معرفی ارز دیجیتال دش dash

خوب، به راهنمای ارز رمزنگاری شده دش Dash خوش آمدید. امروز ما به طیف گسترده ای از سوالات در مورد این ارز رمزپایه پاسخ خواهیم داد، که در واقع، رتبه 15 را در بین ارزهای دیجیتال دارد!

این ارز رمزنگاری شده در سال 2014 راه اندازی شد و کل فروش آن 920 میلیون دلار است. ما مطمئن هستیم که شما نیز متعجب خواهید شد که بدانید نام این سکه قبل از تصمیم گیری درباره نام نهایی آن – دو بار تغییر کرده است. اما بعداً بیشتر در این باره صحبت خواهیم کرد!

در این راهنما، ما توضیح خواهیم داد که ارز رمزنگاری شده دش چیست، چه چیزی آن را بسیار خاص می کند و چگونه معاملات دش کار می کند. نه تنها این، بلکه در مورد امنیت ارز رمزنگاری دش و چگونگی خرید، ذخیره و استفاده از آن صحبت خواهیم کرد.

بنابراین، در پایان این راهنما، شما درک خوبی از ارز رمزنگاری شده دش و همچنین کاربردها و ویژگی های آن خواهید داشت.

آیا شما آماده هستید که داستان دش را بدانید؟ خوب، بیایید به آن موضوع بپردازیم.

دش DASH چیست؟

ارز رمزپایه (Dash cryptocurrency) مانند بیت کوین یک ارز دیجیتالی است که می تواند برای ارسال یا دریافت و پرداخت استفاده شود. در حقیقت، دش در بالای سطح فناوری بلاک چین ساخته شده است که بیت کوین از آن استفاده می کند، با این حال، پیشرفت های چشمگیری در آن ایجاد شده است.

دش محبوبیت خود را بدست آورده است، زیرا حریم خصوصی بهتر و سرعت معامله بالاتر از بیت کوین را ارائه می دهد. شبکه این ارز می تواند با کمک یک مدل منحصر به فرد که شامل “Masternodes” است، به این مهم دست یابد.

بعداً جزئیات بیشتری در مورد Masternodes ارائه خواهیم داد؛ زیرا آن ها ستون فقرات شبکه دش را تشکیل می دهند.

ارز رمزنگاری شده دش نه تنها این مزایا را فراهم می کند، بلکه بر اساس یک مدل خودگردانی و تأمین بودجه شخصی نیز عمل می کند. برخلاف بیت کوین، شبکه دش می تواند بودجه خود را برای ایجاد پیشرفت بیشتر در فناوری دش تأمین کند.

dash، ارزی که  ترکیبی از کلمات “Digital” و “Cash” است، در 18 ژانویه 2014 توسط Evan Duffield با عنوان “Xcoin (XCO)” منتشر شد. در 28 ژانویه 2014، نام به “Darkcoin” تغییر یافت تا سرانجام در 25 مارس 2015 به “Dash” تغییر نام یابد.

دش از لایت کوین فورک زده شد، و لایت کوین از بیت کوین گرفته شد. با بروز فورک یک اشکال ایجاد شد و در نتیجه طی دو روز اول 1. 9 میلیون سکه دش استخراج شد. 1. 9 میلیون حدود 10٪ از کل سکه های دش است که تا به حال وجود خواهد داشت!

توجه: “فورک” زمانی است که تغییراتی در زنجیره بلوک ایجاد می شود که باعث می شود زنجیره بلوک به دو قسمت تقسیم شود. به همین مناسبت، litecoin/’>Litecoin، Dash را ایجاد کرد. همچنین Litecoin  فورک بیت کوین بود. بنابراین، همه آن ها دارای فن آوری های مشابه هستند، اما هر کدام ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند.

پس از این خطای فنی، ایوان دافیلد پیشنهاد راه اندازی مجدد سکه را داد، اما انجمن دش این پیشنهاد را تأیید نکرد و بنابراین پروژه به همان روال ادامه یافت.

از زمان راه اندازی آن در سال 2014، قیمت دش کمتر از 10 دلار تا پایان سال 2016 بود. همان طور که از نمودار زیر مشاهده می کنید، قیمت آن در ابتدای سال 2017 شروع به افزایش کرد و در بیستم دسامبر 2017 به قیمت1540 دلار یعنی بالاترین قیمت رسید.

