با توجه به نیازهای متنوع کاربران ارائه لیست بهترین صرافی های ارز دیجیتال کار ساده‌ای نیست، علی‌الخصوص اگر در ایران زندگی می‌کنید و فقط مدارک هویتی و یا پاسپورت ایرانی دارید. کاربران ایرانی بازار رمزارز با ۳ معضل مواجه هستند: امنیت صرافی‌های خارجی، ریسک فعالیت در صرافی‌های خارجی، نبود ابزار و امکانات لازم در بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی. ما در این مطلب ۳ دسته از صرافی‌ها را با توجه به نیاز کاربران بررسی کردیم و بهترین صرافی‌ ارز دیجیتال را در هر دسته معرفی کردیم.

این سه بخش زیر را با توجه به نیاز کاربران تفکیک کرده‌ایم و در هر  قسمت می‌توانید از لیست بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال، صرافی متناسب با نیاز خود انتخاب کنید.

 1. کاربران کارکشته و بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال تراز اول (صرافی‌های درجه اول/ عدم احراز هویت کاربران ایرانی)
 2. احراز هویت برایم مهم نیست؛ فقط خارجی باشد (صرافی‌های بین المللی/ بدون نیاز به احراز هویت)
 3. ترجیح می‌دهم در صرافی‌های ایرانی فعالیت کنم (صرافی‌های برتر ایرانی)

معیارهای انتخاب لیست بهترین صرافی های ارز دیجیتال

بازار ارز دیجیتال در ایران با ۳ دسته کاربر در ۲۰۲۴ روبرو است: کاربرانی که هر طور شده می‌خواهند در بهترین صرافی‌‌های ارز دیجیتال از نظر امنیت فعالیت کنند، کاربرانی که ترجیح می‌دهند به‌خاطر امکان انجام معاملات اهرمی و سایر ابزارها در صرافی‌های خارجی ولو معمولی از لحاظ امنیت فعالیت کنند و کاربرانی که به صرافی‌های ایرانی بسنده می‌کنند.

 • دسته اولی که بالاتر از آن‌ها صحبت کردیم، با معضل امنیت مواجه هستند. آنان می‌دانند که حتی صرافی‌های مطرحی مانند بایننس، قبل‌تر مورد هک و سرقت قرار گرفته‌اند بنابراین سابقه هک صرافی‌ها برای آنان مهم است.
 • دسته دوم از دشواری سیستم احراز هویت صرافی‌های زبانزد و عدم امکان فعالیت ایرانیان در آنان، به صرافی‌های خارجی که نیاز به احراز هویت ندارند، مانند بیت یونیکس، پناه برده‌اند.
 • دسته سوم خیلی حوصله و گنجایش سر و کله زدن با مسائل امنیتی و مشکلات احراز هویت ایرانیان در صرافی‌های خارجی را ندارند. این دسته ناچار به کنار آمدن با امکانات کم صرافی‌های ایرانی و فعالیت در صرافی‌های داخلی هستند.

ما ۳ دسته کاربر داریم و ۳ معضل اساسی در دنیای رمزارز. با توجه به این‌که بالاتر، کاربران فعلی ارز دیجیتال در ایران را به ۳ دسته تقسیم کردیم و گفتیم که هر کدام چه نیازی دارند، طبیعتا معیارهای انتخاب بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال برای هر دسته متفاوت است. به‌طور مثال: مسئله امنیت برای کسی که تصمیم می‌گیرد در صرافی بدون احراز هویت خارجی فعالیت کند، به اندازه کسی که به هر قیمتی قصد دارد در صرافی‌های مطرح جهانی ترید کند، چندان مهم نیست. در ادامه متناسب با نیازهای هر دسته، چند ملاک مهم را مطرح کرده‌ایم.

1- کاربران کارکشته و لیست بهترین صرافی های ارز دیجیتال تراز اول

همان‌طور که از عنوان پیداست، تریدرهای حرفه‌ای در صنعت ارز دیجیتال، به بهترین صرافی‌های جهانی روی می‌آورند. برای تریدرهای حرفه‌ای ایرانی امنیت یک مسئله جدی و جدانشدنی در انتخاب بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال است. کاربران زبردست ایرانی، با هزار سد و مشکل می‌توانند در صرافی مطرحی مانند کوین بیس یا بایننس حساب باز کنند و طبیعی است بعد از این همه مشقت، نگران امنیت صرافی مورد نظر باشند. در ادامه بر اساس نیازهای این دسته از کاربران، معیارهای انتخاب آنان را اولویت‌بندی کرده‌ایم.

معیار اول: امنیت و کاهش ریسک هک

بگذارید بررسی لیست بهترین صرافی های ارز دیجیتال را این‌طور شروع کنیم، در سال ۲۰۱۹، دیتابیس Tokensight گزارشی در ارتباط با امنیت صرافی‌های مطرح از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۹ منتشر کرد. این گزارش علاوه‌بر بررسی پروژه‌های پانزی و کلاهبرداری در این ۵ سال، اشاره کرد که در سال ۲۰۱۹ حدود ۲۰۰ میلیون دلار از بازار ارز دیجیتال سرقت شده است.
طی این گزارشات و بررسی‌ها، افراد فعالی که در بازار ارز دیجیتال، بیش از پیش، به خوش‌نامی و اعتبار صرافی‌ها توجه می‌کنند. اعتبار بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال با یک سری فاکتورهای خاص سنجیده می‌شوند از جمله:

 • صرافی سابقه هک داشته یا نه؟
 • اگر صرافی سابقه هک داشته است، چه واکنشی به آن نشان داده؟
 • آیا صرافی بعد از حمله هکری، غرامت پرداخت کرده؟
 • زیرساخت‌های امنیتی صرافی چیست؟
 • آیا احراز هویت در صرافی مورد نظر اجباری است؟
 • آیا صرافی تایید ۲ عاملی دارد؟
 • چه مجوزها و گواهینامه‌هایی برای فعالیت صرافی مورد نظر صادر شده؟
 • سابقه سرمایه‌گذاران صرافی به چه صورت است؟
 • شرکای تجاری آن چه اشخاص و کمپانی‌هایی هستند؟
 • دفتر مرکزی صرافی مشخص است؟
 • صرافی حوزه قضایی خاصی دارد؟

یکی از عوامل مهم در سنجش عملکرد یک صرافی نسبت به امنیت، شیوه پشتیبانی آن است. مهم است که یک صرافی تا چه اندازه پاسخگوی سوالات و حقوق کاربران باشد. در ادامه بیش‌تر به این معیار خواهیم پرداخت.

معیار دوم: پشتیبانی و پاسخ‌گویی بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال

شیوه پشتیبانی یک صرافی در ارتباط با کاربران، اهمیت زیادی دارد. تصور کنید که شما یک تریدر حاذق در صرافی بایننس هستید که با توجه به تحریم‌های بین‌المللی اکانت‌تان به مشکل می‌خورد.

 • صرافی بایننس تا چه اندازه پاسخ‌گوی معضل کنونی شما است؟
 • آیا امکان چت با کارشناس پشتیبانی بایننس برای رفع این مشکل وجود دارد؟
 • پشتیبانی بایننس معضل کنونی شما را تا چه اندازه اضطراری می‌داند؟

پاسخ‌گویی دغدغه مهم کاربران ارز دیجیتال است. طبق آخرین تحقیقات انجام‌شده در بازار رمزارز، صرافی‌های ارز دیجیتالی که مدت طولانی کاربران را در چت زنده، ایمیل، شبکه‌های اجتماعی و… منتظر می‌گذارند، روند رو به افولی دارند و به مرور رضایت افراد را از دست می‌دهند.
یکی دیگر از عوامل مهم در انتخاب بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال برای تریدرهای حرفه‌ای، حجم نقدینگی صرافی است. بالطبع هر چقدر میزان نقدینگی پایین باشد، به همان میزان کاربران نوسانات بیش‌تری را تجربه را خواهند کرد که این مسئله تا حدی امنیت را نیز پوشش می‌دهد. همچنین نقدینگی پایین نشان‌دهنده این است که تریدرهای حرفه‌ای سایر کشورها به صرافی مورد نظر برای فعالیت‌های مهم خود اعتماد ندارند.

معیار سوم: نقدینگی و اعتماد کاربران

چه در بازارهای دیجیتال چه در بازارهای سنتی، نقدینگی سنگ‌بنای معاملات و ثبات بازار است. نقدینگی، رگ حیاتی هر پلتفرم معاملاتی، صرفا معیاری برای اندازه‌گیری حجم معاملات روزانه نیست، بلکه بازتابی از سلامت صرافی و توانایی آن در تسهیل تجارب معاملاتی است.
نقدینگی بالای یک صرافی ارز دیجیتال، سبب تسهیل معاملات رمزارز می‌شود زیرا حجم معاملات روزانه و نقدینگی ارتباط معکوسی با نوسانات بازار دارد، هر چه نقدینگی بیش‌تر، نوسان بازار کم‌تر.
این مسائل مهم است که:

 • نقدینگی کم نشانه چیست؟
 • نقدینگی چه تاثیری بر فعالیت کاربران دارد؟
 • صرافی‌هایی که نقدینگی کمی دارند، می‌توانند به کاربران امکانات زیادی را برای معاملات ارائه دهند؟

نقدینگی جزء جدایی‌ناپذیر معاملات ارز دیجیتال است و از عملیات کارآمد، قیمت‌های پایدار و کاهش نوسانات اطمینان می‌دهد. این امر برای سرمایه‌گذاران فردی و نهادی در ارزیابی سلامت و آمادگی بازار بسیار مهم است.
بعد از بحث درمورد حجم نقدینگی یک صرافی، باید متوجه این موضوع باشیم که نقدینگی بالا علاوه‌بر این‌که نشان‌دهنده اعتبار صرافی است، سرعت و امکانات معاملات را نیز افزایش می‌دهد. بیش‌تر به بررسی این مسئله خواهیم پرداخت.

معیار چهارم: امکانات معاملاتی و رضایت کاربران

همان‌طور که گفتیم در میان کاربران ایرانی، تریدرهای حرفه‌ای و زبردستی وجود دارند که به امکانات محدود صرافی‌های ایرانی یا صرافی‌های گمنام خارجی بسنده نمی‌کنند و هر طور شده می‌خواهند از آپشن‌های صرافی‌ها معتبر خارجی استفاده کنند یعنی علاوه‌بر امنیت، ابزار و امکانات صرافی‌های ارز دیجیتال مورد توجه آن‌ها است. به‌طور کلی در بازار ارز دیجیتال ۲ نوع معامله وجود دارد:

 • معاملات اسپات: تصور کنید که امروز برای خرید یک ملک به قیمت ۵۰۰ میلیون تومان اقدام می‌کنید؛ در بهترین حالت، ۱ الی ۲ روز طول می‌کشد که بخواهید همین ملک را با قیمت بالاتری یا به همان قیمت (۵۰۰ میلیون تومان) بفروشید و در این بازه زمانی ممکن است به علت تورم قیمت ملک افزایش یابد. معاملات اسپات در بازار ارز دیجیتال این امکان را برای شما فراهم می‌کند که در لحظه یک رمزارز را خرید و فروش کنید.
 • معاملات فیوچرز: معاملات فیوچرز که به معاملات آتی نیز معروف هستند، مشخصا برای خرید و فروش یک ارز دیجیتال در تاریخی خاص به کار می‌روند. تصور کنید که شما می‌دانید قیمت طلا در ۱ ماه آینده به مقدار مشخصی افزایش می‌یابد مثلا ۲۰ هزار تومان. در معاملات فیوچرز وقتی قیمت توکنی را مانند قیمت طلا به میزان دقیقی پیش‌بینی می‌کنید، می‌توانید این را در قالب یک سفارش ثبت کنید تا اگر یک توکن خاص به قیمت مورد نظرتان رسید، آن را بخرید یا بفروشید.
 • معاملات فیوچرز پرپچوال: تعریفی را که برای معاملات آتی (فیوچرز) گفتیم به یاد آورید؛ این معاملات می‌توانند دائمی و بدون تاریخ انقضا باشند که در قالب پرپچوال ارائه می‌شوند. این پروتکل روی شبکه ERC-۲۰ با توکن PERP اجرا می‌شود.
 • معاملات مارجین: به عبارت ساده، مارجین به معنای قرض گرفتن پول از کارگزاری با ارائه اوراق بهادار واجد شرایط به‌عنوان وثیقه است. به عبارت دقیق‌تر، مارجین به وثیقه‌ای اطلاق می‌شود که سرمایه‌گذار باید نزد کارگزاری خود سپرده‌گذاری کند تا بتواند ریسک اعتباری خود را پوشش دهد.

احتمالا تاکنون متوجه شده‌اید که حجم نقدینگی صرافی بر امکاناتی که می‌تواند به کاربران دهد، تاثیر مستقیم دارد. صرافی‌هایی که نقدینگی کمی دارند، در انجام معاملات آنی و آتی ناتوان هستند یا به مشکل می‌خوردند. نقدینگی زیاد حکم یک پای‌بست استوار را دارد. علاوه‌بر این‌که نقدینگی امکانات معاملاتی زیادی فراهم می‌کند، صرافی‌ها را قادر می‌کند تا ابزارهای زیادی را در اختیار کاربران خود قرار دهند. در معیار پنجم از معرفی انواع ابزارهای بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال و تاثیر نقدینگی بر آنان گفته‌ایم.

