ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر یک ارز رمزنگاری شده یا توکن دیجیتالی است که به کاربران این امکان را می دهد تا اپلیکیشن، وب سایت و سایر سرویس های تحت وب را ایجاد کنند. این ارز دیجیتال توسط بنیاد Dfinity ساخته شده و از نظر مالی تحت حمایت شرکت های معتبر سرمایه گذاری Andreesen Horowitz و Polychain Capital است.

فهرست []

  فرض بر این است که می توان از ارز دیجیتال Internet Computer به عنوان راهی برای ایجاد مجدد وب؛ به شکل غیرمتمرکزتری استفاده کرد. این رمزارز را به عنوان یک شبکه کامپیوتری غیرمتمرکز در نظر بگیرید که می تواند نسخه متفاوت یا جدیدی از اپلیکیشن ها را در وب اجرا کند. به همین دلیل، بر اساس ادعای بنیان گذار ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر؛ این پروژه ظرفیت این را دارد تا غول های اینترنتی مانند گوگل، فیس بوک و سرویس وب آمازون را به چالش بکشد.

  سایر فرصت های ایجاد شده توسط این رمزارز شامل اپلیکیشن هایی برای تامین مالی غیرمتمرکزتری است که با نام DeFi شناخته می شوند. در واقع برنامه های DeFi این چنینی می توانند از رمزارز برای تکرار کردن یا جایگزینی فرایندهای مالی معمول استفاده کنند.

  بر اساس گفته بنیاد Dfinity اینترنت کامپیوتر می تواند با توجه به شبکه بسیار غیرمتمرکزش، بر اساس افزایش تعداد تقاضا، ظرفیت خود را نیز افزایش دهد. بنابراین، بهتر است اینترنت کامپیوتر را کمتر به عنوان یک رمزارز معمول؛ و بیشتر به عنوان شبکه ای برای تامین قدرت اپلیکیشن ها از تکنولوژی بلاک چین استفاده می کند، در نظر بگیریم.

  تاریخچه ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر

  ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر یکی از رمزارزهای تازه تاسیس در دنیای ارزهای دیجیتال است. این رمزارز به تاز ه گی و در تاریخ مارس 2021 راه اندازی و به عموم معرفی شد. برخلاف برخی از رمزارزهایی مانند SafeMoon و Shiba Inu که در سال 2021 راه اندازی شدند؛ اینترنت کامپیوتر از سال ها پیش توسط برترین متخصصان در حال توسعه بوده است.

  بنیاد Dfinity در سال 2016 توسط Williams، کارآفرین سریالی و دانشمند ارشد Dfinity تاسیس شد. این بنیاد جمعا در کشورهای آمریکا، بریتانیا، ژاپن و آلمان دارای 188 کارمند بوده و سه مرکز تحقیقاتی در Palo Alto، Calif، San Francisco و Zurich دارد.

  ویژگی های ارز دیجیتال Internet Computer

  ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر با هدف گسترش اینترنت عمومی ساخته شده است. در حال حاضر شبکه اینترنت از زیرساخت های خصوصی استفاده می کند. در توکن اینترنت کامپیوتر از فناوری Chain Key استفاده شده است، این فناوری چندین تکنولوژی پیشرفته از جمله مکانیزم اجماع جدید، سیستم عصبی شبکه (NNS)، شناسه اینترنتی و ایجاد کلید توزیع نشده غیرتعاملی (NI-DKG) را شامل می شود.

  فناوری Chain Key در شبکه اینترنت کامپیوتر

  یکی از عواملی که سبب برتری و موفقیت Internet Computer شده، بهره گیری از فناوری Chain Key است. این فناوری از مجموعه ای از پروتکل های رمزنگاری تشکیل شده، این پروتکل ها نودهای سازنده رمزارز اینترنت کامپیوتر را تنظیم می کنند. این امر سبب می شود تا اینترنت کامپیوتر یک کلید عمومی منفرد داشته باشد. Chain Key موتور هدایت کننده اینترنت بوده و عملکرد آن را امکان پذیر می کند.

