کیف پول سامورایی (samurai) چیست؟ 

همه ما برای نگهداری پول ها و ارزهای خود چه در زندگی روزمره و چه در دنیای دیجیتال نیاز به کیف پول داریم، اما در دنیای دیجیتال این کیف پول ها چه اهمیتی دارند و چند نوع هستند؟ اصلاً تابه حال فکر کرده اید چرا به کیف پول ارز دیجیتال نیاز دارید؟ کیف پول های ارز دیجیتال محلی برای ذخیره سازی و نگهداری ارز و توکن ها هستند و امنیت این کیف پول ها به این بستگی دارد که کدام نوع کیف پول را برای استفاده انتخاب کرده اید. هنگامی که صحبت از کیف پول ایمن می شود، حتماً نام کیف پول سامورایی را نیز خواهید شنید.

فهرست []

  اگر می خواهید بدانید این کیف پول سامورایی چیست و چه کاربردی دارد، با ما همراه باشید تا با تمامی جوانب این کیف پول ها آشنا شوید و در پایان درباره کیف پول سامورایی بیشتر بدانید.

  کیف پول ارز دیجیتال چیست؟

   

  در ابتدا بهتر است با کیف پول دیجیتالی بیشتر آشنا شویم تا بدانیم ویژگی های کلی یک کیف پول چیست و استفاده از آن چه مزایا و معایبی دارد. مانند پول نقد، شما برای خرج کردن ارز دیجیتال خود به کیف پول نیاز ندارید، اما وقتی قصد نگهداری پول ها یا ارز دیجیتال خود را دارید، نیازمند یک کیف پول هستید.

  هنگامی که یک کاربر، ارز دیجیتالی مانند بیت کوین را به دست می آورد، می تواند آن را در یک کیف پول رمزنگاری ذخیره کند و برای انجام تراکنش نیز از آن کیف پول استفاده کند. کیف پول های رمزنگاری، برنامه هایی هستند که انواع مختلف آنلاین و آفلاینی دارند.

  اگر تجربه لمسی نگه داشتن کیف پول را ترجیح می دهید، می توانید یک سخت افزار که یک برنامه کیف پول را اجرا می کند خریداری کنید. بیت کوین محبوب ترین و پرکاربردترین ارز رمزنگاری شده است، اما امروزه شاهد ارزهای دیجیتال بر پایه فناوری بلاک چین متفاوتی هستیم که درصورت نیاز هریک از آن ها را می توان در یک کیف پول رمزنگاری ذخیره کرد. کیف پول ها می توانند چندین ارز دیجیتال را در خود جای دهند.

  مزایای کیف پول ارز دیجیتال

  اکوسیستم ارزهای دیجیتال دروازه ای را برای فرصت ها و محصولات جدید باز کرده است. یک جزء ضروری برای دسترسی به اکوسیستم، کیف پول رمزنگاری است. تا اینجا با کیف پول ارز دیجیتال آشنا شدیم. اگر بخواهیم بدانیم کیف پول samurai چیست و چه مزایا و معایبی دارد، ابتدا باید از مزایا و معایب کیف پول های دیجیتالی مطلع شویم تا بتوانیم جوانب مختلف کیف پول سامورایی را بررسی کنیم.

  ۱- سادگی و سهولت استفاده

  استفاده از کیف پول رمزنگاری بسیار ساده است. شما می توانید به راحتی چندین ارز دیجیتال را مدیریت کنید و نمودارهایی از تراکنش هایتان دریافت کنید. معمولاً کیف پول ها تنظیماتی دارند که شما می توانید بسته به نوع نیاز خود آن ها را تنظیم کرده و درصورت بروز مشکل با پشتیبان های کیف در تماس باشید.

  ۲- گزینه ای برای بلندمدت

  پیشرفت های فنی، به زمان و مراحل آزمایشی متعددی نیاز دارند. با توجه به نوین بودن ارزهای دیجیتال و با در نظر گرفتن اینکه این ارزها هنوز به صورت عمومی در دسترس نیستند، اما در سراسر جهان گسترش یافته اند و در سال های آینده بسیار گستره تر می شوند، ممکن است شما نیاز داشته باشید ارزهای دیجیتال خود را برای مدتی طولانی در جایی مطمئن قرار دهید که کیف پول های دیجیتال حتماً به شما کمک می کنند و به مرور زمان تراکنش های جهانی را تسهیل خواهند کرد.