معیار پنجم: ابزارهای صرافی‌های ارز دیجیتال برای کاربران

با ادامه رشد بازار ارزهای دیجیتال و افزایش نقدینگی در بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال، پلتفرم‌های مبادلات رمزارز نقش مهمی در تسهیل خرید، فروش و تجارت دارایی‌های دیجیتال دارند. صرافی‌های ارز دیجیتال برای دیده شدن در این چشم‌انداز رقابتی و ارائه یک تجربه تجاری ناب به کاربران، باید ابزارهای منحصر‌به‌فردی داشته باشند.
ویژگی‌های معاملاتی پیشرفته نیاز معامله‌گران باتجربه‌ای که به دنبال اجرای استراتژی‌های معاملاتی پیچیده و به حداکثر رساندن سود خود هستند، برآورده می‌کند. این ویژگی‌ها در ادامه مورد نقد و بررسی قرار گرفته‌اند.

کپی تریدینگ

ارزهای دیجیتال در دنیای مالی نسبتا جدید هستند و معامله‌گران حرفه‌ای که در اکوسیستم کریپتو فعالیت می‌کنند، معمولاً دانش فنی عمیقی از ارزهای دیجیتال دارند. کپی کردن معاملات سایر تریدرهای ارزهای دیجیتال کاملا منطقی است، به خصوص اگر تجربه لازم برای معامله آن‌ها را به تنهایی ندارید.
کپی ترید نوعی سرمایه‌گذاری است که شامل کپی کردن معاملات تریدرهای حرفه‌است است. امروزه بسیاری از کاربران ارز دیجیتال، استراتژی خود را به بقیه معرفی می‌کنند و امکان کپی آن را در دسترس بقیه قرار می‌دهند.
اکثر صرافی‌ها برای کپی ترید راه ساده‌ای برای فیلتر کردن نتایج معاملات تریدرهای با تجربه ارائه می‌دهند که یافتن یک روشی که به بهترین وجه متناسب با سبک معاملاتی و تحمل ریسک شما است، آسان می‌کند.
برخی از پلتفرم‌های معاملاتی این امکان را برای کاربران تازه‌وارد فراهم کرده‌اند تا استراتژی ترید افراد با تجربه را کپی کرده و از طریق آنان سود کنند. در کپی تریدینگ، تنها تحقیقی که باید انجام دهید این است که یک معامله‌گر سودآور در یک پلتفرم معاملاتی کپی پیدا کنید. یکی دیگر از راه‌های کسب درآمد برای تازه‌کارها، کار با حساب دمو یا همان بازار آزمایشی است. در ادامه به این مورد خواهیم پرداخت.

حساب دمو در لیست بهترین صرافی های ارز دیجیتال

حساب دمو نوعی حساب است که توسط صرافی‌ها برای شبیه‌سازی محیط واقعی بازار در پلتفرم تجاری خود ارائه می‌شود. بزرگ‌ترین تفاوت حساب دمو با حساب واقعی این است که به جای تجارت با پول حقیقی، از وجوه مجازی استفاده می‌شود. بنابراین، هنگام استفاده از یک حساب آزمایشی، سود یا ضرر نمی‌کنید.
حساب‌های دمو (آزمایشی) به‌عنوان راهی برای بهبود تجربه کاربران تازه‌وارد یک پلتفرم معاملاتی عرضه می‌شوند. یک حساب دمو به کاربران امکان می‌دهد در یک بازار آزمایشی، بدون پرداخت هزینه، فعالیت و آزمون و خطا کنند.

لندینگ (وام‌دهی) در صرافی‌های ارز دیجیتال

لندینگ عبارت انگلیسی واژه قرض دادن است و با قرار دادن ارزهای دیجیتال در یک پلتفرم وام‌دهی کار می‌کند. کاربران رمزارزهای خود را در یک پلتفرم قرض می‌دهند و در ازای آن بهره دریافت می‌کنند.
پلتفرم‌های وام‌دهی بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال به‌عنوان واسطه بین وام‌دهندگان و وام‌گیرندگان عمل می‌کنند. آن‌ها زیرساخت‌های لازم برای انجام این تراکنش‌ها را فراهم می‌کنند، از جمله اجرای قراردادهای هوشمند برای تأیید تراکنش‌ها و موجودی‌های موجود در بلاک چین. این پلتفرم‌ها می‌توانند مانند بانک‌های سنتی متمرکز یا غیرمتمرکز باشند و روی فناوری بلاک چین کار کنند.

استیکینگ در بهترین صرافی‌های ارز دیحیتال

استیکینگ عبارت انگلیسی سپرده‌گذاری است و به فرآیندی گفته می‌شود که در آن افراد داوطلبانه بخشی از دارایی‌های خود را قفل می‌کنند و از طریق اعتبارسنجی تراکنش‌ها، پاداش دریافت می‌کنند.
با این فرآیند به عملکرد و امنیت یک بلاک چین کمک می‌کنید و در ازای این قفل کردن، ارز دیجیتال بیش‌تری کسب می‌کنید.
بسیاری از بلاک چین‌ها از مکانیزم اجماع اثبات سهام استفاده می‌کنند. تحت این سیستم، شرکت‌کنندگان شبکه که می‌خواهند با اعتبارسنجی تراکنش‌های جدید و افزودن بلاک‌های جدید از بلاک چین پشتیبانی کنند، باید مبالغی از ارزهای دیجیتال را تبدیل به سهام کنند.

استیکینگ کمک می‌کند تا اطمینان حاصل شود که فقط داده‌ها و تراکنش های قانونی به یک بلاک چین اضافه می‌شوند. از طریق این روش به شرکت‌کنندگانی که تلاش می‌کنند فرصتی برای اعتبارسنجی تراکنش‌های جدید به دست آورند، پیشنهاد می‌شود که مبالغی از ارزهای دیجیتال را به‌عنوان شکلی از بیمه در سهام‌داری قفل کنند.

اگر آن‌ها اطلاعات ناقص یا تقلبی را به درستی تأیید کنند، ممکن است قسمتی از سهام یا تمام آن را به‌عنوان جریمه از دست بدهند. اما اگر تراکنش‌ها و داده‌های صحیح و قانونی را تأیید کنند، ارز دیجیتال بیش‌تری به‌عنوان پاداش به دست می‌آورند.
این فرآیند علاوه‌بر این‌که به امنیت صرافی که دغدغه اصلی تریدرهای حرفه‌ای است کمک می‌کند، فرصت‌های سرمایه‌گذاری زیادی را در اختیار آنان قرار می‌دهد.

استخرهای نقدینگی

قبل‌تر درمورد نقدینگی و ارتباط آن با امنیت و اعتبار بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال گفتیم. استخر نقدینگی مجموعه‌ای از رمزارزها است که در یک قرارداد هوشمند نگهداری می‌شوند. هدف این استخر تسهیل معاملات است. صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) از استخرهای نقدینگی استفاده می‌کنند تا تریدرها بتوانند بین دارایی‌های مختلف درون استخر مبادله کنند.
استخرهای نقدینگی یکی از اجزای جدایی‌ناپذیر بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال غیرمتمرکز (DeFi) هستند که به اجازه می دهند صرافی‌ها بدون نیاز به واسطه فعالیت کنند.
از آن‌جایی که این عملیات، آنی و بدون واسطه صورت می‌گیرد، از ریسک هک نیز جلوگیری می‌کند.

حرفه‌ای‌ها از کدام صرافی‌های ارز دیجیتال استفاده می‌کنند؟

با توجه به معیارهایی که قبل‌تر بررسی کردیم، انتخاب لیست بهترین صرافی‌ های ارز دیجیتال برای معاملات رمزارز کار ساده‌ای نیست، علی‌الخصوص اگر در بازار حرفه‌ای باشید و حجم معاملات روزانه‌تان بیش‌تر از تریدرهای معمولی و تازه‌کار باشد. خیلی از فاکتورها را باید در نظر گرفت تا بتوانید بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال را برای کاربلدها بررسی و تصمیم‌مان را نهایی کنید. در ادامه این مطلب، به بررسی و تحلیل صرافی‌ها بر اساس فاکتورهای ذکرشده و آخرین داده‌های سایت کوین مارکت کپ پرداخته‌ایم.

بررسی بایننس، صدر نشین لیست بهترین صرافی های ارز دیجیتال

توجه داشته باشید که همچنان دغدغه اصلی کاربران حرفه‌ای صرافی‌های خارجی، امنیت است. بایننس بزرگ‎ترین صرافی ارز دیجیتال است که روزانه ۷۶ میلیارد دلار معامله در آن انجام می‌شود. بسیار خوب، این اولین معیاری است که احتمال امن بودن صرافی بایننس را بالا می‌برد.
این صدر نشین لیست بهترین صرافی های ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۷ توسط تیمی از متخصصان این حوزه به نام‌های چانگ‌پنگ چائو‌، گابریل عابد، آرنو ونتورا و … راه‌اندازی شد. صرافی ارز دیجیتال بایننس تاکنون بیش از ۹۰ میلیون کاربر را از سراسر جهان به خود جذب کرده است و از بیش از ۳۵۰ رمزارز پشتیبانی می‌کند. دفتر مرکزی این صرافی در ابتدا در چین قرار داشت، ولی با توجه به ممنوع شدن معاملات رمزارز در چین، دفتر خود را به ژاپن منتقل کرد. پس از مدتی به علت سخت‌گیری‌های قانونی ژاپن در حوزه ارز دیجیتال دفتر خود را به مالتا انتقال داد. همین‌طور که بررسی کردیم تا این‌جای کار صرافی بایننس امن و معتبر است و در حال حاضر با ۹۰ میلیون تریدر خبره کار می‌کند. آیا بایننس از فیلترهای دیگر امنیتی نیز سربلند بیرون خواهد آمد؟ خواهیم دید. همچنین از مهم‌ترین شرکای بایننس می‌توان به تراست ولت و کوین مارکت کپ اشاره کرد.

سابقه امنیتی صرافی بایننس

با توسعه ETF‌ها (صندوق معاملات بورس) در سه ماهه اول سال، انتظار می‌رود فضای ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۴ به‌عنوان یک امر مهم در رشد اقتصادی کشورها توسعه یابد. علی‌رغم پیشرفت‌های فناوری بلاک چین و افزایش پروتکل‌های امنیتی، دنیای کریپتو همچنان میدان نبردی برای تهدیدها و سوء استفاده‌های سایبری پیچیده است.
یکی از فاکتورها برای انتخاب صرافی ارز دیجیتال، بررسی سابقه هک و حمله به صرافی است. می‌دانیم که در دنیای رمزارزها، به خاطر ناشناس بودن هویت افراد احتمال هک و حمله به صرافی‌ها بالا است؛ بایننس نیز علی‌رغم خوش‌نامی و اعتبارش از این قاعده مستثنا نبوده است.
سوابق هک بایننس به شرح زیر است:در می ۲۰۱۹ (اردیبهشت ۱۳۹۸) افرادی ناشناس به زیرساخت‌های امنیتی صرافی بایننس حمله کرده و ۴۰ میلیون دلار بیت کوین را از کیف پول‌های کاربران بایننس دزدیدند.
در مهر ۱۴۰۱ حدود ۱۰۰ میلیون دلار BNB از بایننس به سرقت رفت که این صرافی مجبور به تعلیق زنجیره BNB شد.
ژائو، مدیرعامل صرافی بایننس، در حساب ایکس (توییتر سابق) خود هک را تایید کرده و به کاربران خود اطمینان به‌روزرسانی زیرساخت‌های امنیتی این صرافی را داده است.

آیا در صرافی بایننس می‌توان بدون احراز هویت فعالیت کرد؟

فرآیند احراز هویت برای فعالیت در دنیای رمزارز مجموعه‌ای از مراحلی است که صرافی‌های ارزهای دیجیتال در حین ورود انجام می‌دهند تا هویت مشتری را تأیید کنند و برای درک فعالیت‌ها و ریسک‌های مالی آن‌ها دقت لازم را انجام دهند. این مراحل از نظر قانونی مورد نیاز هستند و زمانی که به درستی اجرا شوند، باید نسبتا سریع و ایمن باشند.
صرافی بایننس که یکی از بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال است و امنیت و اعتبارش زبانزد تمام افراد فعال در حوزه رمزارز است، از این قاعده مستثنا نیست. احراز هویت در این صرافی اجباری بوده و امکان فعالیت با IP و پاسپورت ایران در آن وجود ندارد. این ضرورت از سال ۲۰۲۱ اعمال شده است.

عملکرد سیستم پشتیبانی صرافی بایننس از کاربران به چه صورت است؟

خدمات مشتری یک جنبه حیاتی در صنعت کریپتو است و همان‌طور که گفتیم بر فاکتور امنیت نیز موثر است. این مسئله باعث جذب اعتماد و وفاداری مشتری می‌شود و شهرت صرافی‌های ارز دیجیتال را افزایش می دهد. ارائه پشتیبانی کارآمد و مؤثر به مشتری می‌تواند در صنعت رمزارز تفاوت ایجاد کند.
پشتیبانی بایننس یک ربات هوش مصنوعی پیشرفته است که می‌تواند راه حل‌هایی را بر اساس جزئیاتی که ارائه می‌دهید، پیشنهاد دهد.

