سرمایه گذاری اصل بسیار مهمی است که لازمه دنیای امروز می باشد. نه فقط در ایران بلکه شما ساکن هر کشوری در جهان باشید، برای داشتن رفاه اجتماعی و یک زندگی آرام و راحت نیاز به سرمایه گذاری خواهید داشت. کشور ما ازنظر ساختاری در وضعیتی قرار گرفته که همه صنایع آن مستعد رشد و توسعه هستند. ازاین رو سرمایه گذاری در ایران می تواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد. اما در این مقاله قصد داریم درباره سرمایه گذاری با یک میلیون صحبت کنیم. شاید ازنظر خیلی از ما چنین سرمایه گذاری امکان پذیر نباشد. با این حال تا پایان این مقاله با یک حساب سرانگشتی از شرایطی که می توان با یک میلیون ساخت متعجب خواهید شد.

فهرست []

  سرمایه گذاری را درک کنیم

  برای اینکه یک سرمایه گذار بزرگ شوید، ابتدا باید با مفهوم سرمایه گذاری آشنا باشید. کسانی که با مفهوم سرمایه گذاری آشنا نبوده و آن را درک نکرده باشند، با هر سرمایه ای شکست خواهند خورد. سرمایه گذاری روی مسکن، طلا، زمین و حتی بازار بورس با هر مبلغی نیاز به دانش و کسب اطلاعات درست دارد. بدون اطلاعات و دانش روز یک فرد سرمایه گذار با سرمایه یک میلیاردی تبدیل به یک بازنده یک میلیاردی خواهد شد و سرمایه گذاری با یک میلیون نیز شکست یک میلیونی را در پی خواهد داشت. سرمایه گذاری هزینه کردن در شرایط فعلی برای کسب سود در آینده است اما این تعریف خیلی عامیانه است. سرمایه گذاری باید با هدفی مشخص صورت پذیرد. در درجه اول شما باید بدانید که سرمایه گذاری برای رسیدن به نرخ رشدی بالاتر از نرخ تورم صورت می پذیرد. با این ترتیب شما تنها با درصد سروکار خواهید داشت. این اصل مهم سرمایه گذاری بسیار تعیین کننده خواهد بود. سرمایه گذاری با یک میلیون و رسیدن به نرخ رشد بالاتر در آینده، می تواند برای شما شرایط بهتری را نسبت به سرمایه گذاری با سرمایه های بیشتر اما نرخ رشد پایین تر، ایجاد نماید. با ترکیب این اصل با نرخ رشد مرکب می توان در مدت زمانی معین با سرمایه گذاری یک میلیونی هم به استقلال مالی رسید. برای شروع اما کمی باید صبورتر باشید. در ادامه بیان خواهیم کرد کسانی که موفق به کسب سودهایی با نرخ بالا با سرمایه گذاری یک میلیونی شوند، در آینده با سرمایه های بزرگ تر به راحتی کسب سود خواهند کرد.

  روش های سرمایه گذاری با یک میلیون تومان

  احتمالاً از شنیدن روش های سرمایه گذاری با یک میلیون کمی متعجب خواهید شد. با اینکه در جامعه ی امروز ایرانی یک میلیون تومان پول آنچنان زیادی به حساب نمی آید، اما همچنان با استفاده از تکنیک های خاص می توان این سرمایه را نیز به یک سرمایه بزرگ تبدیل کرد. در حال حاضر با استفاده از این مبلغ می توان در بازارهای زیر سرمایه گذاری کرد:

  ۱- سرمایه گذاری در طلا

  ۲- سرمایه گذاری در سکه

  ۳- سرمایه گذاری در خودرو

  ۴- سرمایه گذاری در مسکن

  ۵- سرمایه گذاری در صنایع پتروشیمی

  ۶- هر بازاری که سهام شرکت های مرتبط با آن در بازار بورس ارائه می شود

  شاید از خود بپرسید که این یک شعار است. اما اصلاً این چنین نیست. در حال حاضر امکان سرمایه گذاری در همه این بازارها در بازار بورس با همان مبالغ کم امکان پذیر است. برای سرمایه گذاری در بازار مسکن می توانید سهام شرکت های مربوط به ملک و سرمایه گذاری مسکن را بخرید. برای حضور در بازار سکه و طلا می توانید اوراق سهام سکه و طلا را تهیه نمایید.

