محبوبیت معاملات باینری آپشن در میان معامله گران افزایش چشم گیری در سال های اخیر داشته است. این موضوع سبب شده تا بروکرها برای جلب رضایت مشتریان از این روش معاملاتی در پنل خود پشتیبانی کنند. کوتکس هم به عنوان یکی از بروکرهای پیشتاز در ارائۀ خدمات متنوع، امکان معاملۀ دارایی های باینری را برای  مشتریان خود فراهم کرده است.

فهرست []

  بروکر باینری آپشن کوتکس طیف گسترده ای از دارایی های تجاری، معاملۀ آسان با یک کلیک و چندین روش بانکی را ارائه می دهد. همچنین بروکر کوتکس جزو معدود بروکرهایی است که اجازۀ استفاده از خدمات باینری آپشن را به کاربران ایرانی می دهد. درنتیجه، اگر به دنبال انجام معاملات باینری آپشن هستید، بد نیست بروکر کوتکس را به عنوان یکی از گزینه های موجود در نظر داشته باشید.

  بروکر باینری آپشن کوتکس چیست؟

  Quotex یک پلتفرم آنلاین معاملات دیجیتال است که فعالیت خود را از سال 2010 آغاز کرده است. شرکت Maxbit LLC به عنوان مالک کوتکس، این بروکر را در کشور سنت وینسنت و گرنادین ها مدیریت می کند. در حال حاضر با گذشت 13 سال از تأسیس این بروکر، کوتکس به 9 میلیون معامله گر در بیش از 200 کشور خدمات ارائه می دهد.

  می توان عامل اصلی جذب معامله گران به کوتکس را ارائۀ امکانات متنوع، امنیت و عملکرد مناسب این کارگزاری دانست. در نهایت، کوتکس با فراهم کردن مجموع این شرایط موفق به جلب رضایت کاربران شده است.

  معاملات باینری آپشن در کوتکس

  باینری آپشن یک روش معاملاتی نوین در بازارهای مالی است. مقدار سود و ضرر در این روش قبل از انجام معامله مشخص می شود و با اتمام معامله، شما با دو گزینه مواجه می شوید: یا سود و یا ضرر. به این ترتیب، می‍ توان گفت که معاملات باینری صفر و یک بوده و هیچ حد وسطی در انجام معامله وجود ندارد. اگر به کسب درآمد دلاری از طریق اینترنت علاقمند باشید، می توانید برای شروع، از طریق این بروکر کوتکس اقدام کنید.

  جدول معرفی بروکر باینری آپشن کوتکس

  بروکر کوتکسویژگی ها
  لینک ثبت نامhttps://forexscalpinglive.com/bor-qxbroker/
  سال تأسیس پلتفرم2010
  سال اضافه شدن گزینه باینری آپشن2020
  دفتر مرکزیسنت وینسنت
  سیستم پشتیبانیواتس اپ و تلگرام
  پشتیبانی به زبان فارسیدارد
  سایت فارسیدارد
  ساعت پشتیبانی24/7
  حداقل سپرده10 دلار
  حداقل مبلغ معامله1 دلار
  حداقل اسپردندارد
  حداقل کمیسیونصفر
  زمینه فعالیتدارایی های دیجیتال و باینری آپشن
  رگولاتوریIFMRRC ➕ FSASVG
  اجازه فعالیت کاربران ایرانیدارد
  تعداد نمادهای معاملاتی در دسترسبیش از 50 نوع
  پشتیبانی از ارزهای دیجیتالدارد
  پلتفرم اختصاصیدارد
  میزان سوددهی98%
  انواع حسابحساب آزمایشی و واقعی
  پشتیبانی از حساب اسلامیندارد
  حساب سرمایه گذاری (کپی تریدینگ)ندارد
  پلتفرم های معاملاتیتحت وب و اپلیکیشن
  اپلیکیشن اختصاصیدارد (اندروید)
  روش های واریز و برداشتکیف پول های آنلاین و ارزهای دیجیتال
  پشتیبانی از کیف پول های آنلاینپرفکت مانی و وبمانی
  واریز و برداشت با ارزهای دیجیتالتتر و بیت کوین
  حداکثر لوریج1:1
  حفاظت از موجودی منفیدارد
  قابلیت اسکالپدارد
  ارائه بونوس، پاداش و طرح های تشویقیدارد
  دیجیتال آپشندارد
  پشتیبانی از معاملات اهرمیندارد