کارمزدهای صرافی بایننس

کارمزد شبکه ارز دیجیتال که به‌عنوان هزینه تراکنش نیز شناخته می‌شود، مقدار کمی از ارز دیجیتال است که برای تشویق استخراج‌کنندگان/تأییدکنندگان به منظور گنجاندن تراکنش در بلوک بعدی بلاک چین پرداخت می‌شود. میزان کارمزد می‌تواند بر اساس ازدحام شبکه و اندازه تراکنش در هر صرافی متفاوت باشد.
کارمزد شبکه بلاک چین نقش مهمی در عملکرد و نگهداری شبکه‌های غیرمتمرکز مانند بیت کوین و اتریوم دارد. این کارمزدها به‌عنوان مشوقی برای ماینرها یا اعتبارسنج‌هایی عمل می‌کند که از قدرت محاسباتی خود برای تأیید و پردازش تراکنش‌ها استفاده می‌کنند و در نهایت آن‌ها را به بلاک چین اضافه می‌کنند.
صرافی بایننس، به این معروف است که در بین صرافی‌های خارجی کم‌ترین هزینه تراکنش را برای فعالیت کاربران دارد. کارمزدها در این صرافی بستگی به سطوح کاربری افراد دارد. جزئیات هزینه‌های تراکنش بایننس در جدول زیر است:

ارزهای فیات صرافی بایننس

پول فیات یک ارز قانونی است که ارزش آن به یک ارز دولتی مانند دلار آمریکا مرتبط است، در حالی که ارز دیجیتال یک دارایی دیجیتال است که ارزش خود را از بلاک چین اصلی خود به دست می‌آورد. صدور و مدیریت ارزهای فیات توسط بانک‌های مرکزی انجام می‌شود، در حالی که پروتکل‌های بلاک چین، کدها و جوامع آنان بر ارزهای دیجیتال حاکم هستند. توزیع فیات به واسطه‌ها نیاز دارد، در حالی که ارز دیجیتال به شبکه‌های توزیع‌شده و غیرمتمرکز برای فعال کردن تراکنش‌ها متکی است.
صرافی بایننس تاکنون ۱۱ ارز فیات را که شامل EUR ،GBP ،BRL ،AUD و… می‌شوند، لیست کرده است.
همچنین حجم نقدینگی این صرافی ۸۵۱ میلیون دلار است و تاکنون ۴۲۰ ارز دیحیتال را در فهرست خود قرار داده و از ۱۶۴۵ بازار حمایت می‌کند.

صرافی بایننس از چه معاملاتی پشتیبانی می‌کند؟

بازارهای ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز هستند به این معنی که توسط یک مقام مرکزی مانند دولت منتشر یا حمایت نمی‌شوند. در عوض، آن‌ها در یک زنجیره آنلاین اجرا می‌شوند.
برخلاف ارزهای سنتی، ارزهای دیجیتال تنها به‌عنوان یک رکورد دیجیتالی مشترک از مالکیت دارایی‌ها، در یک بلاک چین وجود دارند. زمانی که کاربری می‌خواهد واحدهای ارز دیجیتال را برای کاربر دیگری ارسال کند، آن را به کیف پول دیجیتال آن کاربر ارسال می‌کند. تراکنش تا زمانی که تایید نشده و از طریق فرآیندی به نام ماینینگ به بلاک چین اضافه شود، نهایی در نظر گرفته نمی‌شود. این فرآیند می‌تواند به چند شکل صورت بگیرد:

 • معاملات مارجین: معامله مارجین ابزاری است که بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال ارائه می‌دهند تا به تریدرها اجازه دهند که موقعیت‌های بزرگ‌تری نسبت به آنچه که می‌توانند با سرمایه موجود در حساب خود خریداری و معامله کنند و در واقع به آنان میزانی پول قرض می‌دهند. معامله مارجین یکی از محبوب‌ترین روش‌های معاملاتی است که به شما امکان می‌دهد ارزهای دیجیتالی را که توانایی خرید آن را ندارید وام بگیرید و معامله کنید، اما در عین حال با مجموعه‌ای از خطرات همراه مانند لیکویید شدن (نقدینگی منفی) است.
 • معامله فیوچرز: این قراردادها بین ۲ نفر بسته می‌شوند. هر ۲ قیمت آتی یک ارز دیجیتال را در تاریخی مشخص پیش‌بینی می‌کنند و پیش‌بینی هر فردی که درست از آب درآید، پاداش می‌گیرد.
 • معاملات اسپات: صرافی‌های ارز دیجیتال معاملات اسپات را تسهیل می‌کنند، استراتژی که در آن معامله‌گران دارایی دیجیتال را به‌صورت آنی با قیمت فعلی بازار می‌خرند یا می‌فروشند و معامله فوراً تسویه می‌شود. به‌طور کلی، معاملات اسپات در کریپتو به خرید توکن با قیمت پایین و فروش آن در لحظه اشاره دارد.

صرافی بایننس از هر ۳ دسته این معاملات پشتیبانی می‌کند و همچنین امکانات خاصی را برای آنان در نظر گرفته است.

امکانات ویژه صرافی بایننس

بسیاری از امکاناتی را که در بالا ذکر کردیم، صرافی‌های دیگر خارجی نیز دارند، اما چیزی که بایننس را از باقی صرافی‌ها متمایز می‌کند، ابزارها و امکانات خاصی است که در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد از جمله:

 • کپی ترید
 • اپلیکیشن اختصاصی
 • کیف پول شخصی
 • سیستم وام‌دهی
 • پلتفرم استیکینگ
 • برخورداری از حساب دمو برای تمام معاملات
 • امکان معاملات اهرمی تا ۱۲۵X
 • معاملات فیوچرز پرپچوال
 • بونوس (پاداش) که شامل پاداش ثبت‌نام، نگهداری، دعوت و مشارکت است.

مجوزها و گواهینامه‌های بایننس

طبق گزارش IMF (صندوق بین‌المللی پول) در جولای ۲۰۲۳، فشار جهانی برای ارائه سیاست‌های شفاف‌تر در مورد دارایی‌های کریپتو تحت نظارت G۲۰ (سازمان بین دولتی متشکل از ۱۹ کشور از اروپا و آفریقا) تشدید شده است.
شکست‌های ۲ سال گذشته پلتفرم معاملاتی ارز دیجیتال FTX و استیبل کوین Terra Luna، ضرورت ایجاد سیاست‌های شفاف برای محافظت از سرمایه‌گذاران و جلوگیری از سوء استفاده را برجسته کرد. علی‌رغم چالش‌های اخیر صنعت رمزارز، خوش‌بینی سرمایه‌گذاران این حوزه همچنان ادامه دارد.
بایننس نیز متعهد به همکاری با قانون‌گذاران در سراسر جهان است. این صرافی در حال حاضر دارای مجوزهای نظارتی و تاییدیه‌های زیر است:

 • شعبه بایننس در فرانسه به‌عنوان سرویس خدمات دارایی‌های دیجیتال (DASP) توسط Autorité des Marchés Financiers با کد E۲۰۲۲-۰۳۷ به ثبت رسیده است.
 • بایننس در ایتالیا توسط Organismo Agenti e Mediatori با کد PSV۵ ثبت شده است دارای مجوز DASP است.
 • بایننس در لیتوانی با نام UAB فعالیت می‌کند و توسط اداره ثبت اشخاص حقوقی جمهوری لیتوانی و واحد اطلاعات مالی محلی با شماره ۳۰۵۵۹۵۲۰۶ به ثبت رسیده است و مجوز VASP (سرویس خدمات دارایی‌های دیجیتال در وین) را دریافت کرده است.
 • بایننس اسپانیا، S.L (شرکت تابعه اسپانیایی بایننس) توسط بانک اسپانیا به‌عنوان یک ارائه‌دهنده خدمات دارایی‌های دیجیتال با شماره D۶۶۱ به ثبت رسیده است.

بررسی صرافی کوین بیس، گزینه محبوب تریدرها

یکی دیگر از صرافی‌هایی که قطعاً در لیست بهترین صرافی های ارز دیجیتال حضور دارد، صرافی کوین بیس است.
کوین بیس در سال ۲۰۱۲ تاسیس شد. صرافی کوین بیس یک پلتفرم تجارت و سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال مستقر در ایالات متحده است که در آن کاربران می‌توانند به راحتی ارزهای دیجیتال را معامله کنند. این پلتفرم با پشتیبانی از تراکنش‌های اساسی، کیف پول دیجیتال و برداشت‌های پی‌پال، مناسب افراد مبتدی نیز است.
این پروژه توسط مهندس سابق Airbnb برایان آرمسترانگ و تاجر سابق گلدمن ساکس فرد ارسام در سال ۲۰۱۲ تاسیس شد.
برایان آرمسترانگ مدیرعامل این شرکت است. او از دانشگاه رایس تگزاس با مدرک لیسانس در رشته اقتصاد و علوم کامپیوتر فارغ‌التحصیل شد و بعدا مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته علوم کامپیوتر نیز دریافت کرد. آرمسترانگ کار خود را به‌عنوان یک توسعه‌دهنده (دولوپر) در IBM (سهامی عام ارز دیجیتال) آغاز کرد، به‌عنوان مشاور برای Deloitte (کمپانی مشاوره مالی) کار کرد و سپس به‌عنوان مهندس نرم افزار به Airbnb (پلتفرم اجاره ملک) پیوست.
فرد ارسام، یکی از بنیانگذاران کوین بیس، در دانشگاه دوک در کارولینای شمالی تحصیل کرد و با مدرک لیسانس در رشته علوم کامپیوتر با رشته اقتصاد فارغ‌التحصیل شد. او کوین بیس را در سال ۲۰۱۷ ترک کرد. تا این‌جا کوین بیس یک فاکتوری را که موجب امنیت کاربران می‌شود از جمله اعتبار بنیان‌گذاران، داشته است. حال باید سابقه امنیتی این صرافی را مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

سابقه امنیتی صرافی کوین بیس

در سال ۲۰۲۲، مجموع ۳.۸ میلیارد دلار رمزارز توسط حملات سایبری از چندین صرافی به سرقت رفتند.
انواع مختلفی از هک ارزهای دیجیتال وجود دارد و درک تفاوت بین آن‌ها می‌تواند به مالکان و معامله‌گران کمک کند تا پول خود را ایمن نگه دارند.
علاوه‌بر سال ۲۰۲۲ که قبل‌تر از آن صحبت کردیم، در سال ۲۰۲۱ حدود ۳.۱ میلیارد دلار از صرافی‌های ارز دیجیتال به سرقت رفت که صرافی کوین بیس نیز از این هک‌ها در امان نماند.
در اکتبر سال ۲۰۲۱، صرافی کوین بیس مورد حمله هکرها قرار گرفت و حساب ۶۰۰۰ کاربر این صرافی خالی شد. این هک از طریق کد احراز هویت پیامکی اتفاق افتاد.
ماجرا از این قرار بود که هکرها سیستم احراز هویت ۲ عاملی کوین بیس را دور زدند تا سرمایه کاربران را سرقت کنند. دارایی بیش از ۶۰۰۰ کاربر کوین‌ بیس پس از استفاده هکرها از یک آسیب‌پذیری در سیستم احراز هویت ۲ مرحله‌ای مبتنی‌بر پیامک برای نفوذ به حساب‌ها، به سرقت رفت.
کوین بیس گفت: “شخص ثالث از نقصی در فرآیند بازیابی حساب SMS کوین بیس برای دریافت رمز تایید ۲ مرحله‌ای پیامکی و دسترسی به حساب شما استفاده کرد.”
کوین بیس این خبر را در همان تاریخ تایید و اقدامات امنیتی جدیدی مانند بیمه کردن کاربران اتخاذ کرد.

آیا در صرافی کوین بیس می‌توان بدون احراز هویت فعالیت کرد؟

همان‌طور که گفتیم، بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال برای تضمین امنیت خود، فرآیند احراز هویت را ضروری می‌دانند و صرافی کوین بیس نیز از این قاعده مستثنا نیست.
استفاده از KYC در ورود به سیستم برای مبادلات و پلتفرم‌های کریپتو بسیار سودمند است، به چند دلیل. بیایید نگاه دقیق‌تری داشته باشیم:

ریسک تقلب را کاهش می‌دهد: پیاده‌سازی پروتکل‌های امنیتی، کاربران را از کلاهبرداری‌های مختلف مصون می‌کند، زیرا صرافی در مورد کاربران خود اطلاعات بیشتری کسب می‌کند و می‌تواند هر کسی را که به نظر می‌رسد در معرض خطر است، زیر نظر داشته باشد.
اعتماد را افزایش می‌دهد: با اجرای احراز هویت قوی، بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال می‌توانند اعتماد کاربر را افزایش دهند، زیرا به مشتریان خود نشان می‌دهند که معاملات آن‌ها را جدی می‌گیرند و از قانون پیروی می‌کنند.
صرافی‌های ارز دیجیتال با توجه به ماهیت ناشناس بودن کاربران و غیرمتمرکز بودن معاملات، هکرها و سارقان را به سوی خود جذب می‌کنند، در نتیجه اتخاذ اقدامات امنیتی جدی مهم است. صرافی کوین بیس برای کاهش ریسک سرقت و هک از سیستم تایید ۲ عاملی استفاده می‌کند.

