داشتن درآمد و استقلال مالی حس شیرینی است که همه از آن استقبال می کنند. این روزها کمتر کسی پیدا می شود که دوست نداشته باشد پول دربیاورد، اما ترافیک وحشتناک خیابان ها در روزهای کاری، آلودگی هوا، هزینۀ بالای رفت و آمد به محل کار و استرسِ به موقع رسیدن، مواردی هستند که بسیاری از ما را از پول در آوردن پشیمان می کنند.

فهرست []

  ولی خبر خوب این است که برای کسب درآمد نیازی به تحمل تمامی این دردسرها نیست! شما می توانید در خانه روی مبل راحتی محبوب تان بنشینید و پول پارو کنید! حالا اگر برایتان سؤال پیش آمده که چطور چنین چیزی ممکن است، با ما همراه باشید تا با ۳۵ روش کسب درآمد در خانه آشنا شوید.

  آیا واقعا کسب درآمد در خانه امکان پذیر است؟

  بله! چراکه نه؟! ما در عصری زندگی می کنیم که وجود فناوری های گوناگون و دسترسی آسان به منابع مورد نیازمان، کمک می کند بتوانیم در فضای خانه کارهای بسیاری انجام دهیم؛ مثلِ کارهای بانکی! تا همین چند سال پیش برای انجام کوچک ترین تراکنشی باید مستقیم به بانک مراجعه می کردیم.

  اما امروز بانک در قالب یک برنامه کاربردی موبایل، در جیب مان جای می گیرد و هر زمان که خواستیم می توانیم بدون بیرون رفتن از خانه، به کارهای بانکی مان رسیدگی کنیم. با چنین پیشرفت هایی، کارکردن در خانه نیز به راحتی امکان پذیر است.

  کافی است تلفن همراه یا لپ تاپ و اینترنت در اختیار داشته باشید؛ بدین ترتیب می توانید با کمی خلاقیت، از هنر، دانش و ایده های خود کسب درآمد کنید.

  مزایای کسب درآمد در خانه

  بی شک پول در آوردن در خانه سرشار از مزایای متنوع و دوست داشتنی است! برای اینکه بتوانید بهتر این مزایا را تجزیه و تحلیل کنید، در این بخش، چند مورد از مهم ترین مزایای کسب درآمد در منزل را برایتان بررسی می کنیم:

  • برای ایده های بسیاری مناسب است:

  کافی است در نوار جست وجوی گوگل بنویسید «چگونه در خانه پول در بیاوریم؟»، به همین سادگی صدها روش کسب درآمد پیدا می کنید که می توان از طریق آن ها با نشستن در خانه پول درآورد. با اینکه بسیاری از این روش ها مناسب ایران نیستند، اما می توان با الهام گرفتن از آن ها به راهکارهای دیگری دست یافت که پول خوبی تولید می کنند.

  • انعطاف پذیر است:

  زمان برای افرادی که از خانه کار می کنند، مفهوم متفاوتی دارد. هنگامی که در منزل به کسب درآمد مشغولید، می توانید ساعت و روزهای کاری تان را باب میل خودتان تنظیم کنید. بدین ترتیب دیگر استرس دیر رسیدن به محل کار یا توبیخ شدن را نخواهید داشت. از سویی می توانید در هر حالتی که راحت تر هستید، به کسب درآمد مشغول شوید و نیازی به ساعت ها نشستن پشت میز ندارید.

  • نیازی به سرمایۀ آن چنانی ندارد:

  همان طور که پیش از این گفتیم، برای کسب درآمد در منزل کافی است لپ تاپ و اینترنت داشته باشید. دیگر نیازی نیست برای اجارۀ دفتر کار و تهیۀ مایحتاجش، زیر بار هزینه های گزاف بروید.

  • به زحمت زیادی نیاز ندارد:

  بله! درست متوجه شدید. پول درآوردن در منزل به زحمت و دانش بسیار زیادی نیاز ندارد. کافی است برای کارتان برنامه ریزی کنید و به سطح متوسطی از دانشی خاص برسید تا بتوانید پول در بیاورید.

  • ایمن و ساده است:

  کسب و کار خانگی ایمن ترین روش برای کسب درآمد است؛ چرا که نه تنها مجبور نیستید با خطرات دنیای بیرون دست و پنجه نرم کنید، بلکه با انجام تراکنش های غیرمستقیم مالی، از آلودگی ها و شلوغی ها نیز در امان خواهید بود.