  امنیت بروکر Quotex

  به دنبال افزایش اقبال عمومی نسبت به انجام سرمایه گذاری های آنلاین، پلتفرم های معاملاتی بسیاری در حال شکل گیری هستند؛ اما از میان آن ها تنها به تعداد معدودی می توان به عنوان یک پلتفرم معتبر و امن اعتماد کرد؛ زیرا هر معامله گری قبل از کسب سود و انجام معاملات سود ده، به دنبال حفظ امنیت دارایی خود است. در حال حاضر بروکر کوتکس تنها مجوز ثبت در سنت وینسنت و گرنادین ها را کسب کرده است.

  اعتبار بروکر باینری آپشن کوتکس

  یکی از فاکتورهایی که براساس آن می توان میزان امنیت و اعتبار بروکر را مورد ارزیابی قرار دارد، رگوله بودن بروکر است. درواقع بروکرهایی که تحت نظارت سازمان های رگولاتوری قرار داشته باشند، بروکرهای رگوله هستند. در این میان برخی از سازمان های رگولاتور نیز نسبت به سایر رگولاتورها اعتبار و سخت گیری های بیش تری دارند؛ بنابراین، این موضوع سبب شده تا توجه به اعتبار سازمان رگولاتور نیز اهمیت پیدا کند.

  به این ترتیب، بروکرهای رگوله موظف به برقراری امنیت حساب کاربران و ارائۀ امکانات استاندارد خواهند شد. از طرفی به دلیل وجود محدودیت های جهانی برای فعالیت مالی کاربران ایرانی، برخی از رگولاتورها اجازۀ سرویس دهی به کاربران ایرانی را به بروکرها نمی دهند؛ اما از آنجایی که بروکر باینری آپشن کوتکس توسط رگولاتوری IFMRRC تأیید شده است، کاربران ایرانی اجازۀ فعالیت در این پلتفرم را دارند.

  نظر کاربران بروکر باینری آپشن

  هر یک از معامله گران بازارهای مالی براساس نیازها، شرایط و توقعات خود از میان پلتفرم های موجود، مناسب ترین گزینه را انتخاب می کنند؛ بنابراین، ممکن است خواندن نظرات کاربران به تنهایی برای انتخاب بروکر مناسب کمک نکند، اما بی شک می تواند یک گزینۀ مفید واقع شود.

  براساس بررسی نظر کاربران بروکر باینری آپشن کوتکس در سایت های مختلف ازجمله Trustpilot، می توان این طور نتیجه گرفت که تقریباً اکثر کاربران از این پلتفرم رضایت دارند. به عنوان مثال، در این نظرات به برداشت راحت سرمایه و سود معاملات اشاره شده است.

  نمادهای قابل معامله در بروکر Quotex

  معامله گران بروکر کوتکس به بیش از 50 نوع نماد معاملاتی مختلف دسترسی دارند. شاید در نگاه اول این تعداد نسبت به سایر بروکرها کم به نظر برسد، اما برای انجام معاملات باینری آپشن تعداد قابل قبولی است. نمادهای قابل معامله در بروکر باینری آپشن کوتکس عبارتند از:

  • سهام: انواع سهام های OTC، مانند سهام شرکت فیس بوک و مایکروسافت.
  • ارزها: پشتیبانی از بیش تر از 20 جفت ارز اصلی و فرعی مختلف، مانند EURUSD و GBPUSD.
  • ارزهای دیجیتال: پشتیبانی از کوین های محبوب مانند: لایت کوین، بیت کوین، ریپل و اتریوم.
  • شاخص ها: پشتیبانی از بیش تر از 10 شاخص مهم همچون FTSE 100 و .Dow Jones 30
  • کالاها: در دسترس بودن کالاهای محبوب همچون طلا، نقره و نفت و دیگر انرژی ها و فلزات.

