بعضی اوقات در بازارهای رمزنگاری، با پروژه ای روبرو می شوید که به نظر می رسد همه چیز در مورد آن به نحو احسن انجام شده است. تیم قدرتمند، فن آوری قوی، سرمایه خوب، و حتی یک سرمایه گذار با سرمایه بیشتر. با این حال، با وجود همه این موارد جالب، بازار تمایلی برای پذیرش این پروژه ندارد و بسیاری از این نمونه های گیج کننده وجود دارد. با این حال، یکی از جذاب ترین موارد برای من الگوراند می باشد، پروژه ای که من تقریباً یک سال پیش برای اولین بار آن را پوشش دادم. بنابراین، چه اتفاقی برای الگوراند ALGO افتاده است و هنوز امیدی به آن وجود دارد. احتمالا متوجه می شویم که تیم فنی از موارد و پتانسیل‏ های قابل ارث‏بری استفاده کرده است. در صورت امکان، پتانسیل قیمت را نیز بررسی کرده و خواهیم دید که آیا برای آینده این بلاک چین آینده روشنی وجود دارد؟

فهرست []

  الگوراند چیست؟

  الگوراند یک ارز رمزپایه مقیاس پذیر، امن و غیرمتمرکز و دارای پلتفرم قرارداد هوشمند هستند. آن ها سازوکار اجماع خود را توسعه داده اند که نوعی از proof of stake است و به نام pure proof of stake (TM) شناخته می شود. مزیت اصلی فناوری الگوراند این می‏ باشد که بلوک ها را در چند ثانیه و آخرین تراکنش را به صورت فوری نهایی می کند. در حالی که از فورک جلوگیری می کند. علاوه بر این، الگوراند قراردادهای هوشمند بسیار منعطف را به صورت دارایی توکن شده و نقل و انتقال تجزیه‏ ناپذیر که مستقیماً در لایه 1 ساخته شده اند، ارائه می دهد. در ادامه به همه این فن آوری ها اشاره خواهیم داشت.

  این شرکت در بوستون مستقر است و توسط پروفسور برنده جایزه MIT به نام سیلویو میکالی تاسیس شد. او همچنین با توجه به قدرت اصلی این پروژه، تیمی کاملاً قدرتمند از MIT و سایر موسسات دانشگاهی را جمع کرده است.

  آن ها توانستند از طریق 2 فروش خصوصی و یک فروش عمومی مبلغی بیش از 120 میلیون دلار سرمایه جمع کنند. کسانی که از آنها در فروش خصوصی حمایت می کردند شامل موارد دیگر مانند Union Square Ventures و Brainchild در میان بسیاری دیگر بودند.

  بنابراین این یک مرور کلی از پروژه است. با این حال، برای اینکه بهتر بفهمید آن ها می خواهند چه چیزی بسازند، باید بدانید که آنها چه مشکلی را حل می کنند. این موضوع اساساً همان سه گانه بلاک چین است.

  خوب، معنی این عبارت چیست؟ وقتی صحبت از فناوری بلاک چین می شود، سه ویژگی ایده آل وجود دارد که همه ما در جستجوی آنها هستیم، این موارد عبارتند از:

  1. کنترل غیرمتمرکز: کنترل شبکه باید به طور مناسبی توزیع شود تا نقاط کنترل متمرکز وجود نداشته باشد.
  2. امنیت: بلاکچین ها باید در برابر حملات و همین طور در برابر سانسور مقاوم باشند.
  3. مقیاس پذیر: آنها باید بتوانند در هر اندازه و ظرفیتی رشد کنند بدون اینکه بر کارایی اساسی آن ها تأثیر بگذارد.

  طبیعتا، همه اینها به خودی خود اهدافی عالی هستند، اما تنها مشکل این است که این سه مورد بسیار به هم پیوسته و در هم تنیده اند. شما نمی توانید به راحتی مقیاس گذاری کنید و همزمان تمرکززدایی را افزایش دهید. شما نمی توانید به شکلی غیرمتمرکز مقیاس گذاری کنید بدون اینکه به نوعی بر امنیت گسترده شبکه تأثیر نگذارد. بنابراین، این مشکل برای شما به قوت خود باقی می ماند که نمی توانید سه گانگی بلاک چین را به صورت غیرمتمرکز و ایمن مقیاس بندی کنید.

