این بخش، شما به بروکر اجازه می دهید تا اطلاعات مدارک شناسایی که آپلود خواهید کرد را به ترتیب قوانین بروکر پردازش کند.

  در اولین مرحله باید شمارۀ موبایل خود را تأیید کنید. برای این کار، درصورتی که شمارۀ موبایل شما به درستی نوشته شده است، روی گزینۀ SEND VERIFICATION CODE کلیک کنید تا کد تأیید در قالب یک پیام کوتاه به موبایل شما ارسال شود.

  کدی که برای شما ارسال شده بود را باید در این مرحله وارد کنید تا به طور خودکار به مرحلۀ بعد منتقل شوید. توجه داشته باشید که شما برای واردکردن کد محدودیت زمانی دارید؛ زیرا پس از یک دقیقه، اعتبار کد ارسالی از بین رفته و شما باید درخواست ارسال یک کد جدید را به بروکر بدهید.

  در این بخش باید کشور ارائه دهندۀ مدرک و نوع مدرک هویتی ای که قصد دارید برای احراز هویت از آن استفاده کنید را انتخاب کنید. با انتخاب نوع مدرک هویتی (که می تواند مدارکی مثل پاسپورت، گواهی نامۀ رانندگی و کارت ملی باشد)، مشخصات ظاهری عکسی که باید از مدرک موردنظر آپلود کنید را مشاهده می کنید. با آپلود تصویر در بخش اتچ، کار در این مرحله به پایان می رسد و حالا باید روی گزینۀ Next در پایین صفحه کلیک کرد.

  عبارت Front به معنای تصویر جلوی مدرک شناسایی و Back، تصویر پشت مدرک است که باید در بخش مخصوص به خود آپلود شوند. توجه داشته باشید که تصاویر شما به گونه ای باشند که اطلاعات شما به راحتی از طریق آن ها مشاهده شود. به عنوان مثال، درصورتی که تصویر نور زیادی داشته باشد و یا تمام ابعاد کارت در تصویر مشخص نباشند، بروکر قادر به بررسی آن نخواهد بود. پس در زمان آپلود تصویر مدارک حتماً به این نکات توجه کنید.

  در این مرحله باید از خود یک سلفی بگیرید. نکته ای که باید در این مرحله رعایت کنید، این است که سلفی در این بخش می تواند توسط کامپیوتر شخصی شما انجام شود که بدیهی است برای انجام این مرحله از طریق کامپیوتر و یا لپ تاپ باید دوربین وبکم شما فعال باشد. درصورتی که به وبکم دسترسی نداشته باشید و یا هر دلیل دیگر، می توانید این مرحله را در گوشی موبایل خود انجام دهید.

  درصورتی که قصد داشته باشید از وبکم سیستم خود استفاده کنید، باید روی گزینۀ I’m Ready کلیک کنید و اما درصورتی که قصد داشته باشید کار را در گوشی موبایل خود ادامه دهید، باید روی لینک or continue on a phone کلیک کنید.

  پیش از رفتن به مرحلۀ بعد، باید به این نکته اشاره کرد که در این سلفی شما نباید صورت خود را مستقیم و بی حرکت در مقابل دوربین بگیرید؛ بلکه در این مرحله باید صورت خود را به صورت دورانی و همان طورکه در وب سایت بروکر Opofinance آورده شده است، بچرخانید تا همۀ ابعاد چهرۀ شما در سلفی گرفته شود.

  با کلیک روی لینک or continue on a phone در مرحلۀ پیش، صفحۀ جدیدی برای شما باز خواهد شد که روش های دسترسی به لینک مربوطه برای گرفتن سلفی در آن آمده است و شما باید یکی از روش های موجود را انتخاب کنید.

  در بخش اول امکان واردکردن شمارۀ موبایل خود را دارید. پس از واردکردن شمارۀ تماس خود، لینک به شمارۀ شما ارسال خواهد شد. برای این کار، شمارۀ تماس خود را وارد کنید و سپس روی گزینۀ Send Link کلیک کنید.