  مقدار بازدهی و سود در سایت باینری آپشن کوتکس

  مقدار بازدهی و سود در سایت باینری آپشن توسط خود بروکر تعیین می شود. درواقع بروکر کوتکس مقدار سود معامله را براساس نوع نماد معاملاتی، نقدینگی، زمان انجام معامله و اتفاقات اقتصادی مشخص می کند. در زمان انجام معاملۀ باینری آپشن پس از انتخاب نماد معاملاتی میزان بازدهی معامله به صورت درصد به شما نمایش داده می شود. به عنوان مثال، سود معامله در طلا و نقره برابر با 88 درصد، در سهام اینتل برابر با 90 درصد و در جفت ارز EURUSD برابر با 82 درصد است.

  کمیسیون بروکر باینری آپشن کوتکس

  در بروکر باینری آپشن کوتکس، هیچ مبلغ اضافی ای به عنوان کارمزد معاملات از معامله گران دریافت نمی شود؛ بنابراین، کمیسیون بروکر کوتکس صفر است. درواقع، کارمزد معاملات این کارگزاری به عنوان درصدی از میزان بازدهی معامله، از کاربر دریافت می شود.

  سیستم پشتیبانی در بروکر باینری آپشن کوتکس

  از آنجایی که روش معاملاتی باینری آپشن یکی از جدیدترین روش های معاملاتی است، ممکن است معامله گران با سؤالات و مشکلاتی مواجه شوند. وجود یک سیستم پشتیبانی سریع کمک می کند تا معامله گران بتوانند به راحتی سؤالات خود را مطرح کنند و در مراحل واریز، برداشت و معامله به مشکل برنخورند.

  می توانید از طریق ایجاد تیکت در سایت و ارسال پیام در تلگرام و واتس اپ با پشتیبانان کوتکس ارتباط برقرار کنید. یکی از مزیت های بروکر کوتکس پشتیبانی به زبان فارسی است؛ بنابراین، می توانید پیام خود را به زبان فارسی ارسال کنید. پس از ارسال پیام، از 1 تا 24 ساعت طول خواهد کشید تا به پیام شما پاسخ داده شود.

  پلتفرم بروکر کوتکس در سیستم عامل های گوناگون

  بروکر کوتکس این امکان را برای کاربران فراهم کرده تا از طریق سیستم عامل های گوناگون به پلتفرم باینری آپشن این بروکر دسترسی پیدا کنند. به این ترتیب، می توانید به صورت تحت وب یا تلفن های هوشمند اندروید با وارد کردن اطلاعات حساب، به پنل کاربری خود دسترسی پیدا کنید.

  سیگنال های معاملاتی و تجاری بروکر کوتکس

  در حساب کاربری بروکر کوتکس سیگنال های معاملاتی به کاربران ارسال می شود. این سیگنال ها به تنهایی کمکی به بهبود معاملات شما نمی کنند، اما توجه به این سیگنال ها در کنار تحلیل های تکنیکال می تواند کمک کننده باشد. درواقع این سیگنال های معاملاتی توصیۀ تحلیل گران سایت بوده و تنها برای 10 دقیقه اعتبار دارند.

  جوایز بونوس ها در بروکر کوتکس

  در بروکر باینری آپشن کوتکس نیز مانند سایر کارگزاری بونوس ها، جوایز و طرح های تشویقی برای کاربران در نظر گرفته شده است. در بروکر کوتکس انواع بونوس های زیر در شرایط مختلف به کاربران اعطا می شود:

  • بونوس معاملات بدون ریسک | Risk Free
  • کش بک بروکر کوتکس | Cashback
  • بونوس دیپوزیت | Deposit Bonus
  • بونوس درصد گردش مالی | Percentage of turnover
  • پاداش موجودی | Balance Bonus
  • لغو امتیازات ایکس | Cancel X points

  حساب آزمایشی (دمو) بروکر باینری آپشن کوتکس

  ارائۀ حساب آزمایشی یا همان حساب demo یکی از مزیت های کارگزاری ها محسوب می شود؛ زیرا کاربران از طریق یک حساب آزمایشی، فرصت بررسی دقیق تر امکانات بروکر، تست استراتژی های معاملاتی مختلف و آموزش و یادگیری را پیدا خواهند کرد. در حساب آزمایشی بروکر کوتکس کاربران می توانند با 10.000 دلار موجودی، در یک محیط واقعی اما آزمایشی به آزمون و خطا بپردازند.

