بروکر آلپاری در طول سال‌های متمادی فعالیت در بازارهای مالی به دلیل ارائه شرایط معاملاتی بی‌نظیر خود همواره مورد توجه بوده است و به ویژه در میان معامله گران ایرانی به عنوان یک بروکر معتبر شناخته می‌شود. این بروکر با ارائه طیف گسترده‌ای از لوریج ها به معامله‌گران امکان می‌دهد که سطح اهرم خود را بر اساس نیازهایشان تنظیم کرده و در نتیجه سطح مارجین خود را به راحتی تغییر دهند. این قابلیت در کنار سابقه و اعتبار بالای بروکر آلپاری، آن را به گزینه‌ای محبوب و مورد اعتماد برای معامله گران ایرانی تبدیل کرده است. در این مقاله به طور کامل به بررسی لوریج بروکر آلپاری و نحوه تغییر آن می‌پردازیم.

لوریج بروکر آلپاری چیست؟

معامله با اهرم یا لوریج در بازار فارکس به معامله‌گران امکان می‌دهد تا با سرمایه‌ای بیشتر از سرمایه اولیه خود معامله کنند. این ویژگی که به آن مارجین فارکس نیز گفته می‌شود به تریدرها اجازه می‌دهد تا با سرمایه محدود حجم معاملات بزرگ‌تری را کنترل کنند که می‌تواند سود و به همان میزان ضرر بیشتری به همراه داشته باشد. لوریج بروکر آلپاری در حساب‌های معاملاتی مختلف از 1:1000 تا 1:3000 متغیر است و معامله‌گران می‌توانند با تنظیم لوریج، ریسک و مقدار مارجین معاملات خود را مدیریت کنند. برای مثال با لوریج 1:100، یک دلار موجودی حساب می‌تواند به معامله‌ای به ارزش 100 دلار تبدیل شود که قدرت معامله را 100 برابر می‌کند.

لوریج بروکر آلپاری در انواع حساب‌ها

همان‌گونه که به آن اشاره شد لوریج بروکر آلپاری برای انواع حساب‌های معاملاتی ارائه شده توسط این بروکر متغیر و متفاوت است. میزان حداکثر لوریج قابل‌استفاده در حساب‌های آلپاری در قالب جدول زیر آورده شده‌اند:

تغییر لوریج در بروکر آلپاری

تغییر لوریج در آلپاری می‌تواند به دلایل مختلفی انجام شود. این تغییر به تریدرها این اجازه را می‌دهد که سطح ریسک و سود معاملات خود را کنترل کنند. لوریج یا اهرم به کاربران اجازه می‌دهد تا با استفاده از سرمایه‌ای بیشتر از سرمایه خود، معاملات بزرگ‌تری را انجام دهند. این ویژگی می‌تواند به سودآوری بیشتر منجر شود، اما هم‌زمان ریسک سرمایه‌گذاری را نیز افزایش می‌دهد.

برای ثبت نام در بروکر آلپاری، ابتدا باید یک حساب معاملاتی ایجاد کنید. سپس با ورود به پنل کاربری خود، می‌توانید نوع حساب و میزان لوریج (اهرم) معاملاتی را تنظیم کنید. مقدار لوریج به سرمایه شما بستگی دارد و با افزایش آن، نوسانات بازار تاثیر بیشتری بر سرمایه خواهند داشت. برای تغییر میزان لوریج در بروکر آلپاری معامله گران باید مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنند:

  • ثبت نام در بروکر آلپاری؛
  • ورود به کابین شخصی؛
  • بررسی حساب کاربری؛
  • تغییر لوریج؛

ثبت نام در بروکر آلپاری

قبل از هر اقدامی کاربر ابتدا باید به سایت بروکر آلپاری مراجعه کرده و اقدام به تکمیل ثبت نام و افتتاح حساب مورد نظر خود از میان حساب‌های ارائه شده توسط این بروکر بکند. در زمان افتتاح حساب گزینه‌ای برای تغییر لوریج به کاربر ارائه نمی‌شود.