  فرایند احیا شبکه اینترنت کامپیوتر

  فراهم بودن امکان اضافه کردن نودهای جدید در هنگام ساخت زیرشبکه های جدید سبب می شود تا این شبکه بی نهایت مقیاس پذیر باشد. علاوه بر اضافه کردن نودهای جدید، امکان جایگزینی نودهای جدید با نودهای معیوب نیز بدون هیچ وقفه ای وجود دارد. این ویژگی سبب احیا شدن زیر شبکه هایی که نودهای معیوب دارند، می شود. به این ترتیب با ارتقا یکپارچه اینترنت کامپیوتر، شبکه امکان رفع عیبوب و افزودن ویژگی های جدید را خواهد داشت.

  این ویژگی سبب تمایز این بلاک چین با بلاک چین های سنتی شده و این امکان را فراهم می کند تا از طریق توکن اینترنت کامپیوتر و با استفاده از هر وسیله ای مانند تلفن همراه یا ساعت هوشمند، کار تایید اعتبار انجام شود.

  تیم توسعه دهنده Dfinity، به منظور اشتراک مجدد کلید پروتکل غیرتعاملی جدیدی را ایجاد کرده اند. به این ترتیب هر یک از امضاکنندگان قدیمی یک پیام واحد برای امضاکنندگان جدید پخش می کنند. برای افزایش ایمنی، در این فرایند از مفاهیم رمزنگاری استفاده می شود.

  از آنجایی که این فرایند به صورت غیرتعاملی انجام می شود، برای یک محیط غیر همزمان، نحوه عملکرد پروتکل اشتراک مجدد کلید؛ کاملا ایده آل بوده و سبب حفظ امنیت کلید می شود. فعالیت یک زیرشبکه با کلید عمومی شناخته می شود، در نتیجه اشخاص موجود در رایانه اینترنتی نیازی به پیگیری تغییر کلیدهای عمومی ندارند.

  سیستم عصبی شبکه اینترنت کامپیوتر

  Network Nervous System یا همان سیستم عصبی شبکه (اینترنت کامپیوتر)، مغز غیرمتمرکز این شبکه بشمار آمده و بلاک چین Internet Computer تحت کننترل آن و درون پروتکل های اینترنت کامپیوتر اجرا می شود. این سیستم عصبی نیز شامل سلسله مراتبی از بلاک ها می شود که در پایین ترین سطح آن، دیتا سنترها میزبان نودهای سخت افزاری هستند.

  ماشین های نود با یکدیگر ادغام شده و زیرشبکه ها یا همان Subnets را بوجود می آورند. در آخر نیز زیرشبکه ها میزبانی کنیسترهای نرم افزاری را برعهده دارند. کنیسترهای نرم افزاری (یا همان قراردادهای هوشمند در این شبکه) توسط کاربران آپلود شده و واحدهای محاسباتی شبکه هستند که شامل “کد و حالت” می شوند.

  در سیستم عصبی شبکه (NNS)، کاربران می توانند طرح پیشنهادی خود (Proposal) را ثبت کنند. در مرحله بعدی با برگزاری رای گیری توسط نورون هایی فعالین شبکه آنها را بوجود آورده اند، طرح های پیشنهادی رد یا قبول می شوند. این نورون ها به اصطلاح به عنوان نورون های رای دهی شناخته می شوند.

  هر یک از پروپوزال های ثبت شده باید شامل مواردی مانند: شناسه، خلاصه، Url، پیشنهاد دهنده، نوع پروپوزال (موضوع آن) و پارامترها باشند.