بنابراین، اکنون می دانید که چطور همه چیز برای ارز رمزپایه دش شروع شد. پس، بیایید جزئیات هر یک از عوامل ذکر شده را بررسی کنیم تا بفهمیم چه چیزی این رمز ارز را منحصر به فرد می کند.

چگونه می توان از دش استفاده کرد؟

دش ویژگی های بسیاری دارد که آن را نسبت به سایر ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین و لایت کوین فراتر می برد. به دلیل این سه ویژگی می توان از دش برای انجام معاملات به صورت خصوصی و سریع استفاده کرد:

این سه ویژگی عبارتند از:

Masternodes،PrivateSend و InstantSend.

بیایید نگاهی عمیق به هر یک از آن ها بیندازیم.

مسترنودز Masternodes

در بلاک چین بیت کوین ماینرهایی وجود دارند که معاملات انجام شده در بلاک چین را بررسی می کنند و به نوبه خود برای کارشان پاداش می گیرند. به همین ترتیب، در بلاکچین ارز رمزنگاری شده دش، نیز ماینرها وجود دارند، اما سیستم به دو قسمت – مسترنودز و ماینرها تقسیم شده است.

یک کاربر برای تبدیل شدن به مسترنودز باید حداقل 1000 DASH واریز کند.

مستر نودز به عنوان سرورهای خاصی عمل می کنند که عملکردهای حیاتی را در شبکه رمزنگاری دش انجام می دهند. آن ها مسئول معاملات خصوصی (PrivateSend)، معاملات فوری (InstantSend) و سیستم حاکمیت و خزانه داری هستند.

همانطور که در زیر می بینید، یک شبکه قدرتمند و در حال رشد از Dash Masternodes وجود دارد.

این مسترنودز امنیت شبکه را بهبود می بخشد و مطمئن می شوید که تراکنش ها به سرعت معاملات نقدی سریع است. این موضوع هزینه و تلاش مستر نودز را در بر دارد، بنابراین آن ها توسط شبکه پاداش می گیرند.

یک 45٪ Masternode از کل پاداش دریافتی از استخراج سکه دش را دریافت می کند. بنابراین، فرض کنید 1 سکه دش توسط استخراج کنندگان استخراج شود، به روش زیر تقسیم می شود:

 • ۴۵٪ جوایز (۴۵٪ ارز رمزنگاری شده DASH) به ماینرها تعلق می گیرد.
 • ۴۵٪ جوایز (۴۵٪ ارز رمزنگاری شده DASH) به مسترنودز تعلق می گیرد.
 • ۱۰٪ جوایز (۱۰٪ ارز رمزنگاری شده DASH) برای پیشرفت بیشتر در شبکه به بودجه اختصاص می یابد.

همانطور که در عکس زیر نشان داده شده است، این سیستم منحصر به فرد مسترنودز چیزی است که به دش کمک می کند تا دو مزیت بزرگ را فراهم کند که در ادامه بررسی خواهیم کرد.

ارسال خصوصی PrivateSend

یکی از مشکلات بلاک چین بیت کوین عمومی بودن آن است. معنی این امر این است که اگر معامله ای با بیت کوین انجام دهید، هر کسی در جهان که به اینترنت دسترسی دارد می تواند موارد زیر را در مورد آن بفهمد:

 • آدرس عمومی فرستنده و گیرنده هر معامله بیت کوین؛
 • ارزش معامله چقدر بود؛
 • معاملات قبلی که آن بیت کوین در آن نقش داشته است.

آیا می توانید مشکل را ببینید؟ این موضوع مانند معاملات فیات نیست که جزئیات هر معامله فقط برای طرف های درگیر شناخته شده باشد.

با این حال، دش خدماتی به نام PrivateSend ارائه می دهد که به معاملات جنبه خصوصی بودن می دهد. به همین دلیل، نه می توان معاملات دش را جستجو کرد و نه هویت کاربران برای جهانیان آشکار می شود. همانطور که قبلاً ذکر شد، معاملات خصوصی توسط مسترنودز تسهیل می شوند.

حتی اگر تمام معاملات شما قانونی باشد (که امیدواریم باشد)، آیا واقعاً دوست دارید که بقیه دنیا همه چیز را در مورد آنها بدانند؟ بگذارید حدس بزنیم، پاسخ شما “نه” است. بنابراین، این یک مزیت بزرگ است که ارز رمزنگاری شده دش نسبت به بیت کوین ارائه می دهد.

