قیمت لحظه ای ارز دیجیتال بارسلونا (Barcelona)

نمودار لحظه ای ارز دیجیتال بارسلونا (Barcelona)

ارز دیجیتال بارسلونا با نماد BAR یکی از فن توکن هایی (Fan Token) است که می توان آن را از پلتفرم Socios.com خریداری کرد. این پلتفرم به طرفداران باشگاه های ورزشی در سراسر جهان برای هر فعالیتی که در برنامه انجام می دهند، پاداش می دهد.

آن ها می توانند از طریق این پلتفرم امتیازات مختلف کسب کرده و از این امتیازها برای خرید آیتم های انحصاری و شرکت در رویدادهای ورزشی استفاده کنند. افرادی که فن توکن ها را در اختیار دارند، می توانند از خدمات هیجان انگیزی از جمله چت با طرفداران دیگر، تجارت توکن ها، بازی ها و چالش های موجود در جامعه بهره ببرند.

ارز دیجیتال بارسلونا چیست؟

این ارز با همکاری Chiliz، برترین پلتفرم تعامل هواداران مبتنی بر بلاک چین در دنیای ورزش و سرگرمی در جهان ایجاد شد. توکن های BAR با هدف جذب مخاطبان بیشتر در سراسر جهان و اجازه دادن به طرفداران برای تعامل با تیم فوتبال مورد علاقه خود خیلی زود جایگاه خوبی در میان طرفداران باشگاه بارسلونا یافتند.

تاریخچه ارز دیجیتال بارسلونا

در ژوئن 2020، ارز دیجیتال بارسلونا با نماد BAR به عنوان توکن های هواداران باشگاه تیم بارسا معرفی شد که هریک از این نمادها در زمان عرضه، 2 یورو قیمت داشت. در عرض چند ساعت پس از عرضه توکن ها، تمام 600.000 توکن به مبلغ 1.4 میلیون دلار جمع آوری شد.

کاربرد ارز دیجیتال بارسلونا چیست؟

از زمانی که توکن های بارسلونا ایجاد شدند، افرادی که این توکن ها را در اختیار داشتند، می توانند در نظرسنجی های باشگاهی مهم و سرگرم کننده شرکت کنند و در تصمیم های مربوط به باشگاه بارسلونا مشارکت داشته باشند. توکن های BAR این فرصت را در اختیار کاربران می گذارد تا درباره موارد مختلفی رأی دهند؛ از جمله طراحی یک نقاشی دیواری جدید که روی دیوار رختکن تیم قرار می گیرد، لیست پخش آهنگ های روز مسابقه و پیامی که روی بازوبند کاپیتانی نوشته می شود.

ارز دیجیتال بارسلونا چگونه کار می کند؟

عملکرد این ارز دیجیتال مانند فن توکن های دیگر است که روی پلتفرمی به نام Socios قرار دارند. این پلتفرم به جای شبکه گسترده اتریوم (Ehtereum)، از فناوری بلاک چین خود به نام Chiliz استفاده می کند.

بلاک چین Chiliz برای ایجاد تمام فن توکن ها استفاده می شود. در این میان، آرای پلتفرم به عنوان برخی قراردادهای هوشمند از طریق توکن ابزاری CHZ در بلاک چین Chiliz اجرا می شوند. Token Hunts عملکرد واقعیت افزوده (AR) درون برنامه ای Socios.com به طرفداران اجازه می دهد تا به طور منظم فن توکن های CHZ و BAR رایگان کسب کنند.