ورود به کابین شخصی

برای دسترسی به سایت آلپاری در ایران، ابتدا نیاز است که از یک VPN یا فیلترشکن استفاده کنید تا به سایت دسترسی پیدا کنید. این کار به دلیل محدودیت‌های جغرافیایی است که بر سایت آلپاری اعمال شده است، ضروری است. پس از فعال‌سازی VPN، وارد سایت آلپاری شوید. در صفحه ورود، اطلاعات حساب کاربری خود را وارد کرده و پس از ورود به حساب کاربری، به دنبال گزینه “حساب من” یا معادل آن در منوی سایت بروید. این گزینه در بالای صفحه یا در منوی اصلی قرار دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کار با کابین شخصی آلپاری مقاله “ آموزش ثبت نام و نحوه کار با کابین شخصی بروکر آلپاری” را مطالعه فرمایید.

بررسی حساب کاربری

در مرحله بعد و پس از ورود به حساب کاربری و کلیک بر روی گزینه حساب من در منوی باز شده بر روی گزینه بررسی حساب کلیک کنید و حسابی را که قصد تغییر لوریج آن را دارید انتخاب کنید.

تغییر لوریج در آلپاری

در این مرحله کاربر به صفحه مشخصات حساب آلپاری منتقل می‌شود که در این صفحه باید در بخش لوریج بر روی گزینه تغییر کلیک کنید. بعدازاین کار پنجره جدید ظاهر می‌شود که در آن می‌توانید لوریج مورد نظر خود را انتخاب کنید. در انتها نیز باید در کادر باز شده پسورد حساب تجاری خود را وارد کرده و گزینه تغییر را انتخاب کنید تا لوریج حساب شما تغییر کند.

مزایا و معایب تغییر لوریج در بروکر آلپاری

استفاده از اهرم یا لوریج در معاملات با بروکر آلپاری، همانند سایر بروکرهای معاملاتی مزایا و معایب خاص خود را دارد. این موارد عبارتند از:

مزایا تغییر لوریج در بروکر آلپاری

  • افزایش حجم معاملات: با استفاده از اهرم، شما می‌توانید با سرمایه کمتر، حجم بیشتری از معاملات را انجام دهید. به‌عنوان‌مثال، اگر اهرم 1:100 داشته باشید، با ۱ دلار می‌توانید معاملاتی به ارزش 100 دلار انجام دهید.
  • افزایش سودآوری: در صورتی که از لوریج درست و با احتیاط استفاده شود، می‌تواند منجر به افزایش سودآوری شما شود.

معایب تغییر لوریج در بروکر آلپاری

  • ریسک بالا: استفاده از لوریج به شما امکان می‌دهد تا سرمایه خود را چندین برابر کنید، اما همین امر به ریسک بالایی هم نیاز دارد. اگر معاملات شما به درستی اجرا نشوند، اهرم می‌تواند سوددهی شما را کاهش دهد یا حتی به از دست دادن سرمایه منجر شود.
  • پیچیدگی بیشتر: استفاده از لوریج ممکن است پیچیدگی معاملات را افزایش دهد، زیرا باید دقت داشته باشید که چگونه از لوریج استفاده کنید تا به بهترین نتیجه برسید.

خلاصه بررسی تغییر لوریج در بروکر آلپاری

استفاده از لوریج در معاملات فارکس می‌تواند به شما امکان افزایش سود را بدهد، اما به همین اندازه می‌تواند ریسک‌های بیشتری را نیز به وجود آورده باشد؛ بنابراین داشتن یک استراتژی مدیریت ریسک موثر بسیار حیاتی است. بروکر آلپاری به عنوان یک بروکر محبوب علاوه بر ارائه انواع خدمات معاملاتی از جمله حساب‌های متنوع، امکان تغییر لوریج این حساب‌ها را نیز برای کاربران خود فراهم کرده است.

تریدرهای حرفه‌ای تغییر لوریج در بروکر آلپاری را به‌گونه‌ای انجام می‌دهند که بیشترین سود را برای آنها داشته باشد. این کار به معنای انتخاب سطح لوریجی است که با سرمایه و ریسک، شخصیت و استراتژی معاملاتی آن‌ها هماهنگ است. در نهایت همه معامله گران باید در انتخاب لوریج مناسب خود دقت کرده و در هر معامله استراتژی مدیریت ریسک خود را پیش بگیرید تا از دست دادن سرمایه جلوگیری کرده و ثبات مالی حساب خود را حفظ کنند.