  برای سرمایه گذاری در بخش صنعت خودرو باید به سراغ سهام شرکت های خودرویی بروید. این اختیار برای شما وجود دارد که در هرکدام از این بازارها ماجراجویی خود را آغاز نمایید. شاید در نگاه اول، با خرید سهام شرکت های سرمایه گذاری در املاک قرار نباشد صاحب یک خانه میلیاردی شوید. اما درواقع همان قدر که ارزش یک خانه در ایران رشد کرده و بیشتر می شود، ارزش سهام شما نیز با همان نسبت یا حتی بیشتر رشد خواهد نمود. این در درجه اول باعث می شود شما از بازار عقب نمانید و در درجه دوم هم در آینده ای نزدیک شما را به سرمایه های بزرگ تر خواهد رساند. اما بدون سرمایه گذاری اگر اکنون یک میلیون تومان دارید و قیمت خانه در محل زندگی شما متری یک میلیون باشد، در آینده ای نه چندان دور قیمت خانه به متری دو میلیون خواهد رسید و شما همچنان همان یک میلیون تومان را در حساب خود خواهید داشت.

  مقایسه بازار مسکن و بورس

  بیایید، برای درک بهتر این موضوع رشد سهام بورس در بخش مسکن را با رشد قیمت مسکن در چند سال گذشته باهم مقایسه کنیم. طبق آمارهای منتشر شده قیمت مسکن به صورت متوسط در ایران در ۱۰ سال گذشته بازدهی ۶۷۲ درصدی داشته است. این عدد به این معنی است که قیمت مسکن در ۱۰ سال گذشته در ایران ۶٫۷۲ برابر شده است. البته ۱۰ سال پیش هم نمی توانستیم با سرمایه گذاری با یک میلیون تومان به بازار مسکن وارد شویم. اما به بازار سهام شرکت های مربوط به این صنف چطور؟ این نرخ رشد نشان می دهد که اگر قیمت یک خانه در تهران ۱۰ سال پیش ۱ میلیون تومان برای هر متر بوده باشد، در حال حاضر به عدد ۶ میلیون و ۷۲۰ هزار تومان برای هر متر رسیده است. حال بیایید این نرخ را برای کسی محاسبه کنیم که ۱۰ سال پیش یک میلیون تومان خود را وارد چرخه خرید سهام شرکت های سرمایه گذاری در مسکن نموده است.

  باز هم طبق آمار، بازار بورس در ۱۰ سال گذشته به طور متوسط رشد ۲۳۸۲ درصدی را تجربه کرده است. به این معنی که خرید یک میلیون تومانی یک سهم در ۱۰ سال پیش اکنون به سرمایه ۲۳ میلیون و ۸۲۰ هزار تومانی تبدیل شده است. این حساب وکتاب بیان می کند که شما ۱۰ سال پیش با سرمایه یک میلیونی خود می توانستید تنها یک متر خانه در تهران خریداری نمایید؛ اما در حال حاضر این عدد برای شما به نزدیک به ۴ متر رسیده است. این همان نرخ رشدی است که یک سرمایه گذار باید به آن رسیده باشد. البته در بندهای بعدی نشان خواهیم داد که رشد سرمایه ۱ میلیون تومانی در این مدت بیشتر از این عدد هم بوده است.

  سرمایه ارزشمند خود را به باد ندهید

  در دنیای امروز اگر ۱۰ روش برای رشد سرمایه و سرمایه گذاری با یک میلیون بتوان یافت، مطمئناً ۱۰۰ روش هم برای نابودی این سرمایه وجود خواهد داشت. جدا از خرج کردن و هدر دادن سرمایه در راه های بیهوده، در برخی موارد شبه سرمایه گذاری ها هم می توانند دلیلی برای نابودی سرمایه ارزشمند شما باشند؛ روش هایی که بر هیچ اصل علمی و منطقی استوار نبوده و نهایت مسیر آنها چیزی جز نابودی کامل سرمایه نخواهد بود. خیلی راحت باید بگوییم که با سرمایه خود قمار نکنید. کسانی که پس انداز یک میلیون تومانی دارند، در درجه اول به فکر این هستند که یک شبه آن را تبدیل به یک میلیارد سرمایه نمایند.

