از آنجا که بروکرهای باینری آپشن در مقایسه با گزینه های مشابه دردسترس و راحت تر هستند، بسیاری از معامله گران از بروکرهای باینری آپشن برای معاملات خود استفاده می کند، اما به دلیل وجود گزینه های متعدد افراد به دنبال یافتن بهترین بروکر باینری آپشن هستند تا بتوانند در محیط معاملاتی بهتر سفارش های خرید و فروش خود را ثبت کنند.  با این حال با وجود شفافیت ظاهری در مدیریت بروکرهای باینری آپشن برخی از آن ها تا حدودی خطرناک و غیرمطمئن هستند؛ برای مثال بسیاری از بروکرهای باینری آپشن به خوبی تنظیم نشده و آشکارا نوعی کلاه برداری هستند. این موضوع سبب شده است لیستی از بهترین بروکرهای باینری آپشن تهیه کنیم که در ادامه این مطلب آورده شده است. البته در مطالب قبلی هم در رابطه با بهترین بروکرهای فارکس صحبت کردیم که برای اطلاعات بیشتر می‌تواند مطلب موردنظر را نیز مطالعه و مقایسه کنید.

فهرست []

  باینری آپشن چیست؟

  باینری آپشن یا binary option یک محصول مالی ساده، سریع و قابل فهم برای تجارت آنلاین است. باینری در لغت به معنای صفر و یک است؛ یعنی معامله گران پیش از اتمام معامله با دو حالت روبه رو هستند؛ یا سود می کنند یا ضرر. درواقع در باینری آپشن به سرمایه گذاران این امکان داده شده است تا بتوانند درباره افزایش یا کاهش ارزش آینده یک دارایی حدس بزنند.

  به این ترتیب معامله گرانی که درباره روند قیمت یک سهام خاص پیش بینی درستی انجام داده باشند، سود دریافت می کنند و در مقابل درصورت پیش بینی نادرست متحمل ضرر خواهند شد. در باینری آپشن به افراد امکان موضع گیری در یک موقعیت امن داده نمی شود؛ بنابراین نتیجه معامله برای معامله گران یا کسب سود یا به طورکلی از دست رفتن معامله است.

  ملاک های مهم برای انتخاب بهترین بروکر باینری آپشن

  مهم ترین نکته ای که باید هنگام انتخاب بهترین بروکر باینری آپشن به آن توجه داشته باشیم این است که آیا بروکر مورد نظر را سازمان های مربوط نظارت می کنند یا خیر. بروکرهایی که تحت نظارت سازمان های رگولاسیون قرار دارند باید الزامات مورد نظر سازمان رگوله را فراهم کنند.

  درنهایت وجود این الزامات سبب افزایش امنیت دارایی کاربران و ثبات مالی بروکر خواهد شد. علاوه بر این بروکرهای رگوله شده مطمئن تر از سایر بروکرها هستند. سایر نکات مهم برای انتخاب بهترین بروکر باینری آپشن عبارت اند از:

  • رابط کاربری پلتفرم معاملاتی
  • سرعت پلتفرم در انجام معاملات
  • ارائه رایگان ابزارهای معاملاتی، اندیکاتورها و اسیلاتورها
  • ارائه روش های واریز و برداشت متنوع
  • حداقل واریزی منطقی
  • بازده معاملات
  • پشتیبانی از زبان فارسی
  • ارائه ویژگی کپی تریدینگ
  • سیگنال های باینری آپشن
  • ارائه نمادهای معاملاتی متنوع و متعدد
  • بونوس و مسابقات باینری آپشن

  بررسی اعتبار بروکرهای باینری آپشن

  هنگام بررسی اعتبار بروکرهای باینری آپشن به رگوله بودن بروکر، سابقه فعالیت و نظر کاربران توجه می کنیم. با این حال باید هنگام بررسی اعتبار بروکرهای باینری آپشن به این نکته توجه داشته باشیم که این نوع معاملات در بسیاری از کشورها با محدودیت مواجه بوده و نمی توان انتظار رگوله های متعدد را داشت. بروکرهایی که با سازمان های زیر رگوله شده باشند به معامله گران ایرانی خدمات ارائه می دهند:

  • IFMMRRC: مرکز تنظیم روابط بازار مالی بین المللی
  • Finacom: کمسیون مالی بین المللی؛ این سازمان وظیفه حل اختلاف و مشکلات در سطح بین المللی را دارد.
  • FSASVG: رگوله کشور سن وینسنت و گرانادین

  ویژگی های پلتفرم های معاملاتی در بروکرهای باینری آپشن

  ویژگی مهمی که تمام معامله گران از پلتفرم های معاملاتی در بروکرهای باینری آپشن انتظار دارند، سرعت بالا در انجام دستورات معاملات است؛ چراکه در انجام این نوع معاملات به تعویق افتادن دستورات معاملات می تواند به ضرر معامله گر تمام شود.

  از طرفی امروزه بسیاری از افراد تمام کارهای خود را با گوشی موبایل انجام می دهند. از آنجا که این روش معاملاتی بسیار ساده و سریع است، بسیاری از معامله گران ترجیح می دهند از گوشی موبایل خود برای ثبت معامله استفاده کنند؛ بنابراین داشتن اپلیکیشن اختصاصی می تواند یک ویژگی بسیار مهم محسوب شود.

  روش های واریز و برداشت در بروکرهای باینری آپشن

  توجه به روش های واریز و برداشت در بروکرهای معاملاتی موضوعی بسیار مهم است. به دلیل محدودیت های موجود این موضوع برای کاربران ایرانی می تواند حساس تر هم باشد؛ چراکه در بسیاری از سیستم های واریز و برداشت از کاربران ایرانی پشتیبانی نمی شود.

  کیف پول های آنلاین مانند وب مانی، پرفکت مانی و تاپ چنج می توانند گزینه مناسبی برای کاربران ایرانی باشند. همچنین در برخی بروکرها از کیف پول های دیجیتالی برای واریز بیت کوین، تتر و اتریوم نیز پشتیبانی می شود.

  بنابراین هنگام انتخاب بهترین بروکر باینری آپشن باید به این نکته هم توجه داشته باشید. موضوع دیگری که می تواند به کاهش هزینه های معاملاتی شما کمک کند، انتخاب بروکری است که کارمزد واریز و برداشت دریافت نکند.

  حداکثر بازده یا سود معاملات باینری آپشن

  همان طور که اشاره شد، در معاملات باینری آپشن دو حالت صفر و صدی وجود دارد؛ یعنی یا معامله گر سود می کند یا به طورکلی مبلغ معامله را از دست می دهد. از آنجا که حد وسطی در این معاملات وجود ندارد مهم ترین نیاز معامله گران کسب بازده بیشتر خواهد بود. عوامل زیر در میزان بازده یا سود معامله نقش بسیار مهمی دارند:

  • نوع نماد معاملاتی
  • تایم فریم معامله
  • روش معامله
  • شرایط بازار

  پشتیبانی در بروکرهای باینری آپشن

  معاملات باینری آپشن یکی از جدیدترین روش های معاملاتی هستند. از آنجا که این روش در مقایسه با معاملات اهرم دار ساده تر است با استقبال بالاتری در میان معامله گران مواجه شده است. جدید بودن این روش سبب شده تا افراد به پشتیبانی بیشتری نیاز پیدا کنند.

  وجود پشتیبانی سریع، 24 ساعته و در تمام روزهای هفته در کنار پشتیبانی به زبان فارسی می تواند عاملی مهم در انتخاب بهترین بروکر باینری آپشن باشد.

  کپی تریدینگ، سوشال تریدینگ و سیگنال های باینری آپشن

  پشتیبانی از سیستم کپی تریدینگ مزیتی مهم برای بروکرهاست؛ چراکه این ویژگی به کاربران مبتدی کمک می کند از سیگنال های معاملاتی افراد حرفه ای بهره مند شوند. بسیاری از بروکرهای حرفه ای و معتبر مانند بروکر پاکت آپشن از سیستم کپی تریدینگ پشتیبانی می کنند.