  ۳- محرمانه بودن حساب و معامله

  امنیت برای همه افراد بسیار مهم است؛ به ویژه زمانی که درباره سرمایه، هویت و حریم خصوصی افراد صحبت شود. هنگام خرید ارز دیجیتال، باید مطمئن شوید که سرمایه گذاری شما در جای امنی نگهداری می شود. زمانی که از کیف پول دیجیتال استفاده می کنید، اطلاعات، هویت و دسترسی به سرمایه شما در مکانی مطمئن قرار می گیرند.

  معمولاً یک روش ورود به سیستم بسیار امن اجرا می شود که از شما می خواهد شناسه جزئیات ورود رمزگذاری شده را وارد کنید. این مسئله می تواند تضمین کند تا زمانی که شما به صراحت به دیگران اجازه ندهید، نمی توانند به حساب های شما دسترسی داشته باشند.

  ۴- دسترسی به ارزهای مختلف

  وقتی نوبت به سرمایه گذاری و نگهداری ارزهای دیجیتال می رسد، یکی از بزرگ ترین مزایای استفاده از یک کیف پول رمزنگاری نگهداری و مدیریت هم زمان چند ارز مختلف است. کسانی که می توانند انواع سکه را خریداری کنند، می توانند دارایی های مالی خود را با موفقیت گسترش دهند و در عین حال ریسک را کاهش دهند تا پتانسیل درآمد کل آن ها افزایش یابد.

  معایب کیف پول ارز دیجیتال

  اکوسیستم ارزهای دیجیتال دروازه ای برای فرصت ها و محصولات جدید باز کرده است. یک جزء ضروری برای دسترسی به اکوسیستم، کیف پول رمزنگاری است. انواع مختلفی از کیف پول های کریپتو وجود دارد که هرکدام دارای ویژگی های متفاوت با مزایا و معایب خاص هستند. پس از بررسی مزایا بهتر است با معایب آن ها نیز آشنا شویم.

  ۱- پیچیدگی

  شاید کیف پول های ارز دیجیتال راه معاملات جهانی در این حوزه را سهل و آسان کرده باشند، اما در برخی موارد استفاده از برنامه های کیف پول برای افراد سخت و پیچیده است و گاهی کاربران را به چالش می کشد. در ادامه پس از آنکه متوجه شدیم کیف پول samurai چیست حتماً با نحوه استفاده از آن و بروز مشکلات احتمالی نیز آشنا می شویم.

  ۲- امنیت

  اگرچه در بخش مزایا درباره محرمانه بودن حساب ها صحبت کردیم، همواره امکان هک شدن کیف پول های دیجیتال وجود دارد؛ حتی اگر احتمال بروز این اتفاق بسیار کم باشد. به دلیل وجود سرمایه بسیار زیاد در این بازار توجه افراد سوءاستفاده گر و هکر به این بازار جلب شده که ممکن است موجب بروز اختلالات و هک کیف پول شود.

  ۳- خطر از دست دادن داده ها

  توسعه دهندگان این بازار قصد داشتند کد منبع عملاً غیر قابل ردیابی و هک باشد و پروتکل های احراز هویت نفوذناپذیر باشند. این امر سبب شد که قراردادن ارزهای دیجیتال در کیف پول های مخصوص ایمن تر از پول نقد فیزیکی یا صندوق های بانکی باشد.

  اگر هر کاربری کلید خصوصی کیف پول خود را گم کند، امکان بازیابی آن وجود ندارد و کیف پول همراه با تعداد سکه های داخل آن قفل شده و به ضرر مالی منجر خواهد شد.

  ۴- نبود سیاست بازپرداخت یا لغو

  اگر بین طرفین مربوط اختلاف وجود داشته باشد، یا اگر شخصی به اشتباه وجه را به آدرس کیف پول اشتباهی ارسال کند، سکه توسط فرستنده بازیابی نمی شود. این خصوصیت می تواند بازار سودجویان را داغ کند تا این افراد پس از معامله و دریافت ارز دیجیتال، محصول یا خدماتی ارائه ندهند یا از راه های دیگر از این مسئله سوءاستفاده کنند.