این مزیت همان چیزی است که رمزنگاری دش را “تعویض پذیر” می کند. تا به حال چیزی در مورد قابلیت تعویض شنیده اید؟

خوب، ارزهای فیات سنتی (مانند USD، EUR، JPY) همه قابل تعویض هستند. این بدان معنی است که هر دو اسکناس 10 دلاری می تواند جایگزین یکدیگر شود. درست مثل 1 اونس طلا که به همان ارزش 1 اونس طلای دیگر با عیار یکسان است.

این مفهوم برای بیت کوین درست نیست. از آنجا که معاملات بیت کوین قابل ردیابی است، کسی می تواند از پذیرش بیت کوینی که در گذشته در تجارت غیرقانونی استفاده شده است خودداری کند.

از آنجا که معاملات ارز رمزنگاری شده دش قابل ردیابی نیست، تاریخچه آنها ناشناخته است. این باعث می شود تمام سکه های دش برابر و قابل تعویض باشند.

ارسال فوری InstantSend

به طور متوسط ​​، تایید 10 معامله بیت کوین حدود 10 دقیقه طول می کشد. از طرف دیگر، انجام تراکنش با استفاده از ویزا یا مسترکارت فقط چند ثانیه طول می کشد. این یک تفاوت بزرگ است، درست است؟

این موضوع سوالات زیادی در مورد مقیاس پذیری و پذیرش انبوه بیت کوین ایجاد کرده است. دش با ارائه سرویس ویژه ای به نام “InstantSend” این مشکل را حل می کند. با استفاده از InstantSend، تراکنش های دش تقریباً بلافاصله توسط شبکه Masternode تأیید می شوند.

هزینه ی اضافی برای سرویس ارسال فوری بیش از یک معامله معمولی دش است. معامله معمولی Dash در حدود 2. 5 دقیقه انجام می شود، که هنوز هم یک پیشرفت نسبت به بیت کوین است.

اما چه کسی فقط برای پرداخت هزینه می خواهد 2. 5 دقیقه در یک فروشگاه مواد غذایی صبر کند؟ هیچکس. بنابراین، با پرداخت هزینه ای ناچیز، می توانید از Masternodes بخواهید ظرف چند ثانیه معامله شما را انجام دهد.

این 3 ویژگی مفید مزیت فوق العاده ای برای ارز رمزنگاری شده دش نسبت به بسیاری ارزهای دیگر مانند بیت کوین و لایت کوین دارد. علاوه بر این ویژگی ها، یک چیز دیگر نیز وجود دارد که آن را از سایر ویژگی ها متمایز می کند.

پروتکل خودگردان و بودجه شخصی

در بیت کوین، هنگامی که یک بلاک استخراج می شود، 100٪ پاداش به ماینر (بازدید کنندگان) می رسد. با این حال، با  دش، 10٪ از کل جوایز استخراج به دش برمی گردند.

این پول اساساً به بودجه ای اضافه می شود که سپس برای تأمین بودجه رشد و پیشرفت رمزنگاری دش استفاده می شود. این بدان معنی است که ارز رمزنگاری شده دش می تواند رشد و پذیرش خود را تأمین کند.

بنابراین، چه کسی تصمیم می گیرد که از این صندوق استفاده کند؟ باز هم، این کار به روشی دموکراتیک انجام می شود که در آن شرکت کنندگان در شبکه دش به پیشنهادهای مختلف رای می دهند، همانطور که در dash.org شرح داده شده است.

در زیر لیستی از برخی از پیشنهادهای زنده که در شبکه دش وجود دارد، آورده شده است.

همانطور که مشاهده می کنید، هرکسی در انجمن ارزهای رمزپایه دش فرصتی برای ابراز عقیده و کمک به توسعه را پیدا می کند. این بسیار مهم است، زیرا بلاکچین یک فناوری مدرن است که قبل از اینکه جریان اصلی پیدا کند، نیاز به توسعه مداوم دارد.

همانطور که مشاهده می کنید، ارز رمزنگاری شده دش پیشرفت های بسیاری را از نظر فنی و تجاری از نظر مدل کسب و کار ارائه می دهد. به همین دلیل است که یکی از برترین ارزهای رمزپایه است.

اکنون که دانستید دش چیست و چه مزایایی دارد، بیایید ادامه دهیم و ببینیم که در واقع یک تراکنش Dash چگونه کار می کند

معاملات چگونه کار می کنند؟

بیایید تصور کنیم شما صاحب یک رمزپایه دش هستید (مثلاً آن را از Binance خریداری کرده اید) و آن را در کیف پول دش خود ذخیره کرده اید. اولاً، در اینجا دو نکته مهم وجود دارد که باید در مورد کیف پول دش خود بدانید.