عملکرد سیستم پشتیبانی صرافی کوین بیس از کاربران به چه صورت است؟

همان‌طور که گفتیم، پشتیبانی یک معیار مهم امنیتی علی‌الخصوص برای کاربران ایرانی است. تصور کنید کوین بیس IP ایران را شناسایی می‌کند و حساب شما Ban می‌شود. در این مرحله چه چاره‌ای جز ارتباط گرفتن با پشتیبانی صرافی دارید؟

کوین بیس از چند راه به کاربران پاسخگو است:

 • ایمیل
 • پشتیبانی تلفنی
 • ثبت تیکت و پشتیبانی در چت آنلاین
 • همچنین این صرافی در قسمتی از سایت خود آموزش کار و پاسخ به سوالات متداول مشتریان را دارد.

کارمزدهای صرافی کوین بیس

قبل‌تر توضیح دادیم که هزینه تراکنش چه تعریفی دارد. در این قسمت علاوه‌بر ذکر هزینه‌های تراکنش صرافی کوین بیس به اهمیت وجود کارمزد و ارتباط آن با امنیت خواهیم پرداخت.
کارمزد تراکنش‌های ارزهای دیجیتال مکانیزم‌های ضروری در شبکه‌های بلاک چین هستند که نه تنها امنیت، بلکه کارایی تراکنش‌ها را نیز تضمین می‌کنند.
هزینه‌های تراکنش در صرافی کوین بیس بر اساس نوع معاملات تعیین می‌شود. هزینه‌های تراکنش و معاملات در کوین بیس بسته به ارز دیجیتال، اندازه تراکنش و روش پرداخت از ۰.۵٪ تا ۴.۵٪ متغیر است.

ارزهای فیات صرافی کوین بیس

ارز فیات یک مناقصه قانونی است که ارزش آن توسط دارایی‌های فیزیکی مانند طلا یا نقره پشتیبانی نمی‌شود، اما توسط قانون تعیین شده است. ارزش آن صرفاً بر اساس اعتماد به ناشر (معمولاً دولت) و الزام پذیرفته شدن آن به‌عنوان وسیله پرداخت برای کالاها و خدمات است.
در کوین بیس، تنوع ارزهای فیات کم است و این صرافی فقط از ۳ ارز فیات پشتیبانی می‌کند: EUR ،USD و GBP.
همچنین این صرافی تاکنون ۱۵۰ ارز دیجیتال را لیست کرده است. نقدینگی صرافی کوین بیس ۷۶۱ میلیون دلار و حجم بازارهای آن ۳۹۹ است.

صرافی کوین بیس از چه معاملاتی پشتیبانی می‌کند؟

جالب است بدانید که انجام معاملات اسپات (نقطه‌ای) و فیوچرز (آتی) در نسخه پرو این صرافی امکان‌پذیر است. بهتر است قبل از توضیح انواع معاملات در صرافی کوین بیس، درک کنیم که نسخه پرو این صرافی چیست؟
کوین بیس برای تریدرهای حرفه‌ای، نسخه پرو خود را که هم کارمزد کم‌تری دارد و هم امکانات حرفه‌ای‌تر، ارائه می‌دهد.
در ژوئن ۲۰۲۲، کوین بیس اعلام کرد که فعالیت اکانت‌های پرو رو به افول است و قصد دارد آن‌ها را با Coinbase Advanced Trade جایگزین کند تا مجموعه کاملی از خدمات سرمایه‌گذاری بر ارز دیجیتال را روی یک پلتفرم واحد ارائه دهد.
افزودن ویژگی‌های جدید استیکینگ و اپلیکیشن به این معنی بود که کاربران کوین بیس پرو مجبور بودند پلتفرم‌ها را تغییر دهند و ارزهای خود را به Coinbase Advanced Trade منتقل کنند.
در حال حاضر، در نسخه عادی این صرافی می‌توانید

 • معاملات مارجین
 • معاملات p2p
 • معاملات otc
 • پلتفرم استیکینگ

استفاده کنید.

امکانات ویژه صرافی کوین بیس

کوین بیس یک پلتفرم کاربر‌پسند ارائه می‌دهد که هم برای معامله‌گران تازه‌کار و هم برای معامله‌گران باتجربه طراحی شده است. ابزارها و خدمات مختلفی از جمله کیف پول برای دارایی‌های دیجیتال، پلتفرم معاملاتی و منابع آموزشی برای کمک به کاربران برای درک و حرکت در دنیای ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهد. علاوه‌بر این، کوین‌بیس از طیف گسترده‌ای از روش‌های پرداخت پشتیبانی می‌کند که واریز و برداشت وجه را برای کاربران آسان‌تر می‌کند. برخی از امکانات کوین بیس:

 • تعیین API
 • ابزارهای پیشرفته
 • کیف پول شخصی
 • امکان اتصال Dapps به کیف پول

هستند.

مجوزها و گواهینامه‌های کوین بیس

سرمایه‌گذاری روی ارزهای دیجیتال، امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و سایر عرضه‌های اولیه سکه (ICO) می‌تواند بسیار پرخطر باشد و این بازارها به شدت نوسان دارند. قبل از هر گونه تصمیم‌گیری برای انتخاب بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال، مجوزها و گواهینامه‌های آن را چک کنید.

مجوزهای صرافی کوین بیس به ۵ بخش تقسیم می‌شود:

 • مجوزهای آمریکا: MSB ،NYDFS، MTL به ترتیب از راست به چپ: مجوز نقل و انتقال پول، مجوز امنیت سایبری و مجوز موسسات مالی قانونی
 • مجوزهای بین‌المللی:  FCA، BaFin، AMF به ترتیب از راست به چپ: مجوز سازمانی معادل SEC در آمریکا، مجوز رگولاتوری اقتصادی آلمان و مجوز سازمان رفتار مالی
 • مجوزهای منطقه‌ای: MAS، AUSTRAC به ترتیب از راست به چپ: مجوز مرکز تحلیل و گزارش تراکنش‌ها در استرالیا، مجوز مرجع مالی سنگاپور
 • مجوزهای ضدپولشویی: AML (مجوز مبارزه با پولشویی)
 • مجوزهای امنیتی: SOC، ISO IEC به ترتیب از راست به چپ: کمیسیون بین‌المللی الکترونیکی، مجوز کنترل سازمان

اوکیکس، رتبه سوم جهان

رتبه سوم لیست بهترین صرافی های ارز دیجیتال متعلق به صرافی اوکیکس است که یک شرکت جهانی است که خدمات تبادل و Web۳ (سیستمی برای تسهیل ارتباطات مستقیم و ایمن بین کاربران، برنامه‌ها و داده‌ها) را با دفاتری در هنگ‌کنگ، سنگاپور، امارات متحده عربی، دره سیلیکون و باهاما ارائه می‌دهد. خدمات مبادله اوکیکس توسط نهادهای ثبت‌شده در سیشل و باهاما ارائه می‌شود. اوکیکس خدمات Web۳ را در ایالات متحده ارائه می‌دهد و دفتری در سیلیکون‌ولی دارد، اما خدمات مبادله‌ای در ایالات متحده ندارد.
اوکیکس متعلق به گروه OK است. این شرکت توسط Mingxing “Star” Xu در سال ۲۰۱۳ در چین تاسیس شد. ژو یک کارآفرین چینی است. او دارای مدرک لیسانس فیزیک کاربردی از دانشگاه علم و صنعت پکن است. استار ژو مدیرعامل OK Group (شرکتی خانوادگی در زمینه املاک) است. این گروه در سال ۲۰۱۷ اوکیکس را تاسیس کردند. دفتر مرکزی این صرافی در کشور مالت قرار دارد.

سابقه امنیتی صرافی اوکیکس

صرافی اوکیکس از احراز هویت ۲ عاملی، ایمیل، پیامک، کیف پول شخصی و مانیتورینگ فعال کاربران برای امنیت آنان استفاده می‌کند. این صرافی همواره برای بهبود زیرساخت خود تلاش می‌کند و همچنین این صرافی نه تنها برای پرداخت غرامت در صورت هک، بلکه برای جبران خسارت‌های کاربران حین انجام معاملات فیوچرز نیز بیمه دارد. تاکنون گزارشی مبنی‌بر حمله سایبری یا سرقت از این صرافی داده نشده است.

آیا در صرافی اوکیکس می‌توان بدون احراز هویت فعالیت کرد؟

احراز هویت (KYC) به کسب‌وکارها امکان می‌دهد تا مشتریان قانونی را شناسایی کنند و از کلاهبرداری، پول‌شویی، تأمین مالی تروریسم و ​​سایر جرایم جلوگیری کنند. با توجه به این‌که بالاتر توضیح دادیم که صرافی اوکیکس قوانین امنیتی سفت و سختی برای امنیت کاربران دارد، احراز هویت این صرافی نیز زیرساخت‌های خاص خودش را دارد.
فعالیت در اوکیکس بدون احراز هویت امکان‌پذیر نیست و همچنین فرآیند احراز هویت در این صرافی شامل موارد زیر است:

 • گواهینامه رانندگی
 • صورت‌حساب بانکی
 • قبض خدمات (آب، برق و…)
 • قرارداد اجاره یا سند ملک
 • کارت شناسایی و گذرنامه

این صرافی به ایرانیان خدمات نمی‌دهد.

عملکرد سیستم پشتیبانی از کاربران در صرافی اوکیکس به چه صورت است؟

سیستم پشتیبانی به دلایل متعدد، به ویژه به دلیل ماهیت منحصر‌به‌فرد بازارهای ارز دیجیتال و چالش‌های مرتبط با رمزارز، نقش مهمی در صنعت ارزهای دیجیتال ایفا می‌کند. قبل‌تر اشاره کردیم که پشتیبانی یکی از فاکتورهای مهم امنیتی است. صرافی اوکیکس امنیت کاربران اولویت اول خود و در نتیجه پشتیبانی قوی دارد. برای ارتباط با کارشناسان پشتیبانی صرافی اوکیکس چند راه وجود دارد:

 • ثبت تیکت
 • چت زنده
 • ایمیل
 • گروه‌های تلگرامی
 • تماس تلفنی

کارمزدهای صرافی اوکیکس

کارمزد تراکنش‌های ارزهای دیجیتال بر اساس عواملی مانند تراکم شبکه، پیچیدگی تراکنش و فناوری بلاک چین متفاوت است. استراتژی‌هایی برای به حداقل رساندن این هزینه‌ها شامل انجام معاملات در دوره‌های کم‌تراکم و استفاده از فناوری‌هایی مانند راه‌حل‌های لایه ۲ است. کارمزد معاملات آتی ممکن است با افزایش پذیرش و تغییرات بالقوه نظارتی در نوسان باشد. با این حال، صرافی اوکیکس هم مانند سایر صرافی‌ها کارمزد مشخصی برای معاملات خود دارد که در جدول زیر آمده است:

ارزهای فیات صرافی اوکیکس

همان‌طور که قبل‌تر هم اشاره کردیم، پول فیات برای حفظ ارزش خود به پویایی عرضه و تقاضا و همچنین ثبات دولت صادرکننده متکی است. ارزش ذاتی ندارد. ارز فیات بخش قابل توجهی از سیستم مالی جهانی را نشان می‌دهد و علی‌رغم عدم پشتیبانی فیزیکی و تکیه بر اعتماد و ثبات دولت‌ها، به‌عنوان یک وسیله مبادله به‌طور گسترده پذیرفته شده است. مزیت رقابتی صرافی اوکیکس در این مورد خاص، تنوع ارزهای فیات است. این صرافی حدود ۴۶ ارز فیات دارد که از مهم‌ترین آنان EUR، TRY و GBP هستند.
صرافی اوکیکس ۳۲۹ ارز دیجیتال و ۷۳۵ بازار فعال دارد و حجم نقدینگی آن ۶۲۶ میلیون دلار است.