  این چیزی است که بسیاری از پروژه های دیگر با آن مواجه شده اند که از جمله محبوب ترین پروژه ها، بلاکچین های قرارداد هوشمند ETH است. بنابراین، چرا ما این سه گانگی را داریم؟ خوب، این به ماهیت مکانیسم های فعلی اجماع بر می گردد.

  وقتی نوبت به اجماع بلاک چین می رسد، چندین گزینه مختلف وجود دارد. با این حال، دو مورد اصلی proof of stake (POS) و proof of work (POW) است.

  اکنون اکثر شما بدون شک با اثبات کار خوب قدیمی آشنا هستید. این سازوکار اجماعی است که توسط بیت کوین، اتریوم و تعدادی از پروتکل های دیگر استفاده می شود. با این حال، همانطور که متوجه شدیم، در مورد سیستم های اثبات کار مساله سه گانگی کاملاً حاد است. مرکزیت زیادی وجود دارد که بیشترین قدرت هش کردن توسط مزارع استخراج ارز کنترل می شود. همچنین این شبکه ها از امنیت بالایی برخوردار نیستند زیرا تعداد زیادی بلاک چین وجود دارد که از طریق حملات Double Saving Attack مورد حمله قرار گرفته اند.

  به عنوان مثال جدیدترین آن ها ETH Classic است. آن ها هم چنین مقیاس پذیر نیستند. البته، در اینجا نیز نیازی نیست به دنبال ارزهای غیر از ETH باشید و همین می تواند مثالی برای موضوع گفته شده باشد. زمان معاملات به طرز چشمگیری کند است و این هزینه های gas گاهی اوقات فریاد ما را به آسمان بلند می کند. این شاید یکی از اصلی ترین دلایل هیجان زده شدن همه از ETH 2.0 و انتقال به سمت prood of stake باشد.

  با این وجود، علیرغم مطلوب تر بودن این موضوع نسبت به اثبات کار، چالش هایی نیز هنگام استفاده از proof of stake وجود دارد. بنابراین، بیایید نگاهی به اثبات سهام واگذار شده (DPOS) بیندازیم. به عنوان مثال DPOS تحت این مکانیزم، انجمنی متشکل از تعدادی از کاربران را که به نمایندگان واگذار می کنند انتخاب می کند تا بلوک بعدی را انتخاب کنند.

  این مکانیزمی است که توسط زنجیره های بلوکی مانند EOS و غیره استفاده می شود. اکنون، تنها مشکل این است که این مسئله نگرانی هایی را در مورد تمرکز ایجاد می کند. تعداد مشخصی از نمایندگان وجود دارد و می توان این نمایندگان را دارای كنترل متمركز دانست.

  در زنجیره بلوک، نمایندگان ممکن است کسر ناچیزی از کل پول موجود در سیستم را داشته باشند. با این وجود، کل بلاکچین امن است، اگر و فقط اگر اکثریت نمایندگان صادق باشند. حال، حتی اگر بخواهیم صادق بودن همه این گره ها را درست فرض کنیم، به راحتی می توان این گره ها را شناسایی و مورد حمله قرار داد. آنها می توانند مورد حملات توقف سرویس قرار گیرند که اجماع را متوقف می کنند و بنابراین خود بلاکچین را نیز با مشکل جدی مواجه می کنند.

   سیستم اثبات Bonded Proof of Stake

  این مدل نمونه ای معمولی از اثبات کار است که در آن کاربران به منظور رأی دادن در بلاک ها، توکن های خود را به امانت می گذارند. این تفکر وجود دارد که آنها هرگز علیه منافع خود رأی نخواهند داد؛ زیرا در این صورت سهم خود را نیز از دست می دهند. تنها مشکلی که در این مورد وجود دارد این است که به یک دشمن بالقوه اجازه می دهد تا از شبکه پیشی بگیرد.

