شاید عنوان این مقاله برای نسل های گذشته کمی عجیب بود زیرا در گذشته مردم عادت داشتند برای پول کار کنند. البته این عادت هنوز هم با بسیاری از افراد همراه است و آن ها هنوز هم کار با پول را فرانگرفته اند. در دنیایی که هرروز شاهد توسعه تکنولوژی های جدید و  تغییرات زیاد در سبک زندگی انسان ها هستیم، تکیه داشتن روی یک شغل برای کسب درآمد که با زمان هم ارتباط تنگاتنگ داشته باشد، اصلاً راهکار مناسبی برای موفقیت نخواهد بود.

فهرست []

  بهترین روش های کار با پول

  در این مقاله قصد داریم تا تکنیک های کار با پول را باهم مرور کنیم. شاید وقت آن رسیده که کمی ریسک بیشتری در زندگی متحمل شوید و آینده خود را زودتر از قبل بسازید.

  ۱- پس انداز باید طبق برنامه صورت پذیرد

  عادت به پس انداز کردن پول از قدیم با انسان ها همراه بوده است. ثروتمندترین افراد نیز ازجمله رازهای کسب ثروت خود را پس انداز معرفی نموده اند. اما پس انداز افراد ثروتمند کمی تفاوت دارد. بایگانی پول های نقد برای طولانی مدت در بانک ها به منظور کسب سود ناچیز آن ها چیزی جز کاهش شدید ارزش پول نقد شما به همراه نخواهد داشت. بانک ها همیشه درصدهای بسیار پایین تری نسبت به نرخ تورم سود پخش می کنند. این را به راحتی می توانید از میزان نرخ سود آن ها در وام هایشان متوجه شوید. ازاین رو برای کار با پول خود باید پس انداز اصولی انجام دهید. اگر دنبال یک وام مناسب با سود کم هستید، می توانید مقداری از پول خود را برای دریافت این وام در بانکی ذخیره نموده و نقدینگی خود را برای سرمایه گذاری در کارهای دیگر افزایش دهید. حتی می توانید به جای پس انداز پول نقد، آن ها را به صورت طلا و سکه پس انداز کنید تا در گذر زمان ارزش پول شما کاهش نیابد. به همین راحتی می توانید هم پول خود را پس انداز نمایید و هم ارزش افزوده برای آن ایجاد کنید.

  ۲- کار با پول را آموزش ببینید

  متأسفانه در دروسی که ما در سال های زندگی خود در مدرسه و دانشگاه آن ها را گذرانده ایم، هیچ حرفی درباره پول و کار با پول نبود. ازاین رو افراد جامعه به پول مانند کالایی نگاه می نمایند که تنها می توان با آن به خرید رفت و سایر کالاهای موردنیاز را برای گذران زندگی تهیه کرد. درواقع این دیدگاه اصلاً درست نیست. قابلیت های زیادی در پول نهفته است که هر کس با آموزش ترفندهای کار با پول می تواند از این قابلیت ها استفاده نماید. آموزش یکی از روش های سرمایه گذاری در بازارهای مختلف (سرمایه گذاری در خودرو، سرمایه گذاری در سکه، سرمایه گذاری در بورس و ..) هم می تواند شرایط را در زندگی شما بهتر و بهتر نماید.