  چند نوع کیف پول دیجیتالی داریم؟

  ما برای ارز دیجیتال انواع مختلفی از کیف پول داریم که برخی آفلاین و سخت افزاری هستند که دراصطلاح به آن ها کیف پول سرد هم می گویند و برخی آنلاین و نرم افزاری هستند که نام دیگر آن ها کیف پول گرم است.

  کیف پول های سرد امکان سرقت را به شدت پایین آورده اند و البته معایبی نیز دارند که در ادامه با مزایا و معایب هرکدام آشنا می شویم و درمی یابیم کیف پول samurai چیست و در کدام دسته قرار دارد. در دسته کیف پول های آنلاین مجدد انواع مختلفی از جمله کیف پول مخصوص موبایل و مخصوص دسکتاپ داریم که خصوصیات متفاوتی دارند.

  مزایای کیف پول دیجیتالی سرد

  • امنیت بالا
  • بدون نیاز به نرم افزار
  • بدون نیاز به اتصال به اینترنت

  معایب کیف پول دیجیتالی سرد

  • سازگاری و عملکرد ضعیف برای پرداخت های معمولی
  • از آنجا که روی یک قطعه سخت افزار ذخیره می شود، می تواند از نظر فیزیکی گم شود.
  • نیاز به پشتیبانی دستی

  مزایای کیف پول دیجیتالی گرم

  • عملکرد مناسب برای پرداخت های منظم و پرداخت های خرد
  • راحت و آسان در استفاده
  • نیاز نداشتن به سخت افزار اضافه

  معایب کیف پول دیجیتالی گرم

  • راحت تر هک می شود.
  • برای کارکردن نیازمند اتصال به اینترنت است.
  • در برخی موارد اگر برنامه را حذف نصب کنید، ممکن است برای همیشه دسترسی به کیف پول رمزنگاری خود را از دست بدهید.

  کیف پول سامورایی (samurai) چیست؟

  این کیف پول یک کیف پول نرم افزاری مخصوص موبایل برای بیت کوین است که تمرکز و تأکید بسیاری بر حفظ حریم خصوصی کاربران و همچنین امنیت دارد. این کیف پول بسیار نوآورانه و دارای جنبه های مختلفی است که سایر کیف پول ها از آن پشتیبانی نمی کنند. کیف پول سامورایی اساساً مطابق با اصولی است که بیت کوین در آن پایه گذاری شده است؛ مانند تمرکزنداشتن، حریم خصوصی مالی، شفافیت، امنیت و قابلیت تعویض.

  مزایای کیف پول سامورایی

  • امکان استفاده ناشناس
  • معاملات امن و خصوصی
  • غنی با ویژگی های بسیار پیشرفته
  • اهمیت زیاد به نیازهای کاربر

  معایب کیف پول سامورایی

  • تنها بیت کوین را پشتیبانی می کند.
  • بدون تجارت درون برنامه ای یا مبادله
  • به اندازه یک کیف پول سخت افزاری امن نیست.

  علاوه بر مسائلی که گفته شد، کیف پول سامورایی ویژگی های دیگری نیز دارد که سبب افزایش محبوبت آن شده و خوب است شما نیز با آن ها آشنا شوید. کیف پول Samourai تنها یک کیف پول بیت کوین است، اما ویژگی هایی غنی دارد. ویژگی های مفید این کیف پول تخصصی، مختص نگهداری و تراکنش بیت کوین است و در مقایسه با بسیاری دیگر از کیف پول های ارزهای دیجیتال عمومی تر، بسیار پیشرفته است.

  دیگر ویژگی های کیف پول ارز دیجیتال سامورایی

  ۱- امنیت

  نتیجه پشتیبانی و نگهداری بیت کوین توسط کیف پول سامورایی با بازخوردهای بسیار مثبتی همراه بوده است. اگرچه این کیف پول، سخت افزاری نیست و یک کیف پول موبایل است، با رمزگذاری مخصوص و قوی، کیف پول بسیار ایمنی است.