  نحوه کار نورون ها در شبکه اینترنت کامپیوتر

  برای ایجاد نورون های رای دهی در سیستم صبی شبکه به کار اجازه استیک کردن ICP داده می شود. این نورون ها برای ثبت طرح پیشنهادهای جدید استفاده می شوند. پس از ثبت طرح پیشنهادی جدید از طریق رای گیری رد یا قبول می شوند. سرعت فرایند ثبت پروپوزال سریع یا کند انجام می شود.

  • ویژگی های نورون های شبکه

  هویت Adentity : مشخص کننده هویت کلی یک نورون است

  حساب Account: موجودی توکن ICP قفل شده در این حساب دفتر کلی؛ قرار می گیرد

  کنترل کننده Controller: مدیر کنترل کننده نورون ها است. این مدیر باید یک جفت کلید عمومی را شناسایی کرده و کلید خصوصی را به صورت امن نگهداری کند.

  کلیدهای گرم Hot Keys: کلیدهایی هستند که در زمان فعالیت هایی مانند رای دهی استفاده می شوند

  زمان ساخت CreatedAt: نشان دهنده زمان ساخت نورون است

  زمان کهولت AgingSince: زمانی را نشان می دهد که فرایند کهولت نورون آغاز شده است. مبدا این زمان در دو حالت زمان ساخت نورون یا آخرین زمانی که فریاند انحلال انجام شده در نظر گرفته می شود

  حالت انحلال DissolveState: نشان دهنده زمان شروع یا توقف انحلال است.

  بلوغ: نشان دهنده توانایی یک نورون در ایجاد یک نورون جدید است. پس از آنکه نورون ها در فرایند رای دهی استفاده می شوند بلوغشان افزایش پیدا می کند.

  جریان روابط (خصوصی): این امکان وجود دارد تا با هر نورون را به صورت خاص پیکربندی کرد. به این ترتیب این نورون بر اساس یک موضوع خاص در هنگام رای دهی، رفتار سایر نورون ها را دنبال خواهد کرد.

  رای های اخیر (عمومی): تاریخچه رای گیری های اخیر در شبکه نگهدای می شوند. این ویژگی به ارزیابی نحه پیروی از یک نورون مشخص کمک می کند

  سن (ثانیه): سن نورون توسط زمان کهولت و زمان فعلی محاسبه می شود.

  مزایا و معایب این ارز دیجیتال

  در ادامه به مهم ترین مزایا و معایب ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر اشاره می کنیم:

  مزایا

  • بنیاد Dfinity موفق به جذب صندوق های سرمایه گذاری بزرگ از جمله Andreesen Horowitz و Polychain Capital شده است.
  • ICP دارای یک کاربرد مشخصی در بستر پلتفرم Internet Computer است.
  • در صورتی که پلتفرم اینترنت کامپیوتر توجهات را به سمت خودش جلب کند، در آینده ارزش توکن ICP نیز افزایش خواهد یافت.
  • افزایش واکنش منفی عموم مردم علیه شرکت های بزرگ فناوری مانند آمازون و گوگل سبب افزایش تقاضای پروژه هایی مانند Internet Computer خواهد شد.
  • ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر پتانسیل بسیار عظیمی داشته و توسط سرمایه گذاران بزرگی پشتیبانی می شود.
  • این پروژه به همه افراد امکان می دهد تا با استفاده از فناوری بلاکچین در فضای اینترنت نرم افزار و اپلیکیشن ایجاد کرده و به طور کامل در اطراف شرکت های بزرگ فناوری فعالیت کنند.
  • برخلاف بسیاری از بلاکچین ها Internet Computer بجای فضای ابری، در یک شبکه غیرمتمرکز اجرا می شود.
  • در حالی که تکمیل تراکنش‎های بسیاری از رمزارزها معمولا بیش از 30 دقیقه طول می کشد، ارز دیجیتال Internet Computer با سرعت بسیار بالایی کار می کند.