صرافی اوکیکس از چه معاملاتی پشتیبانی می‌کند؟

جالب است بدانید معاملات اسپات بخش اصلی صرافی اوکیکس است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا ارزهای دیجیتال را مستقیماً روی پلتفرم با قیمت فعلی بازار خریداری یا بفروشند. با یک رابط کاربر پسند و ابزارهای نموداری پیشرفته، معامله‌گران می‌توانند به راحتی روند بازار را کنترل کنند، سفارش دهند و معاملات را در زمان واقعی انجام دهند.
همچنین این صرافی از چند نوع معامله دیگر نیز پشتیبانی می‌کند:

 • معاملات مارجین
 • معاملات فیوچرز پرپچوال
 • معاملات p2p
 • معاملات otc

امکانات ویژه صرافی اوکیکس

اوکیکس ماموریت خود را چنین بیان می‌کند: «اوکیکس معتقد است که فناوری بلاک چین کارایی تراکنش‌های مالی را در سراسر جامعه افزایش می‌دهد و در نهایت تأثیر قابل توجهی بر اقتصاد جهانی خواهد داشت. ما در تلاش برای دستیابی به چیزی هستیم که جهان را تغییر می‌دهد و هرگز برای نوآوری و بهبود تجربه مشتری خود متوقف نمی‌شویم.»
این صرافی با توجه به ماموریت و چشم‌انداز خود، امکانات خاصی به کاربرانش ارائه می‌دهد:

 • استراتژی کپی ترید
 • استفاده از حساب دمو
 • کیف پول شخصی
 • معاملات تاریخ‌دار اهرمی تا ۵۰X
 • معاملات دائمی اهرمی تا ۱۰۰X

مجوزها و گواهینامه‌های اوکیکس

قبل‌تر گفتیم که صرافی اوکیکس روی امنیت کاربران به شدت حساس و سخت‌گیر است. این صرافی مجوزهای و گواهینامه‌های زیادی دارد که از آنان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مجوز Malta
 • مجوز AML (ضدپولشویی)
 • مجوز FIU استونی (واحدهای اطلاعات مالی)
 • مجوز SOC و ISO IEC به ترتیب از چپ به راست: کمیسیون بین‌المللی الکترونیکی، مجوز کنترل سازمان
 • مجوز MSB و FINTRAC به ترتیب از چپ به راست: مرکز تجزیه و تحلیل معاملات و گزارش‌های مالی کانادا، مجوز موسسات مالی قانونی
 • مجوز CFTC و GDPR به ترتیب از چپ به راست: رگولاتوری حفاظت از داده‌ها و کمیسیون معاملات آتی کالا

بای بیت، صرافی درخور تریدرها

صرافی بای بیت یکی دیگر از صرافی‌های رتبه‌دار در لیست بهترین صرافی های ارز دیجیتال پیشرو است که در تجارت مشتقات مانند قراردادهای دائمی برای ارزهای دیجیتال مختلف از جمله بیت‌کوین، اتریوم، EOS و ریپل تخصص دارد. از زمان تأسیس این صرافی در مارچ ۲۰۱۸، بایبیت به لطف پلتفرم تجاری قوی کاربرمحور و رویکردهای نوآورانه در تجارت ارزهای دیجیتال، به سرعت رشد کرده و توجه معامله‌گران در سراسر جهان را به خود جلب کرده است. بایبیت توسط بن ژو تاسیس شد. او پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه پنسیلوانیا، به چین بازگشت و به مدت ۷ سال در XM (یک بروکر)، یکی از بزرگ‌ترین شرکت های کارگزاری فارکس در چین، کار کرد. در سال ۲۰۱۸، او صرافی مشتقات رمزارز بایبیت را تأسیس کرد. اولین دفتر مرکزی بایبیت در سنگاپور تاسیس شد و این صرافی در سال ۲۰۲۲ دفتر دیگری در دبی تاسیس کرد.
بنابراین مدیرعامل صرافی بای بیت تجارب زیادی در صنعت رمزارز دارد. بیایید سوابق این صرافی را بررسی کنیم تا ببینیم دانش این مدیر تا چه اندازه کمک‌کننده امنیت این صرافی بوده است.

سابقه امنیتی صرافی بای بیت در لیست بهترین صرافی های ارز دیجیتال

بن ژو، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل بایبیت، شایعات منتشرشده در رسانه‌های اجتماعی مبنی بر هک شدن یا ورشکستگی این صرافی را رد کرده است. ژو اظهار داشت که این شایعات حقیقت ندارند و کاربران باید از این موضوع آگاه باشند. برای اثبات رد شایعات، ژو کاربران رسانه‌های اجتماعی را به آخرین نسخه اثبات ذخیره (POR) پلتفرم هدایت کرد. POR نشان می‌دهد که تا ۸ می، صرافی بایبیت دارایی‌های دیجیتالی به ارزش ۱۱ میلیارد دلار را در اختیار داشته است.
بای بیت برای امنیت کاربران خود، اقدامات امنیتی جدی را در نظر گرفته است از جمله:

 • احراز هویت ۲ عاملی
 • مانیتورینگ و نظارت ۲۴/۷
 • کیف پول سرد

آیا در صرافی بای بیت می‌توان بدون احراز هویت فعالیت کرد؟

فرآیند احراز هویت یک الزام قانونی در بسیاری از حوزه‌های قضایی است. با اجرای فرآیندهای KYC، صرافی‌های ارز دیجیتال می‌توانند انطباق با مقررات ضدپولشویی (AML) و مبارزه با تامین مالی تروریسم (CTF) را نشان دهند. این به جلوگیری از جریمه‌های احتمالی و آسیب‌های اعتباری کمک می‌کند.
بایبیت برای امنیت کاربران خود، مدارک زیر را برای احراز هویت الزامی می‌داند:

 • گذرنامه
 • کارت شناسایی
 • عگس سلفی

عملکرد سیستم پشتیبانی از کاربران در صرافی بای بیت به چه صورت است؟

بای بیت ماموریت خود را این چنین می‌بیند:
«آزادسازی پتانسیل کامل Web۳ کریپتو با ابزارها، پشتیبانی و فرصت‌های نسل بعدی.»
علاوه‌بر این مورد، بررسی کردیم که صرافی بای بیت سابقه بد امنیتی ندارد و همچنین گفتیم که میزان پشتیبانی از مشتریان تاحدی امنیت یک صرافی را نشان می‌دهد. این صرافی در این مورد هم از هیچ خدماتی فروگذار نکرده است و کاربران بای بیت می‌توانند از طریق راه‌های زیر با کارشناسان پشتیبانی این صرافی در ارتباط باشند:

 • چت زنده
 • ایمیل پشتیبانی
 • گروه تلگرام
 • ثبت تیکت
 • تماس تلفنی
 • پشتیبانی درون اپلیکیشنی

کارمزدهای صرافی بایبیت

کارمزد معامله در بایبیت بسته به سطح عضویت شما و نوع معامله‌ای که انجام می‌دهید، متفاوت است. سطح شما توسط موجودی دارایی و حجم معاملات ۳۰ روزه شما تعیین می‌شود. به‌طور خلاصه، کارمزد معاملات قرارداد از ۰.۰۶٪ تا ۰.۰۱٪ برای تیکرها و ۰.۰۱٪ تا ۰٪ (یعنی رایگان) برای میکرها متغیر است.
جدول زیر نرخ‌های پایه کارمزد معاملاتی برای محصولات مختلف و معیارهای مورد نیاز برای هر سطح VIP را نشان می‌دهد. با این حال، هزینه تراکنش‌ها ممکن است بسته به منطقه شما متفاوت باشد.
در جدول زیر جزییات این هزینه‌ها آمده است.

ارزهای فیات صرافی بای بیت

خرید ارز فیات بدون ریسک نیست. این ارز در برابر تورم آسیب‌پذیر است و در موارد شدید ممکن است ارزش خود را از دست بدهد. علاوه‌بر این، اگر اعتماد عمومی به پول یک کشور کم شود، ارزش آن می‌تواند کاهش یابد.
در نتیجه مهم است که ارز فیات را از چه صرافی و در چه کشوری و با چه واحد پولی خریداری می‌کنید.
صرافی بای بیت بستری امن برای خرید و فروش ارز فیات است. این صرافی از ۶ ارز فیات پشتیبانی می‌کند که مهم‌ترین آنان USD و EUR هستند.
این صرافی ۶۰۸ میلیون دلار نقدینگی دارد و از ۶۵۷ رمزارز و ۹۳۹ بازار پشتیبانی می‌کند.

صرافی بای بیت از چه معاملاتی پشتیبانی می‌کند؟

صرافی بای بیت به پشتیبانی از بازار مشتقات معروف است. یکی از محصولات مشتقات محبوب “معاملات آتی یا همان فیوچرز” است. این شامل توافقی برای خرید یا فروش یک دارایی خاص با قیمت از پیش تعیین شده در تاریخ آینده است. در عین حال بای بیت از بازارها و معاملات دیگر نیز حمایت می‌کند مانند:

 • معاملات اسپات
 • معاملات مارجین
 • معاملات P2P

همچنین این صرافی برای معاملات فیوچرز پرپچوال ارائه می‌دهد.

امکانات ویژه صرافی بایبیت

پلتفرم بای بیت ربات‌های معاملاتی را ارائه می‌دهد که فرآیندهای معاملاتی را بر اساس استراتژی‌های از پیش تعریف‌شده خودکار انجام می‌شوند. همچنین بایبیت امکانات زیر را برای کاربران فراهم کرده است.

 • استفاده از اهرم تا ۱۰۰X
 • تعیین حد ضرر یا استاپ لاس
 • داشتن حساب دمو
 • اپلیکیشن اختصاصی
 • کیف پول شخصی
 • استراتژی کپی ترید
 • دارای بازار NFT
 • سیستم وام‌دهی یا لندینگ

مجوزها و گواهینامه‌های بای بیت

در پاسخ به الزامات نظارتی، بایبیت فعالانه به دنبال دریافت مجوزهای مربوطه در کشورهای مختلف برای ارائه خدمات قانونی خود است. با این حال، کشورهای دقیقی که بایبیت مجوزهای رسمی را در آن‌ها دریافت کرده است، در معرض تغییر هستند و به دلیل تغییر در قوانین و رویه‌های نظارتی، نیاز به به‌روزرسانی منظم دارند.
این شرکت متعهد به شفافیت در عملیات خود و همکاری فعال با تنظیم‌کنندگان در سراسر جهان است. این نه تنها شامل دریافت مجوزها، بلکه رعایت استانداردهای بین‌المللی در زمینه مبارزه با پول‌شویی (AML) و مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) و همچنین حمایت از مصرف‌کننده می‌شود. دیگر مجوزهای بایبیت شامل AUSTRAC می‌شود.

آپ بیت، پلتفرم رمزارز کره جنوبی

آپ‌بیت برای اولین بار در اکتبر ۲۰۱۷ درهای مجازی خود را به روی کاربران باز کرد و خود را به‌عنوان یک پلتفرم معاملاتی قدرتمند و مبتکر ارز دیجیتال در کره جنوبی معرفی کرد. از زمان آغاز به کار، صرافی آپ‌بیت به سرعت رشد کرده است تا به یکی از صرافی‌های پیشرو ارزهای دیجیتال نه تنها در بازار داخلی بلکه در بازار بین‌المللی تبدیل شود. تاریخچه آپبیت ارتباط نزدیکی با توسعه بازار ارزهای دیجیتال در آسیا و سراسر جهان دارد که منعکس‌کننده توسعه پویای شرکت و انطباق آن با تقاضاها و فرصت‌های در حال تغییر صنعت رمزارز است.
سونگ چی هیونگ ، اپراتور آپ‌بیت را تأسیس کرد و ریاست آن را بر عهده گرفت. او مدرک لیسانس خود را در رشته علوم کامپیوتر و اقتصاد از دانشگاه ملی سئول دریافت کرد.
سونگ چی هیونگ قبل از تاسیس Dunamu روی توسعه خدمات پرداخت موبایلی و پروژه‌های مختلف مرتبط با فناوری اطلاعات در Danal و Inomove کار می‌کرد. دفتر مرکزی این صرافی در سئول است جز این دفتر دیگری ندارد.

سابقه امنیتی صرافی آپ بیت

در نوامبر ۲۰۱۹، ۳۴۲ هزار اتریوم با ارزش ۵۸ میلیون وون (واحد پول کره جنوبی) از صرافی آپ‌بیت به سرقت رفت و به یک کیف پول ناشناس منتقل شد. مدیر عامل این صرافی در گفته‌های خود به واژه هک اشاره نکرد، اما قول داد که اقدامات امنیتی لازم را اتخاذ کند از جمله این اقدامات:

 • بیمه کاربران
 • مشارکت با شرکت‌های امنیتی
 • تایید ۲ عاملی
 • مانیتورینگ و نظارت
 • کیف پول‌های سرد

آیا در صرافی آپ بیت می‌توان بدون احراز هویت فعالیت کرد؟

خیر. در صرافی آ‌پ‌بیت امکان فعالیت بدون احراز هویت وجود ندارد و همین‌طور این صرافی به ایرانیان خدمات نمی‌دهد. مدارکی که صرافی آپ بیت برای احراز هویت می‌خواهد:

 • ملیت
 • سلفی
 • کارت شناسایی یا شناسنامه یا کارت ملی

عملکرد سیستم پشتیبانی از کاربران در صرافی آپ بیت به چه صورت است؟

آپ بیت یک بخش پرسش و پاسخ جامع دارد که موضوعات مختلفی مانند سپرده‌گذاری، برداشت، معاملات مشتقات و ویژگی‌های مبادله را پوشش می‌دهد. اگر سؤالات متداول کمکی نکرد، می‌توانید از ربات چت زنده ۲۴ ساعته استفاده کنید یا از طریق رسانه‌های اجتماعی یا ایمیل با آپ بیت تماس بگیرید. همچنین راه‌های دیگری نیز برای ارتباط با کارشناسان آپ بیت وجود دارد از جمله:

 • ثبت تیکت
 • تماس تلفنی
 • پشتیبانی درون‌برنامه‌ای

کارمزدهای صرافی آپ بیت

هزینه‌های تراکنش در صرافی آپ‌بیت، از ۰.۲۵٪ تا ۰.۲٪ برای بازارهای SGD، بازارهای BTC و بازارهای USDT متغیر است. همچنین آپ‌بیت دارای محدودیت در واریز و برداشت نیز است. این محدودیت بر اساس سطوح کاربری مشخص می‌شود.
محدودیت‌های واریز و برداشت بر اساس سطوح تأیید متفاوت است و از سطح ۱ تا سطح ۴ متغیر است. کاربران نمی‌توانند در سطح ۱ برداشت یا واریز داشته باشند، در حالی که سطح ۴ سپرده‌ها و برداشت‌های نامحدود را برای دارایی‌های دیجیتال ارائه می‌کند.