 • آدرس عمومی: به این شماره حساب بانکی خود فکر کنید. این آدرس به صورت تصادفی با ترکیبی از حروف و اعداد تولید می شود که می توانید با هر کسی که می خواهد پرداخت خود را ارسال کند به اشتراک بگذارید.
 • کلید خصوصی: به این شماره به عنوان شماره پین ​​خودپرداز خود فکر کنید که نمی توانید آن را با کسی به اشتراک بگذارید. این کد همچنین یک توالی تصادفی از نویسه است که برای انجام معامله با کیف پول Dash خود به آن نیاز دارید.

بنابراین، فرض کنید می خواهید 1 Dash را برای دوست خود Kate ارسال کنید. برای تحقق این معامله باید مراحل زیر را طی کنید.

با وارد شدن به کیف پول خود با کلید خصوصی خود، 1 سکه Dash به آدرس عمومی Kate ارسال می کنید.

ماینر ها دش معامله شما را به یک بلوک اضافه می کنند در واقع بلوک یک گروه از معاملات ارز رمزنگاری شده دش است که در یک بازه زمانی مشابه اتفاق می افتد.

اگر سرویس InstantSend را انتخاب کرده باشید، تراکنش شما بلافاصله توسط Masternode تأیید می شود. در غیر این صورت، در حدود 2-3 دقیقه توسط یک ماینر معمولی تأیید می شود.

پس از انجام این کار، به بقیه ماینرهای موجود در شبکه در مورد آن گفته می شود. آنها نتایج حاصل از استخراج کننده ای را که معامله را تأیید کرده است، مجدداً بررسی می کنند تا مطمئن شوند هیچ اشتباهی وجود ندارد و معتبر بودن معامله تایید می شود. در نهایت یک سکه دش از شما به kate منتقل می شود.

این نحوه کار تراکنش در شبکه دش است. بسیار ساده!

چگونه دش را خریداری کنیم؟

اکنون که می دانید معاملات دش چگونه کار می کنند، باید از نحوه تهیه سکه های آن نیز مطلع باشید.

روند خرید سکه های دش در واقع بسیار ساده است، به خصوص اگر با برخی دیگر از ارزهای رمزپایه کمتر شناخته شده و کمتر در دسترس مقایسه شود. تمام کاری که برای خرید باید انجام دهید این است که در Coinbase ثبت نام کنید (یا هر صرافی ارز رمزنگاری شده بالارده در آنجا)، هویت خود را تأیید کرده و از طریق روش پرداخت مورد نظر خود خریداری کنید!

اگر می خواهید دش را از طریق کارت اعتباری یا نقدی خریداری کنید، می توانید از طریق Simplex نیز این کار را انجام دهید – آن ها خدمات بسیار سریع و ایمنی را ارائه می دهند..

ذخیره سکه های تازه خریداری شده دش نیز بسیار ساده است. شما می توانید این کار را روی کیف پول سخت افزاری مانند لجر یا ترزور انجام دهید.

قبل از خرید دش یا هر ارز رمزنگاری شده دیگر، مهم است که بدانید آیا ارز مورد نظر پتانسیل سوددهی خوبی در آینده دارد یا نه. چون که به هر حال، شما در حال سرمایه گذاری پول خود در یک بازار دارای ریسک و عدم قطعیت می باشید. پولی که ممکن است با سختی به دست آورده باشید.

بنابراین، بیایید نگاهی به آینده دش بیاندازیم!

پتانسیل رشد و آینده دش

Dash در طی سال 2017 عملکرد بسیار خوبی داشته است. اگر در ابتدای سال 2017 مبلغ 10 دلار سرمایه گذاری می کردید، در ماه دسامبر به حدود 1500 دلار می رسید. این در کمتر از یک سال حدود 14,900٪ رشد است! دیوانه کننده است، درست است؟

دش حتی توسط کارشناسان یکی از ارزهای رمزپایه مورد علاقه بوده است. راجر ور که اغلب او را “عیسی” ارزهای رمزپایه می نامند حتی از دش نیز پشتیبانی کرده است.

 راجر ور (rogerkver) مارس 2017 اعلام کرد که:

من دیروز اولین پرداختDashpay خود را انجام دادم. من ۱۰۰ هزار دلار برای 0. 3 پوند منتقل کردم و در بلوک بعدی تأیید شدم. بیت کوین قبلاً به خوبی کار می کرد

یکی از مهم ترین دلایل محبوبیت گسترده این ارز رمزنگاری این است که در حال حل دو مشکل عمده بیت کوین است – عدم حفظ حریم خصوصی و سرعت پایین معاملات.