  موارد بسیاری وجود دارد که یک مهاجم می تواند با سقوط یک شبکه ارزش بیشتری کسب کند و برایش مهم نباشد که پول در وثیقه گذاشته شده را ضرر کند. بنابراین، کاملاً واضح است که نتیجه این روش اجماع این می باشد که دشوار است مقیاس بندی یک روش ناامن و غیرمتمرکز بلاکچین را انجام دهید، و دقیقاً به همین دلیل است که الگوراند مکانیسم اثبات ایمن سهام خود را ایجاد کرده است. حالا بیایید به این مساله بپردازیم.

  سازوکار اجماع الگوراند را pure proof of stake می نامند و بر اساس این اصل ساده عمل می کند. این روش تقلب توسط اقلیت پول را غیرممکن و تقلب توسط اکثریت را احمقانه می کند. خوب منظور ما از این حرف چیست؟ برخلاف سایر مدارک اثبات شده سازوکارهای دولتی که به مجازات بازیگران بد متکی هستند. آنها مکانیزمی را ایجاد کردند تا افرادی که سهام کمی دارند نتوانند تقلب کنند، علاوه بر این کسانی که سهام زیادی در شبکه دارند نخواهند که تقلب کنند. این امر به طور کامل ارزش سهام آنها را کاهش داده و انگیزه اقتصادی نخواهد داشت. بنابراین، اساساً تا زمانی که ۳/۲ اکثریت صادق باشند، پروتکل بسیار خوب کار خواهد کرد.

  همچنین تفاوت آن با مکانیسم های دیگر این است شبکه مجبور نیست پول را به مدت زمان خاصی بلوکه باشد. پول همیشه در کیف پول کاربران است و قابل استفاده است و به روش های دیگر در شبکه استفاده می شود. از طرف دیگر، بلاک ها از طریق قرعه کشی هایی که به عنوان مرتب سازی رمزنگاری شناخته می شوند، در دو مرحله ساخته می شوند. و اگر به نظر شما شبیه مامبو-ژامبو است، نگران نباشید، این فقط مکانیزمی است که در آن توافق بر سر بلوک ها از طریق دو مرحله پیشنهاد و دو دور رأی گیری ایجاد می شود.

  اینکه چه کسی چه کاری را انجام می دهد کاملا تصادفی است و بنابراین دستکاری در آن غیرممکن است. اما معنی آن برای اکوسیستم این است که شما سرعت بالایی دارید. به عنوان مثال، قراردادهای هوشمند الگوراند با بیش از 1000 تراکنش در ثانیه کار می کنند که بطور قابل توجهی بیشتر از تعداد دیگر بلاک چین های قرارداد هوشمند است. علاوه بر این، ماهیت تصادفی این طبقه بندی که در بالا ذکر کردیم به این معنی است که این موضوع کاملا غیرمتمرکز است و با توجه به اینکه راهی برای دشمنان وجود ندارد که بدانند چه کسی در وبلاگ بعدی رأی می دهد. به میزان زیادی امن است.

  بسیار خوب، بنابراین لایه زیرین بلاک چین الگوراند قادر است به آن مشکل مقیاس پذیری حمله کند. ما می دانیم که می خواهم به مهم ترین مولفه بعدی یعنی stack tech برویم و آن عملکرد قرارداد هوشمند آن ها است. این امر به ویژه با توجه به محوریت DeFi اخیرا بسیار مهم است.

  الگوراند 2. 0

  سال گذشته شرکت الگوراند نسخه الگوراند  2. 0 را منتشر کرد که یک به روزرسانی از پروتکل خود بود. برای معرفی می توان به این سه ویژگی اصلی زیر اشاره کرد: دارایی های استاندارد الگوراند، انتقال اتمی الگوراند و قراردادهای هوشمند. اگر می خواهید در مورد آن دو مورد اول بخوانید، ما به شما پیشنهاد می کنیم که به اسناد موجود در منابع دیگر مراجعه کنید.