  ۳- بازار اجاره خودرو

  یکی از بازارهای بسیار پرسود که با مبالغ متوسط هم می توان به آن ورود نمود، بازار اجاره خودرو است. حتماً تعجب کردید. بله، این بازار به دلیل ناآگاهی مردم و افراد جامعه از آن کاملاً بکر مانده است و بسیاری از افراد تصور می نمایند که سود آن در برابر هزینه های جاری خودروهای امروزی چشم گیر نخواهد بود. اما در همین بازار کنونی ایران افرادی که یک پراید برای اجاره دادن به سایرین در اختیار دارند، سالیانه بیشتر از یک کارمند درآمد داشته و به راحتی می توانند ارزش افزوده زیادی برای پول های خود ایجاد کنند. قبل از ورود به این بازار حتماً باید برخی نکات آن را فرابگیرید. اینکه کدام خودروها بیشتر برای اجاره دادن مناسب است، چه قواعدی را در هنگام بستن قرارداد باید رعایت نمایید و اصلاً خودرو خود را برای چه و به چه کسی اجاره دهید. سخت شدن برخی از این مراحل برای شروع کار یکی دیگر از دلایلی است که خیلی ها سراغ آن نرفته اند.

  ۴- سرمایه گذاری خطرپذیر (کسب و کارها)

  یکی دیگر از روش های کار با پول در بازار امروز ایران سرمایه گذاری در کسب و کارهای سودده است. البته خیلی از افراد با مفهوم واقعی سرمایه گذاری در کسب وکارهای مختلف آشنا نبوده و ازاین رو این حرفه را کاری کاملاً پر ریسک می پندارند. سوالاتی مانند از کجا معلوم این کسب وکار رونق داشته باشد و به سوددهی مناسب برسد، نشان از این ناآگاهی آن ها دارد. زیرا اصلاً قرار نیست شما در کسب وکاری هزینه کنید که هنوز به سوددهی نرسیده و تنها یک ایده خالص است. هزاران نفر در بازار وجود دارند که با داشتن یک مغازه تجاری کوچک سودهای بزرگی برای خود ایجاد می کنند. همین افراد به دنبال سرمایه هایی هستند که کسب وکار خود را ارتقاء داده و آن را بزرگ تر نمایند. چنین کسب وکارهایی بهترین فرصت برای سرمایه گذاری هستند. این تکنیک یکی از کم ریسک ترین روش های کار با پول است. یکی از روش های که سرمایه داران پول ها راکد خود را در آن هزینه می نمایند، رونق دادن به کسب وکارهای سودده است. البته برای ورود به این حرفه نیز باید با نکاتی از قبیل روش بستن قرارداد و انتخاب کسب وکار مناسب آشنا شوید.

  ۵- شبکه های مجازی

  یکی دیگر از روش های کار با پول نه فقط در ایران بلکه در سرتاسر جهان، سرمایه گذاری روی کسب وکارهای مجازی است. برای درک این مطلب تنها کافی است با مدیران یکی از شبکه های مجازی که دنبال کننده های زیادی دارد صحبت کنید. بسیاری از افراد تنها با چند ماه وقت و صرف یک هزینه متوسط در صفحه ها و شبکه ای مجازی اکنون دو برابر بک کارمند معمولی درآمد داشته و حتی برای کسب این درآمد نیاز به صرف وقت هم ندارند. دقیقاً همان اصلی که باید آن را در کار با پول به ذهن داشته باشید و. از آن پیروی نمایید. هزینه ساخت و مدیریت یک صفحه در اینستاگرام یا سایر شبکه های مجازی عدد بسیار ناقابلی است. اما همین هزینه کم می تواند سودهای بسیار جذابی را برای شما رقم بزند. البته ما فرض می کنیم که شما مدیر پیجی باشید که تعداد دنبال کننده خیلی زیادی نداشته و در مقایسه با سایر کانال ها در میان رده متوسط ها قرار بگیرید. کانال های بزرگ که دیگر تبدیل به یک بنگاه اقتصادی شده اند که می توانند به اندازه سود یک شرکت تجاری بزرگ کسب درآمد نمایند.

