چندین سال قبل، بلاک چین و ارزهای دیجیتال یک بحث تخصصی بودند که تنها متخصصین در مورد آن ها شناخت داشتند و اظهارنظر می کردند اما امروزه ارزهای دیجیتال و بلاک چین در تمام زمینه ها ورود کرده اند و بسیاری از افراد، سازمان ها و… برای بالابردن کیفیت حرفه ی خود از آن استفاده می کنند. برخی از شاخه ها مانند رشته های مختلف هنری و ورزشی توانسته اند به صورت کاربردی از بلاک چین و رمزارزها استفاده کنند. گروه های موسیقی پرطرفدار، تیم های ورزشی و… همه می توانند توکن طرفداری یا همان Fan Token خود را عرضه کنند. 

فهرست []

  در گذشته، شرکت در رویدادهایی همچون تماشای فوتبال، رفتن به کنسرت و… از اصلی ترین منابع جذب سرمایه برای آن تیم یا هنرمند به شمار می آمد اما امروزه شرایط تغییر کرده است. برخی از متخصصین معتقدند که شیوع ویروس کرونا در سال 2020 و خانه نشین شدن افراد و عدم امکان حضور در رویدادها، از دلایلی بود که مسئولان و صاحبان باشگاه ها و… را مجبور کرد به دیجیتالی کردن بخشی از فعالیت و تعامل خود با طرفدارن فکر کنند. به هر حال، بسیاری از باشگاه ها و تیم ها برای به روزکردن بخشی از فعالیت های خود، ارزهای دیجیتال و بلاک چین را انتخاب کردند. در این مقاله، بهترین ارزهای دیجیتال Fan Tokens معرفی خواهند شد. 

  توکن طرفداری یا Fan Token چیست؟ 

  پیش از پرداختن به بهترین ارزهای دیجیتال Fan Tokens، مفهوم آن را شرح خواهیم داد. 

  یک تیم پرطرفدار فوتبال یا یک گروه موسیقی را در نظر بگیرید. طرفداران تیم فوتبال یا هر ورزش دیگر می توانند با داشتن Fan Tokens امتیازاتی نسبت به سایر طرفدارانی که این توکن ها را ندارند داشته باشند. به عنوان مثال، ممکن است بتوانند با پرداخت مبلغ پایین تر یا حتی به صورت رایگان آن بازی را از نزدیک تماشا کنند و یا حق رأی برای تصمیمات اتخاذشده برای تیم محبوبشان را داشته باشند. قطعاً اگر شما هم طرفدار دوآتشه ی یک تیم ورزشی باشید، از این فرصت برای دخیل بودن در سرنوشت آینده ی تیم محبوبتان و البته استفاده از خدمات و امتیازات آن استفاده می کنید. البته، بهترین ارزهای دجیتال Fan Tokens تنها محدود به تیم های ورزشی نیستند و افراد و گروه های سایر رشته ها ازجمله هنر نیز می توانند توکن های طرفداری خود را داشته باشند.

  پیش از این طرفداران هردسته، گروه و هنرمندی، با خرید بلیط رویداد مربوطه، تهیه ی کالاهای مربوطه و… می توانستند هنرمند یا تیم موردعلاقه شان را حمایت کنند. این موضوع ممکن بود محدود به افرادی باشد که در همان منطقه ساکن هستند اما اکنون با دخالت تکنولوژی، طرفداران از سراسر جهان می توانند تیم یا هنرمند محبوب خود را حمایت کنند و از طرف دیگر، هنرمند، ورزشکار و… نیز امتیازاتی را برای طرفداران در نظر می گیرند که این موضوع وفاداری طرفداران را نیز تقویت خواهد کرد. در ادامه، بهترین ارزهای دیجیتال Fan Tokens را معرفی خواهیم کرد.

