همه اندیکاتورهای میانگین متحرک در پلتفورم های معامله دارای استاندارد هستند. این اندیکاتور قابلیت تنظیم نیز دارد.

فهرست []

  برای انجام معامله با استفاده از این استراتژی، نیاز به سه نمودار میانگین متحرک داریم:

  • تنظیمات با بازه ۲۰ روزه
  • تنظیمات با بازه ۶۰ روزه
  • تنظیمات با بازه ۱۰۰ روزه

  نمودار بازه ۲۰ روزه،میانگین متحرک کوتاه مدت ماست، نمودار بازه ۶۰ روزه،میانگین متحرک میان مدت است و نمودار بازه ۱۰۰ روزه اندیکاتور روند (بلند مدت) را نشان می دهد.

  چگونه با این نمودارها معامله باید کرد؟

  این استراتژی زمانی سیگنال خرید یا (Buy) می دهد که میانگین متحرک کوتاه مدت ،میانگین متحرک میان مدت را قطع کرده و در بالای آن حرکت می کند.  زمانی این استراتژی سیگنال فروش یا (Sell) می دهد که میانگین متحرک کوتاه مدت، موینگ اورج میان مدت را قطع کرده و در پایین آن حرکت می کند.

  بنابراین زمانی می توان پوزیشن گرفت (چه خرید یا فروش) که نمودارمیانگین متحرک (MA) در یک جهت حرکت می کنند و زمانی پوزیشن را می بندیم (چه خرید یا فروش) که خلاف جهت شروع به حرکت کنند.

  از کجا بفهمیم قیمت شروع به ایجاد روند کرده است؟

  اگر نمودار میله ای قیمت (پرایس بار) به صورت پایدار بالا یا پایین بازه ۱۰۰ روزه باشد، متوجه می شوید که روند قوی از قیمت اجرا می شود بنابراین معامله ادامه می یابد.

  تنظیمات بالا می تواند به دوره های کوتاهتر تغییر کند، اما سیگنال های نادرستی می دهد و ممکن است به جای کمک، تبدیل به مانع شوند. چنانچه می خواهید بدون نوسانات قیمتی کوتاه مدت که منجر به سیگنال اشتباه می شود شروع به معامله کنید، تنظیمات پیشنهاد شده، سیگنالهایی را ایجاد می کنند که به شما امکان می دهد که روند را دنبال کنید.

  در نمودار بالا چهار دایره سبز کشیدم که هر کدام به طور جداگانه سیگنال می دهند و این سیستم میانگین متحرک متقاطع بر روی چارت روزانه (daily) یورو به دلار (EURUSD) در ۶ ماه اخیر است.

  هر کدام از موقعیت ها، به ترتیب ۶۰۰، ۲۰۰، ۲۰۰ و ۱۰۰ پوینت را به دست آورده است.

  همچنین دایره هایی به رنگ قرمز را رسم کردم که سیگنال های غلط را نشان می دهد، این بازه ها مکان هایی هستند که قیمت بدون تاثیر بر روند، تغییر می کند و منجر به سیگنال اشتباه می شود.

  اولین سیگنال اشتباه در مثال بالا ، به شکست منجر می شود و باعث از دست رفتن ۳۵ پوینت می شود.

  نمودار بالا نشان می دهد که اولین سیگنال مثبت بدین صورت است که میانگین متحرک (MA) کوتاه مدت به سمت پایین حرکت کرده و از میانگین متحرک میان مدت عبور می کند و سیگنال را صادر می کند.

  توجه کنید که قیمت به سرعت از روند MA دور می شود و در زیرمیانگین متحرک قرار می گیرد که نشان دهنده روند قوی است.

  دومین سیگنال نادرست در بالا بدین صورت است زمانی که میانگین متحرک (MA) کوتاه مدت از بالای میانگین متحرک میان مدت حرکت می کند، سپس به سرعت در جهت مخالف حرکت می کند و سیگنال بستن پوزیشن را می دهد.

  اگرچه این سیستم برای تمام وقت درست نیست، در مثال بالا ۶ ساعت از ۱۲ ساعت یا در ۵۰ % زمان درست بود.

  ما بلافاصله می توانیم متوجه شویم که چگونه با استفاده از تکنیک های معاملاتی، معاملات را تحت کنترل درآوریم. هر معامله ای بر اساس معیاری محاسبه شده است و ارتباطی با روش عقلانی- احساسی ندارد.