  چیزی که ما اکنون بیشتر علاقه مند به پوشش آن هستم مربوط به قراردادهای هوشمند است. قراردادهای هوشمند الگوراند در لایه الگوراند 1 ادغام شده است، به این معنی که آنها از همان سرعت، مقیاس، نهایی بودن و امنیت همانند پلت فرم الگوراند برخوردار هستند. علاوه بر این، آنها مقرون به صرفه و بدون خطا هستند.

  ما می خواهیم شما را در این مقاله مفید راهنمایی کنیم. همانطور که می بینید تعداد زیادی مزایای ارائه شده با قراردادهای هوشمند الگوراند وجود دارد. آنها از نظر صرفه جویی در مصرف انرژی، سریع بودن، فوریت تراکنش ها بسیار خوب هستند. توسعه آن ها با پشتیبانی از Java، JavaScript Python Go  آسان است و البته ارسال آنها نیز ارزان است.

  برنامه های کاربردی برای قراردادهای هوشمند مانند این در فضای DeFi بسیار زیاد است. ما می خواهیم توجه شما را به مطالبی از آن ها در زمینه قراردادهای هوشمند در فضای DeFi معطوف کنیم. این قابلیت امکان استفاده از همه این موارد اشاره شده از جمله : Escrow، Synthetics، سکه های ثابت، اعتبار، مبادلات، معاملات حاشیه ای و غیره را در اختیار شما قرار می دهد. بنابراین به وضوح موارد زیادی برای استفاده از این قراردادهای هوشمند در DeFi وجود دارد و همچنین این موارد فقط تئوریک نیستند، تعدادی از پروژه ها در الگوراند شروع به توسعه کرده اند. در آنجا به کاربردهای سکه پایدار نیز اشاره کرده ایم. خوب، اخیراً اعلام شد که USDC Coinbase به شبکه الگوراند منتقل می شوند.

  البته دلیل اصلی این امر هزینه های بالا و معامله در شبکه ETH  بود. در حقیقت، حتی در ماه ژوئن سال جاری، کنسرسیوم مرکز قصد خود را برای ایجاد تنوع و دور شدن از بلاک چین ETH اعلام کرد. بسیار جالب است که الگوراند یکی از اولین بلاک چین هایی بود که آنها تصمیم گرفتند به آن وارد شوند. بنابراین، از نظر همه جوانب، به نظر می رسد که این شبکه از فناوری پیشرفته ای برخوردار است که بیشتر سرمایه گذاران و توسعه دهندگان هنگام جستجوی فرصت ها در نظر می گیرند و جالب این است که این موضوع در لیست مزایای اصلی پروژه اشاره نشده است.

  تیم الگوراند

  همانطور که گفته شد بنیانگذار الگوراند یک استاد رمزنگاری MIT به نام Silvio Micali است که می گوید موفقیت در زمینه رمزنگاری کم است. او برای کار خود سه جایزه علمی مختلف بین المللی را از آن خود کرده است. او یک نابغه است. یک واقعیت جالب این است که اثبات دانش صفر که شما اغلب در مورد آن می شنوید اولین بار توسط سیلویو و دو استاد دیگر در همان روز ایجاد شد.

  سیلویو میکالی بنیانگذار الگوراند است. وی متخصص رمزنگاری، پروتکل های ایمن و نسل شبه تصادفی است و بر کلیه تحقیقات و امنیت مربوط به الگوراند نظارت دارد. او مخترع تعداد زیادی پروتکل از جمله توابع تصادفی قابل تأیید، اثبات دانش صفر و رمزگذاری احتمالی است.

  استیو کوکینوس به عنوان مدیر عامل شرکت الگوراند فعالیت می کند. وی پیش از این مدیر عامل شرکت ارتباطات جهانی پلتفرم Fuze بود و بسیاری از تجارب تجاری و کارآفرینی را به الگوراند می آورد.

  دبلیو شان فورد مدیر کل الگوراند است و همچنین تجربه کسب و کار زیادی را به ارمغان آورده است، زیرا قبلاً مدیر CMO در LogMeIn بوده است.