  معایب

  • تاکنون استقبال قابل ملاحظه ای از Internet Computer نشان داده نشده است.
  • به طور نسبی این پلتفرم همچنان آزمایش نشده، و احتمالا تا قبل از آنکه بتوان آن را در مقیاس ایمن مستقر کرد، نیازمند سال ها کار و توسعه است.
  • هنوز تعداد صرافی هایی که این رمزارز را در دسترس قرار داده اند، بسیار محدود است.

  نحوه عملکرد ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر

  ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر بر اساس یک پروتکل غیرمتمرکز جدید معروف به “پروتکل اینترنت کامپیوتر” (ICP)، ساخته شده است. این پروتکل قدرت محاسباتی تعداد زیادی از نودهای کامپیوتری را ترکیب کرده و یک پلتفرم کامپیوتری واحد ایجاد می کند. در نهایت این پلتفرم قادر است تا از برنامه های کاربردی در هر مقایس و با هر پیچیدگی پشتیبانی کند.

  از طریق اینترنت کامپیوتر، قراردادهای هوشمند به واحدهای کد امن به نام “Canisters” تقسیم می شوند. Canisters واحدهای محاسباتی هستند که به عنوان اپلیکیشن ها یا عملکردهای منحصر به فرد عمل می کنند. کاربران نهایی از طریق یک نقطه ورود قادر به تعامل با واحدهای Canisters بوده و تجربه کاربری آنها بسیار شبیه به اینترنت امروزی است.

  برخلاف اینترنت سنتی، Internet Computer بجای تکیه بر زیرساخت های متمرکز، مستقیما اپلیکیشن ها و داده های زنجیره ای را میزبانی کرده و به آنها سرویس می دهد. در لایه های اصلی آن، شبکه ای از مراکز داده می تواند گره هایی (Nodes) را راه اندازی کرده و سپس پروتکل ICP را اجرا کند. پس از آن نیز می توان این نودها را در زیرشبکه هایی قرار داد که برای میزبانی Canistersهای نرم افزاری استفاده می شوند. در نهایت کاربران می توانند به عنوان بخش از تجربه وب خود؛ با آنها تعامل داشته باشند.

  اجرای نودهای اینترنت کامپیوتر

  در اواسط سال 2021 در ابتدای مسیر در هنگام راه اندازی بلاک جنسیس، Internet Computer مراکز داده مستقل پشتیبانی شد. این مراکز در قسمت های مختلف دنیا مانند آسیا، اروپا و آمریکای شمالی واقع شده است. در مجموع این 48 مرکز، 1.300 نود را اجرا می کنند. اما در آینده و با پشتیبانی از نسل بعدی برنامه های غیرمتمرکز تعداد این مراکز نیز افزایش خواهد یافت

  کاربردهای ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر

  پروژه اینترنت کامپیوتر بنیاد Dfinity ماموریت دارد تا به شرکت های web2 کمک کند تا سیستم های قدیمی خود را کنار بگذارند. علاوه بر این شرکت ها، بسیاری از بلاکچین ها نیز نیازمند کمک مشابهی هستند. بسیاری از گره هایی که به حفظ شبکه های مختلف مانند EOS، Ethereum و Tron کمک می کنند، بر روی سرورهای متمرکز متعلق به امثال Amazon، Alibaba و Google اجرا می شوند.

  این بدان معناست که از لحاظ فنی، بجای مردم؛ افرادی مانند Jeff Bezos، Daniel Zhang یا Sundar Pichai، سرنوشت اتریوم را تعیین می کنند. در واقع این افراد می توانند دسترسی به گره های اتریوم را که متکی به خدمات ابری آنها هستند، قطع کنند.

  اگرچه اجرای چنین چیزی در عمل بعید به نظر می رسد، اما اگر دولت ها این افراد را مجبور کنند تا ارزهای دیجیتال را که ظاهرا در برابر سانسور مقاوم هستند، تحت فشار قرار دهند؛ چاره ای جز اطاعت نخواهند داشت. در واقع این موضوع چیزی نیست که پیش از این هرگز رخ نداده باشد. چراکه اخیرا مشخص شد که در سال 2019 و به دنبال تحریم های دولت آمریکا، آمازون توسعه دهندگان ایرانی را از استفاده از AWS منع کرده است.