  آموزش ثبت نام در بروکر Quotex

  درست مانند تمام بروکرهای دیگر، برای شروع معامله و استفاده از امکانات کارگزاری کوتکس نیز ابتدا باید در این پلتفرم ثبت نام و احراز هویت کنید. ثبت نام در بروکر باینری آپشن کوتکس با چند مرحلۀ ساده و بسیار سریع انجام می شود؛ تنها کافی ست مانند مراحل زیر عمل کنید:

  • ابتدا به سایت رسمی بروکر کوتکس مراجعه کنید.
  • سپس گزینۀ «ثبت نام» موجود در صفحه را انتخاب کنید.
  • با انتخاب این گزینه به صفحۀ ثبت نام بروکر کوتکس هدایت می شوید.

  • در فیلد اول، ایمیل معتبری که به آن دسترسی دارید را وارد کنید.
  • در فیلد دوم، یک رمز عبور قوی و پیچیده انتخاب کنید.
  • بهتر است رمز عبور انتخابی شما از حداقل 8 کاراکتر، حروف بزرگ و کوچک، اعداد و نمادها تشکیل شده باشد.
  • سپس عبارت مربوط به پذیرش قوانین بروکر را تیک بزنید.
  • در آخر بر روی گزینۀ آبی رنگ «ثبت نام» کلیک کنید.
  • با انتخاب این گزینه، پنجرۀ جدیدی برای شما نمایش داده می شود.
  • همچنین کد تأییدی به آدرس ایمیل شما ارسال می شود.
  • این کد را در فیلد موجود در صفحه وارد کرده و ثبت نام خود را تکمیل کنید.

  پس از پایان مراحل ثبت نام و ورود به پنل کاربری بروکر کوتکس به گزینه ها و امکانات مختلف سایت دسترسی پیدا می کنید. گزینه های موجود در منوی موجود در سمت چپ این سایت در ادامه بررسی شده است.

  پشتیبانی: همانطورکه در تصویر بالا ملاحظه می کنید، اولین گزینه در این منو آیکون علامت سوال است. سؤالات پرتکرار کاربران در این بخش (FAQ) پاسخ داده شده است. درصورتی که سؤال شما در این لیست وجود نداشته باشد، می توانید از طریق ارسال تیکت سؤال خود را مطرح کنید.

  حساب واقعی: گزینۀ دوم مربوط به حساب واقعی است. با واریز وجه، حساب واقعی کوتکس فعال شده و می توانید شروع به معامله کنید.

  حساب آزمایشی (دمو): درصورتی که قصد تمرین و یادگیری ابزارها، متدها و استراتژی های مختلف را داشته باشید، می توانید به این بخش مراجعه کنید.

  تنظیمات: گزینۀ چهارم در این منو، به صورت آیکون پروفایل نمایش داده شده است. در این بخش می توانید مراحل احراز هویت، افزایش امنیت حساب، تغییر زبان سایت و… را انجام دهید.

  آنالیز: گزینۀ پنجم در این منو، مربوط به آنالیز معاملات کاربر می شود.

  رتبه بندی معامله گران: با انتخاب این گزینه به صفحۀ رتبه بندی معامله گران دسترسی پیدا می کنید.

  سیگنال خرید و فروش: در این گزینه، سیگنال های خرید و فروش در دسترس کاربر است.

  بخش مالی: با انتخاب آخرین گزینه از منوی سایت، به صفحۀ مربوط به روش های واریز (Deposit)، برداشت (Withdrawal)، و پاداش های مختلف (Bonus) هدایت می شوید.

