معرفی سرخطی در بورس

سفارش سرخطی و یا سرخطی زدن، روشی از معامله در بازار سهام است که سهامدار سفارش خرید و یا فروش خود را رأس ساعت 8:30 صبح ثبت کرده و ارسال می نماید. در واقع، به سفارشی که رأس ساعت آغاز معاملات و در صفوف خرید و یا فروش ارسال می شود، تا بتوانید به جایگاه بهتری در این صفوف دست یابید را اصطلاحأ سرخطی زدن در بورس می گویند.

فهرست []

  به مثال زیر توجه کنید:

  آقای غفاری تصمیم دارد روز شنبه، سهام شرکت الف را خریداری نماید. سهام این شرکت، به دلیل انتشار اخبار مثبت، بسیار مورد علاقه و توجه سایر سهامداران قرار دارد. بنابراین آقای غفاری احتمال می دهد که شنبه رأس ساعت 8:30 صبح با صف خرید سنگینی روبه رو باشد.

  او رأس این ساعت، اقدام به ثبت سفارش می کند. برای این که بتواند سهم شرکت الف را خریداری نماید، باید رأس ساعت 8:30 صبح و با ثبت بالاترین قیمت روز، ثبت سفارش نماید. در اصطلاح بورسی، به چنین حالتی، سرخطی زدن می گویند.

  در همان روز، آقای غفوری که همکار آقای غفاری است، پس از بررسی و تحلیل بسیار، به این نتیجه می رسد که بهتر است سهام شرکت ج را به فروش برساند. با توجه به پیش بینی آقای غفوری، در آن روز صف فروش سنگینی برای این نماد شکل می گیرد.

  در چنین شرایطی، برای این که بتواند سهم مورد نظر خود را بفروشد، باید رأس ساعت 8:30، پایین ترین قیمت آن روز را ثبت و ارسال کند. در اصطلاح بورسی، به چنین حالتی، سرخطی زدن می گویند.

  آیا عوامل مؤثر در سرخطی زدن را می شناسید؟

  1. انتخاب کارگزاری مناسب
  2. استفاده از سرور مجازی بورس
  3. افزایش دقت در سرعت و دقت در زمان ثبت سفارش

  آیا با روش های سرخطی زدن در بورس، آشنا هستید؟

  برای سرخطی زدن، 2 روش وجود دارد:

  روش اول:  سرخطی زدن به شیوه دستی:

  در این روش، شما باید چند ثانیه پیش از رسیدن به ساعت 8:30، تعداد سهم و قیمت مد نظرتان را وارد کرده و آن را چندین بار ارسال نمایید تا عمل سرخطی شما انجام شود و سفارشتان در ابتدای صف قرار بگیرد.

  روش دوم: سرخطی زدن با ربات سرخطی:

  در این روش، برای سرخطی زدن باید از ربات سرخطی استفاده کنید. ربات سرخطی، یک نرم افزار است که ابزار و زیرساخت مناسب را در اختیار معامله گران قرار می دهد تا در زمانی که هزاران سفارش در کسری از ثانیه به سمت هسته معاملات ارسال می شود، سفارششان را در لحظات پیش گشایش به گونه ای به ثبت برسانند که بتوانند به جایگاه بهتری در صفوف خرید و یا فروش دست یابند.

  در واقع، ربات سرخطی قابل تنظیم است و به شما کمک می کند تا تعیین کنید:

  1. چه سهمی را بخرید و یا بفروشید.
  2. در چه زمانی شروع به کلیک کردن برای معامله مدنظرتان کنید.
  3. در چه فاصله زمانی، هر کلیک را انجام دهید.

  بنابراین در رابطه با ربات سرخطی می توان بیان کرد که با استفاده از این ربات، شما می توانید در ردیف اول صف خریداران عرضه اولیه در روز پس از عرضه اولیه باشید و همین طور جز افرادی باشید که در جایگاه اول سفارش دهندگان برای خرید و یا فروش سهام مدنظرتان هستند.

  آیا با رمز موفقیت در سرخطی زدن آشنا هستید؟

  کسانی که از سرور مجازی استفاده می کنند، از شانس بیش تری برای سرخطی زدن موفق برخوردارند. از دیگر رموز موفقیت می توان به استفاده از اینترنت پرسرعت و پینگ پایین اشاره کرد.

  ساعت ثبت سفارش شما، در موفقیت آمیز بودن عملیات سرخطی بسیار مهم است. در نظر داشته باشید که شما باید ارسال سفارشتان را از ساعت 8:44:58 ثانیه آغاز کنید.

  آیا می توان به ربات های سرخطی اعتماد کرد؟

  با توجه به مزایایی که بیان شد، تمایل سرمایه گذاران به استفاده از ربات های سرخطی بسیار زیاد است و این افزایش تمایل، سبب سوء استفاده سودجویان شده است. به گونه ای که شاهد تبلیغات گسترده تحت عنوان ربات های سرخطی در سایت ها و شبکه های اجتماعی هستیم.

  با توجه به این امر که این دست از ربات ها به هسته سازمان و کارگزاری دسترسی ندارند، نمی توانند عملیات سرخطی را انجام دهند ولی با دریافت نام کاربری و رمز عبور شما، امکان کلاهبرداری از پرتفویتان را برای این افراد سودجو فراهم می شود.