  معایب کسب درآمد در خانه

  حال که از مزایای کسب درآمد در منزل صحبت کردیم، بد نیست معایب بسیار محدود آن را نیز بررسی کنیم:

  • مجبورید بیشتر وقت خود را در خانه بگذارنید:

  هنگامی که روش کسب درآمد در منزل را برای خودتان انتخاب می کنید، برای پیش بردن به موقع کارها باید بیشتر وقت خود را در خانه بگذرانید. همین موضوع می تواند کمی کسل کننده باشد.

  • احتمال برخورد با کلاه برداران وجود دارد:

  احتمال برخورد با افراد کلاه برداری که می خواهند بدون پرداخت هزینه از خدمات شما استفاده کنند، در این روش بالاست؛ بنابراین بهتر است پیش از آغاز کار مطمئن شوید تراکنش های بانکی از طریق پیامک به شما اعلام می شوند. بدین ترتیب می توانید از شر کلاه برداران در امان بمانید.

  • نیاز به برنامه ریزی دقیق دارد:

  کار کردن در منزل ممکن است کمی غیرقابل کنترل به نظر برسد؛ چراکه محیط خانه فضای آرامی است که می تواند شما را به خوابیدن یا انجام هر کاری غیر از شغل تان تشویق کند. به همین منظور باید برنامه ریزی دقیقی داشته باشید تا تمرکزتان روی کار به هم نریزد.

  بهترین روش های کسب درآمد در خانه کدامند؟

  ۱- وبلاگ نویسی

  یکی از راه های کسب درآمد در خانه، وبلاگ نویسی است که می توان از آن به عنوان یک شغل انعطاف پذیر نام برد. این شغل پتانسیل بالایی برای کسب درآمد دارد. اگر در نوشتن استعداد دارید، می توانید برای شرکت های تولیدکننده و تجاری، مقاله های تبلیغاتی بنویسید. وقتی مقاله های شما توسط افراد فراوانی خوانده شود، درآمد زیادی را برایتان به ارمغان می آورد.

  ۲- به حسابدار مجازی تبدیل شوید

  بسیاری از شرکت ها و مشاغل معاملاتی برای محاسبات مالی خود به حسابدار نیاز دارند. خوشبختانه این روزها به دلیل وجود نرم افزارهای متعدد حسابداری، بسیاری از امور مربوط به حسابداری می توانند از راه دور انجام شوند؛ بنابراین می توانید برای کسب درآمد در منزل به حسابداری مجازی تبدیل شوید که کارهای مالی شرکت ها را در منزل انجام می دهد. حتی می توانید هم زمان برای چندین شرکت کار کنید و از آن ها دستمزد دریافت کنید.

  ۳- فروش آنلاین محصول در منزل

  فروش آنلاین محصول، از دیگر راه های کسب درآمد در خانه است. برای نمونه می توانید یک وب سایت فروشگاهی راه اندازی کنید. حتی می توانید در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام نیز عضو شوید و با جمع آوری دنبال کننده های زیاد، محصولات و اجناس خود را عرضه کنید.

  ۴- تدریس کنید

  یکی از راه های کسب درآمد در خانه، تدریس و آموزش از راه دور است. اکنون فناوری به اندازه ای پیشرفت کرده است که اگر در زمینۀ خاصی اطلاعات کافی داشته باشید، می توانید برای خود کارآموز پیدا کنید. بسیاری از کارشناسان روان شناسی، زبان انگلیسی یا ریاضیات، از طریق شبکه های اجتماعی، علم خود را عرضه می کنند.

  ۵- به مدیر شبکه های اجتماعی تبدیل شوید

  فعالیت در شبکه های اجتماعی نیز از دیگر راه های کسب درآمد در خانه است. این روزها در ایران شبکه های اجتماعی مانندِ اینستاگرام طرفداران زیادی دارند. شما می توانید در منزل صفحه ای برای خودتان ایجاد کرده و از طریق آن با کاربران ارتباط برقرار کنید. مدیریت شبکه های اجتماعی به مهارت سازمانی و ارتباط اجتماعی قوی نیاز دارد. از سوی دیگر باید با الگوریتم شبکه های اجتماعی نیز آشنایی داشته باشید تا به مدیر موفقی برای صفحه تان تبدیل شوید.

  ۶- وب سایت فروش افزونه راه اندازی کنید

  افزونه یا پلاگین از نیازهای ضروری برای مدیریت یک وب سایت ساده یا فروشگاه اینترنتی است. وب سایت هایی که با ووردپرس طراحی می شوند، به افزونه و قالب وب سایت نیاز دارند. شما می توانید این نیاز را برآورده کنید و از این راه پول به دست آورید.