  احراز هویت در بروکر کوتکس

  پس از تکمیل مراحل ثبت نام به پنل کاربری بروکر کوتکس منتقل می شوید. در این پنل به طور پیش فرض یک حساب دمو یا آزمایشی در اختیار شما قرار گرفته شده است. با استفاده از این حساب می توانید پنل کاربری، امکانات کوتکس و استراتژی های معاملاتی مختلف را مورد بررسی قرار دهید؛ اما اگر قصد واریز وجه و شروع انجام معاملات واقعی را داشته باشید، باید پس از ثبت نام، هویت خود را در کوتکس احراز کنید.

  احراز هویت مشتریان در بروکرها، صرافی ها و انواع پلتفرم های معاملاتی با هدف افزایش امنیت پلتفرم و مقابله با فعالیت های غیرقانونی همچون پول شویی و تأمین مالی تروریسم انجام می شود. از آنجایی که بروکر باینری آپشن کوتکس از کاربران ایرانی حمایت می کند، احراز هویت در این کارگزاری امکان پذیر است. برای انجام احراز هویت کوتکس مانند مراحل زیر عمل کنید:

  • ابتدا وارد پنل کاربری کوتکس شوید.
  • سپس از طریق منوی موجود در سمت چپ صفحه وارد آیکون «پروفایل» شوید.
  • با انتخاب این گزینه، صفحه ای مشابه تصویر بالا به شما نمایش داده می شود.
  • این صفحه از سه بخش تشکیل شده است:
  • اطلاعات هویت

  • در این بخش از شما خواسته شده تا نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد و کشور محل سکونت خود را انتخاب کنید.
  • هر یک از فیلدهای این بخش را مطابق با مدارک هویتی و به زبان انگلیسی وارد کنید.
  • تأیید اسناد

  • در بخش دوم این صفحه نوبت به ارسال و بارگذاری اسناد هویتی می رسد.
  • در بروکر کوتکس از شما خواسته شده تا از صفحۀ اول پاسپورت، کارت ملی یا گواهینامۀ خود اسکن رنگی تهیه کنید.
  • پس از آن، تصویر مدرک هویتی خود را در این بخش آپلود کنید.

  افزایش امنیت حساب کاربری در بروکر کوتکس

  در بازارهای معاملاتی آنلاین، بخشی از امنیت دارایی کاربران توسط پلتفرم های معاملاتی و بخش دیگر آن توسط خود کاربران تأمین می شود. به این ترتیب، تمامی کاربران با انجام چند اقدام ساده می توانند امنیت حساب خود را افزایش دهند:

  1. انتخاب رمز عبور قوی؛
  2. در اختیار قرار ندادن اطلاعات حساب با افراد دیگر؛
  3. استفاده از اتصال اینترنت امن؛
  4. تغییر رمز عبور در فواصل زمانی مختلف؛
  5. فعال سازی تأیید دو مرحله ای (2AF).

  فعال سازی تأیید دو مرحله ای یکی از مهم ترین فاکتورهای افزایش امنیت حساب کاربری است. بروکر کوتکس این امکان را فراهم کرده تا کاربران بتوانند با فعال سازی تأیید دو مرحله ای، امنیت حساب خود را افزایش دهند. برای فعال سازی این گزینه از طریق منوی کنار صفحه به بخش پروفایل رفته و در قسمت «امنیت» این گزینه را فعال کنید.

  واریز و برداشت در بروکر Quotex

  واریز و برداشت راحت و سریع یکی از فاکتورهای مهمی است که باید در هنگام انتخاب بروکر به آن توجه کنید. واریز و برداشت در بروکر کوتکس از طریق کیف پول های آنلاین و ارزهای دیجیتال امکان پذیر است. جهت واریز وجه در حساب کاربری کارگزاری کوتکس، به کابین شخصی خود رفته و از طریق منوی بالای صفحه گزینۀ «سپرده» را انتخاب کنید. واریز وجه در بروکر کوتکس بدون کسر کارمزد انجام می شود.