  سیلویو تنها یکی از اعضای تیم است. ما به شما پیشنهاد می کنیم که به صفحه تیم آنها نگاهی بیندازید و برخی دیگر از اسامی و اعتبارنامه های پشت این پروژه را مشاهده کنید. این ها فقط سرمایه انسانی آن ها هستند. آن ها سرمایه مالی زیادی نیز پشت سر خود دارند. همانطور که گفته شد، آنها موفق به جمع آوری بیش از 120 میلیون دلار با تعدادی از فروش های توکن شدند و حتی یک جمع آوری کمک مالی جداگانه را برای Venture Capital Arm خود انجام دادند. این پروژه در ابتدا پایتخت الگو نام داشت و اخیراً به پایتخت بدون مرز تغییر نام یافت.

  آن ها بیش از 200 میلیون دلار سرمایه گذاری کردند تا در آن پروژه هایی که بر روی بلاک چین الگوراند کار می کنند، سرمایه گذاری کنند. اگر این فعالیت ها توسعه این ارز را تحریک نمی کنند. بنابراین جای تعجب بسیار می باشد. ما در مورد مزایای الگوراند و اینکه تیم فنی و موارد استفاده همه چقدر عالی هستند نوشتیم. با این حال، همه اینها ما را به سوالی بسیار مهم می رساند. چرا عملکرد این رمز هنوز کاملا رضایت بخش نیست؟

  توکنومیک Tokenomics

  ما فکر می کنیم این موضوع باید به توکنومیک مربوط باشد. حال بیایید نگاهی بیندازیم که آیا همانطور که ذکر شد رمز بومی در بلاک چین الگوراند وجود دارد؟ آیا رمزارز الگوراند وجود دارد؟ بله در واقع این یک توکن است و دو عملکرد اصلی وجود دارد که می توانیم ببینم.

  اولاً، می تواند به منظور کسب جوایز اکوسیستم مورد استفاده قرار گیرد، و ثانیا، می تواند به منظور پرداخت هزینه های معاملات و محاسبات dap مورد استفاده قرار گیرد.

  در کل 10 میلیارد توکن وجود داشت که در بلوک Genesis ضبط شده اند. اکنون اگرچه به نظر می رسد که موجودی در گردش فقط 1 میلیارد است و شما می توانید برنامه انتشار رمز را اکنون ببینید که باید در مورد آن یادداشت کنید. این واقعیتی است که هنوز فروش توکن در جریان است. همان طور که اعلام کردند، هدف فروش 150 میلیون الگوراند را برای امسال تعیین کرده اند. با این حال، با یک میلیارد دلار عرضه در گردش بیانگر تورم نزدیک به 15٪ است که بسیار زیاد است و این ها فقط بخشی اجزای سلول توکن هستند.

  الگوراند اضافی به عنوان ترکیبی از نه تنها جوایز مشارکت بلکه یک جز پاداش سهام نیز در بازار وجود دارد. در اینجا می توانید کل الگوراند را که از طریق جوایز استاندارد پراکنده می شوند، مشاهده کنید و می توانید الگوراند را ببینید که در نتیجه برنامه مشارکت سهام با محاسبات ما به بازار آمده است. این میزان 165 میلیون الگوراند اضافی است که در سال 2020 وارد بازار می شود.

  اگر این را به سلول های پیشنهادی توکن اضافه کنیم، تورم بسیار بالاتر خواهد بود. اکنون، باید به این نکته نیز اشاره کنیم که امسال 5 میلیون الگوراند در یک حراجی سوزانده شد. با این حال، این موضوع به تنهایی برای مقابله با میلیون ها ارز عرضه شونده آینده در بازار کافی نیست، زیرا ما می دانیم که افزایش عرضه بدون افزایش تقاضا موجب کاهش قیمت می شود.

  اکنون، تعداد دیگری از عوامل خارجی آلگوراند وجود دارد که تا این لحظه منجر به سقوط قیمت این ارز شدند. البته آنها سال گذشته در بازار نرم روانه بازار شدند؛ زیرا تقاضای کمی برای همه سکه ها وجود داشت. همچنین یکی از دلایل می تواند به دلیل فقدان هر نوع هیجان قبل از لیست باشد. با توجه به اینکه الگوراند بیشتر بودجه خود را از طریق فروش خصوصی جمع آوری کرد.