  این چنین طرز تفکری شما را به سمت سایت های شرط بندی، میزهای قمار، اتاق های قمار و از این قبیل موارد خواهد کشاند. مانند یک معتاد که در ابتدا با دوز کم شروع کرده و به خیال خود فقط برای تفنن دست به چنین کاری می زند، چنین روش های سرمایه گذاری هم ابتدا با سودهای اندک شما را به سمت خود جلب نموده و درنهایت با یک حرکت ساده همه این سرمایه را از چنگ شما را خارج خواهد کرد. حال با خود بیندیشید که آیا شما دوست دارید فردی با سرمایه یک میلیونی باشید و بتوانید در بازارهای منطقی سرمایه با این یک میلیون سرمایه گذاری کنید، یا اینکه ترجیح می دهید فردی بدون یک ریال سرمایه باقی بمانید. رسیدن به سرمایه های بزرگ با سرمایه گذاری یک میلیونی کاملاً امکان پذیر است. تنها مانعی که در این مسیر جلوی شما قرار گرفته است صبر شما است. روی این خصوصیت اخلاقی خود بیشتر کار کنید.

  ثروتمندان دنیا از کجا شروع کرده اند؟

  احتمالاً اگر شما در حال مطالعه این مقاله هستید، رؤیای ثروتمند شدن را در ذهن خود پرورانده اید. خیلی از کسانی که این رؤیا را در سر دارند، دوست دارند یک شبه ره صدساله را طی کنند و به درآمدهای میلیاردی در این زمینه برسند. اما به قول قدیمی ها گر صبر کنی ز غوره حلوا سازی. در دنیا افراد بسیار زیادی وجود دارند که با سرمایه های بسیار اندک اما با صبر زیاد وارد بازار بورس شده اند و اکنون ازجمله ثروتمندترین افراد جهان هستند؛ افرادی که با همین یک میلیون تومان ها حتی در ایران هم توانسته اند در بورس ایران به سرمایه داران امروز تبدیل شوند. اگر شما هم ازجمله افرادی هستید که تصور می کنید، دیگر خیلی دیر شده و اکنون زمان برای چنین سرمایه گذاری هایی وجود ندارد، پس باید ۱۰ سال دیگر زندگی نامه افراد ثروتمندی را بخوانید که امروز و در سال ۹۹ با سرمایه گذاری با یک میلیون به چنین جایگاهی رسیده اند. هیچ موفقیتی ارزان به دست نمی آید.

  برخلاف کسانی که تصور دارند بورس بازاری است که در آن می توان یک شبه میلیاردر شد، این بازار دقیقاً بر طبق اصول عملی و منطقی پیش می رود. قمار کردن در این بازار هم راهی جز از بین رفتن سرمایه به دنبال نخواهد داشت. افراد زیادی هستند که با این دید وارد بازار سرمایه شده و اکنون همه زندگی خود را در این راه از بین برده اند. رسیدن به موفقیت در این بازار  نیاز به هزینه دارد. آموزش و ورود به بازار باقدرت، اولین پله ای است که باید آن را طی نمایید. برای حضور قدرتمند در این بازار استفاده از مشاوره های یک فرد باتجربه نیز لازم است. چنانچه نیاز تمایل داشته باشید، می توانید از مشاوران حاضر در شرکت خانه سرمایه کمک بگیرید. رعایت اصول و قدم گذاشتن در مسیری مطمئن به مرور شما را به موفقیت نزدیک تر خواهد نمود.

  معجزه نرخ مرکب در سرمایه گذاری با یک میلیون

  بله، باور کنید با یک میلیون تومان هم می شود مسیر سرمایه داری را طی کرد. نرخ مرکب این مسیر را برای شما هموار نموده است. اگر با مفاهیم سود مرکب آشنا باشید، متوجه خواهید شد که رسیدن به سرمایه های عظیم با سرمایه گذاری با یک میلیون به راحتی قابل دسترس است. در بندهای قبلی یک حساب سرانگشتی از میزان سود ۱۰ ساله بازار بورس برای سرمایه یک میلیون تومانی را باهم مرور کردیم. اما اکنون قصد داریم این سود و سرمایه گذاری را با نرخ مرکب ترکیب کنیم. رسیدن به سوددهی با نرخ مرکب اصلاً هیچ پیچیدگی خاصی ندارد.

