نمودار لحظه ای ارز دیجیتال استاتوس (SNT)

 

یکی از ویژگی های دنیای مدرن، دسترسی به اینترنت و استفاده از آن است. امروزه همه افراد از اینترنت برای انجام تراکنش ها، ارسال پیام و حتی معامله های آنلاین استفاده می کنند. همچنین بیشتر کاربران برای استفاده از اینترنت و دنیای مجازی، از گوشی های هوشمند خود و اپلیکیشن های مختلف استفاده می کنند.

از آنجا که شبکه های مجازی و موتورهای جست وجو، در انحصار افراد و شرکت های مختلفی قرار دارند، ارزهای دیجیتال مختلف تلاش می کنند این امکانات را با استفاده از فناوری بلاک چین، برای کاربران دنیای ارزها نیز فراهم کنند؛ از این رو پروژه های مختلفی برای دسترسی به این هدف به وجود آمدند که یکی از آن ها، پلتفرم استاتوس و ارز دیجیتال SNT است. در ادامه قصد داریم بیشتر درباره این ارز دیجیتال و اپلیکیشن مبتنی بر بلاک چین آن توضیح دهیم.

معرفی شبکه و ارز دیجیتال SNT

شبکه استاتوس با ارز بومی SNT، اپلیکیشنی شبیه گوگل پلی است که بیش از 1700 برنامه dapp یا اپلیکیشن های غیرمتمرکز قابل اجرا روی بلاک چین اتریوم را در این پلتفرم جمع آوری کرده است تا کاربران به راحتی امکان جست و جو و دسترسی به آن ها را داشته باشند.

همچنین این پلتفرم از دو فناوری پیام رسانی و پرداخت همتا به همتا در اپلیکیشن خود استفاده می کند تا پلی بین مراکز رسانه ای و شبکه های اجتماعی در بلاک چین برای کاربران ایجاد کند.

ارز دیجیتال SNT چیست؟

این ارز دیجیتال، یک ارز ERC-20 و توکن بومی پلتفرم استاتوس است. شاید برای شما این سؤال پیش بیاید که چرا پلتفرمی با استفاده رایگان، توکن حاکمیتی دارد؟ بهتر است بدانید که برای استفاده از ویژگی های این پلتفرم، به توکن SNT نیاز دارید. البته این شبکه قبل از عرضه این توکن و انتخاب آن به عنوان توکن بومی، از توکن sgt استفاده می کرد.

این توکن در مراحل ابتدایی پروژه و راه اندازی شبکه در اختیار سرمایه گذاران قرار گرفته بود، اما پس از ارائه توکن حاکمیتی، 10 درصد از عرضه ارز دیجیتال SNT به دارندگان توکن sgt تعلق گرفته است. ویژگی های شبکه این ارز دیجیتال عبارت اند از:

 • ارسال و دریافت پیام های رمزنگاری شده به صورت همتا به همتا
 • جمع آوری، لیست کردن و استفاده از dapp ها
 • استفاده از قراردادهای هوشمند
 • تطبیق پیدا کردن شبکه و پلتفرم با علایق هر کاربر
 • ایجاد گروه های عمومی
 • ارائه پروپوزال و پیشنهاد درباره پلتفرم

نحوه کار شبکه SNT چگونه است؟

به طور خلاصه می توان گفت پلتفرم استاتوس برای تعامل با dapp ها در بلاک چین اتریوم ایجاد شده است. این پلتفرم همچنین به عنوان یک پلتفرم شبکه اجتماعی و مرورگر وب 3 فعالیت می کند. از آنجا که سرورهای این شبکه غیرمتمرکز هستند، نهادهای نظارتی نمی توانند ارتباط کاربران با آن را مسدود کنند.