افرادی که توکن ها را در اختیار دارند، ملزم به شرکت در نظرسنجی های مرتبط با فعالیت های روزانه باشگاه برای دریافت جوایز و امتیازات منحصربه فرد هستند. جوزپ پونت، عضو هیئت مدیره باشگاه بارسلونا و رئیس بخش تجاری، در این باره می گوید:

«ما مفتخریم که Socios.com را به عنوان یک شریک جهانی جدید به خانواده بارسا پذیرفته ایم. این توافق به ما این فرصت را می دهد که بازاریابی نوآورانه و فعالیت های مشارکتی را با تمرکز بر حوزه دیجیتال راه اندازی کنیم تا باشگاه به طرفداران خود در سراسر جهان نزدیک تر شود. این قرارداد همچنین بخشی از هدف باشگاه بارسلونا برای ارتباط با برندهای پیشروست که می توانند به ما در تثبیت استراتژی تجاری و دیجیتالی جدید ما کمک کنند».

ویژگی های منحصربه فرد ارز دیجیتال بارسلونا

با استفاده از فن توکن های BAR شما می توانید از هر کجای دنیا به باشگاه مورد علاقه خود نزدیک تر باشید و در تصمیم های باشگاه شرکت کنید. برخی از مهم ترین ویژگی هایی که ارز دیجیتال BAR در اختیار شما قرار می دهد، شامل موارد زیر هستند:

فقط با یک توکن می توانید تصمیم های باشگاه را تغییر دهید

شما تنها به یک توکن نیاز دارید تا استراتژی تأثیرگذاری بر تصمیم های تیم مورد علاقه خود و باشگاه آن و شرکت در مسابقات Fan Rewards را داشته باشید؛ با این حال ممکن است برای کسب برخی جوایز به بیش از یک توکن نیاز داشته باشید.

فن توکن ها به شما کمک می کنند از مزایای فوق العاده ای از جمله دسترسی به بخش VIP در نیوکمپ که در آن ۲۲ هوادار برای انجام یک بازی انتخاب شده اند، بهره مند شوید. همچنین می توانید فرصتی برای ملاقات با بازیکنان مورد علاقه تان در بارسلونا داشته باشید و حتی امکان دریافت پیراهن های امضاشده بازیکنان را خواهید داشت.

رأی دادن به تصمیم های مهم در نظرسنجی ها

با استفاده از توکن های BAR می توانید در تصمیم های نظرسنجی های مهمی که پلتفرم Socios.com میزبانی می کند، شرکت کنید. شما تنها می توانید یک بار در هر نظرسنجی رأی دهید، اما وزن رأی شما براساس تعداد فن توکن هایی تعیین می شود که در اختیار دارید.

هر نظرسنجی به تعداد معینی از فن توکن های تعیین شده از سوی باشگاه محدود می شود. این توکن ها پس از رأی گیری در نظرسنجی خرج نمی شوند، اما خرید فن توکن های بیشتر، نفوذ شما را در باشگاه شما افزایش می دهد و پاداش های زیادی را در اختیار شما قرار می دهد.

کسب امتیازات انحصاری باشگاه

کاربرانی که فن توکن های BAR را در اختیار دارند، به تمام مسابقات لیگ خانگی، جام حذفی و لیگ اروپا دسترسی VIP خواهند داشت، اما امتیازات انحصاری باشگاه تنها به این مورد محدود نمی شود و شما حتی می توانید در کنار یکی از اسطوره های مورد علاقه خود بازی ها را تماشا کنید.

در پلتفرم Socios.com می توانید با شرکت در آزمون ها، انجام بازی ها و رأی دادن درباره تصمیم های باشگاه، جوایز زیادی به دست آورید.

بررسی اجمالی انجمن FC Barcelona Fan Token

Chiliz، Socios و بارسلونا در حال تلاش برای ترویج توکن های BAR به کمک استراتژی های بازاریابی دیجیتال باشگاه، استراتژی تعامل جهانی با طرفداران و پروژه های تجارت الکترونیک هستند. استراتژی های رشد جامعه فعلی برای این توکن ها شامل موارد زیر است:

 • ادامه توسعه نظرسنجی های رأی گیری حاکمیتی برای دارندگان توکن
 • ارتباط مداوم با جامعه در شبکه های اجتماعی
 • انتشار مقالات مربوط به توکن BAR از طریق رسانه های مختلف
 • استفاده از توکن های BAR برای به دست آوردن NFT های انحصاری بارسلونا
 • ادغام BAR با برنامه های رسمی باشگاه و دارایی های آنلاین
 • استفاده از بازیکنان بارسلونا برای تبلیغ نماد BAR
 • انجام بازاریابی متقابل با پایگاه های داده موجود مانند کلوپ های هواداران در سراسر جهان، به ویژه در آسیا و آمریکای لاتین
 • راه اندازی تبلیغات منظم برای برنده شدن بلیت های مسابقه، پیراهن های امضاشده و امتیازات انحصاری برای دارندگان توکن
 • افزودن پشتیبانی از زبان های بیشتر در پلتفرم Socios
 • میزبانی از رویدادهای مرتبط با افراد مشهور فوتبال

چه تعداد از فن توکن های BAR در گردش هستند؟

عرضه در گردش این توکن ها درمجموع 40,000,000 توکن بوده که تقریباً ۴, ۵۹۳, ۷۵۷ آن ها بین هواداران باشگاه در گردش است. توکن های باقی مانده را می توان با شرکت در رویدادهای اجتماعی از طریق بایننس لانچپول (Binance Lunchpool)، پلتفرمی برای راه اندازی و جمع آوری پروژه های ارز دیجیتال یا خرید مستقیم از صرافی ها به دست آورد.

قیمت توکن بارسلونا BAR

این ارز دیجیتال در زمان نوشتن این مقاله، با قیمت ۴.۳۴ دلار معامله می شود. حجم معاملات 24 ساعته این ارز دیجیتال در صرافی ها حدود ۱, ۹۲۴, ۴۷۵ دلار است.

چگونه توکن هواداران بارسلونا را بخریم؟

به دست آوردن توکن ها از باشگاه فوتبال مورد علاقه تان فرایندی بسیار ساده و سریع دارد. طرفداران باید از Chiliz (CHZ)، ارز دیجیتال Socios.com، برای خرید فن توکن های بارسلونا استفاده کنند. طرفداران می توانند با استفاده از برنامه Socios.com یا با انتقال وجه از یک کیف پول دیجیتال، CHZ خریداری کنند.

همچنین Chiliz.net فروشگاهی دارد که در آن می توانید فن توکن ها را خریداری کنید. سپس می توانید لیست جفت های ارزهای معاملاتی با CHZ و صرافی هایی را که این جفت ارزهای معاملاتی را پشتیبانی می کنند پیدا کنید و خرید خود را انجام دهید.

کدام صرافی ها از ارز دیجیتال بارسلونا پشتیبانی می کنند؟

برخی از معتبرترین صرافی هایی که ارز دیجیتال بارسلونا و توکن های BAR را فهرست کرده اند، عبارت اند از:

 • Binance
 • CoinW
 • ByBit
 • Bitget
 • FTX

تاریخچه قیمت ارز دیجیتال بارسلونا

درحالی که عملکرد قیمت در گذشته هرگز نمی تواند شاخصی برای نتایج در آینده باشد، آگاهی از آنچه در گذشته برای رمزارز مورد نظر اتفاق افتاده است، می تواند به ما کمک کند تا تصوری درباره حرکات ارز دیجیتال برای پیش بینی قیمت توکن در آینده داشته باشیم.

در آغاز سال 2021، BAR به مدت دو ماه در محدوده 10 تا 13 دلار معامله می شد تا اینکه در 15 مارس 2021 قیمت توکن های بارسلونا به بالاترین حد خود یعنی قیمت 61.47 دلار رسید. این افزایش قیمت ناگهانی هم زمان با اعلامیه ای اتفاق افتاد که در همان ماه درباره انتشار NFT های توکن fc barcelona در پلتفرم Socios.com منتشر شد.