  علاوه بر کپی تریدینگ، در برخی بروکرها ربات های باینری آپشن به صورت رایگان در اختیار معامله گران قرار می گیرد. وجود این امکانات سرمایه گذاری را برای معامله گران مبتدی تسهیل می کند.

  نمادهای معاملاتی در بروکرهای باینری آپشن

  پشتیبانی از نمادهای معاملاتی متنوع در بروکرهای باینری آپشن به معامله گران کمک می کند گزینه های بیشتری برای انجام معامله داشته باشند. به این ترتیب بسیاری از معامله گران هنگام انتخاب بهترین بروکر باینری آپشن به این موضوع توجه ویژه ای دارند.

  برخی بروکرها در پلتفرم باینری آپشن خود در کنار ارائه نمادهای معاملاتی متنوع، از شاخص های مهم بازارهای مالی همچون شاخص داو جونز Dow Jones نیز پشتیبانی می کنند.

  بونوس ها و مسابقات باینری آپشن

  ارائه بونوس و برگزاری مسابقات باینری آپشن از اقداماتی هستند که بروکرها برای افزایش جذابیت پلتفرم های باینری آپشن خود از آن ها استفاده می کنند. وجود بونوس باینری آپشن به معامله گران کمک می کند از این طریق درآمدزایی داشته باشند و سود بیشتری کسب کنند.

  در برخی بروکرها مسابقات باینری آپشن به صورت دوره ای برگزار می شود. در بعضی بروکرها شرکت در مسابقات رایگان و در گروهی دیگر به با پرداخت هزینه اندک امکان پذیر است. معمولاً مسابقات باینری آپشن در بروکرها به صورت زیر برگزار می شود:

  • مناسبتی: این مسابقات در روزهای خاص مانند کریسمس یا سالگرد تأسیس بروکر برگزار می شوند.
  • جایزه بزرگ: در پایان این مسابقات جوایز بسیار ارزشمندی به برندگان اهدا می شود. این مسابقات سالانه یا چند سال یک بار برگزار می شوند.
  • روزانه: در تعدادی از بروکرها روزانه یک مسابقه برگزار می شود.
  • ساعتی: فقط در بروکرهای باینری آپشن که معامله گران زیادی داشته باشند، شاهد برگزاری مسابقات ساعتی هستیم.
  • هفتگی: در مسابقات هفتگی شرکت کنندگان به مدت یک هفته با یکدیگر رقابت می کنند.
  • ماهانه: در این نوع از مسابقات رقابت شرکت کنندگان تا 30 روز طول می کشد. همچنین برندگان جوایز ارزشمندی دریافت خواهند کرد.
  • مخصوص روزهای تعطیل: در مسابقات مخصوص روزهای تعطیل، شرکت کنندگان تنها امکان معامله با نمادهای OTC را دارند.

  سابقه و نظرات کاربران در مورد بروکرهای باینری آپشن

  یکی دیگر از مواردی که در انتخاب بهترین بروکر باینری آپشن به ما کمک می کند، سابقه فعالیت و نظرات کاربران است. هرچه یک بروکر سابقه فعالیت طولانی تری داشته باشد، در میان اکثر معامله گران شناخته شده تر بوده و راحت تر می توان به آن اعتماد کرد.

  از طرف دیگر، بررسی نظرات سایر کاربران می تواند دید حقیقی و صادقانه تری به امکانات و ادعاهای مطرح شده توسط بروکر به شما بدهد.

  حساب دموی باینری آپشن

  حساب دمو یا حساب آزمایشی یکی از مزیت های اصلی هر بروکری به حساب می آید. برخی بروکرها امکانی را فراهم کرده اند تا در پنل های معاملاتی باینری آپشن نیز کاربران بتوانند از حساب دمو استفاده کنند. این موضوع کمک می کند افراد با محیط معاملاتی بروکر بهتر آشنا شده و بتوانند تایم فریم و اندیکاتورهای باینری آپشن را تست و بررسی کنند.

  امکان افتتاح حساب باینری آپشن با کمترین سرمایه

  به دلیل ارزش پایین ریال از دلار، بروکرهایی که حداقل واریز پایین تری داشته باشند گزینه مناسب تری برای کاربران ایرانی هستند. همچنین برخی معامله گران در ابتدا با واریز پول کمتر فقط قصد افتتاح حساب و تست کردن پلتفرم را دارند و پس از بررسی های بیشتر سرمایه اصلی را وارد حساب می کنند.