  با استفاده از Internet Computer، توسعه دهندگان می توانند وب سایت ها، سیستم های فناوری اطلاعات سازمانی و خدمات اینترنتی را تنها با راه اندازی مستقیم کد خود در اینترنت عمومی، و بدون نیاز به توافق نامه جداگانه با سرورها و خدمات ابری تجاری مانند AWS یا مایکروسافت؛ ایجاد کنند.

  کاربردهای توکن ICP

  ICP رمزارز بومی شبکه اینترنت کامپیوتر بوده و سه نقش اساسی در این شبکه ایفا می کند، که عبارتند از:

  • کاربران شبکه این امکان را دارند تا توکن های ICP خود را در اختیار شبکه قرار داده و به اصطلاح آن را قفل کنند. این موضوع سبب می شود تا به کاربرانی که ICP خود را در شبکه استیک کرده اند، امکان رای دادن، شرکت در حاکمیت شبکه و کسب پاداش داده شود.
  • یکی دیگر از کاربردهای مهم توکن ICP، فراهم کردن منبع ذخیره ارزش و تبدیل شدن به چرخه (Cycles) است. کاربران شبکه اینترنت کامپیوتر می توانند چرخه های جدیدی را در زمان دلخواه ایجاد کنند.
  • برای پاداش دادن به افراد مهم در شبکه، شبکه ICP جدید تولید می کند. این افراد کسانی هستند که: 1) حق رای داشته و با رای دادن در مدیریت شبکه مشارکت می کنند. 2) کسانی که ماشین های نود میزبان شبکه هستند 3) و کسانی که فعالیت های مفید و مترفقه دارند.

  کاربرد چرخه ها در شبکه اینترنت کامپیوتر

  در اینترنت کامپیوتر چرخه ها در نقش سوخت توان محاسباتی شبکه فراهم می کند. چرخه ها همواره دارای مقداری ثابت هستند؛ این موضوع با افزایش ارزش ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر در طول زمان، مغایرت دارد. چرخه ها به SDR که واحد ارزی منطقی بوده و توسط صندوق بین المللی پول تعریف شده، متصل می شوند. هر واحد SDR از توکن ICP را می توان به یک تریلیون واحد چرخه تبدیل کرد.

  کاربرد نورون در شبکه اینترنت کامپیوتر

  نورون با قفل کردن مقداری از موجودی توکن ICP به مالک آن امکان می دهد تا با شرکت در مسائل حاکمیتی شبکه، در هنگام رای دهیها پاداش کسب کند.

  کیف پول های مناسب اینترنت کامپیوتر

  مانند سایر رمزارزها کیف پول مناسب ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر به شما اجازه می دهد تا علاوه بر دسترسی به این رمزارز، امکان ذخیره، ارسال و دریافت آن را نیز داشته باشید. به همین دلیل می توانید از انواع کیف پول های رمزنگاری شده سرد و گرم استفاده کنید.

  بهترین کیف پول های اینترنت کامپیوتر

  کیف پول گرم هر کیف پول رمزنگاری شده ای است که به اینترنت متصل می شود. بهترین کیف پول های گرم برای ذخیره و مدیریت Internet Computer عبارتند از:

  1. Network Nervous System (NNS)
  2. Plug Wallet
  3. Stoic Wallet
  4. Earth Wallet
  5. Dfinance

  بهترین کیف پول های سرد اینترنت کامپیوتر

  برخلاف کیف پول های گرم، این نوع کیف پول به اینترنت متصل نشده و امنیت بیشتری دارد. بهترین کیف پول های سرد برای ذخیره و مدیریت Internet Computer عبارتند از:

  1. Ledger
  2. Trezor

  صرافی های پشتیبان ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر

  برخلاف محبوبیت ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر، احتمالا در بسیاری از صرافی های رمزنگاری شده معتبر امکان مبادله این رمزارز وجود ندارد. از میان صرافی های متعدد، تنها دو مورد از صرافی های معتبر از این رمزارز پشتیبانی می کنند.

