مهم‌ترین سوالی که برای بسیاری از کاربران بروکر آلپاری مطرح می‌شود، این است که دفتر اصلی بروکر آلپاری کجاست؟ بروکر آلپاری یکی از برترین بروکرهای فعال در بازارهای مالی است و به دلیل موقعیت‌های جغرافیایی مختلف این بازارها، آلپاری نیز در بسیاری از کشورهایی که خدمات ارائه می‌کند، دارای دفاتر فعال است. هرچند که به دلیل تحریم‌ها، بروکر آلپاری در ایران دفتر فعالی ندارد، اما این موضوع تأثیری بر ارائه خدمات به کاربران ایرانی نداشته و آلپاری همواره با بالاترین کیفیت ممکن به ایرانیان خدمات ارائه می‌دهد. در این مقاله به بررسی دقیق دفاتر بروکر آلپاری و محل دفتر اصلی این بروکر خواهیم پرداخت.

بروکر آلپاری کجاست؟ از ابتدا تا به امروز

در پاسخ به سوال بروکر آلپاری کجاست باید گفت این بروکر در سال 1998 توسط سه کارآفرین در شهر کازان، روسیه تاسیس شد. این بروکر باهدف ارائه خدمات مالی و معاملات فارکس به مشتریان خود آغاز به کارکرد. با گذشت زمان و با تمرکز بر نوآوری و تکنولوژی‌های پیشرفته، آلپاری توانست به‌سرعت رشد کند و دفاتر خود را در سراسر جهان‌گسترش دهد. در سال‌های ابتدایی 2000، آلپاری به یکی از بزرگ‌ترین بروکرهای روسیه تبدیل شد و سپس با افتتاح دفاتر بین‌المللی در آمریکا، انگلستان، هند، چین و سایر کشورها حضور جهانی خود را تقویت کرد.

در سال 2014، آلپاری تحت تأثیر بحران مالی روسیه قرار گرفت و مجبور به ترک بازار ایالات متحده شد. با این حال، این بروکر با بازسازی و تمرکز بر بازارهای جدید توانست دوباره جایگاه خود را بازیابد. آلپاری اکنون با داشتن مجوزهای مختلف از نهادهای نظارتی معتبر به ارائه خدمات به میلیون‌ها مشتری در سراسر جهان ادامه می‌دهد. امروزه بروکر آلپاری به عنوان یکی از برترین بروکرهای بازارهای مالی شناخته می‌شود و با ارائه پلتفرم‌های معاملاتی پیشرفته، انواع حساب‌های معاملاتی و آموزش‌های مالی به مشتریان خود، همواره در حال بهبود و توسعه خدمات هستند.

محل استقرار دفاتر بروکر آلپاری کجاست؟

بروکر آلپاری که اصالتا یک شرکت روسی است با افتتاح دفاتر اروپایی به‌سرعت شعبه‌های خود را در کشورهای مختلف توسعه داد. در فاصله سال‌های 2005 تا 2012، آلپاری به عنوان یکی از برترین بروکرهای جهان شناخته می‌شد. با این حال، دفتر این بروکر در انگلستان که در سال 2004 در لندن تاسیس شده بود در سال 2015 به دلیل بحران فرانک سوئیس ورشکسته شد. پس از بحران آلپاری با پرداخت بدهی‌های معامله‌گران به‌تدریج فعالیت‌های خود را کاهش داد و در نهایت در سال 2018، دفتر لندن به طور کامل تعطیل شد. در صورتی که کسی اکنون سوال آلپاری کجاست را مطرح کند باید گفت که آلپاری همچنان به عنوان یک بروکر بین‌المللی فعال است و دفاتری در کشورهای مختلف جهان دارد که برخی از این دفاتر شامل موارد زیر هستند:

  • جزیره موریس؛
  • بلاروس؛
  • قبرس؛

دفتر آلپاری در جزیره موریس

دفتر شرکت آلپاری اینترنشنال در جمهوری موریس با شماره ثبت “C113012295” قرار دارد. این شرکت تحت نام “Exinity Limited” و با مجوز “FSC” در جمهوری موریس فعالیت می‌کند و به معامله‌گران خدمات ارائه می‌دهد.

بروکر آلپاری دربلاروس

شرکت “LLC Alpari Eurasia” با شماره ثبت «192637625» در تاریخ 19/04/2016 توسط کمیته اجرایی شهر مینسک در بلاروس به ثبت رسیده است. مجوز و تنظیمات فعالیت آلپاری بلاروس توسط بانک مرکزی جمهوری بلاروس صادر شده است. در حال حاضر دفتر و وب‌سایت آلپاری بلاروس فعال می‌باشد.