  این امنیت از چند راه مختلف تأمین می شود که یکی از آن ها رمزگذاری پیشرفته AES-256 است که این کیف پول را از حملات بدافزار و سایر حملات سرور محافظت می کند. همچنین کاربر مالک، کنترل کامل کلیدهای خصوصی خود را دارد؛ زیرا آن ها کامل رمزگذاری شده و در تلفن کاربر ذخیره می شوند و هرگز به هیچ سرور یا کسی منتقل نمی شوند.

  یکی دیگر از اقدامات امنیتی مهم، استفاده از رمزگذاری کلمه عبور BIP 39 هنگام ایجاد کیف پول است. این یک لایه امنیتی اضافی است که قبل از راه اندازی کیف پول ایجاد می شود. مورد دیگر، یک پین 5 تا 8 رقمی است که کاربر آن را تعیین می کند و برای دسترسی به کیف پول استفاده می شود.

  از دیگر اقدامات امنیتی که ما آن را بسیار منحصربه فرد می دانیم «ویژگی حالت مخفی» است. هنگامی که این ویژگی فعال است، نماد میان بر کامل از صفحه اصلی تلفن، لیست برنامه ها و لیست برنامه های اخیر ناپدید می شود. می توانید کل تلفن را جست وجو کنید، اما برنامه Samourai در هیچ کجا یافت نمی شود. تنها راه دسترسی به برنامه این است که پین خود را در صفحه تلفن وارد کنید؛ به گونه ای که گویی در حال گرفتن شماره ای برای تماس هستید.

  با انجام این کار برنامه Samourai راه اندازی خواهد شد. درمجموع اپلیکیشن سامورایی یک کیف پول موبایل بیت کوین بسیار امن، خصوصی و مطمئن است.

  ۲- حریم خصوصی

  کیف پول سامورایی به عنوان خصوصی ترین کیف پول بیت کوین موجود در بازار به خود می بالد. این تیم به ناشناس بودن و حفظ حریم خصوصی پایبند است؛ زیرا خود تیم گروهی ناشناس از طرفداران حریم خصوصی هستند. کاربران این کیف پول می توانند کاملاً ناشناس باقی بمانند

  ۳- ویژگی های پشتیبان

  کیف پول Samourai می تواند به طور کامل بازیابی شود؛ زیرا یک سیستم پشتیبان پیچیده را اجرا می کند که اگر قرار باشد برای گوشی شما اتفاقی مانند گم شدن، دزدیده شدن یا از بین رفتن بیفتد، بتوانید کیف پول خود را کامل در یک دستگاه جدید بازیابی کند. این یک جنبه مهم است که بیشتر در میان کیف پول های رمزنگاری و کاربران نادیده گرفته می شود.

  ۴- سکه های پشتیبانی شده

  متأسفانه کیف پول سامورایی کاملاً یک کیف پول بیت کوین است؛ بنابراین تنها از ذخیره و تراکنش بیت کوین پشتیبانی می کند. اگرچه این مایه تأسف است، به برنامه اجازه می دهد تا ویژگی های بسیار پیچیده و پیشرفته ای را ارائه دهد که تنها با بیت کوین سازگار است. این کیف پول تنها با پشتیبانی از بیت کوین می تواند بر جنبه های امنیتی و حریم خصوصی یک ارز دیجیتال تمرکز کند.

  ۵- کارمزد

  یکی از ویژگی های پیشرفته کیف پول samurai، امکان افزایش کارمزد تراکنش برای سرعت بخشیدن به تراکنش های شماست. کارمزد با نرخ استاندارد تعیین می شود، اما کاربران می توانند این کارمزد را افزایش دهند تا تراکنش آن ها زودتر از دیگران انجام شود.

  ۶- پشتیبانی Tor & VPN

  یکی دیگر از ویژگی های مرتبط با حریم خصوصی، پشتیبانی Tor و VPN است. با استفاده از Tor یا VPN، کاربران می توانند از یک آدرس IP ناشناس استفاده کنند که به کاربر یا موقعیت مکانی او مرتبط نیست.