  ۶- خرید و فروش سهام

  یکی دیگر از روش های پرطرفدار کار با پول که در چند سال گذشته سوددهی بسیار بالایی برای کاربران به دنبال داشته است، خرید فروش سهام شرکت های مختلف است. شما برای سرمایه گذاری در این بازار و  ورود به بازار بورس دو روش مختلف در اختیار دارید. اگر تجربه کافی در این بازار نداشته و یا فرصت کسب آموزش و روش های سرمایه گذاری در آن را ندارید می توانید به صورت غیرمستقیم در این بازار ورود کنید. برای سرمایه گذاری غیرمستقیم می توانید سرمایه خود را به صندوق های سرمایه گذاری سپرده و با این تکنیک از افزایش سود در این بازار برای خود ارزش افزوده ایجاد نمایید. صندوق های سرمایه گذاری مختلفی در بازار سرمایه ایران وجود دارند که بسته به نوع صندوق شما می توانید در آن ها درآمد ثابت یا درآمد ناشی از سود به دست آورید. در روش دوم سرمایه گذاری در سهام هم که روش مستقیم است، شما نیاز به آموزش های لازم برای تشخیص سهام های پربازده خواهید داشت. روش دوم کار با پول در این بازار به نسبت می تواند سوددهی بیشتری برای شما رقم بزند. اما نیاز خواهد داشت تا شما قبل از هر کاری با مشاورین و متخصصین این بازار جهت راهنمایی و آموزش های لازم در ارتباط باشید.

  ۷- بازار سکه و طلا

  خریدوفروش سکه و طلا همیشه جزء یکی از تکنیک های اصلی کار با پول بوده است. در نگاه اول شاید این طور به نظر برسد که برای ورود به این بازار نیاز به سرمایه زیادی داشته باشید. اما درواقع برای حضور در این بازار محدودیت مالی نخواهید داشت و با سرمایه های بسیار اندک تا خیلی بزرگ را می توان وارد بازار سکه و طلا کرد. سکه های یک گرمی و چند گرمی و یا طلای آب شده در قطعه های کوچک هم در این بازار قابل معامله می باشند. فارغ از مقدار سرمایه ای که برای سرمایه گذاری در این بازار در اختیار دارید، نرخ رشدی که شما در کار با پول در این بازار برای خود به وجود خواهید آورد، اهمیت زیادی خواهد داشت. طلا از طرفی به عنوان مهم ترین پشتیبان مالی در جهان شناخته شده و جامعه انسانی اطمینان زیادی روی آن دارد. ازاین رو امکان از بین رفتن و ریسک سرمایه خود را نیز در طولانی مدت در این بازار به صفر می رسانید. البته برای ورود به این بازار پیشنهاد می کنیم که حتماً با دید بلندمدت به آن نگاه کنید و از نوسانات زودگذر بازار چشم پوشی نمایید. البته یکی از روش های عالی کار با پول و کسب سود هم استفاده از نوسانان بازار سکه و طلا است که البته نیاز به تخصص و تجربه دارد و برای افراد تازه کار می تواند ریسک هایی در بر داشته باشد. وگرنه شناخت ارزش ذاتی طلا و مقایسه قیمت های داخلی آن با قیمت های جهانی می تواند روش مناسبی برای تشخیص زمان مناسب برای خریدوفروش این کالای پرارزش باشد. برای سرمایه گذاری طولانی مدت در بازار طلا نیز توصیه می کنیم به جای طلای زینتی که درصد کارمزد زیادی دارد، از طلای آب شده استفاده کنید که هم کارمزد بسیار اندکی داشته و هم خریدوفروش آن نیز در مکان های مطمئن تری صورت می پذیرد.