دفتر آلپاری در قبرس

آلپاری دفتری در شهر نیکوزیا در قبرس به ثبت رسانده است و از طریق این دفتر خدمات تراکنش مالی و کارت‌های بانکی را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. شرکت آلپاری در قبرس با نام “FT Global LTD” ثبت شده و شماره ثبت آن HE 335426 است.

آدرس دقیق دفاتر فعال بروکر آلپاری

آدرس دفاتر فعال بروکر آلپاری کجاست؟ در جدول زیر آدرس دقیق هر یک از دفاتر آورده شده است:

دفتر اصلی بروکر آلپاری کجاست؟

در ادامه آشنایی با دفاتر بروکر آلپاری این سوال مطرح می‌شود که دفتر اصلی بروکر آلپاری کجاست؟ برای پاسخ‌دادن به این سوال باید به این مسئله دوباره اشاره کرد که بروکر آلپاری باسابقه فعالیت چندین ساله خود در بازارهای مالی به دلیل ارائه خدمات متنوع و محافظت از سرمایه مشتریان خود در گروه بروکرهای محبوب قرار گرفت و در طول این سالیان دفاتر متعددی را در مناطق مختلف جغرافیایی برای ارائه خدمات تاسیس کرد؛ اما در حال حاضر دفتر مرکزی بروکر آلپاری در جزیره موهلی با شماره ثبت HY00423015 به ثبت رسیده است.

ارائه خدمات به ایرانیان

بروکر آلپاری به عنوان یکی از معتبرترین شرکت‌های کارگزاری در حوزه معاملات ارز دیجیتال و فارکس شناخته می‌شود. اما این شرکت در ایران نمایندگی مستقیم ندارد و خدمات خود را به کاربران ایرانی از طریق نمایندگی‌های سنت وینسنت با شماره ثبت [20389 IBC 2012] ارائه می‌دهد. بروکر آلپاری به صورت مستقیم هیچ نمایندگی رسمی در ایران ندارد و خدمات خود را به شهروندان ایرانی از طریق پلتفرم‌های آنلاین ارائه می‌دهد. اما این موضوع به این معنی نیست که خدمات پشتیبانی برای ایرانیان کیفیت پایینی دارد. در واقع کیفیت خدمات پشتیبانی که به معامله‌گران ایرانی ارائه می‌شود، بسیار بالا و در حد کشورهای دیگر است.

برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله “سایت اصلی بروکر آلپاری برای معامله گران ایرانی کدام است؟” را مطالعه کنید.

معامله گران ایرانی می‌توانند به صورت آنلاین و از طریق وب‌سایت‌های بین‌المللی آلپاری در صورتی که تحریم‌ها و مقررات مالی اجازه دهند از خدمات معاملاتی این بروکر استفاده کنند. باید توجه داشت که وضعیت تحریم‌ها و مقررات بین‌المللی در حال تغییر است و ممکن است در آینده آلپاری یا شرکت‌های دیگر تصمیم بگیرند سیاست‌های خود را در خصوص ارائه خدمات به شهروندان ایرانی تغییر دهند. به‌هرحال کاربران ایرانی که تمایل به دسترسی به خدمات آلپاری دارند، باید به طور مداوم وضعیت را بررسی کرده و از منابع معتبر برای کسب اطلاع از هرگونه تغییر در سیاست‌های خدمات استفاده کنند.

خلاصه بررسی بروکر آلپاری کجاست

همان‌گونه که در مسیر پاسخ به سوال آلپاری کجاست به آن اشاره شد. اولین دفتر مرکزی آلپاری در کشور روسیه فعالیت خود را آغاز کرد. آلپاری در طول حدود 26 سال فعالیت در بازارهای مالی فارکس، فراز و نشیب‌های بسیاری از جمله ورشکستگی در دفتر آلپاری انگلستان را تجربه کرده است. بااین‌وجود در تمام این سال‌ها آلپاری باقدرت به کار خود ادامه داد و توانست رگوله‌ها و جوایز متعددی را از سوی سازمان‌های معتبر به دست آورد. بعد از تصویب تحریم‌های بین‌المللی باوجوداینکه بسیاری از کارگزاری‌ها فعالیت خود را با مشتریان ایرانی قطع کرده‌اند، آلپاری به همکاری با مشتریان فارسی‌زبان ادامه و به آن‌ها خدمات ارائه می‌دهد، اگرچه رگوله این بروکر برای ایرانیان کاربردی ندارد و در شعبات آفشور خدمات به آنها ارائه می‌دهد.