پس از سقوط توکن ها تا قیمت 26.53 دلار در 6 آوریل 2021، قیمت ارز دیجیتال بارسلونا دوباره افزایش یافت و در 7 آوریل به 72.92 دلار رسید و در همان روز با قیمت 51.99 دلار بسته شد. در یک نزول قیمت دیگر به نرخ 35.48 دلار در 19 آوریل، توکن های BAR یک صعود دیگر را نیز تجربه کردند و قیمت آن ها در 21 آوریل به بالاترین حد خود یعنی 79.26 دلار رسید و با قیمت 47.27 دلار بسته شد.

در همان روز، بایننس، بزرگ ترین صرافی رمزارز جهان، اعلام کرد کاربران می توانند از طریق لانچ پد (Binance lunchpad) توکن های BAR را با استفاده از بایننس کوین (BNB) با تخفیف 30 درصدی برای مدت زمان محدودی خریداری کنند و این توکن برای معامله در لیست لانچ پد قرار گرفت.

انتقال لیونل مسی به باشگاه پاریس سن ژرمن و تأثیر آن بر قیمت توکن های BAR

در تابستان 2021 اعلام شد که لیونل مسی، یکی از محبوب ترین ورزشکاران جهان، از بارسلونا به باشگاه فوتبال پاریس سن ژرمن (PSG) منتقل خواهد شد. قیمت BAR پس از انتقال وی در 10 آگوست 2021 به شدت کاهش یافت و در 21 سپتامبر 2021 به 15.11 دلار رسید.

در نوامبر 2021، باشگاه بارسلونا ژاوی هرناندز را به عنوان سرمربی جدید منصوب کرد، اما توکن های BAR همچنان در محدوده 11 تا 15 دلار در طول ماه معامله می شد؛ اگرچه قیمت در دسامبر همان سال نیز دوباره کاهش یافت و به 8.83 دلار رسید.

پیش بینی قیمت و چشم انداز آینده ارز دیجیتال بارسلونا

توکن های BAR پس از رسیدن به بالاترین قیمت خود یعنی قیمت 72.55 دلار در آوریل 2021، روند نزولی داشتند. انتقال یکی از محبوب ترین بازیکن های جهان فوتبال، یعنی لیونل مسی به PSG نیز به این حرکت نزولی دامن زد؛ درنتیجه هم باشگاه محبوبیت خود را از دست داد و هم قیمت توکن به شدت کاهش یافت.

با این حال، قیمت توکن BAR با رسیدن به مرز 25 دلار در ماه سپتامبر کمی بهبود یافت؛ زیرا بیت کوین بالاترین رکورد خود را شکست و بازار کریپتو درمجموع عملکرد خوبی داشت. در حال حاضر، این توکن عملکرد خوبی ندارد؛ زیرا در اوایل نوامبر در محدوده 18 دلاری قرار داشت، اما هر روز قیمت توکن روند نزولی را تجربه کرد و به محدوده 9 دلار رسید.

استخدام مربی جدید و اسطوره سابق باشگاه، ژاوی، تیم بارسلونا را ارتقا داد و سبب شد عملکرد خوبی از خود نشان دهند؛ به همین دلیل توکن های BAR کمی ارزش پیدا کردند. با این حال ماه هاست روند کلی بازار کریپتو نزولی است و به همین دلیل روند نزولی این توکن ادامه دارد.

البته این روند نزولی ممکن است یک سیگنال خرید برای بسیاری از معامله گرانی باشد که دوست دارند توکن ها را با قیمت پایین خریداری کنند، اما برای اینکه قیمت توکن های BAR افزایش یابد، تیم بارسلونا باید به عملکرد خوب خود ادامه دهد و بازار کریپتو نیز باید به سرعت بهبود یابد.

مزایای خرید ارز دیجیتال بارسلونا چیست؟

به عنوان یک هوادار باشگاه و تیم بارسلونا، دلایل زیادی وجود دارد که نشان می دهد باید توکن های مذکور را بخرید. برخی از این دلایل به شرح زیر هستند:

مهم نیست کجا زندگی می کنید، می توانید در باشگاه مشارکت داشته باشید

فرقی نمی کند در استادیوم باشید یا هزاران کیلومتر دورتر، Fan Tokens شما را به باشگاه مورد علاقه خود نزدیک تر می کند.