در زیر چند دلیل وجود دارد که اساساً دش یک ارز رمزپایه قوی است:

همانطور که قبلا ذکر شد، بهبود آن در سرعت و حریم خصوصی یک مزیت عمده نسبت به بیت کوین است.

به عنوان یک سرمایه گذار، مهم است که یک پروژه در فن آوری ارز رمزنگاری شده به طور مداوم پیشرفت کند. خوشبختانه ارز رمزنگاری شده دش یک سیستم خودگردان و خود تأمین مالی است.

می توانید انتظار داشته باشید که به طور مستمر فناوری خود را بهبود ببخشد و کاربران خود را رشد دهد، که هر دو مورد برای آینده دش بسیار مهم هستند.

طبق bitinfocharts.com، متوسط ​​هزینه تراکنش برای دش بین 0. 2 تا 0. 3 دلار است، در حالی که برای بیت کوین در محدوده 2 تا 5 دلار است. معامله با استفاده از سکه دش در مقایسه با بیت کوین بسیار ارزان تر است.

بسیاری موارد دیگر نیز وجود دارند که به سکه دش علاقه دارند، اما باید مراقب برخی از عواملی باشید که می توانند رشد آن را مسدود کنند:

منتقدان ارز رمزنگاری شده دش می گویند که این واقعاً غیرمتمرکز نیست، زیرا بسیاری از عملکردهای مهم توسط مسترنودز انجام می شود. اگر کسی اکثر مسترنودز را کنترل کند، به طور بالقوه می تواند شبکه دش را نیز کنترل کند.

گرچه این کار دشوار است، اما غیرممکن نیست.

همچنین این ارز با سایر سکه های حفظ حریم خصوصی مانند Monero و ZCash رقابت سختی دارد. گفته می شود که حریم خصوصی ارائه شده توسط مونرو بهتر از دش است. بنابراین، اگر تصمیم به سرمایه گذاری دارید، پیگیری از رقابت مهم است.

با توجه به خصوصی بودن این رمز ارز، احتمالاً تحت نظر قانون گذاران قرار می گیرد. این به این دلیل است که معامله گران غیرقانونی ممکن است رمز ارزهای رمزپایه را به دلیل ناشناس بودن ترجیح دهند. بعداً بیشتر در این باره صحبت خواهیم کرد!

این ها برخی از چالش هایی است که دش با آنها روبرو است و شما باید قبل از سرمایه گذاری در این ارز از آن ها آگاه باشید.

جنبه مهم دیگری که باید در نظر بگیرید (نه فقط برای Dash، بلکه برای هر ارز رمزنگاری شده) امنیت است.

آیا دش امن است؟

ارز رمزنگاری شده دش، مانند سایر ارزهای رمزپایه، روشی مطمئن برای معامله را بدون نیاز به هیچ واسطه شخص ثالث ارائه می دهد.

به عنوان مثال، اگر از طریق کارت اعتباری Visa خود پرداختی انجام دهید، ویزا مطمئن می شود که معامله به روشی مطمئن انجام شده است. همچنین کلیه معاملات را برای مراجعه در آینده ثبت می کند.

متأسفانه، اگر امنیت ویزا یا سایر واسطه های دیگر بهم بخورد، همه کاربران آن در معرض خطر هستند. در حقیقت، اخیراً موارد زیادی رخ داده است که هکرها به بانک ها و موسسات مالی حمله کرده اند و در نتیجه ثروت دارندگان حساب از بین رفته است.

ارز رمزنگاری شده دش که از طریق فناوری بلاک چین ساخته شده است، با غیرمتمرکز سازی این فرآیند، گزینه ای امن را ارائه می دهد. تراکنش های آن به جای اعتماد به یک نهاد متمرکز مانند بانک، توسط 4943، سرور میزبان در سراسر جهان تأیید می شوند.

بنابراین، دش را می توان ایمن در نظر گرفت، مگر اینکه اشکالی در خود فناوری ایجاد شود، شبیه آنچه در هنگام راه اندازی دش رخ داده است. این اغلب به عنوان “جنجال Instamine” نامیده می شود.

هنگامی که دش راه اندازی شد، 2 میلیون دش در 48 ساعت پس از ایجاد استخراج شد. اگر به یاد بیاورید، فقط 18 میلیون آن می تواند استخراج شود. یکی از بزرگترین ذی نفعان این اشکال سازنده دش بود.