  در بخش بعد نیز می توانید لینک را با کلیک روی گزینۀ Copy Link دریافت کرده و به گوشی موبایل خود ارسال کنید و همچنین در صورت تمایل می توانید با اسکن کردن بارکد موجود به کمک گوشی موبایل خود، به صورت خودکار به صفحۀ ادامۀ انجام مراحل و گرفتن سلفی در گوشی منتقل شوید.

  در این مرحله باید آدرس خود را وارد کرده و مدارک هویتی مربوط به محل سکونت خود را بارگذاری کنید تا آدرس تأیید شود. برای این کار، کشور را در کادر Country، شهر را در کادر City و آدرس کامل و پلاک را نیز در کادرهای Address و Building Number وارد کنید.

  با اسکرول به پایین صفحه نیز می توانید بخش مربوط به آپلود تصویر یک سند یا مدرکی همچون قبض آب و برق و… را ببینید. با انتخاب تصویر مدرک، باید روی گزینۀ Next کلیک کنید تا به مرحلۀ بعد هدایت شوید. فراموش نکنید که مدرک یا سندی که انتخاب می کنید باید حاوی آدرس باشد.

  همان طورکه در این مرحله و مراحل پیش دیدید، امکان ادامه دادن مراحل احراز هویت از طریق گوشی موبایل در تمام قدم ها وجود داشت و شما درصورتی که مدرک یا سند را در گوشی موبایل خود داشته باشید و یا به هر دلیل دیگر، می توانید با کلیک روی گزینۀ Continue on your phone، ادامۀ مراحل را از گوشی موبایل خود دنبال کنید.

  در این مرحله، بروکر به شما اطلاع می دهد که در حال بررسی مدارک شما است. همان طورکه در تصویر هم می بینید، مراحل مختلف احراز هویت یا تأیید شده اند (این موضوع با علامت تیک سبز مشخص شده است) و یا در حال بررسی و در انتظار تأیید هستند.

  پس از تأیید کلیۀ مدارک از سوی بروکر، شما امکان فعالیت به صورت کامل در بروکر را خواهید داشت و می توانید پس از واریز سرمایه و افتتاح حساب، معاملات خود را آغاز کنید.

  افتتاح حساب معاملاتی حقیقی و دمو و اتصال به متاتریدر

  پس از آنکه ثبت نام و احراز هویت خود را تکمیل کردید، می توانید اقدام به افتتاح حساب کنید و پس از واریز سرمایه، شروع به معاملات خود در پلتفرم معاملاتی کنید. برای افتتاح حساب حقیقی و یا دمو در بروکر Opofinance، پس از ورود به حساب خود در بروکر روی گزینۀ «حساب های کاربری» در ستون سمت راست تصویر کلیک کنید. با این کار، بخش افتتاح حساب را مشاهده می کنید که می توانید از طریق آن حساب معاملاتی خود را با ویژگی های موردنظر خود افتتاح کنید.

  برای افتتاح حساب حقیقی روی گزینۀ «+ ایجاد حساب» کلیک کنید و اگر قصد داشتید که حسابی از نوع دمو ایجاد کنید، باید روی گزینۀ «+ ایجاد حساب دمو» کلیک کنید. گزینۀ موردنظر خود را انتخاب کرده تا مراحل بعد را نیز تکمیل کنید.

  در این مرحله شما باید مشخص کنید که قصد دارید از پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 استفاده کنید و یا قصد استفاده از متاتریدر 5 را دارید. در بخش بعد نیز باید نوع حساب (همان طورکه در بخش های پیشین شرح داده شد، شما می توانید انواع مختلف حساب های معاملاتی را در بروکر Opofinance افتتاح کنید)، اهرم معاملاتی و ارزی که قصد دارید محاسبات سود و ضرر حساب شما بر حسب آن انجام شود را تعیین کنید.