شرکت کردن در تصمیم گیری های باشگاه

شما می توانید از BAR Fan Tokens برای رأی دادن در بسیاری از نظرسنجی ها در Socios.com استفاده کنید. باشگاه نیز به هواداران خود این فرصت را می دهد تا در تصمیم گیری ها تأثیرگذار باشند. شما می توانید از BAR Fan Tokens برای رأی دادن در همه نظرسنجی های مرتبط با باشگاه استفاده کنید.

کسب جوایز واقعی و دیجیتال

با خرید توکن های BAR می توانید با بازیکنان ملاقات کرده و بازی ها را به عنوان یک مهمان VIP در نیوکمپ تماشا کنید. افرادی که فن توکن های بارسلونا را در اختیار دارند، می توانند در Socios.com پیام های شخصی از بازیکنان دریافت کنند. تصور کنید چقدر رؤیایی است که یک پیام ویدئویی مستقیم از یکی از قهرمانان بارسا دریافت کنید. شما با در اختیار داشتن توکن های BAR همیشه با جوایز دیجیتالی جدید و شگفت انگیزی روبه رو می شوید!

پیوستن به یک باشگاه دیگر

به محض دانلود برنامه Socios.com، یک فن توکن Socios United (SSU) کاملاً رایگان دریافت خواهید کرد. شما می توانید از این توکن برای شرکت در آزمون ها، بازی ها و نظرسنجی های انجمن Socios.com استفاده کنید.

چت کردن با دیگر طرفداران باشگاه

برای افرادی که توکن های BAR را در اختیار دارند، امکان چت با طرفداران دیگر در برنامه Socios.com راه اندازی شده است و به شما کمک می کند با دیگران در سراسر جهان به کمک انجمن ها ارتباط برقرار کنید.

بازی کردن در پلتفرم

باشگاه بارسلونا بازی ها و آزمون های ویژه باشگاهی را راه اندازی کرده است که به شما امکان می دهد با دیگر خریداران توکن های BAR رقابت کنید.

سخن پایانی

برای سرمایه گذاری در فن توکن ها همیشه تجزیه و تحلیل درست و محکمی داشته باشید و موارد زیادی را در نظر بگیرید. فن توکن های مرتبط با باشگاه های ورزشی از جمله فن توکن های BAR که به باشگاه بارسلونا تعلق دارند، معمولاً با جریان تیم به علاوه روند بازار کریپتو حرکت می کنند؛ بنابراین توصیه می شود قبل از تصمیم گیری نهایی برای سرمایه گذاری، به اخبار باشگاه مورد نظر مراجعه کرده و همچنین عملکرد تیم فوتبال را به طور منظم دنبال کنید؛ زیرا عملکرد تیم مورد نظر در ارزش توکن ها تأثیر فراوانی دارد.

پرسش های متداول

عملکرد ارز دیجیتال بارسلونا درست مانند فن توکن های دیگر است. فن توکن ها روی پلتفرمی به نام Socios قرار دارند. افرادی که فن توکن های بارسلونا را در اختیار دارند، ملزم اند در نظرسنجی های مرتبط با فعالیت های روزانه باشگاه برای دریافت جوایز و امتیازات منحصربه فرد شرکت کنند.

افرادی که توکن های BAR را در اختیار دارند، می توانند در نظرسنجی های باشگاهی مهم و در تصمیم های مربوط به باشگاه بارسلونا مشارکت داشته باشند. کاربران به کمک این توکن ها می توانند برای موارد مختلفی رأی دهند و به صورت نزدیک با باشگاه مورد علاقه خود مشارکت داشته باشند.

برای خرید فن توکن های بارسلونا باید فن توکن های CHZ را خریداری کنید. با این کار و با تبدیل آن به فن توکن های BAR می توانید ارز دیجیتال بارسلونا را خریداری کنید.