  ۷- به یک دستیار مجازی تبدیل شوید

  برای کسب درآمد در خانه می توانید در زمینۀ مدیریت رسانه های اجتماعی، وظایفی از جمله طراحی عکس و فیلم، تدریس، محتوانویسی، ویرایش مطلب وغیره را بر عهده بگیرید. شما با انجام این کارها در عمل به یک دستیار مجازی تبدیل می شوید که می تواند به مدیران شبکه های اجتماعی کمک کند.

  ۸- رونویسی کنید

  از دیگر راه های کسب درآمد در خانه رونویسی است؛ بدین معنا که به فایل های صوتی گوش دهید و آنچه را می شنوید، روی کاغذ بنویسید و سپس در اختیار وب سایت هایی قرار دهید که با آن موضوع قرابت محتوایی دارند.

  ۹- پذیرشگر مجازی شوید

  پاسخ گویی به تماس ها و چت های وب سایت، از دیگر راه های کسب درآمد در خانه است. شما می توانید به یک پذیرشگر مجازی تبدیل شوید و به پرسش های کاربران وب سایت یا شبکه های مجازی پاسخ دهید. اغلب شرکت های بزرگ یا فروشگاه های اینترنتی برای وب سایت شان از پذیرشگرهای مجازی کمک می گیرند تا به پرسش های مشتریان پاسخ دهند.

  ۱۰- به یک مشاور خانواده تبدیل شوید

  اگر در علم روان شناسی و مشاوره سررشته دارید، می توانید به مشاور آنلاین تبدیل شوید و در خانه درآمد کسب کنید. با این کار می توانید باعث بهبود زندگی دیگران شوید و آرامش را به آن ها هدیه دهید.

  ۱۱- طراح گرافیک شوید

  راه بعدی برای کسب درآمد در خانه انجام کارهای گرافیکی است. اگر به طراحی و نقاشی علاقه دارید، می توانید در برنامه های گرافیکی از جمله این دیزاین، ایلاستریتور یا فوتوشاپ عکس های زیبا و هنری طراحی کنید. در سال های اخیر این کار رونق زیادی گرفته است؛ به طوری که این روزها گرافیست ها می توانند در یک روز، چند صد هزار تومان درآمد کسب کنند.

  ۱۲- به نمایندۀ مسافرتی تبدیل شوید

  اگر عاشق سفر کردن به نقاط مختلف دنیا هستید و تاکنون تجارب زیادی در این زمینه داشته اید، می توانید در منزل به یک نمایندۀ مسافرتی تبدیل شوید. شما می توانید کارتان را با طراحی وب سایت گردشگری یا صفحه در شبکه های اجتماعی آغاز کنید. سپس با انتشار محتوا و عکس در مورد مناطق مختلف، اطلاعات جامعی را در مورد آن مکان ها در اختیار کاربرانی بگذارید که می خواهند به این مناطق سفر کنند.

  ۱۳- از موتورهای جست وجو برای تبلیغ کارتان کمک بگیرید

  یکی دیگر از راه های کسب درآمد در خانه کمک گرفتن از موتورهای جست وجو است. ابزارهای تحلیل گر شبکه های اجتماعی نیز به شما کمک می کنند تأثیر تبلیغات خود را در شبکه های اجتماعی مشاهده کنید. نتایج موتورهای جست وجوگر اهمیت کسب و کار شما را برای کاربران اینترنتی نشان می دهد؛ بنابراین می توانید با کمک آن ها کسب وکار خود را در وب سایت ها و صفحات شبکه های اجتماعی رونق ببخشید.

  ۱۴- نمایندگی خدمات مشتری

  راه دیگر کسب درآمد در خانه، تبدیل شدن به نماینده ای برای ارائۀ خدمات به مشتریان یک شرکت خدماتی یا تولیدی است. اغلب مشتریان پرسش های خاصی در مورد محصولات و خدمات شرکت دارند. شما می توانید این وظیفه را بر عهده بگیرید و همانند بازاریاب حرفه ای، محصولات و خدمات شرکت ها را برای آنان شرح دهید.

  ۱۵- با کاهش وزن مشتریان، درآمد کسب کنید

  ارائۀ تجهیزات و راهکارهایی برای کاهش وزن، از دیگر راه های کسب درآمد در خانه است. این روزها بسیاری به دنبال تناسب اندام هستند. شما می توانید از طریق ارائۀ مشاوره و تجهیزات لازم برای لاغری، به دیگران کمک کنید به تناسب اندام برسند.