  درنهایت و پس از پرکردن تمام کادرها باید روی گزینۀ «ایجاد حساب کاربری» کلیک کنید تا حساب معاملاتی شما ساخته شود. همچنین، درصورتی که در فرایند ساخت حساب معاملاتی با مشکلی مواجه شوید، می توانید به راحتی و از طریق امکان چت آنلاین که با کلیک روی آیکون پیام در پایین و سمت چپ تصویر وجود دارد، با تیم پشتیبانی در ارتباط باشید و مشکلات احتمالی را رفع کنید. البته، ارتباط با پشتیبانی از چند روش مختلف قابل انجام است که در بخش مربوطه به این موارد پرداخته ایم.

  مشخصات حساب معاملاتی ای که تعیین کرده بودید را در اینجا مشاهده می کنید. تنها کاری که باید در این مرحله انجام دهید، این است که در صورت درستی اطلاعات، روی گزینۀ «ایجاد حساب کاربری» کلیک کنید و در غیر این صورت، روی گزینۀ «لغو» کلیک کنید و حسابی مطابق مشخصات موردنظر خود را بسازید.

  همان طورکه مشاهده می کنید، حساب معاملاتی حقیقی شما با نام کاربری و رمزعبور مشخص شده است و حالا شما باید نرم افزار متاتریدر را براساس نسخۀ موردنظر خود دانلود کرده و با واردکردن نام کاربری و رمزعبور خود، حساب خود را به متاتریدر متصل کنید.

  علاوه بر مسیری که برای دانلود نسخه های مختلف متاتریدر به آن اشاره کرده بودیم، شما می توانید پس از ساخت حساب و در هین بخش، متاتریدر را با کلیک روی گزینۀ دانلود Trading Terminal بارگیری کنید.

  افتتاح حساب دمو

  اما درصورتی که قصد افتتاح حساب دمو یا آزمایشی را داشته باشید، پس از انتخاب نوع حساب دمو در مرحلۀ اول، باید فرایندی که در ادامه می آوریم را پیش بگیرید. در قدم اول باید پلتفرم معاملاتی خود را انتخاب کنید و سپس روی گزینۀ «ادامه» کلیک کنید.

  در این مرحله از افتتاح حساب دمو باید به ترتیب نوع حساب معاملاتی، اهرم، ارز حساب و میزان سرمایه ای که می خواهید معاملات دموی خود را با آن انجام دهید را تعیین کنید. پس از پرکردن همۀ موارد، باز هم باید روی گزینۀ «ادامه» کلیک کنید.

  در این مرحله، ویژگی های حسابی که ساخته بودید را مشاهده می کنید. در صورت درستی اطلاعات باید روی گزینۀ «ادامه» کلیک کنید و اما درصورتی که قصد داشته باشید تغییراتی در حساب دموی خود ایجاد کنید، می توانید از گزینۀ «بازگشت» استفاده کنید.

  در مرحلۀ آخر نیز مشخصات حساب، ازجمله نام کاربری و رمزعبور وجود دارد که برای اتصال حساب معاملاتی به متاتریدر به آن ها نیاز پیدا خواهید کرد. همچنین، درصورتی که قصد دانلود پلتفرم معاملاتی متاتریدر را داشته باشید، می توانید روی گزینۀ دانلود Trading Terminal کلیک کنید.

  پس از افتتاح حساب معاملاتی حقیقی و یا دمو باید نام کاربری و رمزعبور خود که در قدم آخر افتتاح حساب برای شما به نمایش در می آید را وارد پلتفرم متاتریدر کنید تا به این ترتیب حساب معاملاتی ای که ایجاد کرده بودید، به متاتریدر متصل شود. از این پس با واریز سرمایه به حساب خود، سرمایۀ لازم را برای معاملات خود در بازار فارکس خواهید داشت. پلتفرم متاتریدر را در نسخۀ موردنظر خود دانلود کنید و نام کاربری و رمزعبور خود را وارد کنید تا بتوانید معاملات خود را در متاتریدر انجام دهید.