  ویژگی های اصلی توکن های طرفداری

  توکن های طرفداری مانند سایر رمزارزها نوعی ارز دیجیتال به حساب می آیند اما گاه ویژگی های مشابه و گاه متفاوت از سایر رمزارزها در آنها دیده می شود. در ادامه، برخی از مهم ترین ویژگی های این توکن ها آورده خواهد شد:

  • تعداد عرضه ی کل Fan Tokenها محدود است.
  • توکن های طرفداری نوعی ارز دیجیتال هستند که ممکن است مانند انواع دیگر رمزارزها با توجه به شرایط توکن و البته وضعیت کلی بازار افزایش و افت ارزش را تجربه کنند. همچنین، محبوبیت تیم، عملکرد هنرمند و… می توانند بر قیمت یک فن توکن مؤثر باشند.
  • امکان دریافت خدمات تیم، گروه و هر دسته یا فردی که شما توکن طرفداری آن را تهیه کرده اید، با استفاده از توکن طرفداری متعلق به همان تیم و… وجود دارد.
  • شما می توانید با فعالیت در پلتفرم های توکن طرفداری، پاداش دریافت کنید.
  • افرادی که توکن طرفداری یک باشگاه و… را داشته باشند، اولین کسانی خواهند بود که خدمات باشگاه را دریافت می کنند.
  • توکن های طرفداری این مجوز را به دارندگان خود می دهند تا با شرکت در رأی گیری تیم یا باشگاه محبوب خود، در آینده ی آن سهیم باشند. 

  پس از آشنایی با مفهوم فن توکن، زمان شناخت بهترین ارزهای دیجیتال Fan Tokens رسیده است تا در صورت تمایل و با مطالعه و بررسی شرایط و ویژگی های آن ها، در زمان مناسب اقدام به خرید کنید. در ادامه، لیستی از بهترین ارزهای دیجیتال Fan Tokens را بررسی خواهیم کرد.

  ۱- توکن طرفداری Alpine F1 Team

  Alpine F1 Team یکی از بهترین ارزهای دیجیتال Fan Tokens است که توسط صرافی بایننس  برای طرفداران تیم مسابقات فرمول یک رانندگی BWT Alpine F1 طراحی و ارائه شده است. در ادامه، برای شناخت بهتر این توکن، برخی از ویژگی های آن را بررسی خواهیم کرد.  

  • ALPINE، نماد اختصاری توکن طرفداری Alpine F1 Team است.
  • در زمان نگارش این مقاله، توکن ALPINE در اولین رتبه ی بهترین ارزهای دیجیتال Fan Tokens و در رتبه ی 495 بازار رمزارزها قرار گرفته است.
  • در زمان نگارش این مقاله، ALPINE با قیمت تقریبی 2.5 دلار در میان کاربران مبادله می شود.
  • تعداد عرضه ی نهایی توکن های ALPINE، چهل میلیون واحد است که تا به امروز بیش از یازده میلیون آن عرضه شده و در گردش است.
  • این توکن براساس استاندارد BEP-20 و روی زنجیره ی هوشمند بایننس (BSC) پیاده سازی شده است.
  • توکن ALPINE بسیار جدید است و در سال جاری میلادی (2022) عرضه شده است.
  • امکان استیک کردن فن توکن ALPINE برای کاربران وجود دارد.

  دارندگان توکن ،Alpine F1 Team می توانند در پلتفرم Binance Fan Token شرکت کرده و با رأی خود در شرایط تیم موردعلاقه ی خود دخیل باشند. همچنین، طرفداران این تیم می توانند با استفاده از توکن ALPINE وسایل امضا شده ی قهرمانان خود را تهیه کنند. از دیگر امتیازات دارندگان این توکن، تعامل با رانندگان تیم و سایر طرفداران است.

  صرافی های پشتیبانی کننده از فن توکن ALPINE

  ۱- صرافی بایننس (Binance

  ۲- صرافی کوکوین (Kucoin

  ۳- صرافی کوینکس (CoinEx

  ۴- صرافی BitMart؛

  ۵- صرافی پنکیک سواپ (Pancake Swap

  ۶- صرافی ایران بیت (Iranbit

  ۷- صرافی ایران بایننس سابق اینانس (ibnns).

  کیف پول های پشتیبانی کننده از فن توکن ALPINE

  ۱- متامسک (Metamask

  ۲- بایننس چین ولت (Binance Chain Wallet).

  ۲- توکن طرفداری پاری سن ژرمن (Paris Saint-Germain)

  تیم فوتبال پاری سن ژرمن یک تیم فرانسوی بسیار پرطرفدار است که در لیگ دسته یک  برتر فوتبال فرانسه قرار گرفته است و تاکنون توانسته بیش از چهل افتخار را در کارنامه ی خود ثبت کند. در ادامه، این فن توکن که در حال حاضر رتبه ی دوم بهترین ارزهای دیجیتال Fan Tokens است را بررسی خواهیم کرد.