پیام ها در این شبکه با استفاده از پروتکل Whisper، رمزنگاری می شوند و به سرورهای متمرکز نیازی ندارند. همچنین این پلتفرم برای ایجاد ارتباط در شبکه استاتوس، از سرویس Mail Server استفاده می کند که با پروتکل ویسپر رمزنگاری شده اند. این پلتفرم یک شبکه امن برای کاربران است که برای تأمین امنیت کاربران از پروتکل PFS استفاده می کند؛ به همین دلیل اگر کلیدهای خصوصی کاربران لو برود، باز هم پیام ها و فعالیت های قبلی آن ها افشا نمی شود.

مزایای استفاده از شبکه SNT

 1. این اپلیکیشن و شبکه، یک پروژه متن باز بوده و از شفافیت زیادی برخوردار است.
 2. این شبکه خدمات منحصربه فردی به کاربران خود ارائه می دهد که کمتر پروژه ای به این موضوعات پرداخته است.
 3. SNT یک پلتفرم مستقل برای جمع آوری اپلیکیشن های ارائه شده برای تمامی انواع سیستم عامل موبایلی است.

معایب شبکه SNT

 1. بیشتر امکانات داخل پلتفرم استاتوس از جمله ارسال پیام، مدیریت چت ها و تراکنش ها هزینه بر بوده و رایگان نیستند و تمامی هزینه ها با استفاده از ارز دیجیتال بومی شبکه پرداخت می شوند.
 2. تصمیم گیری های دولت ها درباره تنظیم قوانین برای اپلیکیشن ها روی این شبکه تأثیرگذار خواهد بود.
 3. رابط کاربری ساده این اپلیکیشن، برای برخی کاربران ناخوشایند است.

معرفی سرویس های SNT

مرورگر

همان طور که پیش تر اشاره کردیم، برنامه استاتوس از مرورگر نسل 3 یا همان وب 3 استفاده می کند و به کاربران این امکان را می دهد تا به برنامه های غیرمتمرکز دسترسی داشته باشند.

والت نرم افزاری استاتوس

کیف پول استاتوس، یک والت non-custodial است و کلیدهای خصوصی کیف پول در اختیار مشترکان قرار داده می شود؛ از این رو می توان گفت این کیف پول از امنیت بالایی برخوردار است، اما باید به این نکته توجه کنید که در این کیف پول، شما اختیار دارایی های خود را دارید و باید کلیدهای خصوصی خود را حفظ کنید.

والت استاتوس، همچنین از استاندارد ERC-20 پیروی می کند؛ یعنی از این کیف پول می توانید برای ارسال و دریافت ارزهای ERC-20 استفاده کنید. همچنین این کیف پول از ارزهای مبتنی بر استاندارد ERC-721 پشتیبانی می کند و کاربران می توانند توکن های nft خود را به وسیله کیف پول استاتوس مدیریت کنند.

کیف پول سخت افزاری SNT

کیف پول سخت افزاری استاتوس، Keycard نام دارد و مانند کیف پول نرم افزاری استاتوس، از استانداردهای ERC-20 و ERC-721 استفاده می کند و کاربران می توانند طیف گسترده ای ارزهای دیجیتال را در آن ذخیره کنند. این کیف پول با استفاده از فناوری NFC، به گوشی همراه متصل می شود و امکان مدیریت ارزهای دیجیتال با موبایل را نیز برای کاربران خود فراهم می کند.

آیا می توان ارز دیجیتال SNT را استخراج کرد؟

توکن SNT قابل استخراج نیست، اما روش ها و فرایندهای خاصی برای کاربران پیش بینی شده است تا بتوانند در ازای ارائه خدمات و همکاری در توسعه این شبکه، این توکن ها را دریافت کنند.

نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال SNT

اگر در دنیای ارزهای دیجیتال فعالیت می کنید، حتماً باید بدانید خرید و فروش ارزهای دیجیتال، تنها به کمک صرافی ها ممکن است؛ به همین منظور، برای خرید و فروش این ارز دیجیتال ابتدا باید یکی از صرافی های پشتیبانی کننده این ارز دیجیتال را انتخاب کرده و در آن ثبت نام کنید. پس از مرحله احراز هویت در صرافی می توانید این ارز دیجیتال را تهیه کنید یا بفروشید. صرافی هایی که از این ارز دیجیتال پشتیبانی می کنند، عبارت اند از:

1- صرافی بایننس (Binance)

۲- صرافی Biki

۳- صرافی Bittrex

۴- صرافی کوکوین (Kucoin)

۵- صرافی اوککس (Okx)

۶- صرافی Upbit

۷- صرافی Cointiger

۸- صرافی Bitfinex

۹- صرافی هوبی (Huobi)

معرفی کیف پول های ارز دیجیتال SNT

در دنیای ارزهای دیجیتال، بدون داشتن کیف پول نمی توان هیچ اقدامی کرد. هر کاربری که قصد دارد در بازار ارزها فعالیت کند، قبل از هر چیزی باید یک کیف پول برای این کار انتخاب کرده و استفاده از آن را یاد بگیرد. البته هر کیف پول ممکن است از یک یا چند ارز دیجیتال پشتیبانی می کند و امکان ذخیره، دریافت و ارسال توکن ها را به کاربران خود می دهد. کیف پول ها به دو نوع نرم افزاری و سخت افزاری تقسیم می شوند.

برای انتخاب کیف پول مناسب برای ارز دیجیتال SNT، باید به این نکته توجه کنید که این توکن، یک ارز ERC-20 در بلاک چین اتریوم است؛ بنابراین برای ذخیره این ارز دیجیتال، باید از کیف پول هایی استفاده کرد که با اتریوم سازگار هستند. البته این ارز دیجیتال، کیف پول نرم افزاری مخصوص به خود را دارد که کاربران می توانند از طریق وب سایت استاتوس آن را دریافت کنند. سایر کیف پول هایی که از این ارز پشتیبانی می کنند، عبارت اند از:

۱- کیف پول لجر نانو (Ledger nano s): این کیف پول، یکی از انواع کیف پول سخت افزاری است که از استاندارد ERC-20 پشتیبانی می کند و برای ذخیره ارز دیجیتال SNT مناسب است.

۲- کیف پول ترزور (Trezor): این کیف پول سخت افزاری، یکی از والت های محبوب کاربران شبکه SNT است.

۳- کیف پول متامسک (Metamask): کیف پول متا مسک، یک کیف پول نرم افزاری است که از اتریوم و ارزهای ERC-20 پشتیبانی می کند. این والت در سه نسخه مرورگر، اندروید و ios برای کاربران استفاده می شود. از آنجا که این کیف پول روی گوشی موبایل نصب شده و قابل استفاده است، بسیاری از فعالان ارزهای دیجیتال به دلیل سهولت دسترسی و مدیریت دارایی ها از آن استفاده می کنند.

۴- اتمیک ولت (Atomic wallet): کیف پول اتمیک، یکی از کاربردی ترین و محبوب ترین والت های ارز دیجیتال است. از آنجا که این کیف پول، یک والت موبایلی است و یک صرافی داخلی دارد، بیشتر کاربران را به سمت خود جذب می کند.

نتیجه گیری

در این مقاله درباره ارز دیجیتال SNT و شبکه status صحبت کرده و مزایا و معایب این پلتفرم را بررسی کردیم. همچنین در این مقاله اطلاعات مربوط به نحوه عملکرد و سرویس های شبکه SNT را به طور کامل به شما عزیزان توضیح دادیم. همان طور که در مقاله توضیح دادیم، استاتوس به عنوان یک پیام رسان مبتنی بر شبکه اتریوم در فضای وب 3 فعالیت می کند و قابلیت های زیادی در اختیار کاربران خود قرار می دهد. به نظر شما این ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در شبکه اتریوم مناسب است؟