  ۱۶- یک طراح دکوراسیون شوید

  از دیگر راه های کسب درآمد در خانه، طراحی داخلی و دکوراسیون است. برای تبدیل شدن به یک دکوراتور داخلی، می توانید وب سایتی راه اندازی کنید و با تهیه عکس های باکیفیت از کارهای خود، آن ها را در وب سایت منتشر کنید و مشاوره دهید.

  ۱۷- مراقبت از کودک در خانه

  مراقبت از کودک در منزل نیز راه مناسبی برای کسب درآمد در خانه است. این فرصت برای زنان خانه دار که به شغل های جدید و فناوری علاقه ای ندارند، مناسب است. شما می توانید فرزند یک خانوادۀ پرمشغله را در خانه تان نگهداری و در مقابل، دستمزد دریافت کنید.

  ۱۸- عکاسی در منزل

  اگر به عکاسی علاقه دارید، یک دوربین عکاسی خوب تهیه و در منزل عکاسی کنید. بسیاری از افراد برای شبکه های اجتماعی خود به عکس های باکیفیت نیاز دارند. شما می توانید در منزل با قیمت کمتر از آتلیه ، برای آن ها عکس های باکیفیت بگیرید.

  ۱۹- اجاره ماشین

  از دیگر راه های کسب درآمد در خانه، اجاره دادن اتومبیل است. برای این کار ابتدا یک خودروی باربری تهیه کنید و آن را به راننده ای حرفه ای اجاره بدهید یا با او قرارداد همکاری امضا کنید و درآمد خود را با او نصف کنید.

  ۲۰- به دیگران فضای استراحت اجاره دهید

  اگر در یک خانۀ بزرگ زندگی می کنید، می توانید قسمتی از منزل خود را اجاره دهید. اگر در یک مکان توریستی زندگی می کنید، به فکر تهیۀ فضایی باشید که در فصل هایی که گردشگران زیادی به آن منطقه سفر می کنند، آن مکان را اجاره دهید.

  ۲۱- لباس طراحی کنید

  طراحی لباس یکی از راه های کسب درآمد در خانه است. می توانید در منزل برای کارگاه های تولید پوشاک، مدل های جدید لباس طراحی کنید. بسیاری از کسانی که در این صنعت به یک برند مشهور تبدیل شده اند، ابتدا کار خود را از خانه آغاز کرده اند.

  ۲۲- تولید ترشیجات خانگی

  این روزها تقاضا برای ترشیجات زیاد شده است و کم کم این محصول جای خود را در بازار باز کرده است. شما می توانید انواع آن را در منزل تهیه کرده و با بسته بندی های متفاوت به بازار عرضه کنید.

  ۲۳- تایپ در منزل

  می توانید از راه دور پروژه بگیرید و در منزل برای مشتریان تایپ کنید. در وب سایت هایی که پروژه های دانشجویی انجام می دهند، ثبت نام کنید و وارد بخش تایپ شوید، سپس قیمت هر پروژه تان را وارد کنید، اما یادتان باشد که در بازۀ زمانی مشخص شده، پروژه را به اتمام برسانید و به مشتری تحویل دهید.

  ۲۴- ترجمه متون انگلیسی

  ترجمۀ متون انگلیسی از دیگر کارهایی است که می تواند برای کسب درآمد در خانه مورد توجه قرار گیرد. برخی از شرکت ها برای اطلاع از شیوۀ عملکرد و فنون نوین شرکت های همکار در کشورهای صنعتی، به محتواهای علمی آن ها نیاز دارند. می توانید مطالب مورد نیاز را ترجمه و برایشان ارسال کنید.

  ۲۵- ساخت جعبه کادو در منزل

  برای این کار می توانید به جای استفاده از وسایل تکراری مثل روبان، چسب رنگی، گل های کاغذی وغیره، از وسایلی جدیدتر و دست ساز استفاده کنید. بازار فروش این محصولات در فروشگاه های کادویی است. برای فروش جعبه کادو می توانید به این فروشگاه ها و صفحات سر بزنید. حتی می توانید شیوۀ چینش محصولات در داخل جعبه کادو را به آن ها پیشنهاد دهید. بدون شک این روش موجب جذب مشتریان بیشتر می شود.

  ۲۶- پرورش قارچ در خانه

  برای کسب درآمد در خانه می توانید در منزل قارچ تولید کنید. برای این کار به محیطی سرپوشیده نیاز دارید. در کنار آن باید دورۀ پرورش قارچ را نیز پشت سر بگذارید. با این کار می توانید محصولات خود را در بازار عرضه کنید و یا آن ها را مستقیم به دست مصرف کننده ها برسانید.