  • توکن طرفداری Paris Saint-Germain با نماد اختصاری PSG، فن توکن باشگاه فوتبال پاری سن ژرمن است.
  • در زمان نگارش این مقاله، توکن PSG با قیمت تقریبی شش دلار در صرافی ها مبادله می شود.
  • این توکن در سال 2020 توسط پلتفرم Socios و روی شبکه ی بلاک چین Chiliz پیاده سازی شد. 
  • عرضه ی کلی این توکن به تعداد بیست میلیون واحد است که طی هشت سال و با عرضه ی 2,500,000 توکن به صورت سالانه به اتمام می رسد. در حال حاضر، 3,111,216 توکن GPS عرضه شده است.

  طرفداران تیم پاری سن ژرمن با داشتن توکن طرفداری تیم محبوب خودشان (که از بهترین ارزهای دیجیتال Fan Tokens به حساب می آید)، علاوه بر استفاده از خدمات باشگاه، در برخی از تصمیم گیری های مربوط به باشگاه ازجمله لباس اعضای تیم، امور مدیریتی، محل های مناسب برای اردوی تیم و… مشارکت خواهند کرد. فن توکن ها مانند سایر ارزهای دیجیتال دیگر نوسان می کنند. همچنین، امکان خرید و فروش آن ها در صرافی های ارز دیجیتال وجود دارد. در ادامه، صرافی های پشتیبانی کننده از این فن توکن را معرفی خواهیم کرد.

   صرافی های پشتیبانی کننده از فن توکن PSG

  ۱- صرافی بایننس (Binance

  ۲- صرافی گیت (Gate.io

  ۳- صرافی FTX؛

  ۴- صرافی MEXC؛

  ۵- صرافی چیلیز (Chiliz

  ۶- صرافی هات بیت (Hotbit).

  کیف پول های پشتیبانی کننده از فن توکن PSG

  ۱- Ledger Nano S؛

  ۲- Ledger Nano X.

  ۳- توکن طرفداری لاتزیو (S.S. Lazio)

  S.S. Lazio یک تیم فوتبال حرفه ای ایتالیایی است که طرفداران زیادی در سطح جهان دارد. هر اتفاقی در دنیای واقعی می تواند بر قیمت این توکن های طرفداری تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، با آمدن فوتبالیست مطرحی در تیم، ارزش آن افزایش یافته و در صورت رفتن یک مهره ی اصلی، ارزش توکن افت خواهد کرد. در ادامه، برخی از ویژگی های اصلی توکن طرفداری LAZIO را بیان خواهیم کرد.

  • LAZIO نماد اختصاری رمزارز S.S. Lazio است.
  • در زمان نگارش این مقاله، این توکن طرفداری ، دارای رتبه ی 593 بازار ارزهای دیجیتال است.
  • تعداد عرضه ی نهایی S.S. Lazio، چهل میلیون واحد است که در زمان نگارش این مقاله 8.600 هزار واحد آن عرضه شده و میان کاربران در تبادل است.
  • توکن طرفداری لازیو در اکتبر سال 2021 و پس از موفقیت توکن PSG، به عنوان دومین فن توکن لانچ پد بایننس ارائه شد.
  • این توکن بر اساس استاندارد BEP-20 روی شبکه ی بلاک چین هوشمند بایننس ارائه شده است.

  مثل اکثر فن توکن ها، لازیو نیز امکان رأی را برای دارندگان خود محفوظ کرده است. به این ترتیب، افرادی که این توکن را داشته باشند، می توانند نظرات خود را در رابطه با خرید بازیکنان جدید، نقل و انتقالات بازیکنان و دیگر مسائلی که به طور مستقیم و غیرمستقیم روی نتیجه ی مسابقات و همچنین آینده ی تیم اثر می گذارند، (با رأی دادن) ابراز کنند. در ادامه برخی از ویژگی های این توکن طرفداری آورده می شود.