  در این تکنیک تنها کافی است که شما سرمایه یک میلیون تومانی و سود این سرمایه را به مدت ۱۰ سال از بازار خارج نکنید و یک سود مداوم را با این سرمایه به دست بیاورید. اکنون برای همین ده سال گذشته بازار سرمایه این نرخ را باهم مقایسه می کنیم. ملاحظه کردید که بازار بورس ایران در ۱۰ سال گذشته سود ۲۳۸۲ درصدی را تجربه کرده است. اگر تصور می نمایید که در ۱۰ سال آینده چنین سودی برای این بازار قابل تصور نیست، سخت در اشتباه هستید. زیرا شواهد و تجربه بزرگان این بازار نشان می دهد که برای ۱۰ سال آینده این عدد می تواند چندین برابر نیز شود. رشد ۲۳۸۲ درصدی در ۱۰ سال به معنی رشد متوسط ۲۳۸٫۲ درصدی در هر سال و رشد ۱۹٫۸۵ درصدی متوسط در هر ماه بوده است.

  حال می خواهیم با استفاده از قانون سود مرکب حساب کنیم که اگر امروز شما در این بازار یک میلیون تومان سرمایه گذاری کرده و با همین نرخ سود بتوانید سرمایه خود را رشد دهید، ۱۰ سال آینده چه سرمایه ای در اختیار خواهید داشت. برای رند شدن و ساده تر شدن حساب کتاب نرخ سود را ۰٫۱۵ درصد بیشتر، یعنی به ۲۰ درصد می رسانیم. بعد از پایان ماه اول سرمایه گذاری با یک میلیون تومان، شما را با نرخ ۲۰ درصد به یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان سرمایه خواهد رساند. وای چقدر کم. این عدد واقعاً فاجعه است. از ماه دوم نرخ مرکب شروع به تأثیرگذاری خواهد کرد. در مثالی که در بالا زدیم، رشد سرمایه ۲۰ درصدی را در ۱۰ سال برای همان سرمایه یک میلیون تومانی حساب کردیم. حال با نرخ مرکب در ماه دوم ۲۰ درصد رشد سرمایه برای همان یک میلیون تومان نخواهد بود. برای ماه دوم سرمایه اولیه شما به یک میلیون و دویست هزار تومان رسیده است. پس در پایان ماه دوم سرمایه شما به یک میلیون و ۴۴۰ هزار تومان خواهد رسید. در جدول زیر ما این محاسبه را برای ۱۰ سال انجام داده ایم.