  درنتیجه یکی دیگر از مواردی که هنگام افتتاح حساب باینری آپشن باید به آن توجه کنید، میزان سرمایه مورد نیاز برای افتتاح حساب است.

  اندیکاتورهای پلتفرم معاملاتی بروکرهای فارکس

  هرچه اندیکاتورهای ارائه شده در پلتفرم های بروکرهای باینری آپشن متنوع تر و کاربردی تر باشد، آن بروکر گزینه مناسب تری برای انتخاب است. به این ترتیب هنگام انتخاب بهترین بروکر باینری آپشن علاوه بر تمام موارد موجود در بالا باید به این نکته نیز توجه داشته باشید.

  جدول مقایسه بهترین بروکرهای باینری آپشن

  نام بروکرحداقل میزان واریزخدمات برای ایرانیان
  آلپاری/ Alpari1 دلار+
  پاکت آپشن/ pocket option5 دلار+
  کوتکس/ QUOTEX10 دلار+
  الیمپ ترید/ olymp trade10 دلار+

  معرفی بهترین بروکر باینری آپشن

  برای موفقیت و ماندگاری در بازارهای مالی علاوه بر دانش معاملاتی و داشتن استراتژی سرمایه گذاری، به یک پلتفرم معاملاتی مناسب و امن نیز نیاز است. بروکرها به عنوان واسطه میان خریداران و فروشندگان، سرمایه آن ها را در اختیار داشته و محیطی برای انجام معامله ایجاد می کند.

  بنابراین امنیت پلتفرم، حفظ اطلاعات هویتی کاربران، واریز و برداشت سریع و امن در یک بروکر بسیار حائز اهمیت است. در لیست زیر به معرفی و بررسی بهترین بروکر باینری آپشن می پردازیم.

  بروکر باینری آلپاری | Alpari

  بروکر باینری آلپاری یکی از معتبرترین بروکرهای باینری آپشن است که در سال های اخیر محبوبیت بالایی در میان معامله گران به دست آورده است. باینری آلپاری از سال 1998 فعالیت خود را آغاز کرده و از آن زمان تاکنون به کاربران ایرانی نیز خدمات ارائه می دهد. این بروکر دارای رگوله کمیسیون خدمات مالی جمهوری مائورتیوس (FSC) بوده و امنیت بالایی دارد.

  ویژگی های باینری آلپاری | Alpari

  • امکان استفاده کاربران ایرانی
  • واریز و برداشت با انواع کیف پول های آنلاین مانند وبمانی
  • پشتیبانی از بیش از 250 دارایی مختلف
  • امکان شروع کار با آلپاری تنها با واریز 1 دلار
  • امکان واریز و برداشت ریالی از طریق تاپ چنج
  • وجود حساب های دیگر برای بازار فارکس
  • ارائه بونوس های متنوع به کاربران
  • ارائه ظاهری ساده و قابل فهم
  • امکانات محدود و نبود اندیکاتورهای متنوع
  • محبوبیت بالا در میان معامله گران
  • اعتبار بالا در حوزه بروکرها
  • پشتیبانی از زبان فارسی در سایت
  • ارائه اپلیکیشن اختصاصی برای انجام معاملات باینری آپشن
  • نبود کپی تریدینگ در پلتفرم باینری آپشن
  • سرعت کم در انجام معاملات باینری آپشن
  • محدود بودن ابزارهای معاملاتی در باینری آپشن

  بروکر کوتکس | Quotex

  کوتکس یک بروکر تازه تأسیس محسوب می شود که فعالیت خود را از سال 2019 آغاز کرده است. این بروکر را می توان یکی از بروکرهای مطمئن باینری آپشن معرفی کرد. بروکر کوتکس در سیشل ثبت شده و متعلق به شرکت Awesimw LTD است، این شرکت نیز در عضویت IFMRRC قرار دارد.