  ۷- دستورات اس ام اس

  کاربران می توانند از راه دور با کیف پول خود از طریق ارسال SMS تعامل داشته باشند. آن ها حتی می توانند کیف پول خود را با استفاده از یک دستگاه تلفن همراه دیگر بازیابی کنند یا درصورت دزدیده شدن تلفن همراه اطلاعات را پاک کنند.

  هزینه استفاده از کیف پول سامورایی چقدر است؟

  اگر متوجه شدید کیف پول سامورایی samurai چیست و چه ویژگی هایی دارد، ممکن است بخواهید از آن استفاده کنید. در این صورت مسئله مهم این است که هزینه استفاده از این کیف پول چقدر است؟ باید گفت این کیف پول برای دانلود و استفاده کاملاً رایگان است.

  کاربران برای ارسال بیت کوین به کیف پول سامورایی خود و ذخیره آن در اینجا هیچ هزینه تراکنشی به سامورایی نمی پردازند. با این حال، باید برای تراکنش های خروجی هزینه ای ناچیز تحت عنوان کارمزد به آن پرداخت کنند. این هزینه اندک علاوه بر هزینه استخراج است که کاربر می تواند آن را سفارشی کند. همچنین اگر کاربر بخواهد از برخی ویژگی های تراکنش حریم خصوصی اضافی استفاده کند، هزینه کمی دارد.

  چگونه کیف پول سامورایی را راه اندازی کنیم؟

   

  شروع کار با کیف پول سامورایی ساده و آسان است. حتماً پس از آنکه متوجه شدید این کیف پول چیست مشتاق به نصب و استفاده از آن هستید. کل مراحل نصب و راه اندازی را می توان در عرض چند دقیقه با چند مرحله ساده انجام داد.

  مرحله 1: برنامه را نصب کنید

  با استفاده از دستگاه تلفن همراه اندروید خود، به فروشگاه Google Play، F-Droid یا سایت سامورایی بروید و برنامه کیف پول Samourai را دانلود و نصب کنید. شما می توانید با استفاده از این لینک دانلود کیف پول سامورایی از گوگل پلی به راحتی آن را نصب کنید.

  مرحله 2: ایجاد کیف پول

   

  برنامه را اجرا کرده و روی ایجاد کیف پول کلیک کنید. ابتدا از شما خواسته می شود یک کلمه عبور ایمن انتخاب کنید که به عنوان یک دیوار امنیتی قبل از ایجاد کیف پول عمل می کند. حتماً عبارت عبور را روی یک تکه کاغذ یادداشت کنید و آن را در مکانی امن و مطمئن نگهداری کنید.

  مرحله 3: کد پین خود را تنظیم کنید

  یک کد پین 5 تا 8 رقمی وارد کنید. این پین اصلی شما برای بازکردن کیف پول خواهد بود.

  مرحله 4: به Recovery Seed 12 کلمه ای خود توجه کنید


  اگر می خواهید کیف پول خود را درصورت نیاز بازیابی کنید، شاید این مهم ترین مرحله باشد. عبارت بازیابی 12 کلمه ای را روی یک کاغذ یادداشت و عبارت را تأیید کنید. مطمئن باشید کاغذ را در مکانی امن نگهداری می کنید.

  مرحله 5: تکمیل فرایند

  مراحل نصب و راه اندازی اکنون کامل شده است و می توانید از کیف پول Samourai خود استفاده کنید.

  سخن پایانی

  در این مقاله سعی کردیم ابتدا معنای کیف پول دیجیتالی را متوجه شویم و مزایا و معایب و همچنین انواع کیف پول دیجیتالی را بشناسیم. سپس بیان کردیم که کیف پول سامورایی چیست و در کدام دسته از کیف پول های دیجیتال قرار دارد و از اهمیت این کیف پول مطلع شدیم. کیف پول samurai مانند هر کیف پولی مزایا و معایبی دارد و در دنیای ارز دیجیتال توانسته توجه کاربران زیادی را به خود جلب کند و بازخوردهای مثبتی از آن ها دریافت کند.

   می توان گفت کیف پول Samourai کیفی مخصوص موبایل برای نگهداری بیت کوین است که بیشترین اهمیت را برای حفاظت از حریم شخصی دارد. اگر کسی نگران حفظ حریم خصوصی خود است، حتماً ارزش این کیف پول بسیار امن و غنی با ویژگی های بسیار پیشرفته را درک کرده و از آن استفاده می کند. علاقه مندان به بیت کوین و طرفداران حریم خصوصی قدردان ویژگی های کیف پول سامورایی خواهند بود.