  افراد زیادی در مورد آن اطلاع نداشتند. با این حال، ما فکر می کنیم مقدار زیادی از آن فقط سیل توکن ها بود که در لحظه فعال شدن معاملات به بازار وارد شدند. به عنوان مثال، درست قبل از لیست ها، الگوراند از طریق فرایند حراج هلندی، توکن ها را به مردم فروخته است.

  این امر باعث شد تا آنها 25 میلیون توکن با قیمت ۲.۴۰ دلار در هر الگوراند عرضه کنند. بنابراین لحظه ای که آموزش به طور مستقیم آغاز شد، سیل الگوراند وارد بازار شد و متعاقباً قیمت آن را کاهش داد.

  سقوط بنیاد الگوراند در واقع برای برخی از خریداران حراجی که شاهد دریافت 90٪ از قیمت خرید اصلی در ازای آن بودند باید بگویم که بسیار قابل ستایش است.

  منظور ما این است که چه تعداد از پروژه های دیگر شنیده اید که پیشنهاد خرید توکن هایی را که پس از ذکر لیست ایجاد شده اند، داده اند. در هر صورت، برخی از افراد از آن استفاده کردند و برخی دیگر از آن استفاده نکردند. اگر این کار را می کردند، توکن هایی که ارسال می کردند سوزانده می شد که البته باعث کاهش عرضه می شود.

  با این حال، این برای کاهش سرعت تورمی که در بالا ذکر کردیم کافی نبود. تاریخ معاملات از زمان خرید واقعاً بسیار ناچیز بود. با سقوط الگوراند به پایین ترین حد خود، یعنی بیش از 10 سنت، در مارس سال جاری (2020) به اوج خود رسید.

  این موضوع بدون شک باعث تشویق الگوراند شد تا دومین دوره خود را در ماه جولای انجام دهند. با این حال، ژوئیه، امید به قیمت خرید ما را تازه کرد. بعد از اینکه ارز در کوین بیس قرار گرفت.

  اکنون، همه ما می دانیم که تأثیر سیستم مبتنی بر سکه نه تنها بر قیمت یک دارایی بلکه بر نقدینگی گسترده تر نیز تأثیر داشت، این باعث افزایش در ماه اوت شد که الگوراند به بالاترین سطح از زمان ذکر شده و بیش از 60 سنت رسید. البته این موضوع متأسفانه کوتاه مدت بود زیرا قیمت پس از آن مجدداً برگشت. بنابراین همه این ها ما را به مهمترین سوال می رسانند، قیمت از اینجا کجا می رود؟

  پتانسیل قیمت الگوراند

  علی رغم اینکه پتانسیل الگوراند از نظر فنی و تیمی بسیار چشمگیر است، جواب این سوال پیچیده است. اقتصاد فعلی هنوز کاملاً چالش برانگیز است. بله درست است که حداکثری برای عرضه این ارز وجود دارد که نمی تواند افزایش یابد. با این حال، این حد بالا هنوزم هم خیلی زیاد است و در حال حاضر تورم تنها تحت تأثیر آنچه در زمان گردش ارز عرضه می شود تأثیر می پذیرد. ورود الگوراند به بازار از طریق ترکیبی از این دو برنامه پاداش هنوز هم کمی مضر است. این موضوع مورد دیگری است که شما باید در نظر بگیرید.

  زیرا هیچ وثیقه ای وجود ندارد، تا برای سهام برای مدت زمانی قرار داده شود. هیچ مکانیزم خنثی کننده طرف عرضه وجود ندارد که عرضه در گردش را محدود کند. این دقیقا همان چیزی است که مکانیسم اثبات پیوند سهام لازم دارد، که باعث کاهش تعداد عرضه می شود.

  سوال آخر طبیعتا باید به بحث تقاضای سودمندی این ارز بپردازد. آیا تقاضای زیادی از پروتکل وجود دارد تا از الگوراند برای Dapps یا معاملات استفاده شود؟ خوب، با توجه به مزایای فن آوری که ما شما را از آن مطلع کرده ایم، اتفاقاً فکر می کنیم الگوراند در تلاش است موارد استفاده از بلاک چین خود را در فضای در حال رشد DeFİ گسترش دهد. قیمت هایی با سرعت نهایی و هزینه های معامله کم.