  صرافی های پشتیبانی کننده از فن توکن S.S. Lazio

  ۱- صرافی کوینکس (CoinEx

  ۲- صرافی پنکیک سواپ (Pancake Swap

  ۳- صرافی بایننس (Binance

  ۴- صرافی Gate.io؛

  ۵- صرافی هات بیت (Hotbit).

  کیف پول های پشتیبانی کننده از فن توکن S.S. Lazio

  ۱- متامسک (Metamask

  ۲- بایننس چین ولت (Binance Chain Wallet

  ۳- تراست ولت (Trust Wallet

  ۴- مث (Math Wallet).

  ۴- توکن طرفداری سانتوس (Santos FC)

  Santos FC یک تیم فوتبال برزیلی است که طی همکاری با بایننس توانسته توکن طرفداری مخصوص تیم خود را ایجاد کند. این تیم سابقه ی بسیار درخشانی دارد و بازیکنان مطرحی چون «پله» در آن حضور دارند. در ادامه برخی از ویژگی های این توکن که از بهترین ارزهای دیجیتال Fan Tokens است را بررسی خواهیم کرد.

  • SANTOS به عنوان نام اختصاری فن توکن Santos FC شناخته شده است.
  • در زمان نگارش این مقاله، SANTOS در رتبه ی 613 بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد و با قیمت تقریبی 3.60 دلار مبادله می شود.
  • تعداد عرضه ی کل توکن Santos FC، سی میلیون واحد است که تا امروز بیش از 4.550.000 واحد آن عرضه شده و در گردش است.
  • این توکن براساس استاندارد BEP-20 روی شبکه ی بلاک چین هوشمند بایننس (BSC) پیاده سازی شده است.

  دارندگان این توکن می توانند در اموری که سرنوشت تیم را رقم می زند مشارکت داشته باشند. علاوه بر گذشته ی درخشان این تیم، شاهد برنامه های بزرگی ازجمله، ایجاد مدارس فوتبال در روستاها، راه اندازی شبکه ی تلوزیونی، ارائه ی اپلیکیشن مخصوص Santos FC و… هستیم که از اهداف مسئولین تیم می باشد و می تواند بر ارزش فن توکن آن نیز بیفزاید. بیش از شش میلیون نفر از سراسر جهان صفحات اجتماعی این باشگاه را دنبال می کنند و همین موضوع محبوبیت زیاد این تیم را نشان می دهد. 

  صرافی های پشتیبانی کننده از فن توکن SANTOS

  ۱- صرافی کوینکس (CoinEx

  ۲- صرافی پنکیک سواپ (Pancake Swap

  ۳- صرافی بایننس (Binance

  ۴- صرافی گیت (Gate.io

  ۵- صرافی HitBTC.

  کیف پول های پشتیبانی کننده از فن توکن SANTOS

  ۱- متامسک (Metamask

  ۲- بایننس چین ولت (Binance Chain Wallet

  ۳- تراست ولت (Trust Wallet).

  ۵- توکن طرفداری منچسترسیتی (Manchester City)

   

  منچستر سیتی (Manchester City) یک باشگاه فوتبال انگلیسی پرطرفدار است. شیخ منصور در سال 2008 این باشگاه را خرید و با سرمایه گذاری روی آن توانست این تیم را احیا کند؛ زیرا بهترین دوره ی تیم منچستر به سال های 1960 الی 1980 برمی گردد. در ادامه، برخی از ویژگی های توکن طرفداری Manchester City که جزء بهترین ارزهای دیجیتال Fan Tokens است، بررسی خواهیم کرد.

  • CITY نماد اختصاری این ارز دیجیتال است. 
  • تعداد عرضه ی نهایی توکن CITY، بیست میلیون واحد است که در زمان نگارش این مقاله، بیش از 3.500.000 واحد آن عرضه شده و در گردش است.
  • در زمان نگارش این مقاله، توکن Manchester City با قیمت تقریبی چهاردلار در صرافی ها مبادله می شود و در رتبه ی 632 بازار ارزهای دیجیتال قرار گرفته است.
  • این توکن با همکاری سایت Socios، براساس استاندارد BEP-20 روی شبکه ی بلاک چین هوشمند بایننس ساخته شده است.