  پرسش های متداول

  ۱- چه کسی باید از کیف پول samurai استفاده کند؟

  باید به این موضوع توجه داشته باشید که بارزترین خصوصیت این کیف پول حفظ حریم خصوصی و ناشناس نگه داشتن هویت کاربران است. این کیف پول توسط گروهی ناشناس از حامیان حریم خصوصی ایجاد شده است؛ درنتیجه کیف پولی عالی برای کاربران کشورهایی است که استفاده از بیت کوین را ممنوع می کنند و سعی دارند کسانی را که از آن استفاده می نمایند، جریمه کنند.

  کیف پول سامورایی برای افرادی است که خواهان آزادی کامل در امور مالی خود هستند. این ویژگی به کاربران اجازه می دهد آزادانه پول خود را جابه جا کنند؛ بدون اینکه هیچ سازمان دولتی یا نهاد مرکزی آن ها را متوقف یا ردیابی کند. درمجموع این کیف پول برای کسانی مناسب است که به حریم خصوصی و آزادی مالی اهمیت می دهند و همچنین شیفته بیت کوین هستند.

  ۲- چگونه از پشتیبانی کیف پول samurai استفاده کنیم؟

  درصورت بروز هرگونه مشکل نگران نباشید. شما می توانید با نمایندگان پشتیبانی از طریق ایمیل ارتباط برقرار کنید. راه دیگر ارتباطی صفحه پشتیبانی جامع با مقالات متعدد و پرسش های متداول است که ممکن است یاری رسان شما در حل مشکلات باشد. درمجموع، پشتیبانی ارائه شده توسط گروه سامورایی فوق العاده است.

  ۳- آیا می توان ارزهای دیجیتال را از داخل کیف پول معامله کرد؟

  کیف پول Samourai یک کیف پول تخصصی است که به جای پشتیبانی از ارزهای دیجیتال متعدد و توانایی مبادله و تجارت آن ها، بر امنیت و حریم خصوصی تمرکز دارد؛ بنابراین پاسخ به این سؤال منفی است. سامورایی از تجارت ارزهای دیجیتال از داخل کیف پول پشتیبانی نمی کند. کاربران باید بیت کوین خود را از منبع دیگری خریداری کرده و سپس آن را به کیف پول samurai ارسال کنند.

  ۴- درصورت نیاز به بازیابی بک آپ کیف پول سامورایی چه کنیم؟

  این برنامه با دو روش قابل بازیابی است. شما می توانید در قسمت سه نقطه سمت راست، با استفاده از کد 12 رقمی که در بخش راهنمای نصب به آن اشاره کردیم، برای بازیابی بک آپ خود اقدام کنید. همچنین می توانید از محل ذخیره شده در موبایل خود برای بازیابی کمک بگیرید.

  ۵- آیا تنها با گوشی های اندروید می توان از کیف پول سامورایی استفاده کرد؟

  بله، دستگاه های iOS که اپل تولید می کند معمولاً از برنامه های ارز دیجیتال مبتکرانه و دارای سیایت حفظ حریم خصوصی مانند samurai پشتیبانی نمی کنند. با این حال، تیم سامورایی در حال تلاش برای عرضه کیف پول روی دستگاه های iOS است و ممکن است در آینده نزدیک این نسخه را نیز در دسترس قرار دهد.

  ۶- بهتر است کیف پول سامورایی را از کجا دانلود کنیم؟

  برای دانلود این کیف پول می توانید از فروشگاه Google Play استفاده کنید. با این حال از آنجا که فروشگاه Google Play یک سرویس متمرکز است که توسط Google اداره می شود، آن ها همه کسانی را که برنامه سامورایی را دانلود و نصب می کنند، می شناسند؛ بنابراین به منظور حفظ ناشناس بودن کامل، برنامه کیف پول سامورایی در F-Droid نیز موجود است که یک منبع باز و با حفظ حریم خصوصی برای برنامه های اندروید است.