قیمت لحظه ای ارز دیجیتال پکس گلد (PAX Gold)

 

ارز دیجیتال گلد کوین یا GoldCoin (GLC) یک ارز دیجیتال به اصطلاح Peer To Peer یا همتا به همتاست که در سال ۲۰۱۳ فردی که هویت او همیشه ناشناس باقی ماند، آن را تولید و عرضه کرد. این ارز مانند بیت کوین هیچ شرکت یا مالک فردی ندارد. همچنین کاملاً غیرمتمرکز و متن باز است و به همه مردم دنیا تعلق دارد.

فهرست []

  از زمان ایجاد این ارز، چندین فرد علاقه مند به ارزهای دیجیتال و برنامه نویسانی که به ارتقای آزادی اقتصادی اعتقاد دارند، در توسعه آن مشارکت داشته اند. به لطف این اصول و تمرکز بر ویژگی های منحصربه فردی مانند سرعت تأیید تراکنش های دو دقیقه ای و تراکنش های فوری، تصور می شود GoldCoin یک ارز دیجیتال آینده دار خواهد بود؛ به همین منظور در این مقاله این ارز دیجیتال را با هم بررسی کرده ایم.

  گلد کوین (GoldCoin) چیست؟

  این ارز یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز منبع باز با الگوریتم اثبات کار (PoW) بوده که براساس پروتکل بیت کوین اصلی توسعه یافته است. این ارز دیجیتال در نظر دارد آزادی انتخاب اقتصادی را برای کاربرانی که به دلیل زیرساخت های اقتصادی سنتی آسیب دیده اند، تقویت کند.

  با توجه به وایت پیپر GoldCoin، این ارز ترکیبی از طلای دیجیتال و ارز دیجیتالی را منعکس می کند که به کمک یک بلاک چین غیرمطمئن و بدون مجوز تضمین شده است. اصطلاح بلاک چین بدون مجوز، یک بلاک چین عمومی منبع باز را نشان داده که به همه اجازه می دهد در فرایند اجماع بلاک چین ها برای اعتبارسنجی تراکنش ها و داده ها شرکت کنند.

  عملکرد GoldCoin به این صورت است که از آموزش های سایر ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری های مختلف استفاده می کند. این ارز دیجیتال می تواند تحولات جدیدی را در روزها و سال های آینده به علاقه مندان به دنیای ارز دیجیتال نوید دهد. آنچه سبب منحصربه فرد بودن این ارز و تمایز آن از سایر پروژه های مشابه می شود، چرخه توسعه متمرکز بر ویژگی آن است.

  آشنایی با پیدایش توکن GLC

  این ارز دیجیتال را اریک بریتن (توسعه دهنده اصلی)، جرالد هیگین بوهام (کارشناس روابط اقتصادی) و گرگ متیوز (مدیر پروژه) توسعه دادند. پروژه Goldcoin در انجمن عمومی bitcointalk.org در 15 مه 2013 راه اندازی شد. کل کوین های در گردش و عرضه شده توسط این ارز 72,245,700 توکن GLC خواهند بود.

  هدف از ارز دیجیتال گلد کوین (GoldCoin) چیست؟

  این ارز از قدرت مقیاس گذاری روی زنجیره و بلوک های بزرگ ۲ مگابایتی برای رشد با افزایش تقاضا استفاده می کند؛ بدون اینکه از دیدگاه نوآورانه ساتوشی ناکاموتو دور شود.

  گلد کوین یک ذخیره ارزش مقاوم در برابر چند استخر نقدینگی است و به همین صورت می تواند مسئله مطرح شده را در هر بلوک هر بار و دوباره هدف قرار دهد. در این سیستم (سیستم اثبات شده) جوایز و پاداش ها تنها براساس ریاضیات توزیع می شوند. همچنین به لطف طراحی بدون SegWit (سیستمی بدون نیاز به امضای تراکنش ها)، شبکه GoldCoin بسیار مطمئن و امن است.

  امنیت توکن GLC به چه صورت است؟

  این ارز یک ارز دیجیتال مبتنی بر الگوریتم هش Scrypt است. همچنین ادعا می کند کلاینتی مقاوم در برابر چندین استخر نقدینگی دارد که به ایمن کردن شبکه از حمله 51 درصدی کمک می کند. این دارایی برای رفع آسیب پذیری های حیاتی که در سایر ارزهای الکترونیکی وجود داشت، معرفی شد.