  ماهداریی با نرخ رشد ۲۰ درصد
  ۱۱۰۰۰۰۰۰٫۰۰
  ۲۱۲۰۰۰۰۰٫۰۰
  ۳۱۴۴۰۰۰۰٫۰۰
  ۴۱۷۲۸۰۰۰٫۰۰
  ۵۲۰۷۳۶۰۰٫۰۰
  ۶۲۴۸۸۳۲۰٫۰۰
  ۷۲۹۸۵۹۸۴٫۰۰
  ۸۳۵۸۳۱۸۰٫۸۰
  ۹۴۲۹۹۸۱۶٫۹۶
  ۱۰۵۱۵۹۷۸۰٫۳۵
  ۱۱۶۱۹۱۷۳۶٫۴۲
  ۱۲۷۴۳۰۰۸۳٫۷۱
  ۱۳۸۹۱۶۱۰۰٫۴۵
  ۱۴۱۰۶۹۹۳۲۰٫۵۴
  ۱۵۱۲۸۳۹۱۸۴٫۶۵
  ۱۶۱۵۴۰۷۰۲۱٫۵۷
  ۱۷۱۸۴۸۸۴۲۵٫۸۹
  ۱۸۲۲۱۸۶۱۱۱٫۰۷
  ۱۹۲۶۶۲۳۳۳۳٫۲۸
  ۲۰۳۱۹۴۷۹۹۹٫۹۴
  ۲۱۳۸۳۳۷۵۹۹٫۹۲
  ۲۲۴۶۰۰۵۱۱۹٫۹۱
  ۲۳۵۵۲۰۶۱۴۳٫۸۹
  ۲۴۶۶۲۴۷۳۷۲٫۶۷
  ۲۵۷۹۴۹۶۸۴۷٫۲۰
  ۲۶۹۵۳۹۶۲۱۶٫۶۴
  ۲۷۱۱۴۴۷۵۴۵۹٫۹۷
  ۲۸۱۳۷۳۷۰۵۵۱٫۹۷
  ۲۹۱۶۴۸۴۴۶۶۲٫۳۶
  ۳۰۱۹۷۸۱۳۵۹۴٫۸۳
  ۳۱۲۳۷۳۷۶۳۱۳٫۸۰
  ۳۲۲۸۴۸۵۱۵۷۶٫۵۶
  ۳۳۳۴۱۸۲۱۸۹۱٫۸۷
  ۳۴۴۱۰۱۸۶۲۷۰٫۲۵
  ۳۵۴۹۲۲۲۳۵۲۴٫۳۰
  ۳۶۵۹۰۶۶۸۲۲۹٫۱۵
  ۳۷۷۰۸۸۰۱۸۷۴٫۹۹
  ۳۸۸۵۰۵۶۲۲۴۹٫۹۸
  ۳۹۱۰۲۰۶۷۴۶۹۹٫۹۸
  ۴۰۱۲۲۴۸۰۹۶۳۹٫۹۷
  ۴۱۱۴۶۹۷۷۱۵۶۷٫۹۷
  ۴۲۱۷۶۳۷۲۵۸۸۱٫۵۶
  ۴۳۲۱۱۶۴۷۱۰۵۷٫۸۸
  ۴۴۲۵۳۹۷۶۵۲۶۹٫۴۵
  ۴۵۳۰۴۷۷۱۸۳۲۳٫۳۴
  ۴۶۳۶۵۷۲۶۱۹۸۸٫۰۱
  ۴۷۴۳۸۸۷۱۴۳۸۵٫۶۱
  ۴۸۵۲۶۶۴۵۷۲۶۲٫۷۳
  ۴۹۶۳۱۹۷۴۸۷۱۵٫۲۸
  ۵۰۷۵۸۳۶۹۸۴۵۸٫۳۴
  ۵۱۹۱۰۰۴۳۸۱۵۰٫۰۰
  ۵۲۱۰۹۲۰۵۲۵۷۸۰٫۰۰
  ۵۳۱۳۱۰۴۶۳۰۹۳۶٫۰۰
  ۵۴۱۵۷۲۵۵۵۷۱۲۳٫۲۰
  ۵۵۱۸۸۷۰۶۶۸۵۴۷٫۸۴
  ۵۶۲۲۶۴۴۸۰۲۲۵۷٫۴۱
  ۵۷۲۷۱۷۳۷۶۲۷۰۸٫۹۰
  ۵۸۳۲۶۰۸۵۱۵۲۵۰٫۶۸
  ۵۹۳۹۱۳۰۲۱۸۳۰۰٫۸۱
  ۶۰۴۶۹۵۶۲۶۱۹۶۰٫۹۷
  ۶۱۵۶۳۴۷۵۱۴۳۵۳٫۱۷
  ۶۲۶۷۶۱۷۰۱۷۲۲۳٫۸۰
  ۶۳۸۱۱۴۰۴۲۰۶۶۸٫۵۶
  ۶۴۹۷۳۶۸۵۰۴۸۰۲٫۲۷
  ۶۵۱۱۶۸۴۲۲۰۵۷۶۲٫۷۳
  ۶۶۱۴۰۲۱۰۶۴۶۹۱۵٫۲۷
  ۶۷۱۶۸۲۵۲۷۷۶۲۹۸٫۳۳