از آن زمان، دش با هیچ مسئله امنیتی دیگری روبرو نشده است، اما تردید را در ذهن سرمایه گذاران ایجاد می کند.

با این حال، ما هنوز هم می گوییم که دش به اندازه همه ارزهای رمزپایه برتر ایمن است.

بنابراین، اکنون می دانید که پاسخ سوال “دش DASH چیست؟” چیست، همچنین می دانید که چگونه می توان از دش استفاده کرد و امنیت آن چقدر است. حال بیایید ببینیم که چگونه می توان از آن سواستفاده کرد.

چگونه می توان از رمزنگاری دش سو استفاده کرد؟

از آنجا که معاملات رمزنگاری دش ناشناس و غیرقابل ردیابی است، به یک سکه ترجیحی برای معاملات غیرقانونی تبدیل شده است. بسیاری از سایت های بازار darknet، مانند Alphabey، شروع به پذیرش سکه هایی کرده اند که نام آن ها را به کاربران خود نمی دهد.

همچنین اگر دولت نمی داند چه کسی هر معامله را انجام می دهد، فرار از مالیات آسان تر می شود.

با استفاده از سکه های حریم خصوصی مانند دش، می توانید درآمدی را که از سرمایه خود به دست می آورید “اعلام نکنید” و پیگیری شما برای سازمان امور مالیاتی دشوار می شود. بنابراین، توجه کاربرانی را جلب کرده است که سعی در استفاده از آن برای فرار مالیاتی یا سایر فعالیت های غیرقانونی دارند.

هنگامی که بیت کوین برای اولین بار محبوب شد، بسیاری از مردم تصور اشتباهی داشتند که گمنامی کامل را ارائه می دهد. با گذشت زمان، مشخص شد که بیت کوین از یک سکه حفظ حریم خصوصی به دور است. بنابراین، توجه اکنون به سکه های حریم خصوصی مانند دش و مونرو منتقل شده است.

اگرچه درست است که می توان از رمزنگاری دش استفاده نادرست کرد، اما مجرمان تنها درصد کمی از کل کاربران را تشکیل می دهند. همانطور که می بینید، این رمز ارز محبوب است؛ زیرا مزایای زیادی نسبت به ارزهای فیات و هم چنین سایر ارزهای رمزپایه ارائه می دهد، نه فقط به دلیل موارد استفاده مجرمانه.

نتیجه گیری

بنابراین، اکنون می دانید که چرا ارز رمزپایه دش یک سکه حریم خصوصی نامیده می شود و چه مزایای دیگری در مقابل بیت کوین دارد. شما یک ایده جامع از نحوه عملکرد معاملات و امنیت آن دارید.

بدون شک دش از فناوری منحصر به فرد و قدرتمندی استفاده می کند که به آن نسبت به بسیاری از ارزهای رمزپایه برتری داده است. با این گفته، موارد منفی نیز وجود دارد که باید مراقب آن ها باشید. یکی از این موارد این واقعیت است که مجرمان می توانند از آن سو استفاده کنند و آن را به عنوان یک هدف بالقوه برای نهادهای نظارتی تبدیل کنند.

در این راهنما، شما همچنین عملکرد گذشته دش و اینکه آینده آن چگونه است را یاد گرفته اید. این سرمایه گذاران اولیه خود با بازدهی فوق العاده بیش از 14000٪ در سال 2017 فراهم کرده است.

از 18/9 میلیون دش موجود، 8009502 DASH در حال حاضر در گردش است. به منظور داراریی، می توانید آن ها را بخرید یا استخراج کنید.

اگر مسیر خرید را انتخاب کنید، دو راه وجود دارد:

 • ثبت نام در Coinbase یا هر صرافی رمزنگاری قانونی دیگر؛
 • در صورت نیاز هویت خود را تأیید کنید.
 • خرید DASH

یا:

 • مقدار سکه های دش را که می خواهید از طریق Simplex خریداری کنید وارد کنید؛
 • گذراندن تمام زمینه ها و بررسی های مورد نیاز؛
 • خرید Dash از طریق کارت اعتباری یا نقدی، به روشی سریع و مطمئن!

به یاد داشته باشید که ذخیره سکه های دش بسیار ساده است، به خصوص اگر گزینه کیف پول سخت افزاری را انتخاب کنید.

خوب، نظر شما در مورد دش چیست؟ آیا از بیت کوین بهتر است؟ آیا روی آن سرمایه گذاری خواهید کرد؟