  مدیریت سرمایه در بروکر Opofinance

  در بخش پیش متوجه شدیم که چگونه یک حساب حقیقی و یا دمو را افتتاح کنیم. حساب دمو امکان استفاده از پول مجازی را برای شما فراهم خواهد کرد اما درصورتی که قصد شروع فعالیت با استفاده از یک حساب حقیقی را داشته باشید، باید سرمایۀ موردنیاز خود را به حساب کاربری خود در بروکر واریز کنید. باتوجه به نوع حسابی که انتخاب می کنید، باید حداقل مبلغی را به حساب خود واریز کنید؛ به آن توجه کنید. در ادامه، نحوۀ واریز و برداشت سرمایه در بروکر Opofinance را شرح خواهیم داد.

  روش های واریز و برداشت در این بروکر شامل Top Change، Crypto Currencies، Perfect Money، Visa Card / Master Card، Advcash، Union Pay و استفاده از روش انتقال بانکی است.

  نحوه واریز در بروکر Opofinance

  برای واریز سرمایه به حساب خود در بروکر Opofinance باید در قدم اول روی گزینۀ «اعتبارات» در نوار سمت راست تصویر کلیک کنید و سپس از زیرمنویی که برای شما باز می شود، گزینۀ «واریز وجه» را انتخاب کنید. همان طورکه در تصویر می بینید، کیف پولی که می خواهید پول به آن واریز شود را از کادر بالای صفحه انتخاب کرده و سپس یکی از روش های واریز را انتخاب کنید. روش های متعدد برای واریز، ازجمله تاپ چنج، ارزهای دیجیتال، پرفکت مانی و… باعث می شوند که کاربران با شرایط مختلف بتوانند سرمایۀ خود را به حساب معاملاتی در بروکر واریز کنند.

  مبلغی که قصد واریز آن را دارید، باید در کادر «مبلغ واریز» که در تصویر هم مشخص شده است قرار گیرد. با این کار، می توانید مبلغی که با احتساب کارمزد انتقال به حساب شما در بروکر Opofinance واریز می شود را مشاهده کنید. با انتخاب روش واریز تاپ چنج، شما هیچ کارمزدی را برای واریز پرداخت نخواهید کرد و همان مبلغ واریز را در حساب خود خواهید داشت. درنهایت نیز باید روی گزینۀ «ادامه» کلیک کنید تا به مرحلۀ بعد منتقل شوید.

  در اینجا برای تأیید، مشخصات واریز به شما نمایش داده می شود. روش واریز، کیف پول، مبلغ واریزی و مبلغی که پس از واریز دریافت می کنید در این بخش به نمایش در می آیند که در صورت تأیید باید روی گزینۀ «ادامه» کلیک کنید.

  در این مرحله باید ایمیل و رمزعبور حساب تاپ چنج خود را وارد کنید و سپس روی گزینۀ Login کلیک کنید تا بتوانید با انتخاب حساب خود در آن پلتفرم، سرمایۀ موردنیاز را به بروکر Opofinance واریز کنید.

  همچنین، درصورتی که واریز به روش ارزهای دیجیتال را انتخاب کنید، با طی مراحل، بروکر یک آدرس برای واریز به شما نشان می دهد که باید آن را کپی کرده، به کیف پول ارز دیجیتال خود مراجعه کنید و انتقال را از آن طریق انجام دهید.

  نحوه برداشت در بروکر Opofinance

  برای برداشت پول از حساب خود باید پیش از هرچیز مبلغ موردنظر را از حساب معاملاتی موردنظر به کیف پول خود انتقال دهید (این موضوع را در بخش انتقال کاملاً شرح داده ایم). کار دیگری که پیش از برداشت باید انجام دهید، ثبت آدرس مقصد است که باید آن را از بخش Payment Details انجام دهید.