  طرفداران تیم منچسترسیتی می توانند با تهیه ی توکن CITY که از بهترین ارزهای دیجیتال Fan Tokens است، تیم موردعلاقه ی خود را حمایت و مدیریت کنند و در پاره ای از رأی گیری ها و نظرسنجی ها مشارکت داشته باشند.

  صرافی های پشتیبانی کننده از فن توکن CITY

  ۱- صرافی هات بیت (Hotbit

  ۲- صرافی چیلیز (Chiliz

  ۳- صرافی گیت (Gate.io

  ۴- صرافی بایننس (Binance

  ۵- صرافی FTX؛

  ۶- صرافی ایران بایننس (اینانس).

  کیف پول های پشتیبانی کننده از فن توکن CITY

  ۱- کیف پول سخت افزاری لجر (Ledger

  ۲- کیف پول نرم افزاری تراست ولت (Trust Wallet

  ۳- کیف پول کوینومی (Coinomi

  ۴- کیف پول متامسک (Metamask

  ۵- کیف پول اتمیک (Atomic).

  ۶- توکن طرفداری بارسلونا (FC Barcelona)

  بارسلونا یا بارسا یک باشگاه فوتبال بسیار مطرح در سطح جهان است و حدوداً 300 میلیون طرفداران در جهان دارد. این باشگاه اسپانیایی که طرفداران و بازیکنانی از سراسر جهان دارد، با ایجاد توکن طرفداری و دادن حق رأی و دیگر امتیازات به دارنگان توکن، نقش طرفداران داخلی و خارجی را در سرنوشت تیم محبوبشان پررنگ تر کرده است. مسئولان تیم بارسلونا، توکن BAR را با همکاری شرکت Chiliz ایجاد کردند تا هم خود و هم جامعه ی طرفداران تیم بتوانند از مزایای آن استفاده کنند.

  • BAR نماد اختصاری فن توکن FC Barcelona است که در زمان نگارش این مقاله رتبه ی 628 بازار ارزهای دیجیتال ره به خود اختصاص داده است و با قیمت تقریبی 3.9 دلار به فروش می رسد.
  • عرضه ی نهایی توکن BAR، چهل میلیون واحد است که در حال حاضر حدوداً 10درصد آن معادل 3.950.000 در گردش است و در میان کاربران مبادله می شوند.
  • توکن BAR در ماه ژوئن سال 2020 راه اندازی شد.
  • امکان استیک کردن توکن های BAR وجود دارد و پاداش سپرده گذاران به صورت NFT پرداخت می شود.
  • BAR و تمام فن توکن های دیگر توسط زنجیره ی Chiliz Chain ضرب شده اند.
  • توکن BAR براساس استاندارد ERC-20 شبکه ی بلاک چین اتریوم ساخته شده است.

  دارندگان توکن BAR می توانند در رأی گیری ها شرکت کنند و در وضعیت حال و آینده ی تیم خود دخیل باشند. مسئولان تیم با ایجاد این توکن سعی داشتند که تعامل طرفداران را با تیم موردعلاقه شان بیش تر کرده و امتیازی را برای آنان در نظر بگیرند.

  توجه داشته باشید که Chiliz ارز دیجیتال ارائه شده براساس استاندارد ERC-20 روی شبکه ی اتریوم است. امکان تهیه ی توکن های طرفداری با کمک این توکن در پلتفرم های Chiliz و Socios.com فراهم شده است.

  صرافی های پشتیبانی کننده از فن توکن BAR

  ۱- صرافی FTX؛

  ۲- صرافی بایننس (Binance

  ۳- صرافی Paribu؛

  ۴- صرافی BKEX؛

  ۵- صرافی CoinDCX؛

  ۶- صرافی ZT؛

  ۶- صرافی VCC Exchange.

  کیف پول های پشتیبانی کننده از فن توکن BAR

  ۱- کیف پول سخت افزاری لجر (Ledger

  ۲- کیف پول اتمیک (Atomic

  ۳- کیف پول کوینومی (Coinomi

  ۴- کیف پول متامسک (Metamask

  ۵- کیف پول تراست ولت (Trust Wallet).

  ۷- توکن طرفداری پورتو (FC Porto)

   

  FC Porto یک باشگاه فوتبال در شهر پورتو است. این تیم که در دسته ی لیگ برتر کشور پرتغال بازی می کند، توانسته است طرفداران زیادی از سراسر جهان به خود جذب کند.