  ۶۸۲۰۱۹۰۳۳۳۱۵۵۷٫۹۹
  ۶۹۲۴۲۲۸۳۹۹۷۸۶۹٫۵۹
  ۷۰۲۹۰۷۴۰۷۹۷۴۴۳٫۵۱
  ۷۱۳۴۸۸۸۸۹۵۶۹۳۲٫۲۱
  ۷۲۴۱۸۶۶۶۷۴۸۳۱۸٫۶۵
  ۷۳۵۰۲۴۰۰۰۹۷۹۸۲٫۳۸
  ۷۴۶۰۲۸۸۰۱۱۷۵۷۸٫۸۶
  ۷۵۷۲۳۴۵۶۱۴۱۰۹۴٫۶۳
  ۷۶۸۶۸۱۴۷۳۶۹۳۱۳٫۵۶
  ۷۷۱۰۴۱۷۷۶۸۴۳۱۷۶٫۲۷
  ۷۸۱۲۵۰۱۳۲۲۱۱۸۱۱٫۵۲
  ۷۹۱۵۰۰۱۵۸۶۵۴۱۷۳٫۸۲
  ۸۰۱۸۰۰۱۹۰۳۸۵۰۰۸٫۵۹
  ۸۱۲۱۶۰۲۲۸۴۶۲۰۱۰٫۳۱
  ۸۲۲۵۹۲۲۷۴۱۵۴۴۱۲٫۳۷
  ۸۳۳۱۱۰۷۲۸۹۸۵۲۹۴٫۸۴
  ۸۴۳۷۳۲۸۷۴۷۸۲۳۵۳٫۸۱
  ۸۵۴۴۷۹۴۴۹۷۳۸۸۲۴٫۵۸
  ۸۶۵۳۷۵۳۳۹۶۸۶۵۸۹٫۴۹
  ۸۷۶۴۵۰۴۰۷۶۲۳۹۰۷٫۳۹
  ۸۸۷۷۴۰۴۸۹۱۴۸۶۸۸٫۸۷
  ۸۹۹۲۸۸۵۸۶۹۷۸۴۲۶٫۶۴
  ۹۰۱۱۱۴۶۳۰۴۳۷۴۱۱۲٫۰۰
  ۹۱۱۳۳۷۵۵۶۵۲۴۸۹۳۴٫۴۰
  ۹۲۱۶۰۵۰۶۷۸۲۹۸۷۲۱٫۲۰
  ۹۳۱۹۲۶۰۸۱۳۹۵۸۴۶۵٫۵۰
  ۹۴۲۳۱۱۲۹۷۶۷۵۰۱۵۸٫۶۰
  ۹۵۲۷۷۳۵۵۷۲۱۰۰۱۹۰٫۳۰
  ۹۶۳۳۲۸۲۶۸۶۵۲۰۲۲۸٫۴۰
  ۹۷۳۹۹۳۹۲۲۳۸۲۴۲۷۴٫۰۰
  ۹۸۴۷۹۲۷۰۶۸۵۸۹۱۲۸٫۸۰
  ۹۹۵۷۵۱۲۴۸۲۳۰۶۹۵۴٫۶۰
  ۱۰۰۶۹۰۱۴۹۷۸۷۶۸۳۴۵٫۵۰
  ۱۰۱۸۲۸۱۷۹۷۴۵۲۲۰۱۴٫۶۰
  ۱۰۲۹۹۳۸۱۵۶۹۴۲۶۴۱۷٫۵۰
  ۱۰۳۱۱۹۲۵۷۸۸۳۳۱۱۷۰۱٫۰۰
  ۱۰۴۱۴۳۱۰۹۴۵۹۹۷۴۰۴۱٫۰۰
  ۱۰۵۱۷۱۷۳۱۳۵۱۹۶۸۸۵۰٫۰۰
  ۱۰۶۲۰۶۰۷۷۶۲۲۳۶۲۶۱۹٫۰۰
  ۱۰۷۲۴۷۲۹۳۱۴۶۸۳۵۱۴۳٫۰۰
  ۱۰۸۲۹۶۷۵۱۷۷۶۲۰۲۱۷۲٫۰۰
  ۱۰۹۳۵۶۱۰۲۱۳۱۴۴۲۶۰۶٫۰۰
  ۱۱۰۴۲۷۳۲۲۵۵۷۷۳۱۱۲۸٫۰۰
  ۱۱۱۵۱۲۷۸۷۰۶۹۲۷۷۳۵۳٫۰۰
  ۱۱۲۶۱۵۳۴۴۴۸۳۱۳۲۸۲۴٫۰۰
  ۱۱۳۷۳۸۴۱۳۳۷۹۷۵۹۳۸۸٫۰۰
  ۱۱۴۸۸۶۰۹۶۰۵۵۷۱۱۲۶۶٫۰۰
  ۱۱۵۱۰۶۳۳۱۵۲۶۶۸۵۳۵۲۰٫۰۰
  ۱۱۶۱۲۷۵۹۷۸۳۲۰۲۲۴۲۲۰٫۰۰
  ۱۱۷۱۵۳۱۱۷۳۹۸۴۲۶۹۰۷۰٫۰۰
  ۱۱۸۱۸۳۷۴۰۸۷۸۱۱۲۲۸۸۰٫۰۰
  ۱۱۹۲۲۰۴۸۹۰۵۳۷۳۴۷۴۶۰٫۰۰
  ۱۲۰۲۶۴۵۸۶۸۶۴۴۸۱۶۹۵۰٫۰۰