  این آسیب پذیری ها شامل 51 درصد حملات، هزینه های تراکنش و غیره است. اصطلاح 51 درصد حمله یا حمله اکثریت زمانی رخ می دهد که یک فرد یا گروه کنترل بیش از 50 درصد از قدرت هش بلاک چین را به دست می آورد. برای غلبه بر این چالش ها، GoldCoin شبکه ارتقای بلوک، الگوریتم های پیچیده و سایر ابزارهای برنامه ریزی را معرفی کرد تا به دنبال حفظ یک شبکه پایدارتر باشد. همه این تلاش ها به توسعه پلتفرمی منجر شد که هدف آن جلوگیری از مداخله هکرها و جبران تورم است.

  ویژگی های ارز دیجیتال GLC چیست؟

  همان طور که پیش تر هم اشاره کردیم، این ارز دیجیتال روی بلاک چینی اجرا شد که براساس الگوریتم اجماع اثبات کار (POW) کار می کند. محبوب ترین و مشهورترین شبکه های ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و لایت کوین از این الگوریتم اثبات کار استفاده می کنند. GoldCoin ویژگی های منحصربه فردی دارد که در ادامه برخی از آن ها بیان شده اند:

  • فاصله بلاک 2 دقیقه ای که در مقایسه با بیت کوین که 10 دقیقه فاصله بلاک دارد، بسیار رقابتی است.
  • اندازه بلوک 32 مگابایت که بسیار بیشتر از اندازه بیت کوین با بلوک 2 مگابایت است.
  • ظرفیت شبکه 1120 TPS (تراکنش در ثانیه) است و سرعت بسیار بالایی دارد.
  • امکان معاملات آنی در این شبکه فراهم شده است.
  • این شبکه از سیستم دفاعی 51 درصد بهره می برد.
  • کارمزدهای بسیار پایین از ویژگی های قابل توجه این شبکه است.
  • در مقایسه با شبکه های دیگر سرعت پردازش بهتر برای تراکنش ها ارائه می دهد.

  این ویژگی ها به گلد کوین اجازه می دهند ساختار آزادی اقتصادی را همراه با توسعه ارز دیجیتالی که هدف آن حل مشکلات آسیب پذیری های موجود در ارزهای الکترونیکی است، حفظ کند. همچنین با توجه به وب سایت این ارز دیجیتال، برای فراهم شدن امکان خرید GoldCoin به راحتی و برای همه سرمایه گذارها، این ارز دیجیتال در بسیاری از صرافی های مختلف که به منزله شرکای تجاری برای آن عمل می کنند، در دسترس قرار گرفته است.

  گولد کوین در کدام صرافی ها معامله می شود؟

  این ارز دیجیتال را می توان در صرافی های زیر معامله کرد:

  • LATOKEN
  • SouthXchange
  • Free Exchange

  همچنین جفت ارزهای معاملاتی محبوب GoldCoin در بازار شامل موارد زیر هستند:

  • GLC/USD
  • GLC/CAD
  • GLC/AUD
  • GLC/GBP
  • GLC/PHP
  • GLC/INR

  خرید و فروش گلد کوین چگونه امکان پذیر است؟

  خرید و فروش این ارز با ارزهای فیات (USD، CAD، AUD، EUR، GBP و غیره) یا کوین های دیگری مانند BTC یا ETH امکان پذیر خواهد بود.

  پرسش های متداول

  در حال حاضر قیمت 1 GoldCoin 0.0235 دلار است.

  ارزش بازار فعلی این بازار در زمان نگارش این مقاله $1,026,360 است.

  بالاترین قیمت این ارز تاکنون ۱۴.۸۳ دلار بوده و این بیشترین قیمتی است که از زمان عرضه این ارز وجود داشته است.

  در زمان نگارش این مقاله در 24 ساعت گذشته، حجم معاملات این ارز ۳۵۳۶ دلار بوده است.

  دارایی هایی که ارزش بازار آن ها مشابه این ارز است عبارت اند از: XTRABYTES، Botto، EVRYNET.

  عرضه فعلی GoldCoin در گردش حدود 44 میلیون است.