  • PORTO، نماد اختصاری ارز دیجیتال FC Porto است که در زمان نگارش این مقاله با قیمت تقریبی 1.7 دلار مبادله می شود و در رتبه ی 651 بازار ارزهای دیجیتال قرار گرفته است.
  • عرضه ی نهایی توکن PORTO، چهل میلیون واحد است که در زمان نگارش این مقاله 20درصد آن معادل 7.800.000 واحد عرضه شده و در گردش است.
  • PORTO یک توکن براساس BEP-20 است که روی شبکه ی بلاک چین هوشمند بایننس پیاده سازی شده است.
  • PORTO در سال 2021 و با همکاری صرافی بایننس راه اندازی شد. این پروژه به عنوان بیست و سومین پروژه ای که در لانچ پد صرافی بایننس ارائه شده است، معرفی شد.
  • امکان خرید توکن PORTO تنها در بازار اسپات (Spot) وجود دارد.

  دارندگان توکن PORTO می توانند همانند بسیاری از توکن های طرفداری دیگر، برای سرنوشت تیم محبوب خود رأی دهند و دخالت داشته باشند. همچنین، می توانند به کمک توکن PORTO، NFTهای تیم را نیز به دست آورند.

  صرافی های پشتیبانی کننده از فن توکن PORTO

  ۱- صرافی گیت (Gate.io

  ۲- صرافی پنکیک سواپ (PancakeSwap

  ۳- صرافی وزیر ایکس (WazirX

  ۴- صرافی Bitrue؛

  ۵- صرافی Phemex؛

  ۶- صرافی XT.com؛

  ۷- صرافی LATOKEN.

  کیف پول های پشتیبانی کننده از فن توکن PORTO

  ۱- متامسک (Metamask

  ۲- بایننس چین ولت (Binance Chain Wallet

  ۳- تراست ولت (Trust Wallet).

  ۸- توکن هواداری آث میلان (ACM)

  AC Milan یک باشگاه فوتبال ایتالیایی است که طرفداران زیادی در سطح جهان دارد و همین موضوع باعث شده تا مسئولان ایده ی ایجاد توکن طرفداری را جدی بگیرند. این تیم هفت عنوان قهرمانی را در لیگ قهرمانان اروپا از آن خود کرده است و در حال حاضر، توکن طرفداری AC Milan جزء بهترین ارزهای دیجیتال Fan Tokens به شمار می آید. در ادامه، برخی از مهم ترین ویژگی های این فن توکن را بررسی خواهیم کرد.

  • توکن طرفداری AC Milan با نماد اختصاری ACM، در زمان نگارش این مقاله، رتبه ی 760 بازار را به دست آورده است و با قیمت تقریبی 2.8 دلار در میان کاربران صرافی ها مبادله می شود.
  • عرضه ی نهایی ACM بیست میلیون واحد است که تا به امروز بیش از سه میلیون واحد آن عرضه شده و در گردش است.
  • پیشنهاد و همکاری ساخت توکن ACM را Socios.com به مسئولان تیم ارائه داد.
  • ACM روی شبکه ی اتریوم پیاده سازی شده و در ساخت این توکن از استاندارد ERC-20 استفاده شده است.

  چیلیز توکن بومی پلتفرم Chiliz است که در پلتفرم Socios نیز مورد استفاده قرار می گیرد. کاربران می توانند توکن CHZ را از صرافی ها خریداری کنند و سپس در پلتفرم های Chiliz و Socios توکن های طرفداری را خریداری کرده و به فعالیت های دیگر بپردازند. دارندگان این توکن مانند بسیاری از دیگر فن توکن ها، از تیم محبوب خود حمایت می کنند و همچنین حق نظردادن در رابطه با تغییرات و اصلاحات موردنیاز را خواهند داشت.  

  صرافی های پشتیبانی کننده از فن توکن 

  ۱- صرافی چیلیز (Chiliz

  ۲- صرافی ZT؛

  ۳- صرافی بایننس (Binance

  ۴- صرافی Paribu؛

  ۵- صرافی Tokocrypto؛

  ۶- صرافی Pionex؛

  ۷- صرافی BKEX.