  با نرخ سود ماهانه ۲۰ درصدی بعد از ۱۰ سال میزان سرمایه شما به عدد شگفت انگیز ۲۶۴۵۸۶۸۶۴۴۸۱۶۹۵۰ تومانی خواهد رسید. اگر تصور می نمایید سود ۲۰ درصد ماهیانه به نظر کمی دشوار است. این محاسبه با نرخ سود ۱۰ درصدی برای هر ماه شما را به سرمایه حدود ۸۴ میلیارد تومانی خواهد رساند. حال انتخاب با شماست. سرمایه گذاری با یک میلیون را برای رسیدن به چنین سرمایه ای از همین امروز شروع کنید و یا با کاسه چه کنم چه کنم، ۱۰ سال دیگر دوباره با سرمایه ۱ میلیون تومانی خود به دنبال روش های سرمایه گذاری باشید.

  بهترین های بورس، سرمایه گذاری با یک میلیون تومان را پیشنهاد می نمایند

  نکته جالبی که درباره سرمایه گذاری در بازار بورس وجود دارد، این است که بزرگان این بازار نیز به تازه واردین و افرادی که تجربه بالایی در این بازار ندارند، توصیه شروع با سرمایه های کم دارند. شروع با یک سرمایه کم و سرمایه گذاری با یک میلیون در بورس می تواند چندین مزیت بزرگ برای شما به دنبال داشته باشد. برخی از این مزیت ها عبارت اند از:

  ۱- سرمایه خود را به سختی به دست آورده و به این راحتی ها از دست نخواهید داد:

  بسیاری از افرادی که با سرمایه سنگین وارد بازار بورس شده اند، بعد از کسب سودهای آنچنانی در کوتاه مدت میزان ریسک خود را در ماه های آینده چندین برابر نموده و کل سرمایه های خود را به باد داده اند.

  ۲- احتمال خطر در آن بسیار پایین است:

  با توجه به اینکه بازار بورس در ایران کنترل شده و با محدودیت نوسان عمل می نماید، خطر از دست دادن سرمایه در آن کمتر خواهد بود و البته از دست دادن سرمایه یک میلیون تومانی شکست بزرگی برای کسی نخواهد بود.

  ۳- آموزش ها را با هزینه های کم سپری خواهید کرد:

  بازار بورس بهترین معلم است. شما به مرور اتفاق های واقعی را در این بازار تجربه خواهید کرد. نوسانات بازار در مبالغ کم فشار روحی روی فرد ایجاد نکرده و مانع از تصمیم های احساسی خواهد شد. از این رو وقتی به سرمایه های بزرگ دست یافتید، راحت تر می توانید آن ها را کنترل نمایید.

  جمع بندی و نتیجه گیری

  سرمایه گذاری با یک میلیون هنوز هم در بازار بورس ایران می تواند شما را تبدیل به سرمایه داران آینده نماید. اکنون زمان آن رسیده تا پشت گوش انداختن را کنار بگذارید و خود را برای یک ماجراجویی بزرگ برای ده سال آینده زندگیتان آغاز کنید. برای رسیدن به موفقیت از همین امروز مسیر خود را مشخص کنید.