  ویژگی های بروکر کوتکس |Quotex

  • فراهم بودن امکان معامله در اوراق بهادار، جفت ارزهای فارکس، کامودیتی ها و شاخص های مهم
  • ارتباط با تیم پشتیبانی بروکر به زبان فارسی
  • حداقل سرمایه 10 دلار برای شروع
  • واریز و برداشت سریع
  • واریز و برداشت به صورت دلار، یورو، پوند و بیت کوین
  • واریز و برداشت از طریق کیف پول های آنلاین مانند وبمانی و…
  • دریافت نکردن کارمزد هنگام واریز و برداشت
  • ارائه بونوس به کاربران
  • پشتیبانی از امکانات مناسب
  • ارائه رایگان 400 ابزار معاملاتی
  • نیاز به استفاده از VPN هنگام ورود به بروکر

  بروکر باینری گرند کپیتال | Grand Capital

  بروکر باینری گرند کپیتال فعالیت خود را از سال 2006 آغاز کرده و توسط کمیسیون مالی FSC رگوله شده است. گزینه معاملات باینری به تازگی به این بروکر اضافه شده و کاربران می توانند برای شروع ترید از 50 نماد معاملاتی موجود در این بروکر، استفاده کنند.

  ویژگی های بروکر باینری گرند کپیتال | Grand Capital

  • محدود بودن تعداد دارایی های قابل معامله
  • ارتباط راحت با تیم پشتیبانی به زبان فارسی
  • حداقل واریزی در این بروکر 10 دلار است.
  • شارژ حساب از طریق کیف پول های آنلاین مانند وبمانی، پرفکت مانی و…
  • شارژ حساب از طریق کیف پول های دیجیتالی و واریز بیت کوین و اتریوم
  • امکان واریز و برداشت به صورت ریالی
  • واریز دارایی بدون پرداخت کارمزد
  • ارائه بونوس به کاربران

  بروکر باینری اکسپرت آپشن | Expert Option

  این بروکر فعالیت خود را از 9 سال پیش یعنی سال 2014 آغاز کرده و از طرف سازمان های VFSV و FMRCC رگوله شده است. مشتریان می توانند متناسب با نیاز خود از حساب های متنوع موجود در این بروکر استفاده کنند.

  • حساب میکرو: امکان دسترسی به آموزش های اکسپرت آپشن را به کاربران می دهد و برای معامله گران مبتدی مناسب است. در این نوع حساب تا حداکثر 10 دلار می توانید وارد معامله شوید.
  • حساب بیسیک: این نوع حساب امکانات مشابه با حساب میکرو دارد و تا حداکثر 25 دلار می توانید وارد معامله شوید.
  • حساب سیلور: در این نوع حساب کاربر می تواند هم زمان حداکثر تا 15 معامله را انجام دهد. این حساب یک مدیر شخصی دارد و به شما این امکان را می دهد تا به گزارش بررسی بازار روز دسترسی داشته باشید. در حساب سیلور می توانید تا حداکثر 250 دلار وارد معامله شوید.
  • حساب گلد: یکی دیگر از انواع حساب های موجود در بروکر باینری اکسپرت آپشن، حساب گلد است. در این نوع حساب برداشت در اولویت بیشتری است و کاربران می توانند تا حداکثر 1000 دلار از دارایی خود را وارد معامله کنند.
  • حساب تیتانیوم: در این نوع حساب معامله گران می توانند تا حداکثر 2000 دلار از دارایی خود را وارد معامله کنند. همچنین بدون محدودیت معاملات باز داشته باشد.
  • حساب Exclusive: در این نوع حساب، یکی از مدیران ارشد بروکر باینری اکسپرت آپشن مدیر حساب شما خواهد بود. در حساب Exclusive نه تنها می توانید تا 5000 دلار از سرمایه خود را وارد معامله کنید، بلکه بخش استراتژی های معاملاتی این بروکر نیز در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

  ویژگی های بروکر باینری اکسپرت آپشن | Expert Option

  • پشتیبانی از 50 نوع دارایی مختلف
  • متناسب با نوع حساب میزان حداقل واریزی نیز متغیر است.
  • واریز و برداشت توسط کیف پول های آنلاین مانند وبمانی و…
  • نیاز به احراز هویت قبل از برداشت دارایی
  • دریافت نکردن کارمزد هنگام واریز و برداشت وجه
  • ارائه بونوس به کاربران

  بروکر باینری پاکت آپشن | Pocket Option

  پاکت آپشن یکی دیگر از بروکرهایی است که در لیست بهترین بروکر باینری آپشن قرار می گیرد. پاکت آپشن از سال 2017 فعالیت خود را آغاز کرده و ازاین رو یک بروکر تازه کار به حساب می آید.