  برای ثبت آدرس مقصد ابتدا تب Funds و سپس از زیرمجموعۀ آن گزینۀ Payment Details را انتخاب کنید. حالا در صفحه ای که برای شما به نمایش در می آید، باید روی گزینۀ سبزرنگ Upload Payment Details کلیک کنید. در پنجرۀ کوچکی که برای شما باز می شود، باید سه مورد را انتخاب کنید. در کادر اول باتوجه به روش برداشت موردنظر خودتان باید گزینۀ مناسب را انتخاب کنید، در کادرهای بعد نیز باید براساس دارایی ای که قصد برداشت آن را دارید، کادرها را پر کنید. به عنوان مثال، درصورتی که قصد برداشت تتر را داشته باشید، باید در کادر اول Crypto Address را انتخاب کنید و در کادر دوم ارز دیجیتالی که قصد برداشت آن را دارید را تعیین کنید، کادر سوم نیز مربوط به آدرس کیف پول ارز دیجیتال است که باید تترها به آن انتقال داده شوند. پس از پرکردن تمام این موارد، باید روی گزینۀ Upload کلیک کنید تا مجاز به برداشت دارایی شوید.

  البته، باید به این نکته توجه داشته باشید که با انجام این کار، وضعیت Payment Details در ستون Status مشخص می شود که باید منتظر تأیید آن بمانید، شما تنها در صورتی قادر به برداشت خواهید بود که وضعیت به حالت Approved در آمده باشد.

  پس از انجام دو مرحله ای که پیش از این توضیح دادیم (انتقال دارایی به کیف پول، البته در صورت نیاز و ثبت آدرس گیرنده از بخش Payment Details)، حالا می توانید برداشت خود را انجام دهید؛ نحوۀ انجام آن را در ادامه توضیح خواهیم داد. پس از انتقال از بخش Funds یا در بخش فارسی «اعتبارات»، گزینۀ برداشت اعتبارات (Withdraw Funds) را انتخاب کنید.

  در اینجا باید مراحل برداشت را طی کنید که در چهار مرحله انجام می شود. در ابتدا کیف پول خود را انتخاب کرده و سپس روی گزینۀ «Continu یا ادامه» کلیک کنید.

  در مرحلۀ دوم باید روش برداشت موردنظر خود را از میان گزینه های موجود انتخاب کنید و روی آن کلیک کنید. توجه داشته باشید که شما پیش از این می بایست در بخش Payment Details آدرس مقصد را ثبت کرده باشید. پس در این مرحله نیز روش موردنظر را باید باتوجه به مقصد انتخابی در آن بخش انتخاب کنید. به عنوان مثال، درصورتی که در بخش Payment Details، آدرس کیف پول برای برداشت تتر را ثبت کرده باشید، در اینجا نیز باید برداشت به روش ارزهای دیجیتال (Crypto Currencies) را انتخاب کنید.

  پس از انتخاب روش موردنظر، کادری برای شما باز خواهد شد که باید آدرس ثبت شده برای برداشت را در آن انتخاب کنید و سپس روی گزینۀ Continue کلیک کنید تا به مرحلۀ سوم در برداشت برسید.

  در این بخش، مبلغی که قرار است برداشت کنید را در کادر Withdraw Amount وارد کرده و سپس روی گزینۀ Continue کلیک کنید. مبلغ برداشت را باتوجه به موجودی کیف پول خود وارد کنید.

  در مرحلۀ آخر می توانید اطلاعات برداشت را به صورت کامل مشاهده کنید. بروکر در این مرحله یک پین کد را به ایمیلی که در زمان ثبت نام وارد کرده بودید، ارسال می کند. شما باید به ایمیل خود مراجعه کرده و پین کد را در کادر موجود در این بخش وارد کنید و درنهایت روی گزینۀ Continue کلیک کنید.

  بالاخره مرحل برداشت دارایی از بروکر Opofinance به پایان رسید. حالا تنها کاری که لازم است انجام دهید، این است که منتظر بمانید تا مبلغ موردنظرتان به آدرسی که ثبت کرده بودید انتقال داده شود.