  آیا می دانید یک کشور در واقع در حال ساخت ارز دیجیتال خود بر روی بلاک چین الگوراند است؟ بله، جزایر مارچال، SOV مستقل خود را صادر می کنند که در شبکه الگوراند ساخته خواهد شد و می تواند یکی دیگر از فاکتورهای مهم تقاضای سودمندی در آنجا باشد.

  علاوه بر این، کاملاً واضح است که الگوراند روی رشد اکوسیستم خود متمرکز شده است. فراموش نکنیم که آنها باید 200 میلیون دلار بودجه در پروژه های ساخته شده در الگوراند سرمایه گذاری کنند.

  با این حال، سوال واقعی این است که آیا تقاضای نهایی ایجاد شده می تواند از تمام عرضه هایی که در حال حاضر در بازار وجود دارد پیشی بگیرد؟ در سطح فعلی به نظر نمی رسد، اما اگر تقاضا به شدت برآورده شود و پروژه های بیشتری را ایجاد کنند یا به الگوراند مهاجرت کنند، این موضوع می تواند داستان دیگری باشد.

  سخن آخر

  وقت آن است که شروع به جمع بندی مطالب کنیم. ما واقعاً در مورد الگوراند چه فکر می کنیم؟ نمی توان انکار کرد که قابلیت فنی آن ها قابل توجه است. آن ها دارای سازوکار pure proof of stake هستند. همین طور بسیار نزدیکتر از سایر پروژه ها به حل مشکل سه گانه شبکه بلاک چین هستند.

  همه ما می دانیم که مقیاس بندی یکی از مهمترین موارد در ذهن همه است. همچنین این یکی از دلایلی است که ما نمی توانیم منتظر راه اندازی ETH 2. 0 بمانیم. شاید این واقعاً بتواند همان جام مقدس باشد که همه از آن صحبت می کنند.

  با این حال، تأخیر در راه اندازی زنجیره به معنای این است که مردم در جستجوی بهترین گزینه ها هستند، زیرا اخیراً یک کشور پایه برای قراردادهای هوشمند ایجاد شده است، برنامه های قابلیت ساخت در شبکه بسیار زیاد است.

  علاوه بر این، ما باید در اینجا تلاش کنیم و بگویم که تیم پشت سر پروژه الگوراند از بهترین افرادی هستند که ما دیده ام، آن ها نه تنها دارای قدرت علمی بالایی هستند، بلکه صدها میلیون دلار نیز سرمایه دارند.

  سرمایه پشتیبان پروژه. با وجود همه این ها، همه چیز به خوبی برای توکن الگوراند پیش نرفته است. همانطور که اشاره کردیم، میزان زیادی فشار در سمت عرضه وجود دارد که باعث پایین آمدن قیمت می شود. تا نزدیک شدن به محدودیت عرضه، این انتشارات احتمالاً ادامه خواهد یافت.

  تنها چیزی که می تواند با این فشارهای طرف عرضه مقابله کند، تقاضای برابر یا بیشتر کاربران از طریق ساخت و معامله در شبکه الگوراند است. در سطح فعلی استفاده از شبکه، این موضوع امکان پذیر نیست. به نظر نمی رسد که این درایور سمت تقاضا به اندازه کافی قوی باشد. با این حال، با گسترش اخیر آنها در حوزه DeFi، ممکن است این مسئله تغییر کند.

  آن ها همچنین به پشتیبانی از پروژه های ساخته شده در الگوراند اختصاص داده شده اند و سکه های زیادی برای انجام این کار در دست دارند. بنابراین، جالب خواهد بود که ببینیم طی چند ماه آینده اوضاع چگونه پیش می رود. بدون شک این بلاک چین و ارز پروژه ای است که ما کاملا تحت نظر داریم و بررسی می کنیم زیرا پتانسیل بالایی پشت فناوری آن موجود است.