  صرافی Coinbase به کاربران خود این امکان را می دهد تا اینترنت کامپیوتر را خرید، فروش، تبدیل، انتقال یا ذخیره کنند. همچنین در صرافی Binance نیز امکان خرید و فروش این رمزارز فراهم شده است. از طرف دیگر در صرافی کوچک تر Gate.io نیز از این رمزارز پشتیبانی می شود.

  خرید ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر

  خرید و فروش انواع ارزهای دیجیتال در پلتفرم رمزنگاری شده ای که با نام صرفی های دیجیتالی شناخته می شوند؛ امکان پذیر است. بنابراین، اولین قدم در هنگام ترید ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر (ICP)، ایجاد یک حساب کاربری در صرافی دیجیتالی است که از این رمزارز پشتیبانی می کند.

  پس از ایجاد حساب کاربری در یکی از صرافی های Coinbase، Binance یا Gate.io ارز دیجیتال Internet Computer را از لیست رمزارزهای صرافی پیدا کرده و در خرید و فروش ICP را شروع کنید.

  • ایجاد حساب کاربری در یک صرافی معتبر
  • شارژ حساب کاربری خود (از طریق فیات یا رمزارز)
  • ورود به صفحه معاملات صرافی
  • انتخاب جفت ارز معاملاتی با ICP (ICP/ETH، ICP/BTC، ICP/GBP، ICP/JPY)
  • انتخاب یکی از روش های خرید رمزارز (مارکت، استاپ لاس، استاپ لیمیت و…)
  • انتخاب میزان ICP که قصد خرید آن را دارید
  • تایید نهایی ترید

  عوامل تاثیرگذار بر قیمت ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر

  به طور کلی، قیمت بازار ارزهای رمزنگاری شده متاثر از قانون عرضه و تقاضا است. اگر تقاضای خرید ارز دیجیتال Internet Computer افزایش یابد، افراد بیشتری به دنبال استفاده از این رمزارز بوده و به همین ترتیب قیمت آن نیز افزایش می یابد. در صورت بروز وضعیت برعکس، سرمایه گذاران به دنبال فروش دارایی اینترنت کامپیوتر خود رفته؛ و در نهایت قیمت این رمزارز کاهش می یابد.

  همانطور که مشخص است، عوامل موثر بر احساسات بازار می توانند بر وضعیت بازار اثرگذار باشند؛ اما چه مواردی بر احساسات بازار اثر می گذارد؟

  • به عنوان مثال، اگر در یک مقیاس وسیع پروتکل اینترنت کامپیوتر در اکوسیستم غیرمتمرکز پذیرفته شود؛ قیمت توکن ICP متاثر از این تصمیم، واکنش نشان می دهد.
  • از طرف دیگر، اگر سایر تکنولوژی های بلاکچین با مفهوم یکسانی ظاهر شوند، بر قیمت ICP تاثیر می گذارند.

  نوسانات قیمت دارایی های رمزنگاری شده مانند اینترنت کامپیوتر بسیار مشهور است. با در نظر داشتن این موضوع، متوجه می شوید که قیمت انواع رمزارزها در پلتفرم های رمزنگاری شده مختلف، متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال ممکن است قیمت توکن ICP در یک صرافی برابر با 190.50 دلار و در صرافی دیگر برابر با 190.59 دلار باشد. این میزان تفاوت جزئی در قیمت ها کاملا متداول بوده و بر سود شما در هنگام ترید این رمزارز تاثیر نمی گذارد.