  ۲۷- سرمایه گذاری در بورس در منزل

  یکی دیگر از راه های کسب درآمد در خانه از طریق بورس و سرمایه گذاری انجام می شود. برای آغاز فعالیت باید به سراغ شرکت هایی بروید که سوددهی بالاتری دارند. البته پیش از اینکه بخواهید وارد بازار بورس شوید، باید دوره های آموزشی آن را پشت سر بگذارید و در این زمینه مطالعه داشته باشید.

  ۲۸- خرید و فروش ارز دیجیتال

  شما می توانید با به دست آوردن ارز دیجیتال و سرمایه گذاری هوشمندانه روی آن، درآمد قابل قبولی به دست آورید.

  ۲۹- لوازم بی مصرف تان را در سایت های فروش لوازم دسته دوم بفروشید

  سایت ها و برنامه های کاربردی بسیاری وجود دارند که می توانید از طریق آن ها، لوازم بلااستفاده یا لباس هایتان را بفروشید. با این کار کمدی خلوت تر و جیبی پرپول تر خواهید داشت.

  ۳۰- ویراستار دورکار شوید

  ویراستاری به صورت دورکار یکی از راه کارهای کسب درآمد در خانه است. اگر آشنایی خوبی با دستور زبان فارسی دارید و خوب می دانید چطور جمله ها را از نظر نگارش تصحیح کنید، می توانید دانش تان را به افرادی که به آن نیاز دارند، بفروشید.

  ۳۱- کتاب صوتی یا ای بوک تولید کنید

  اگر دست به قلم هستید یا به خواندن کتاب علاقه مندید و صدای خوبی دارید، یکی از پیشنهادهای خوب کسب درآمد برای شما، تولید کتاب صوتی یا ای بوک و فروش آن در سایت های مرتبط است.

  ۳۲- پشتیبان فنی از راه دور شوید

  همۀ افراد دیر یا زود به کمک فوری یک متخصص فنی لوازم الکتریکی احتیاج پیدا می کنند. شما می توانید دانش خود را در این زمینه از طریق تلفن یا چت آنلاین با دیگران به اشتراک بگذارید و در ازای آن درآمد کسب کنید.

  ۳۳- فضای پارکینگ خود را اجاره دهید

  اگر ماشین ندارید و فضای پارکینگ تان بی استفاده مانده است، می توانید آن را به همسایگان تان اجاره دهید و ماهیانه مبلغی دریافت کنید.

  ۳۴- معلم آشپزی آنلاین شوید

  اگر در زمینۀ آشپزی استعداد دارید، می توانید با کمک شبکه های اجتماعی به علاقه مندان، آشپزی یاد بدهید. این روزها کلاس های آنلاین آشپزی طرفداران بسیاری دارند و افراد برای یادگیری دستورهای جدید و لذیذ، حاضر به پرداخت هزینه های بالا هستند. پس اگر دست پخت و سلیقۀ خوبی دارید، هرچه سریع تر دست به کار شوید و آموزش را آغاز کنید.

  ۳۵- فروش شیرینی در منزل

  با اندکی خلاقیت می توانید شیرینی های خانگی جذاب و بی نظیر درست کنید. با گذاشتن تصاویر شیرینی ها و فروش آن ها در شبکه های اجتماعی نیز می توانید درآمد خوبی کسب کنید. این روزها افراد برای نشان دادن دوستی و علاقه شان به یکدیگر، گل و شیرینی هدیه می دهند، بنابراین می توانید مطمئن باشید شیرینی های شما مشتریان خاص خود را پیدا خواهند کرد.

  جمع بندی

  کسب درآمد در منزل روشی بسیار عالی و دوست داشتنی برای رسیدن به پول است. شما می توانید با کمترین هزینه و امکانات، کسب وکارتان را در خانه راه اندازی کنید یا از روش های خلاقانه به پول برسید. تنها سرمایه هایی که برای کسب درآمد در منزل نیاز دارید، دانش، خلاقیت، یک گوشی موبایل یا لپ تاپ و اینترنت است.

  با کمک این موارد و با توجه به علایق تان می توانید به درآمد قابل قبولی در ماه دست یابید. تنها کافی است کمی خلاقیت به خرج دهید و از تک تک توانایی ها و دارایی هایتان به عنوان فرصتی برای رسیدن به پول استفاده کنید.

  کسب درآمد در منزل دارای مزایای زیاد و معایب محدود است. همین موضوع دلیل بسیار خوبی است تا همین حالا دست به کار شوید و با روش هایی که به شما پیشنهاد دادیم، در خانه کسب درآمد کنید.