  کیف پول های پشتیبانی کننده از فن توکن 

  ۱- کیف پول سخت افزاری لجر (Ledger

  ۲- کیف پول تراست ولت (Trust Wallet

  ۳- کیف پول کوینومی (Coinomi

  ۴- کیف پول اتمیک (Atomic

  ۵- کیف پول متامسک (Metamask).

  ۹- توکن طرفداری اینتر میلان (Inter Milan)

  اینترمیلان از دیگر تیم های فوتبالی مطرح و پرطرفدار در سراسر جهان است که توانسته سه بار قهرمانی را در لیگ قهرمانان اروپا کسب کند. حالا با آمیخته شدن ورزش و هنر و… با دنیای بلاک چین، هواداران می توانند از سراسر جهان تیم خود را حمایت کنند و در سرنوشت آن نقش داشته باشند. در ادامه، مهم ترین ویژگی های فن توکن Inter Milan را بررسی خواهیم کرد.

  • توکن طرفداری Inter Milan با نماد اختصاری INTER، در زمان نگارش این مقاله، رتبه ی 791 بازار را به دست آورده است و با قیمت تقریبی 2.5 دلار در میان کاربران صرافی ها مبادله می شود.
  • عرضه ی نهایی INTER بیست میلیون واحد است که تا امروز بیش از سه میلیون واحد آن عرضه شده و در میان طرفداران در گردش است.
  • تعداد صرافی های پشتیبانی کننده از توکن INTER بسیار محدود است و تنها امکان مبادله ی آن در بخش اسپات صرافی ها وجود دارد.

  کسانی که توکن INTER که جز بهترین ارزهای دیجیتال Fan Tokens است داشته باشند، می توانند با رأی خود به نوعی در مدیریت تیم محبوبشان مشارکت داشته باشند. همچنین، دسترسی به محصولات این باشگاه و شرکت در نظرسنجی های برگزارشده از دیگر امکاناتی است که با داشتن توکن INTER برای طرفداران فراهم شده است.

  صرافی های پشتیبانی کننده از فن توکن INTER

  ۱- صرافی FTX؛

  ۲- صرافی Paribu؛

  ۳- صرافی Chiliz؛

  ۴- صرافی اکسکوینو (Excoino).

  کیف پول های پشتیبانی کننده از فن توکن INTER

  ۱- کیف پول سخت افزاری Ledger Nano X؛

  ۲- کیف پول سخت افزاری Ledger Nano S؛

  ۳- کیف پول تراست ولت (Trust Wallet

  ۴- کیف پول متامسک (Metamask).

  ۱۰- توکن هواداری گالاتاسرای (Galatasaray)

   

  گالاتاسرای، تیم فوتبالی در شهر استانبول ترکیه است و در حال حاضر، در دسته ی سوپرلیگ فوتبال ترکیه قرار دارد. این تیم فوتبال از دوره ی عثمانی وجود داشته و تا امروز توانسته افتخارات زیادی ازجمله 22بار قهرمانی لیگ برتر را نصیب خود کند.

  • در زمان نگارش این مقاله، توکن طرفداری گالاتاسرای (Galatasaray) با نماد اختصاری GAL، در رتبه ی 799 بازار قرار دارد و با قیمت تقریبی دودلار میان کاربران صرافی ها مبادله می شود.
  • عرضه ی نهایی GAL ده میلیون واحد است که تا امروز بیش از 3500.000 واحد آن عرضه شده و میان طرفداران در گردش است.
  • مارکت کپ یا بزرگی بازار این توکن در زمان نگارش این مقاله 7.846.800 دلار است.
  • با اینکه GAL جزء بهترین ارزهای دیجیتال Fan Tokens به شمار می آید اما مانند توکن های دیگر که بررسی کردیم، امکان مبادله ی آن تنها در بازار اسپات فراهم شده است.
  • GAL براساس استاندارد ERC-20 شبیه بلاک چین اتریوم طراحی و پیاده سازی شده است.

  به طور کلی، کاربرد اصلی توکن های طرفداری، تعامل با فرد یا گروه موردعلاقه است؛ همچنین، دسترسی ساده تر به امتیازات تیم و تأثیرگذاربودن نظرات دارنده ی توکن GAL در اداره ی تیم محبوبشان از دیگر مواردی است که آن ها را متقاعد می کند این توکن را تهیه کنند.