ارزهای فیات صرافی آپ بیت

می‌دانیم که برخلاف ارزهای دیجیتال، ارز فیات تحت کنترل بانک مرکزی و مقامات دولتی مانند ذخیره فدرال است.
تصمیماتی که این مؤسسات می‌گیرند بر ارزش پول‌های فیات تأثیر می‌گذارد. بنابراین، ارزش پول فیات به ذخایر فلزات گرانبها گره خورده است. نقطه ضعف آپ‌بیت در این است که فقط از یک ارز فیات پشتیبانی می‌کند که آن هم KRW است.
نقدینگی آپ‌بیت ۵۲۲ میلیون دلار است و این صرافی از ۲۰۰ رمزارز و ۳۲۷ بازار پشتیبانی می‌کند.

صرافی آپ بیت از چه معاملاتی پشتیبانی می‌کند؟

آپ‌بیت با پلتفرم بصری، سطح امنیت بالا و طیف گسترده‌ای از ارزهای دیجیتال موجود، به سرعت اعتماد و محبوبیت خود را در بین معامله گران کره جنوبی به دست آورد. در چند ماه اول پس از راه‌اندازی، صرافی آپ‌بیت به حجم معاملات قابل توجهی دست یافت که آن را به جایگاه پیشرو در میان بهترین صرافی‌های دیجیتال در کره جنوبی سوق داد.
صرافی آپ بیت از معاملات

 • مارجین
 • اسپات
 • فیوچرز (به همراه پروتکل پرپچوال)

پشتیبانی می‌کند.

امکانات ویژه صرافی آپ بیت

رشد آپ‌بیت همچنین با تلاش این شرکت برای نوآوری و گسترش مجموعه خدمات خود تقویت شد. علاوه‌بر معاملات اسپات استاندارد، آپ‌بیت به کاربران امکان دسترسی به ابزارهای مالی پیشرفته مانند سهام و خدمات مالی غیرمتمرکز (DeFi) را می‌دهد.
از جمله امکانات آپ بیت

 • بازار OTC
 • انواع سفارشات
 • پلتفرم API
 • تحلیل بازار
 • لندینگ
 • استیکینگ

هستند.

مجوزها و گواهینامه‌های آپ بیت

کوین دسک گزارش داد، در دسامبر ۲۰۱۸، ۳ کارمند ارشد آپ‌بیت، از جمله بنیانگذار سونگ چی هیونگ، به‌طور رسمی توسط دفتر دادستانی ناحیه جنوبی سئول به کلاهبرداری متهم شدند. آن‌ها متهم شدند که بین سپتامبر ۲۰۱۷ و دسامبر ۲۰۱۷ در معاملات تقلبی شرکت کرده‌اند که گفته می‌شود از یک حساب شرکتی جعلی برای ایجاد سفارشات جعلی به ارزش ۲۵۴ تریلیون وون (۲۲۶.۲ میلیارد دلار) برای افزایش حجم معاملات و جذب مشتریان بیش‌تر استفاده کرده‌اند.
آن‌ها همچنین به فروش ۱۱۵۵۰ بیت کوین به مشتریان از طریق تراکنش‌های تقلبی متهم شدند که در نتیجه آن ۱۵۰ میلیارد وون (۱۳۳.۸ میلیون دلار) سود به دست آوردند. آپبیت این اتهامات را رد کرد و مدعی شد که این معاملات برای تامین نقدینگی و ثبات بازار انجام شده است و از این روند سودی نبرده است. با این حال، صرافی پذیرفت که در برخی از معاملات زودهنگام برای مقاصد بازاریابی، که حدود ۳ درصد از حجم کل آن زمان را تشکیل می‌داد، شرکت کرده است.
با این حال صرافی آپ بیت دارای مجوزهای زیر است:

 • AML: مجوز ضدپولشویی
 • SOC و ISO IEC: به ترتیب از چپ به راست: کمیسیون بین‌المللی الکترونیکی، مجوز کنترل سازمان
 • MAS: مرجع مالی سنگاپور
 • CFTC: کمیسیون معاملات آتی کالا
 • GDPR: رگولاتوری حفاظت از داده‌ها

2- احراز هویت برایم مهم نیست؛ فقط خارجی باشد

بررسی کردیم که اولویت برخی از کاربران ایرانی امنیت است در نتیجه بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال را از لحاظ امنیت در قسمت قبل بررسی کردیم. در این بخش از لیست بهترین صرافی های ارز دیجیتال به بررسی کاربران و صرافی‌هایی پرداختیم که دغدغه‌شان فعالیت کردن در صرافی‌های خارجی ولو با وجود عدم امکان احراز هویت ایرانیان در آن‌ها و نقض قوانین امنیتی باشد. قبل از هر چیز باید بدانیم که چرا اکثر صرافی‌های خارجی به ایرانیان خدمات نمی‌دهند و اگر هم می‌دهند، خدمات بدون احراز هویت است. در ادامه به دلایل این امر می‌پردازیم.

چرا صرافی‌های خارجی احراز هویت کاربران ایرانی را انجام نمی‌دهند؟

با این‌که سال‌هاست از ورود صنعت ارز دیجیتال به ایران می‌گذرد، کاربران این صنعت همچنان دغدغه احراز هویت در صرافی‌های خارجی را دارند. این صرافی‌ها ابزار و امکانات بیش‌تری را نسبت به صرافی‌های ایرانی ارائه می‌دهند، به همین علت کاربران ایرانی صرافی‌های خارجی را به صرافی‌های ایرانی ترجیح می‌دهند. بیایید بررسی کنیم که به چه علت صرافی‌های بین‌المللی به ایرانیان خدمات نداده و فرآیند احراز هویت آنان را انجام نمی‌دهند.

تحریم‌های بین‌المللی سال ۲۰۰۵ علیه ایران

از زمانی که انجمن بین‌المللی انرژی اتمی (IAEA)، ناظر هسته‌ای سازمان ملل، در سپتامبر ۲۰۰۵ متوجه شد که ایران شروع به غنی‌سازی اورانیوم کرده است، ایالات متحده، سازمان ملل و اتحادیه اروپا تحریم‌های متعددی را علیه کشورمان وضع کرده‌اند. تعهدات بین‌المللی این تحریم‌ها موجب تلاش‌های بین‌المللی ایالات متحده برای انزوای مالی ایران و جلوگیری از صادرات نفت این کشور انجامید تا هزینه‌های ایران را برای توسعه خود در زمینه‌های تسلیحات هسته‌ای، مالی و … را افزایش دهد. تحت تاثیر همین فشارها، ایران منزوی شد. پلتفرم‌های مالی خارجی نسبت به IP ایرانی حساس شدند و پاسپورت و سایر مدارک کاربران ایرانی را برای احراز هویت نمی‌پذیرفتند. در نتیجه بسیاری از کاربران پذیرفتند که در برخی از صرافی‌های بدون احراز هویت با وجود ریسک‌های امنیتی فعالیت کنند.

لیست بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال بدون احراز هویت

همان‌طور که گفتیم، ایران تحت تاثیر تحریم‌های بین‌المللی است و صرافی‌های معتبر خارجی به کسانی که پاسپورت ایرانی دارند و با IP ایران فعالیت می‌کنند، خدمات نمی‌دهد. با این حال، برخی از صرافی‌های خارجی حاضرند بدون نیاز به فرآیند احراز هویت به کاربران ایرانی خدمات دهند. احتمالا می‌دانید که هیچ گربه‌‌ای محض رضای خدا موش نمی‌گیرد و این دسته‌ از صرافی‌ها نیز برای جذب مشتری و افزایش نقدینگی تن به چنین کاری می‌دهند. با این حال در این بخش برخی از آنان را معرفی کرده‌ایم.

صرافی کوینکس، سوگلی جهان سوم

صرافی کوینکس توسط هایپو یانگ، یک کارآفرین جوان و یک سرمایه‌گذار اولیه بیت کوین، تاسیس شد. آقای یانگ در سال ۲۰۱۳ به جامعه بیت کوین پیوست. در سال ۲۰۱۶، او شروع به توسعه یک استخر استخراج بیت کوین کرد.
کوینکس یک صرافی جهانی ارز دیجیتال است که متعهد به تسهیل تجارت کریپتو است. این صرافی که از ۱۵ زبان پشتیبانی می‌کند، طیف گسترده‌ای از محصولات و خدمات، از جمله معاملات اسپات، معاملات فیوچرز، معاملات مارجین، AMM، امور مالی ارز دیجیتال و تجارت استراتژیک را ارائه می‌دهد. این صرافی خدمات تجارت رمزارز را با کاربری آسان، ایمن و قابل اعتماد برای بیش از ۴ میلیون کاربر در بیش از ۲۰۰ کشور و منطقه فراهم کرده است.
کوینکس در سال ۲۰۱۷ تاسیس شد و در سال ۲۰۲۲، این صرافی روش حسابرسی «درخت مرکل» را به‌عنوان اثبات ذخیره راه‌اندازی کرد. در این صرافی امن و شفاف، از دارایی‌های کاربران به هیچ دلیلی سوء استفاده نمی‌شود و تمام درخواست‌های برداشت به سرعت پردازش می‌شوند. در ادامه ما به بررسی فاکتورهای این صرافی از لحاظ خدمات و امکاناتی که به کاربران می‌دهد، پرداخته‌ایم.

همین الان در صرافی کوینکس ثبت نام کنید

صرافی کوینکس از چه معاملاتی پشتیبانی می‌کند؟

گفتیم که صرافی‌های خارجی بدون احراز هویت، به علت داشتن ریسک امنیتی، خدمات زیادی به کاربران می‌دهند.
کوینکس طیف وسیعی از گزینه‌ها و ویژگی‌های معاملاتی را روی میز آورده است و آن را به یک پلتفرم جذاب برای انواع معامله‌گران ارزهای دیجیتال تبدیل می‌کند:
معاملات اسپات، مارجین و فیوچرز: فراتر از معاملات اولیه اسپات و مارجین، کوینکس معاملات فیوچرز تحت پروتکل پرپچوال را نیز ارائه می‌دهد. این صرافی از معاملات اهرمی تا ۱۰۰X پشتیبانی می‌کند که برای تریدرهای باتجربه‌تری که به دنبال ریسک بیش‌تر هستند، جذابیت دارد.

امکانات ویژه صرافی کوینکس

یکی از واقعیت‌های کلیدی در مورد کوینکس، سیستم تطبیق تجاری اختصاصی آن است که تجربه کاربری روان و کارآمد را تضمین می‌کند. گوینکس که به ارائه یک پلتفرم ایمن، پایدار و کارآمد برای پایگاه کاربران جهانی خود اختصاص دارد، حداکثر از ۱۰ هزار تراکنش در ثانیه را پشتیبانی می‌کند.

کارمزدهای معاملاتی کم: کارمزدهای معاملات ارز دیجیتال در کوینکس رقابتی است اما ممکن است کمی بیش‌تر از سایر صرافی‌های معروف ارز دیجیتال باشد. ساختار کارمزد بر اساس سطوح VIP و سطوح ایجاد بازار است که به ترتیب به دارایی‌های CET و حجم معاملات بستگی دارد.
اپلیکیشن موبایل: کوینکس یک اپلیکیشن موبایل کاربرپسند را ارائه می‌دهد که امکان معامله در حین حرکت و پیگیری سرمایه‌گذاری‌ها را در هر زمان و هر مکان فراهم می‌کند. کاربران می‌توانند اپلیکیشن کوینکس را از گوگل پلی یا اپ استور دانلود کنند.

سابقه امنیتی صرافی کوینکس

در سپتامبر ۲۰۲۳، صرافی کوینکس با تعداد زیادی برداشت مشکوک از چندین کیف پول گرم مواجه شد. این حمله که گمان می‌رود توسط گروه لازاروس انجام شده باشد، مبلغ ۵۴ میلیون دلار بود.
هک کوینکس به علت ضعف امنیتی کیف پول‌های گرم بود. هکرها با دسترسی به این کیف پول‌ها، توانستند حدود ۵۴ میلیون دلار از کاربران صرافی سرقت کند. پس از اطلاع از این حادثه، صرافی در حین انجام تحقیقات، سپرده‌ها و برداشت‍‌ها را مسدود کرد. تجزیه و تحلیل آدرس‌های استفاده شده توسط مهاجمان، پیوند مشکوک به گروه لازاروس کره شمالی را ایجاد کرد. این گروه مظنون به انجام حملات متعدد در فضای DeFi از جمله حمله به Stake در ماه سپتامبر بوده است.

احراز هویت در صرافی کوینکس امکان‌پذیر است؟

کوینکس یک پلتفرم مبادله ارز دیجیتال قانونی است. هدف آن ارائه یک معاملات ارز دیجیتال در یک بستر بسیار ایمن، پایدار و کارآمد برای کاربران در سراسر جهان است. این صرافی در بیش از ۲۰۰ کشور در دسترس است و حجم معاملات قابل توجهی دارد که نشان‌دهنده اعتبار آن در فضای رمزارز است.
با توجه به خدمات گسترده‎‌ای که کوینکس در سراسر جهان به کاربران می‌دهد، احراز هویت امری اجتناب‌ناپذیر است. با توجه به این‌که بسیاری از کاربران این صرافی ایرانی هستند، کوینکس حاضر به انجام احراز هویت ایرانیان است و تاکنون گزارشی مبنی‌بر عدم امکان فعالیت ایرانیان در این صرافی گزارش نشده است.