  ۸- بازار اجاره خانه

  یکی از معمول ترین روش های کار با پول ورود به بازار ملک می باشد. برای کسانی که از سرمایه کافی برای ورود به این بازار برخوردار هستند، تکلیف کاملاً مشخص است. آن ها می توانند با انتخاب مناطقی که هنوز قابلیت رشد قیمت در آن ها وجود داشته ملک های اکازیون را خریداری نموده و تا زمان رسیدن به موعد فروش از اجاره آن استفاده نمایند. اما برای کسانی که برای ورود به این بازار با کمبود نقدینگی روبرو هستند هم راه هایی وجود دارد. برای این کار می توانید از وام های بانکی مخصوصاً مسکن استفاده نمایید. در حال حاضر تسهیلات مناسبی از سوی بانک ها با سودهای منطقی اعطا می شود که کاربران می توانند برای خرید درصد مناسبی از هزینه خرید را روی این وام ها حساب کنند. برای بازپرداخت قسط این وام ها می توانید آن ها را اجاره دهید و از محل اجاره خانه بدهی خود را صاف کنید. با این ترفند کار با پول بعد از گذشت مدتی بدون صرف هزینه خیلی بالا از جیب خود می توانید صاحب ملکی شود که بعد از گذشت زمان ارزش افزوده نیز برای شما به وجود آورده است. البته خرید خانه مسکونی برای سکونت شخصی با این روش اصلاً برای سرمایه گذاری مناسب نبوده و چنین مواردی نرخ رشد مناسبی نسبت به نرخ تورم برای شما ایجاد نخواهد کرد.

  ۹- ساخت و ساز

  تنوع بالای تکنیک های کار با پول باعث می شود ا هر کاربری بسته به توانایی ها و حتی علایقی که دارد به این بازارها ورود نماید. ساخت وساز ملک نیز ازجمله روش های کار با پول است که علاوه بر تأمین مسکن برای افراد می تواند سود مناسبی برای شما به دنبال داشته باشد. البته قرار نیست شما خودتان آستین بالا بزنید. بسیاری از شرکت ها و متخصصین این رشته که تجربه بالایی هم دارند، با شراکت با افراد سرمایه گذار اقدام به ساخت وساز می نمایند. حسن شهرت سازنده و شرکت و منطقه ای که ساخت وساز انجام می دهد، از معیارهای اساسی برای سپردن پول به چنین افرادی است. ازاین رو حتماً قبل از ورود به این بازار دراین باره تحقیقات لازم را به عمل آورید. ریسک چنین بازاری به نسبت بسیار پایین بوده و در صورت انتخاب سازنده عالی می توانید روی سود عالی آن اطمینان داشته باشید. خانه های نوساز به دلیل جذابیت بیشتر، طرفداران بیشتری هم داشته و درنتیجه افزایش تقاضا برای آن ها می تواند ارزش افزوده زیادی برای شما ایجاد نماید.

  ۱۰- سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و دام

  صنعت کشاورزی و دام پروری با توجه به نیازهای زیادی که برای آن در کشور و حتی خارج از کشور وجود دارد، از استعداد زیادی برای رشد برخوردار می باشد. سرمایه گذاری در این صنایع نیز می تواند ازجمله کارهای پربازده و البته زودبازده کار با پول باشد. البته در این بازار نیز رعایت برخی نکات برای سرمایه گذار لازم خواهد بود. انتخاب محصول مناسب و کشاورز کار بلد شرط اصلی برای کسب درآمد در این بازار است.

  جمع بندی و نتیجه گیری

  کار با پول تکنیکی است که لازمه رشد اقتصادی در دنیای امروز است. کار کردن برای پول سنتی است که دیگر پاسخگوی نیازهای بشر امروز نبوده و رفاه اجتماعی لازم را برای افراد پدید نمی آورد. البته روش های کار با پول هم نیاز به آموزش های لازم دارند. ازاین رو توصیه می کنیم برای ورود به هر بازاری اعم از بازارهای صادراتی و یا سرمایه گذاری سهام و بورس حتماً قبل از هر کاری این آموزش ها و دوره ها را سپری نموده و مهم تر از آن حتماً زیر نظر یک مشاور و کارشناس متخصص اقدام نمایید. مشاور مالی یکی از خدماتی است که نیاز هرکدام از افراد جامعه است. استفاده از خدمات این مشاور را نیز در اولویت زندگی اقتصادی خود قرار داده و حتماً توصیه های چنین افرادی را جدی بگیرید.