  نحوه انتقال در بروکر Opofinance

  توجه داشته باشید زمانی که شما مبلغی را به حساب کاربری خود در بروکر Opofinance واریز می کنید، درواقع حساب کاربری شما شارژ خواهد شد نه معاملاتی؛ اما درصورتی که قصد داشته باشید شروع به ترید کنید، باید بخش و یا کل مبلغ واریزی را به یکی از حساب های معاملاتی خود واریز کنید تا بتوانید فعالیت خود را در بازار شروع کنید.

  همچنین، درصورتی که قصد برداشت سرمایه ای را از حساب خود داشته باشید، باید ابتدا آن مبلغ را از حساب معاملاتی ای که در آن پول دارید، به حساب کاربری خود انتقال دهید تا بتوانید مبلغ موردنظر را از حساب کاربری یا همان کیف پول حساب خود در بروکر برداشت کنید.

  همچنین، ممکن است قصد داشته باشید که مبلغی را از کیف پول و یا یکی از حساب های معاملاتی به حساب سوشیال تریدینگ برای انجام کپی تریدینگ انتقال دهید که در این صورت نیز باید به بخش Transfer مراجعه کنید.

  همان طورکه متوجه شدید، انتقال دارایی در میان حساب های بروکر اپوفایننس، یکی از عملیات مالی ای است که حتماً به آن نیاز پیدا خواهید کرد. در ادامه، چگونگی انجام انتقال را شرح خواهیم داد.

  باز هم به بخش اعتبارات یا Funds می رویم و پس از کلیک روی آن، گزینۀ Transfer Funds را انتخاب می کنیم. با این کار، تمام حساب های خود که پیش از این افتتاح کرده بودیم و البته کیف پول حساب کاربری که با عنوان Wallet مشخص شده است را خواهیم دید. بخش بالایی، حساب های مبدأ را مشخص کرده است که با عبارت Transfer From دیده می شود. بخش پایینی یعنی Transfer To، حساب های مقصد را مشخص می کند که درواقع پول به آن حساب ها انتقال داده می شود.

  به عنوان مثال، در این تصویر ما حساب ECN PRO MT4 را از میان حساب های مبدأ انتخاب کردیم و از بخش Transfer To حساب Wallet یا همان کیف پول حساب کاربری را به عنوان حساب مقصد انتخاب کردیم. همان طورکه در تصویر مشخص شده است، این دو حساب با نوار سبز باریکی در بخش بالایی خود مشخص شده اند.

  پس از انتخاب حساب های مبدأ و مقصد، حالا باید مبلغی که قصد دارید از حساب ECN PRO به حساب Wallet انتقال دهید را در کادر Transfer Amount مشخص کنید و درنهایت روی گزینۀ Continue، به معنی ادامه کلیک کنید.

  در این تصویر، اطلاعات انتقال دارایی را مشاهده خواهید کرد؛ حساب مبدأ و مقصد، مبلغ انتقال و مقداری که انتقال داده خواهد شد برای شما نمایش داده خواهد شد که در صورت درستی اطلاعات باید روی گزینۀ Continue یا ادامه کلیک کنید.

  انتقال با موفقیت انجام شد و حالا شما مبلغی را در کیف پول حساب کاربری خود دارید که اگر قصد برداشت آن را داشته باشید، حالا می توانید آن را انجام دهید. باز هم یادآوری می کنیم که برای برداشت (Withdraw) باید حتماً پول را به کیف پول (Wallet) خود برداشت و همچنین پس از واریز باید مبلغ را از حساب Wallet به حساب معاملاتی ای که پیش از این ساخته اید انتقال دهید.

  امنیت بروکر Opofinance (اپوفایننس)

  زمانی که بخواهید یک بروکر را برای فعالیت در بازار فارکس انتخاب کنید، امنیت آن بروکر یکی از موارد اصلی ای است که باید توسط کاربر بررسی شود. ازآنجایی که ما در ایران به دفتر شعبات این بروکرها دسترسی نداریم، باید این مرحله را با دقت بیش تری طی کنیم تا در زمان فعالیت در بروکر با مشکلی مواجه نشویم.