  صرافی های پشتیبانی کننده از فن توکن GAL

  ۱- صرافی بای بیت (Bybit

  ۲- صرافی اوککس (OKX

  ۳- صرافی چیلیز (Chiliz

  ۴- صرافی Paribu؛

  ۵- صرافی BKEX؛

  ۶- صرافی Bitget؛

  ۷- صرافی کوین سرا (Coinsara).

  کیف پول های پشتیبانی کننده از فن توکن GAL

  ۱- کیف پول سخت افزاری لجر (Ledger

  ۲- کیف پول کوینومی (Coinomi

  ۳- کیف پول متامسک (Metamask

  ۴- کیف پول تراست ولت (Trust Wallet

  ۵- کیف پول اتمیک (Atomic).

  خلاصه مطلب

  شناسایی بهترین ارزهای دیجیتال ،Fan Tokens مانند شناسایی بهترین ها در هردسته از رمزارزها، می تواند شانس های کسب سود در همان زمینه را برای کاربران فراهم کند. تعامل با تیم یا قهرمان موردعلاقه مان چیزی بوده است که همیشه به دنبال آن بوده ایم و تکنولوژی هر روز مسیر ما را برای رسیدن به این رؤیا نزدیک تر کرده است. داشتن اولویت در استفاده از امتیازات و خدمات یک باشگاه و نقش داشتن در سرنوشت تیم موردعلاقه از مهم ترین ویژگی های یک توکن طرفداری است که افراد را متقاعد به خرید آن می کند. شناخت بهترین ارزهای دیجیتال می تواند یکی از راه هایی باشد که به افراد کمک کند در بازاری که بیش از نوزده هزار رمزارز دارد و همچنان بر تعداد آن ها نیز افزوده می شود، تنها روی دارایی هایی تمرکز کنند که امکان سودکردن در آن ها احتمال بیش تری دارد. درصورتی که شما یک تریدر هستید، پس از شناسایی بهترین رمزارزها باید به دنبال موقعیت مناسب برای ورود و خروج از معاملات باشید که رسیدن به این هدف با آموزش دیدن و تجربه به دست می آید. با شرکت در دوره ی آموزش ارز دیجیتال می توانید آموزش های اصولی را از بهترین اساتید دریافت کنید و بدون اینکه سرمایه ی خود را به خطر بیاندازید، از تجربه ی ارزشمند اساتید استفاده کنید تا در کم ترین زمان به موفقیت برسید.

  سؤالات متداول

  ۱- توکن طرفداری یا فن توکن (Fan Token) چیست؟

  برخی از باشگاه های ورزشی، دسته ها و افراد مختلف که طیف وسیع طرفدارها را دارند، برای دادن امتیاز به دارندگان توکن و البته کسب درآمد برای خود، اقدام به ایجاد یک Fan Token کرده اند.

  ۲- بهترین ارزهای دیجیتال Fan Tokens کدام هستند؟

  براساس طبقه بندی سایت کوین مارکت کپ، ارزهای دیجیتال Alpine F1 Team، Paris Saint-Germain، S.S. Lazio، Santos FC، Manchester City، FC Barselona، FC Porto، AC Milan، Inter Milan و Galatasaray در دسته ی بهترین ارزهای دیجیتال Fan Tokens قرار می گیرند که مورد استقبال طرفداران قرار گرفته اند.

  ۳- آیا ارزش Fan Tokens ثابت است؟

  خیر! توکن های طرفداری ارزش متغیری دارند که با توجه به شرایط بازار و البته ارز دیجیتال مربوطه نوسان می کنند. شرایط باشگاه و هر فرد یا گروهی که فن توکن دارد نیز بر ارزش و قیمت آن تأثیر می گذارد.

  ۴- آیا توکن های طرفداری منحصربه فرد هستند؟

  خیر! Fan Tokens نیز مانند اکثر ارزهای دیجیتال (و نه همچون NFTها) ارزش یکسانی دارند و به عبارتی Fungible هستند؛ بنابراین، تمام توکن های طرفداری البته از یک نوع (مثلاً توکن های طرفداری ALPINE)، ارزش یکسانی دارند و باهم قابل مبادله هستند.