  این بروکر با نام Gembell Limited در جمهوری مارشال آیلند ثبت شده و توسط سازمان IFMRRC رگوله شده است. در بروکر باینری پاکت آپشن از حساب های متنوعی پشتیبانی می شود که هرکدام از آن ها ویژگی ها و امکانات متنوعی دارند.

  ویژگی های بروکر باینری پاکت آپشن | Pocket Option

  • پشتیبانی از حساب های متنوع
  • پشتیبانی از 150 نوع دارایی مختلف
  • حداقل سرمایه 50 دلار برای شروع معامله
  • حداقل میزان واریزی برابر با 5 دلار
  • شارژ حساب از طریق کیف پول های آنلاین مانند وبمانی و…
  • شارژ حساب از طریق کیف پول های دیجیتالی
  • واریز ارز فیات و ارزهای دیجیتال همچون بیت کوین، ریپل، اتریوم و دوج کوین
  • بیمه کردن 20 درصد از سپرده اولیه کاربر در حساب برنز و حساب های بالاتر از آن
  • مناسب برای کاربران ایران
  • کسب درآمد از طریق مسابقات هفتگی، روزانه و ماهانه
  • ارائه ربات های معاملاتی رایگان
  • ارائه اپلیکیشن اختصاصی گوشی موبایل
  • پشتیبانی از زبان فارسی در سایت

  بروکر الیمپ ترید | Olymp Trade

  بروکر الیمپ ترید در سال 2016 فعالیت خود را در حوزه معاملات آنلاین آغاز کرده است. این بروکر از اولین پلتفرم هایی است که از روش معاملاتی باینری آپشن پشتیبانی کرده اند. بروکر الیمپ ترید توسط سازمان های Finacom و FSASVG رگوله شده است.

  ویژگی های بروکر الیمپ ترید | Olymp Trade

  • شناخته شده بودن در میان معامله گران ایرانی
  • تنوع بالای اندیکاتورها و ابزارهای معاملاتی
  • مناسب معامله گران حرفه ای و مبتدی
  • ارائه بونوس های متنوع به کاربران
  • ارائه سایت جداگانه برای کاربران ایرانی
  • پشتیبانی از زبان فارسی
  • امکان انجام معاملات بدون نیاز به احراز هویت
  • ارائه نکردن ویژگی کپی تریدینگ
  • پشتیبانی از کیف پول های آنلاین

  بروکر کوتکس | Quotex

  بروکر کوتکس در سال 2019 تأسیس شده و یکی دیگر از بروکرهایی است که به کاربران خود امکان معامله باینری آپشن و دیجیتال را می دهد. این بروکر متعلق به Awesomo LTD بوده و خود این شرکت آن را اداره می کند. شرکت Awesomo LTD در سیشل ثبت شده و به عضویت مرکز بین المللی تنظیم روابط بازار مالی (IFMRRC) درآمده است.

  ویژگی های بروکر کوتکس | Quotex

  • سرعت بالای پلتفرم
  • ارائه اندیکاتور و اسیلاتورهای متنوع
  • بالا بردن دقت معاملات با ادغام سیگنال رایگان معاملاتی کوتکس و اندیکاتورهای مورد نیاز معامله گر
  • پشتیبانی از معامله گران ایرانی
  • داشتن نمایندگی رسمی ایرانی
  • حداقل واریزی 10 دلار
  • رابط کاربری مناسب
  • پشتیبانی فارسی به صورت 24 ساعته
  • سرعت بالا در واریز
  • پشتیبانی از کیف پول های آنلاین
  • نبود تنوع در معاملات باینری آپشن
  • نبود کپی تریدینگ
  • نبود رگوله