  • FSA

  شرکت تجاری Opo Group LTD که بروکر Opofinance را تأسیس کرده است، در سیشل با شمارۀ 1-8430865 و با شمارۀ مجوز SD123 ثبت شده است و سازمان خدمات مالی FSA آن را رگوله کرده است.

  • The Finance Commission

  سازمان The Finance Commission یک سازمان بین المللی است که در حوزۀ رفع مشکلات و تخلفات مالی در بازار فارکس خدمات ارائه می دهد. سرمایۀ کاربران بروکر Opofinance تا سقف 20 هزار یورو برای هر کاربر از سوی این سازمان مالی بیمه می شود و بنابراین کاربران می توانند با اطمینان بیش تری به فعالیت مالی خود بپردازند. البته فراموش نکنید که خسارات مالی ای که این سازمان برای کاربران جبران می کند، ربطی به ضرر ناشی از معاملات شما در بازار ندارد.

  ارتباط با پشتیبانی بروکر Opofinance (اپوفایننس)

  ازآنجایی که شما می توانید زبان سایت بروکر را به فارسی تغییر دهید، احتماًلا در زمان فعالیت در محیط بروکر با مشکلات کم تری برخورد خواهید کرد؛ با این حال، گاهی اوقات ممکن است ابهامی برای شما پیش آمده و یا در انجام واریز و برداشت و… به مشکل بخورید. در چنین شرایطی، می توانید به راحتی با تیم پشتیبانی در ارتباط باشید و مشکل خود را حل کنید.

  خوشبختانه پشتیبانی در این بروکر به صورت 24ساعته و در 7 روز هفته فعال است و شما از این بابت مشکلی نخواهید داشت. شما می توانید به روش های مختلفی با تیم پشتیبانی در ارتباط باشید که در ادامه آن ها را بیان خواهیم کرد.

  استفاده از آدرس ایمیل و شماره تماس

  یکی از روش های ارتباط با تیم پشتیبانی بروکر Opofinance، استفاده از آدرس ایمیل و شماره تماس این بروکر است که می توانید در ادامه آن ها را مشاهده کنید.

  چت آنلاین در پلتفرم

  یکی از روش های بسیار ساده برای ارتباط با تیم پشتیبانی در بروکر Opofinance، استفاده از چت آنلاین در این بروکر است. برای این کار شما کافی است که در حساب کاربری خود روی آیکن پیام در پایین و سمت چپ تصویر کلیک کنید و پس از واردکردن ایمیل و مشخصات، مشکلی که برای شما پیش آمده را با یک متخصص در میان بگذارید.

  بخش ارتباط با ما

  شما همچنین می توانید در وب سایت صرافی و با کلیک روی تب «کمپانی»، گزینۀ ارتباط با ما را انتخاب کنید. البته بهتر است پیش از ارتباط با پشتیبانی، از بخش «سوالات پرتکرار» به دنبال راه حلی برای مشکل خود باشید؛ زیرا در اینجا می توانید سؤال و جواب هایی را مطالعه کنید که پیش از این برای کاربران دیگر پیش آمده است.

  مزایای بروکر Opofinance (اپوفایننس)

  امروزه بروکرهای جدید و قدیمی زیادی در سطح اینترنت وجود دارند که امکان ثبت نام در آن ها و استفاده از خدماتشان برای ما فراهم شده است. البته به دلیل تحریم ایران، ما امکان استفاده از همۀ بروکرهای معتبر را نداریم؛ با این حال تعداد زیادی از بروکرها و با ویژگی های مثبت وجود دارند که کاربران ایرانی را مجاب به ثبت نام خواهند کرد. در این بخش از مقاله، با معرفی بروکر Opofinance قصد داریم نقاط قوت این بروکر را لیست کنیم. این ویژگی ها به شما کمک خواهند کرد که متوجه شوید آیا بروکر اپوفایننس نیاز شما را در زمان فعالیت در بازار فارکس برآورده خواهد کرد یا خیر. در صورت انتخاب این بروکر، شما می توانید تجربۀ ترید بهتری را داشته باشید.