  آینده ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر

  هرگونه پیش بینی در خصوص قیمت آینده ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر منوط به عوامل متعددی است که در بالا به تعدادی از آنها اشاره شد. با توجه به نوسانات بازار، هرگونه پیش بینی در خصوص وضعیت آینده یک رمزارز چیزی بیش از حدس و گمان نبوده و تنها به شما در رابطه با پتانسیل رشد یک دارایی دیجیتالی ایده می دهد. علیرغم اینکه در حال حاضر در روزهای ابتدایی معرفی Internet Computer به سر می بریم، با این حال پیش بینی های بسیاری در مورد آینده این رمزارز انجام شده است.

  سایت PickACrypto.com پیش بینی بسیار خوبی برای قیمت اینترنت کامپیوتر در سال 2025 انجام داده است. بر اساس پلتفرم های مدل سازی پیش بینی؛ طی چهار تا پنج سال آینده، Internet Computer ICP به 7500 دلار افزایش یافته و در سال 2025 به قیمت 6.900 دلار می رسد. از طرف دیگر Wallet Investor با احتیاط بیشتری در خصوص قیمت اینترنت کامپیوتر پیش بینی کرده است. بر اساس پیش بینی آن، توکن ICP روند رشد خود را در پیش خواهد گرفت اما تا نیمه دوم سال 2023 از مرز 1000 دلار عبور نمی کند. بر اساس انتظار این پلتفرم، تا سال 2025، Internet Computer به متوسط قیمت معاملاتی 1328.45 دلار رسیده و تا قبل از پایان سال ارزشش به 1655 دلار افزایش یابد.

  در نهایت پلتفرم CoinArbitrageBot برای ترسیم نقشه پیش بینی ارزش Internet Computer از داده های موجود قیمت، استفاده کرده است. بر اساس پیش بینی این پلتفرم انتظار نمی رود که ICP رکورد قیمت خود را در سال 2021 بشکند. قیمت این رمزارز در سال 2023 به 1000 دلار نزدیک شده و تا پایان سال 2024-2025 نیز قیمت هر توکن ICP به 1535.22 خواهد رسید.

  نتیجه گیری

  در حال حاضر، طرح های بزرگ بنیاد توسعه دهنده ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر، Dfinity، همچنان در حال گسترش و توسعه است. بنابراین باید منتقدان و علاقمندان به این پروژه منتظر بمانند و ببیند که آیا Internet Computer به یک سیستم عامل جهانی تبدیل می شود یا خیر.

  سوالات متداول

  به طور کلی بازار ارزهای دیجیتال نوسانات بسیاری داشته و نمی توان به طور قطع در باره قیمت رمزارزها پیش بینی کرد. اما در صورت اقبال عمومی به این پروژه و افزایش تقاضا قیمت آن نیز افزایش خواهد یافت.

  بله، این پروژه توسط صندوق های سرمایه گذاری بزرگ از جمله Andreesen Horowitz و Polychain Capital حمایت می شود.

  مانند هر رمزارز دیگری برای خرید توکن ICP لازم است از طریق یک صرافی معتبر رمزنگاری شده اقدام کنید.

  متاسفانه تعداد صرافی هایی که از توکن ICP پشتیبانی می کنند محدود بوده و تنها شامل صرافی Coinbase، Binance و Gate.io می شود.

  سرمایه گذران و معامله گران این رمزارز می توانند با استفاده از کیف پول های گرم یا سرد دارایی خود را ذخیره، مدیریت، خرید و فروش کنند.

  ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر یک ارز رمزنگاری شده یا توکن دیجیتالی است که به کاربران این امکان را می دهد تا اپلیکیشن، وب سایت و سایر سرویس های تحت وب را ایجاد کنند

  بنیاد Dfinity طی چند سال اخیر در حال توسعه ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر بوده است اما در نهایت این پروژه در تاریخ مارس 2021 به عموم معرفی شد.

  برخلاف بسیاری از بلاکچین ها Internet Computer به جای فضای ابری، در یک شبکه غیرمتمرکز اجرا می شود.