  نکات واریز و برداشت در بروکر باینری آپشن کوتکس

  • حداقل میزان واریز وجه در بروکر باینری آپشن کوتکس برابر با 10 دلار است.
  • حداقل مبلغ قابل برداشت در بروکر باینری آپشن کوتکس برابر با 10 دلار است.
  • واریز وجه برای کاربران خارج از کشور از طریق کارت های اعتباری، مستر کارت و… وجود دارد.
  • واریز وجه برای کاربران خارج از کشور، از طریق حوالۀ بانکی امکان دارد.
  • امکان واریز و برداشت از طریق ارزهای دیجیتال محبوب همچون Bitcoin ،USDT ،Ethereum ،Ripple ،Zcash ،Binance Coin و… فراهم است.
  • امکان واریز و برداشت از طریق کیف پول های آنلاین همچون پرفکت مانیSkrill ،Neteller ،ADVCash ، Perfect Piastrix و… وجود دارد.
  • واریز و برداشت وجه از طریق کیف پول آنلاین و ارزهای دیجیتال برای کاربران ساکن ایران مناسب است.
  • در این کارگزاری از واریز و برداشت ریالی پشتیبانی نشده است.

  نحوه معامله باینری آپشن در بروکر کوتکس

  پس از پایان مراحل احراز هویت، حساب واقعی بروکر کوتکس شما آمادۀ انجام معامله خواهد بود. برای شروع معامله در بروکر کوتکس ابتدا حساب خود را شارژ کرده و سپس از طریق «کابین شخصی» اقدام به معامله کنید.

  • انتخاب دارایی:

  ابتدا نماد معاملاتی مورد نظر را انتخاب کنید (در کنار این بخش درصد بازگشت سرمایه به شما نمایش داده می شود)

  • انتخاب زمان انقضا:

  در بازۀ زمانی 60 ثانیه تا 4 ساعت، امکان انجام معامله دارید.

  • انتخاب مبلغ ورود به معامله:

  در این فیلد میزان وجهی که با آن می خواهید وارد معامله شوید را وارد کنید.

  • انتخاب یکی از گزینه های «بالا» یا «پایین»:

  براساس پیش بینی خود، جهت حرکت قیمت دارایی انتخابی را تا پایان تاریخ انقضای مورد نظر مشخص کنید (یکی از گزینه های بالا یا پایین را انتخاب کنید).

  مزایا و معایب بروکر باینری آپشن بروکر کوتکس

  از آنجایی که هیچ یک از بروکرهای معاملاتی بی نقص نیستند، کارگزاری باینری آپشن کوتکس نیز معایبی دارد که بهتر است قبل از شروع فعالیت در آن به آن آگاه باشیم. در ادامه، مزایا و معایب بروکر کوتکس آورده شده است:

  مزایای بروکر کوتکس

  • پشتیبانی از کاربران ایرانی؛
  • پشتیبانی از زبان فارسی؛
  • حداقل واریز 10 دلاری؛
  • 1 دلار به حداقل مبلغ مورد نیاز برای شروع معامله؛
  • روش های واریز و برداشت سریع و راحت؛
  • رگوله بودن بروکر؛
  • میزان سوددهی تا 95 درصد؛
  • رابط کاربری مناسب؛
  • ارائۀ حساب دمو؛
  • احراز هویت کاربران ایرانی؛
  • ارائۀ بونوس های متنوع و رایگان؛
  • عدم دریافت کمیسیون؛
  • واریز و برداشت سریع؛
  • ارائۀ سیگنال های معاملاتی؛
  • ارائۀ نمادهای معاملاتی متنوع؛
  • پشتیبانی از ارزهای دیجیتال؛
  • ارائۀ اپلیکیشن موبایلی؛

  معایب بروکر کوتکس

  • عدم ارائۀ حساب اسلامی؛
  • عدم ارائۀ حساب کپی تریدینگ؛
  • عدم پشتیبانی از واریز و برداشت ریالی؛
  • عدم پشتیبانی از معاملات اهرم دار؛
  • ارائۀ یک نوع حساب معاملاتی واقعی.