  • بروکر اپوفایننس توسط FSA رگوله شده است و همچنین سازمان The Financial Commission سرمایۀ کاربران این بروکر را تا مبلغ 20 هزار یورو بیمه کرده است.
  • امکان کپی تریدینگ از بخش Social Trading در این بروکر فراهم شده است.
  • اسپرد معاملات در بروکر اپوفایننس مناسب است.
  • روش های متعدد واریز و برداشت به شما کمک خواهند کرد که مناسب ترین روش را برای خود انتخاب کنید.
  • انواع حساب های معاملاتی ای که کاربران می توانند در این بروکر افتتاح کنند، می تواند برای هر تریدری مناسب باشد.
  • از طریق همکاری با بروکر می توانید درآمد غیرفعالی داشته باشید؛ طرح جامع پاداش با همین هدف ایجاد شده است. در این روش شما باید شبکۀ مشتریان خود را بسازید و افراد بیش تری را به سوی بروکر جذب کنید. باتوجه به حجم معاملات مشتریانی که شما به بروکر دعوت کرده اید، پاداشی برای شما در نظر گرفته خواهد شد.
  • پشتیبانی از زبان فارسی برای کاربران ایرانی، استفاده از این بروکر را ساده تر کرده است.

  توجه: بروکرهای محبوب و معتبر دیگری مانند بروکر آلپاری و آمارکتس هستند که روش ثبت نام تا ترید در آن ها در خانه سرمایه آموزش داده می شود.

  کلام آخر

  امروزه افراد بیش تری به فعالیت در بازارهای مالی جذب شده اند اما نکته ای که باید در ذهن داشته باشید، این است که افراد کم تری موفق می شوند سودهای مستمری از بازار بگیرند و این موضوع تنها به مهارت شما در تحلیل بستگی ندارد، بلکه پلتفرم ها، بروکر، میزان سرمایه و عوامل دیگر نیز در موفقیت یا عدم موفقیت شما در بازار فارکس که بزرگ ترین بازار مالی جهان است، تأثیر می گذارد.

  اسپرد مناسب، رگولاتوری معتبر، امکان واریز و برداشت با روش های متعدد، تنوع حساب های معاملاتی در کنار پشتیبانی از زبان فارسی، می توانند دلایل کافی برای آن باشند که بروکر Opofinance را به عنوان یک بروکر مناسب که ارزش امتحان کردن را دارد، بشناسیم. ما در این مقاله سعی کردیم این بروکر را معرفی کنیم و سپس نحوۀ استفاده از خدمات متنوع آن را شرح دهیم.

  سؤالات متداول

  بله، ایرانیان نیز می توانند با مشخصات خود در این بروکر فعالیت کنند. پشتیبانی از زبان فارسی، کار را برای ایرانیان راحت تر کرده است.

  بله، سازمان خدمات مالی FSA این بروکر را رگوله کرده است. شرکت تجاری Opo Group LTD (مؤسس بروکر Opofinance) با شمارۀ 1-8430865 در سیشل و با شمارۀ مجوز SD123 ثبت شده است. همچنین، سازمان The Finance Commission که یک سازمان بین المللی است و در زمینۀ رفع اختلافات در بازارهای مالی فعال است، علاوه بر رسیدگی به این نوع مشکلات، دارایی های هر حساب مالی را تا 20 هزار دلار بیمه می کند.

  Standard، ECN، ECN Pro و Social Trade انواع حساب هایی هستند که کاربران صرافی می توانند بنا به شرایط خود افتتاح کنند. در بخش مربوط به انواع حساب، ویژگی های هر حساب معاملاتی را به طور کامل بیان کرده ایم.

  روش های واریز و برداشت در این بروکر شامل Top Change، Crypto Currencies، Perfect Money، Visa Card / Master Card، Advcash، Union Pay و استفاده از روش انتقال بانکی هستند.