عملکرد سیستم پشتیبانی از کاربران در صرافی کوینکس به چه صورت است؟

کوینکس تضمین می‌کند که از کاربرانش از طریق چندین کانال به خوبی پشتیبانی می‌کند. در این‌جا خلاصه‌ای از گزینه‌های پشتیبانی موجود در صرافی کوینکس آمده است:

 • پشتیبانی ایمیل: کوینکس یک سیستم پشتیبانی ایمیل اختصاصی دارد. کاربران می‌توانند مسائل یا سوالات خود را برای تیمی که در تلاش است به موقع پاسخ دهد، ایمیل کنند.
 • پشتیبانی چت بات: صرافی کوینکس دارای یک سیستم پشتیبانی چت خودکار است که ۲۴/۷ در دسترس است. این ربات چت می‌تواند کاربران را از طریق مسائل و پرسش‌های رایج راهنمایی کند و حتی می‌تواند مسائل پیچیده‌تری را به بخش مسئول ارجاع دهد.
 • ثبت تیکت: برای کمک بهتر، کاربران می‌توانند یک تیکت ثبت کنند. تیم خدمات مشتری کوینکس، تیکت را بررسی کرده و راه حلی ارائه خواهد کرد.

علاوه‌بر این، این صرافی کاربران خود را از طریق کانال‌های مختلف رسانه‌های اجتماعی خود از جمله ایکس (توییتر سابق)، فیس بوک، اینستاگرام و تلگرام به روز نگه می‌دارد. پیروی از این پلتفرم‌ها می‌تواند برای کاربرانی که می‌خواهند در جریان آخرین رویدادها و به‌روزرسانی‌های صرافی باشند مفید باشد.

کارمزدهای صرافی کوینکس

در کوینکس، نرخ کارمزد معاملاتی یک معامله برای همه یکسان نیست. بسته به سطح VIP و سطح بازاریابی شما متفاوت است. سطح VIP شما توسط CET (توکن کوینکس) شما تعیین می‌شود، در حالی که سطح بازاریابی شما به حجم معاملات شما بستگی دارد.
این صرافی علاوه‌بر معاملات اسپات، معاملات فیوچرز را با ساختار کارمزد متفاوتی ارائه می‌دهد. درست مانند معاملات اسپات، کارمزد معاملات فیوچرز بر اساس سطح VIP و سطح بازاریابی شما تعیین می‌شود. می‌توانید کارمزدهای معاملاتی کوینکس، کارمزد سپرده و برداشت و نرخ بهره روزانه را در وب‌سایت رسمی صرافی بررسی کنید.
در جدول زیر می‌توانید هزینه تراکنش‌های هر دسته را ببینید.

 

ارزهای فیات صرافی کوینکس

قبل‌تر درمورد اهمیت لیست ارزهای فیات در بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال صحبت کردیم. صرافی کوینکس، با این‌که در صدر جدول کوین مارکت کپ قرار ندارد، از ۶۰ ارز فیات که مهم‌ترین آنان USD، EUR و GBP هستند، پشتیبانی می‌کند و همچنین این صرافی بیش از ۵۰۰ رمزارز را لیست کرده و ۹۶۹ بازار دارد. حجم نقدینگی صرافی کوینکس ۲۴ میلیارد دلار است.

مجوزها و گواهینامه‌های کوینکس

از آن‌جا که صرافی کوینکس با بیش از ۲۰۰۰ انجمن در سراسر جهان درگیر است و تیم آن در سراسر جهان فعالیت می‌کند و از ۱۵ زبان زنده دنیا پشتیبانی می‌کنند، مجوز MSB آمریکا را دارد.

صرافی ال‌بانک، فعلا به ایران خدمات می‌دهد

ال بانک یکی از بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال است که در سال ۲۰۱۵ تاسیس شده است. این صرافی توسط آلن وی و اریک هی در هنگ‌کنگ روی کار آمد. برخی از منابع می‌گویند که این صرافی اخیرا در اندونزی هم یک دفتر ثبت کرده است.
مانند بسیاری دیگر از صرافی‌های ارزهای دیجیتال، ال بانک دارای پلتفرم معاملاتی مبتنی‌بر وب اختصاصی خود است. پلتفرمی ساده با رابط کاربری خوشایند طراحی شده است که استفاده و درک آن آسان است. همچنین، این صرافی دارای برخی ابزارها و ویژگی‌های پیشرفته مانند شاخص‌های تحلیل تکنیکال است.
در ادامه به بررسی امکانات و ابزارهای این صرافی برای استفاده کاربران ایرانی خواهیم پرداخت.

همین الان در صرافی ال بانک ثبت نام کنید

صرافی ال بانک از چه معاملاتی پشتیبانی می‌کند؟

همان‌طور که گفتیم، دغدغه دسته‌ای از ایرانیان قبل از امنیت صرافی، امکانات آن است. صرافی ال بانک نیز مانند کوینکس امکانات زیادی به کاربران خود می‌دهد و از طیف وسیعی از معاملات پشتیبانی می‌کند، از جمله:

 • معاملات مشتقات
 • معاملات اسپات
 • معاملات P2P

امکانات ویژه صرافی ال بانک

جدا از معاملات اسپات، ال‌بانک خدمات مختلفی از جمله تجارت مشتقات (قراردادهای آتی)، سهام‌داری، تجارت شبکه خودکار، تجارت P2P، تجارت کپی و حتی بازار NFT را ارائه می‌دهد.
کپی ترید به شما امکان می‌دهد تا استراتژی‌های سایر معاملات افراد باتجربه را به‌طور خودکار کپی کنید. هنگامی که شرکت در معاملات کپی را انتخاب می‌کنید، اساساً یک یا چند معامله‌گر اصلی در دسترس را برای دنبال کردن در پورتال معاملاتی کپی ال‌بانک انتخاب می‌کنید.
هنگامی که خود را به یک معامله‌گر اصلی مرتبط کردید، سفارشات خرید و فروش آن‌ها به‌طور خودکار در حساب ال‌بانک شما تکرار می‌شود و برای معاملات نقدی و آتی در دسترس است.

برخی از مزایای کپی ترید ال‌بانک شامل موارد زیر است:

 • شفافیت: ال بانک تضمین می‌کند که تمام سوابق معاملاتی افرادی که از آنان کئی می‌کنید، قابل مشاهده است.
 • انعطاف‌پذیری: می‌توانید تنظیمات کپی ترید خود را در هر زمان عوض کنید. همچنین می‌توانید مقدار سرمایه‌گذاری خود، جفت‌های معاملاتی را تغییر دهید یا هر زمان که خواستید کپی کردن یک معامله‌گر را متوقف کنید.

سابقه امنیتی صرافی ال‌بانک

تاکنون گزارشی مبنی‌بر هک ال بانک داده نشده است. ال بانک برای زیرساخت‌های امنیتی خود از پروتکل‌های احراز هویت ۲ مرحله‌ای، رمزگذاری SSL، استفاده از کیف پول‌های سرد و مقابله با حملات DDOS استفاده کرده است.
برخی هم گزارش کرده‌اند که ال بانک در تایید هویت کاربران به مشکل خورده است و دارای مشکل در زمینه باگ بانتی است.
برنامه باگ بانتی معامله‌ای است که توسط بسیاری از وب‌سایت‌ها، سازمان‌ها و توسعه‌دهندگان نرم‌افزار ارائه می‌شود که به وسیله این برنامه افراد می‌توانند حملات سایبری به وب‌سایت‌ها را شناسایی و گزارش کنند.

احراز هویت در صرافی ال‌بانک امکان‌پذیر است؟

همان‌طور که گفتیم از زمان تأسیس ال بانک در سال ۲۰۱۶، آن‌ها هرگز گزارشی از هک یا از دست دادن سرمایه نداشته‌اند. این صرافی جدیدترین ویژگی‌های امنیتی مانند سرورهای رمزگذاری‌شده SSL، احراز هویت دو مرحله‌ای برای ورود به سیستم و تراکنش‌ها، و ذخیره‌سازی کیف پول سرد و گرم وجوه کاربران را اجرا می‌کند. همچنین، بر اساس سطوح کاربری، به افراد خدمات می‌دهد.
در ال بانک کاربران ملزم به ارائه هیچ‌گونه اطلاعات شناسایی نیستند و می توانند در حین تجارت در پلتفرم خود ناشناس بمانند، حتی اگر ایرانی باشند؛ با این حال یک تبصره وجود دارد و آن هم این‌که کاربرانی که احراز هویت نمی‌کنند روزانه تا سقف مشخصی می‌توانند معامله کنند.

عملکرد سیستم پشتیبانی از کاربران در صرافی ال بانک به چه صورت است؟

ال بانک برای کاربران انگلیسی زبان نسبتاً محدود است زیرا وب‌سایت آن‌ها از زبان انگلیسی در صفحه سؤالات متداول یا صفحه تماس با ما پشتیبانی نمی‌کند. همچنین هنگام تماس با پشتیبانی به زبان انگلیسی، پاسخگویی توسط نماینده کند و به زبان انگلیسی بسیار ساده و شکسته است. با این حال دست و پا شکسته پاسخ شما را می‌دهند.

کارمزدهای صرافی ال‌بانک ذر لیست بهترین صرافی های ارز دیجیتال

هزینه‌های معاملات در ال بانک، به ویژه در مقایسه با بهترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال، نسبتاً پایین است. هر دو کارمزد سازنده و گیرنده (میکر/تیکر) در یک کارمزد ثابت ۰.۱۰٪ در هر معامله گروه‌بندی می‌شوند. با توجه به این‌که اکثر صرافی‌های پیشرو حداقل ۰.۲۰٪ تا ۰.۲۵٪ در هر معامله کارمزد می‌گیرند، هزینه تراکنش ال بانک بسیار پایین است. همچنین سپرده‌ها بدون هیچ‌گونه کارمزدی هستند، اما برداشت‌ها مستلزم کارمزدی اندک است.

ارزهای فیات صرافی ال‌بانک

صرافی ارز دیجیتال ال بانک از بیش از ۶۴۵ ارز دیجیتال و بیش از ۱۰۰۰ جفت معاملاتی پشتیبانی می‌کند. قابل توجه ترین دارایی‌های ال بانک عبارتند از BTC، ETH، LUNA، MATIC، FTM، CRO، DOGE.
این صرافی دارای ۱۰ ارز فیات است که مهم‌ترین آنان EUR و USD هستند. ال بانک دارای ۸۴۰ بازار فعال است و حجم نقدینگی آن ۵۵۶ میلیون دلار است.

مجوزها و گواهینامه‌های صرافی ال‌بانک

ال‌بانک به ایجاد روابط نزدیک و همکاری با مقامات نظارتی در سراسر جهان اختصاص دارد. برای این منظور، ال‌بانک مجوزهای نظارتی مختلفی را دریافت کرده است که نشان‌دهنده تعهد این صرافی است. این مجوزها و ثبت‌ها به‌عنوان شاهدی بر تلاش‌های شرکت برای رعایت بالاترین استانداردهای انطباق با مقررات و ارتقای اعتماد و ثبات در صنعت ارزهای دیجیتال است.
ال‌بانک تاکنون مجوز فعالیت در ایتالیا (OAM)، کانادا و آمریکا (MSB) را گرفته است.

بیت یونیکس، تازه‌واردی که به ایرانیان خدمات می‌دهد

بیت یونیکس یک صرافی ارز دیجیتال است که در اکتبر ۲۰۲۲ روی کار آمد. برای کاربری که به دنبال یک پلتفرم امن و با کاربری آسان برای خرید، فروش و تجارت ارزهای دیجیتال بلاک چین است، بیت یونیکس می‌تواند گزینه مناسبی باشد. همچنین این صرافی به اقصی نقاط جهان خدمات می‌دهد که در ادامه شفاف‌تر به این موضوع خواهیم پرداخت.

صرافی بیت یونیکس از چه معاملاتی پشتیبانی می‌کند؟

بیت یونیکس از معاملات اسپات پشتیبانی می‌کند که بیش از ۳۰۰ جفت معاملاتی اسپات از جمله BTC، SOL، DOGE، ARB و … را ارائه می‌دهد.
معاملات مشتقه در بیت یونیکس شامل معاملات فیوچرز دائمی با حاشیه USDT است.

همین الان در صرافی بیت یونیکس ثبت نام کنید

امکانات ویژه صرافی بیت یونیکس

بیت یونیکس امکان ۱۴۰ جفت معامله قراردادی با حاشیه USDT را با حداکثر اهرم ۱۲۵ برابری فراهم کرده است.
علاوه‌بر این، انواع مختلف سفارش، معاملات مارجین و اقدامات امنیتی را برای تجربه معاملاتی بهینه ارائه می‌دهد.
همچنین بیت یونیکس می‌تواند محصولات غیرمستقیم درآمدی، از جمله سیستم پاداش ریفرال را در اختیار شما قرار دهد، که به کاربران اجازه می‌دهد تا با دعوت از کاربران جدید به پلتفرم، تا ۴۰ درصد کمیسیون دریافت کنند.

