کیف پول متامسک یکی از بهترین کیف پول های ارز دیجیتال است که از طیف وسیعی از رمزارزها پشتیبانی می کند. به طورکلی اگر شما کیف پول سخت افزاری که MetaMask را روی آن نصب کرده بودید، گم کنید، یا رمز عبور خود را برای دسترسی به کیف پول فراموش کرده اید، همچنین می خواهید کیف پول MetaMask خود را روی یک دستگاه سخت افزاری دیگری راه اندازی کنید، نیازمند بازیابی کیف پول متامسک خواهید بود. اگر شما هم در یکی از سه دسته گفته شده قرار می گیرید، در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

فهرست []

  بازیابی کیف پول متامسک

  برای بازیابی کیف پول پیش از هر چیز به عبارت seed خود نیاز دارید. این عبارت با رمز عبوری که برای ورود به والت انتخاب می کنید، متفاوت است. عبارت seed شما یک عبارت مرتب و تشکیل شده از 12 کلمه است که در مراحل اولیه راه اندازی متامسک در اختیار شما قرار می گیرد. توجه داشته باشید که هرکس به عبارت seed والت شما دسترسی داشته باشد، می تواند به دارایی شما دست پیدا کند و آن را به سرقت ببرد. پس در محافظت از آن کوشا باشید.

  فراموش کردن رمز عبور کیف پول متامسک

  اگر رمز عبور خود را فراموش کرده اید، لطفاً روی نماد MetaMask Fox در گوشه سمت راست بالای مرورگر کروم و در مرحله بعد، در پایین صفحه ورود به سیستم MetaMask روی Restore account کلیک کنید.

  پس از کلیک روی Restore account، کیف پول متامسک در یک برگه مرورگر جدید باز می شود. دوباره روی بازیابی حساب در زیر دکمه LOG IN کلیک کنید.

  اکنون عبارت Seed کیف پول MetaMask خود و رمز عبور جدید را وارد کنید.

  1. عبارت seed را وارد کنید. این seed همان عبارت 12 کلمه ای است که در شروع راه اندازی افزونه MetaMask ایجاد شده و در اختیار شما قرار گرفته است.
  2. یک رمز عبور جدید وارد کنید.
  3. رمز عبور جدید خود را بار دیگر برای تأیید وارد کنید.
  4. دکمه RESTORE فعال خواهد شد.

  پس از کلیک روی دکمه RESTORE، موجودی حساب شما بازیابی می شود.

  گفتنی است تمام حساب هایی که قبلاً در کیف پولتان ایجاد کرده بودید، در این مرحله بازیابی می شوند. این کار را برای هر حساب تکرار کنید.

  گم شدن کیف پول سخت افزاری و بازیابی کیف پول متامسک

  مرورگر کروم را روی دستگاه جدید نصب کرده و دستورالعمل های موجود در https://metamask.io را دنبال کنید تا افزونه MetaMask به مرورگر کروم اضافه شود. سپس روی دکمه  IMPORT WALLET کلیک کنید.

  در صفحه زیر عبارت 12 کلمه ای بازیابی و رمز عبور جدید را وارد کنید. اگر عبارت seed به ترتیب درست و صحیح باشد و رمزهای عبور مطابقت داشته باشند، دکمه RESTORE فعال می شود که برای بازیابی حساب خود باید روی این دکمه کلیک کنید.

  با پشت سر گذاشتن این مراحل، شما با موفقیت کیف پول متامسک را در یک والت سخت افزاری جدید بازیابی کردید. اگر چندین حساب در کیف پول قدیمی خود داشتید، توجه داشته باشید که تنها حساب اصلی شما به طور خودکار بازیابی می شود. برای بازیابی حساب های دیگر، به ایجاد حساب های جدید برای هرکدام اقدام کنید. با ایجاد حساب های جدید، حساب های قدیمی شما به طور خودکار بازیابی می شوند. شما باید آدرس های عمومی توکن های aPledge را که در هر حساب دارید با کلیک روی  ADD TOKENاضافه کنید. هنگامی که آدرس های عمومی توکن های aPledge خود را اضافه کردید، به طور خودکار موجودی های شما در کیف پول به روز می شود.

  نتیجه گیری

  در این مطلب روش بازیابی کیف پول متامسک از طریق عبارت seed را به شما عزیزان آموزش دادیم. به یاد داشته باشید که بازیابی والت بدون این رمز غیرممکن است؛ بنابراین در حفظ و نگهداری آن کوشا باشید. علاوه بر این به خاطر داشته باشید که هرکس جز شما به این عبارت دسترسی داشته باشد، قادر به برداشت از حساب شما خواهد بود؛ پس بهتر است عبارات امنیتی خود را روی یک تکه کاغذ یادداشت و آن را در جای امنی نگهداری کنید. اگر می خواهید خیالتان از بابت گم شدن کاغذ راحت باشد، به جای یک کاغذ آن را روی چندین کاغذ بنویسید و در جاهای مختلف نگهداری کنید و حتی اگر می توانید این عبارات را حفظ کنید.