سابقه امنیتی صرافی بیت یونیکس

صرافی بیت یونیکس از زمان تاسیس خود سابقه هک و سرقت نداشته است. این صرافی از تدابیر امنیتی نسبتا خوبی مانند احراز هویت ۲ عاملی یا همکاری و کمک گرفتن از شرکت‌های امنیت نرم‌افزار استفاده کرده است. با این حال چون کاربران می‌توانند در بیت یونیکس بدون احراز هویت فعالیت کنند، امنیت این صرافی مورد بحث است.

احراز هویت در صرافی بیت یونیکس امکان‌پذیر است؟

احراز هویت در صرافی بیت یونیکس امکان‌پذیر است، اما اجباری نیست. بسیاری از کاربران در سراسر جهان، بدون احراز هویت در بیت یونیکس، می‌توانند روزانه ۵۰۰ هزار دلار معامله کنند.
این صرافی برای مبارزه با تامین مالی تروریسم و مبارزه با قوانین ضدپولشویی، احراز هویت خود را ۲ عاملی کرده است و برای این فرآیند، مدارک زیر نیاز است:

 • پاسپورت یا کارت ملی
 • تصویر سلفی

عملکرد سیستم پشتیبانی از کاربران در صرافی بیت یونیکس به چه صورت است؟

می‌توانید با چندین کانال تلگرام، اینستاگرام، فیسبوک، یوتیوب، لینکدین و توییتر تماس بگیرید.
همچنین شما می‌توانید با کارشناسان صرافی بیت یونیکس از روش‌های زیر استفاده کنید:

کارمزدهای صرافی بیت یونیکس

قبل‌تر بررسی کردیم و گفتیم که کارمزدهای یک صرافی حاکی از امنیت آن است زیرا هزینه تراکنش مشوق اصلی ماینرها و اعتبارسنج‌ها است به همین علت صرافی‌هایی مثل بیت یونیکس که سیستم احراز هویت سفت و سختی ندارند، مهم است که در چه لا‌یه‌هایی و بر اساس چه تقسیم‌بندی کارمزد می‌گیرند. کارمزدهای صرافی بیت یونیکس به چند دسته تقسیم می‌شوند:

ارزهای فیات صرافی بیت یونیکس

صرافی‌ بیت یونیکس نیز مانند همه صرافی‌ها تعدادی ارز فیات را لیست کرده و از آنان حمایت می‌کند. این لیست شامل ۳۰ ارز فیات مانند: USD، EUR و GBP است. همچنین این صرافی از ۱۵۰ ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کند، اما تاکنون نقدینگی خود را گزارش نداده است.

مجوزها و گواهینامه‌های صرافی بیت یونیکس

صرافی بیت یونیکس توانسته است تاکنون مجوز MSB کانادا و آمریکا و VASP فیلیپین را کسب کند.

3- ترجیح می‌دهم در صرافی‌های ایرانی فعالیت کنم

دسته آخر کاربران ایرانی صرافی‌های ارز دیجیتال، دسته‌ای هستند که محتاط و محافظه‌کارند. نمی‌خواهند درگیر سیستم‌های احراز هویتی سخت‌گیرانه‌ای مثل بایننس یا کوین بیس شوند و از طرفی به علت ریسک امنیتی، در صرافی‌های بدون احراز هویت فعالیت نمی‌کنند. این دسته از کاربران بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی را انتخاب کرده‌اند که با توجه به این‌که حتی بهترین صرافی‌های ایرانی ابزار و امکانات محدودی دارند، همچنان ارضا نمی‌شوند. در ادامه علت محدود بودن صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی را بررسی می‌کنیم.

عدم وجود رگولاتوری داخلی برای صنعت رمزارز

رگولاتوری به فرآیند پای‌بندی به قوانین، مقررات و دستورالعمل‌های تعیین‌شده توسط نهادهای نظارتی اشاره دارد. این مقررات می‌تواند بسته به صنعت متفاوت باشند و ممکن است حوزه‌هایی مانند حفاظت از داده‌ها، پرداخت‌های مالی، استانداردهای ایمنی و موارد دیگر را پوشش دهند. رعایت قوانین برای سازمان‌ها و افراد برای اجتناب از مجازات‌های قانونی و حفظ اعتبار ضروری است. در ایران هیچ رگولاتوری برای صنعت ارز دیجیتال وجود ندارد، اما مجبوریم به انتخاب بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال بپردازیم و وضعیت آنان را بررسی کنیم. در ادامه بیش‌تر این مورد خواهیم پرداخت.

معرفی بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی در ۱۴۰۳

ارزهای دیجیتال با هدف ایجاد تحول در زیرساخت‌‎های مالی معرفی شدند. با این حال، مانند هر انقلابی، چالش‌هایی نیز برای این حوزه وجود دارد. در ایران به علت تحریم‌های بین‌المللی و نبود قوانین و نهاد مشخص برای این صنف که قبل‌تر به آنان اشاره کردیم، این چالش‌ها بیش‌تر از کشورهای دیگر است. در ادامه به ۳ بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی خواهیم پرداخت که راه فرآیند خرید و فروش رمزارز را برای ایرانیان هموار کرده‌اند.

بررسی صرافی بیت پین در لیست بهترین صرافی های ارز دیجیتال

صرافی بیت پین یک صرافی ایرانی است که تاکنون حدود ۲۷۵ رمزارز را لیست کرده است. بیت پین دارای چند بنیان‌گذار است. یکی از آنان امیرحسن مردانی است که دارای مدرک دکترای فناوری اطلاعات از دانشگاه تربیت مدرس است، عرفان لاجوردی دارای مدرک دکترای حقوق تجارت از دانشگاه علامه، حسن بندنی دارای کارشناسی برق از دانشگاه صنعتی شریف و دیگر بنیان‌گذاران این صرافی از دانشگاه‌های صنعتی شریف و پاریس فارغ‌التحصیل شده‌اند.

همین الان در صرافی بیت پین ثبت نام کنید

سابقه صرافی بیت پین

با توجه به سابقه مفتضح صرافی کریپتو لند و سرقت این صرافی از کاربران ایرانی، بسیاری از مردم کشور ما نگران سرمایه‌ خود در صرافی‌های ایرانی هستند. این موضوع کاملا قابل درک است و برای همین هم ما امنیت صرافی‌های ایرانی را می‌سنجیم و اطلاعات‌شان را در اختیار شما می‌گذاریم. صرافی بیت پین تا به حال سابقه هک نداشته است و این مسئله نشان می‌دهد این صرافی از امنیت بالایی برخوردار است.

آیا در صرافی بیت پین می‌توان بدون احراز هویت فعالیت کرد؟

با توجه به سرقت زیادی که در دامن‌گیر صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی نیز شده است، مسئله احراز هویت، بیش از پیش برای تمام صرافی‌های حال حاضر ایرانی ضروری و غیرقابل انکار است. بنابراین، خیر. در صرافی بیت پین بدون احراز هویت امکان واریز و برداشت ریالی وجود ندارد.

کارمزدهای صرافی بیت پین

صرافی بیت پین با توجه به سطوح کاربری، هزینه تراکنش‌های متفاوتی دارد. در جدول زیر کارمزدهای بیت پین را در سطوح مختلف مشاهده می‌کنید:

صرافی بیت پین چه ابزار و امکاناتی را برای کاربران خود فراهم کرده است؟

با توجه به این‌که کسانی که در بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال فعالیت می‌کنند، ابزار و امکانات برایشان مهم است چون حاضر به فعالیت در صرافی‌های خارجی نیستند، ابزار و امکانات و صرافی‌های حال حاضر ایرانی برایشان مهم است.
امکانات بیت پین برای کاربران خود شامل

 • استیکینگ
 • کارت هدیه
 • معاملات اسپات
 • کیف پول شخصی
 • کد ریفرال: اگر دوستان شما با کد دعوت شما در بیت پین عضو شوند، ۳۰ درصد از کارمزد معاملاتشان به کیف پول شما واریز می‌شود.

می‌شود.

بررسی صرافی بیت ۲۴

بیت ۲۴ یکی از بهترین صرافی‌های صرافی ارز دیجیتال ایرانی است که تاکنون بیش از ۶۰۰ رمزارز را لیست کرده است. بنیان‌گذاران صرافی بیت ۲۴ پوریا حمیدپور و الهام دیهیم‌جو هستند که هر دو فارغ‌التحصیل دانشگاه‌های مطرح کشور هستند.

همین الان در صرافی بیت 24 ثبت نام کنید

سابقه صرافی بیت ۲۴

شایعاتی درباره هک بیت ۲۴ در دی‌ماه ۱۴۰۲ پخش شد که این صرافی این خبر را تکذیب کرد. با این حال این صرافی سیستم امنیتی خود را پس از این خبر محکم‌تر کرد. احراز هویت در صرافی بیت ۲۴ یک فرآیند ۲ عاملی است. که در ادامه بیش‌تر به این موضوع خواهیم پرداخت.

آیا در صرافی بیت ۲۴ می‌توان بدون احراز هویت فعالیت کرد؟

خیر. همان‌طور که گفتیم صرافی بیت ۲۴ در حال حاضر دارای سیستم احراز هویت ۲ عاملی است و حتی برای برداشت نیاز به احراز هویت است. برای احراز هویت در این صرافی به مدارک زیر نیاز است:

 • شماره ملی و اطلاعات تماس
 • متن تعهدنامه
 • تصویر سلفی
 • کارت بانکی

کارمزدهای صرافی بیت ۲۴

هزینه تراکنش در صرافی بیت ۲۴ مانند صرافی بیت پین بر اساس سطوح مختلف کاربری متفاوت است. در جدول زیر می‌توانید کارمزدهای این صرافی را ببینید:

صرافی بیت ۲۴ چه ابزار و امکاناتی را برای کاربران خود فراهم کرده است؟

بیت ۲۴ جزء بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی است و دغدغه کاربران ایرانی را تا حد زیادی می‌شناسد. به‌طور مثال می‌داند که یکی از دغدغه‌های مهم کاربران ایرانی لیکویید نشدن و امکان ایجاد کم‌ترین حد ضرر در معاملات است. این امکان در صرافی‌های خارجی فراهم است، اما صرافی‌های کمی در ایران آن را دارند. ابزارهای صرافی بیت ۲۴ برا ایرانیان به شرح زیر است:

 • معاملات اسپات
 • استاپ لاس
 • کمپین‌های ریفرال با دعوت از دوستان از طریق کد معرف

بررسی صرافی نوبیتکس

صرافی نوبیتکس از سال ۱۳۹۶ کار خود را آغاز کرد و اکنون با ۷ میلیون کاربر ایرانی، ۱۹۸ رمزارز را لیست کرده است. مدیرعامل این صرافی، امیرحسین راد، حدود ۷ سال در صنعت نفت و گاز فعالیت کرده است و در ۲۰۱۷ وارد بازهای ارز دیجیتال شد.

همین الان در صرافی نوبیتکس ثبت نام کنید

سابقه صرافی نوبیتکس

نوبیتکس خوش‌نام و معتبر است. صرافی نوبیتکس سابقه هک نداشته است و به پردازش سریع معاملات، واریز و برداشت معروف است. نوبیتکس امنیت را از طریق احراز هویت ۲ عاملی برای کاربران خود فراهم کرده است.

آیا در صرافی نوبیتکس می‌توان بدون احراز هویت فعالیت کرد؟

خیر. با توجه به این‌که صرافی نوبیتکس بیش از ۷ میلیون کاربر دارد، تدابیر امنیتی زیادی برا زیرساخت خود در نظر گرفته است. برای فعالیت در این صرافی باید حداقل یک سطح احراز هویت انجام دهید.

کارمزدهای صرافی نوبیتکس

کارمزد معاملات در نوبیتکس بر اساس سطح کاربری افراد متفاوت است. در جدول زیر کارمزد هر سطح آورده شده است:

صرافی نوبیتکس چه ابزار و امکاناتی را برای کاربران خود فراهم کرده است؟

می‌توان گفت که صرافی نوبیتکس بیت بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی، بیش‌ترین ابزار و امکانات را برای کاربران خود فراهم کرده است. این صرافی علاوه‌بر معاملات اسپات، از معاملات فیوچرز نیز پشتیبانی می‌کند و این مسئله توجه کاربران ایرانی را به خود جلب کرده است. از جمله امکانات این صرافی می‌توان به

 • کیف پول شخصی
 • پلتفرم استیکینگ
 • ییلد فارمینگ
 • استخر مشارکت
 • بازار دمو
 • هشدار قیمت
 • کمپین‌های ریفرال

اشاره کرد.

خلاصه لیست بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال در ۲۰۲۴

در این مقاله به ارائه لیست بهترین صرافی‌ های ارز دیجیتال بر اساس نیاز کاربران ایرانی پرداختیم. کاربران ایرانی در حوزه ارز دیجیتال، ۳ دسته هستند: کسانی که به علت امنیت و ابزارهای متنوع می‌خواهند در صرافی‌های مطرح خارجی فعالیت کنند، کسانی که به صرافی‌های ایرانی بسنده می‌کنند و کسانی که امنیت برایشان چندان مهم نیست و به خارجی بودن صرافی و امکانات متنوع راضی هستند. در این مطلب هر ۳ دسته را بررسی و برای هر کدام نقشه‌راه مناسبی ترسیم کرده‌ایم.