ارز دیجیتال دوج کوین (Dogecoin) چیست؟

«Dogecoin» یک ارز رمزنگاری شده مبتنی بر «Luckycoin» است. این ارز رمزنگاری شده در قالب یک جایگزین دوستانه تر و قابل دسترس تر برای بیت کوین در نظر گرفته شد. به همین دلیل، هیچ ویژگی خاصی وجود ندارد که «Dogecoin» را از این مجموعه جدا کند. طراحی این رمزارز براساس «لایت کوین» است.
این ارز رمزنگاری شده از سال 2015 تاکنون هیچ به روزرسانی عمده ای نداشته است. اگرچه می تواند از بهبود کد «Litecoin» بهره مند شود.
ارزش واقعی این رمزارز در جامعه قوی و پر جنب و جوشی است که در اطراف آن شکل گرفته است.

5 واقعیت جالب در مورد دوج کوین


1. دوج کوین در اصل به عنوان یک شوخی توسط «جکسون پالمر» در نوامبر 2013 ساخته شد. هنگامی که «بیلی مارکوس» (برنامه نویس) با او تماس گرفت، آن ها تصمیم گرفتند این رمزارز را به واقعیت تبدیل کنند.
2. «Dogecoin» به عنوان یک نوع ارز رمزنگاری شده دوستانه و قابل دسترس طراحی شده است که می تواند به دست کاربران فراری از پیچیدگی سرد بیت کوین برسد. حتی نام آن نیز از میم معروف فضای اینترنت گرفته شده است.
3. این رمزارز یکی از بزرگترین و فعال ترین جوامع کاربری در دنیای ارزهای رمزنگاری شده را دارد. این جامعه برای انجام تعدادی از کارهای خیرخواهانه و تامین مالی پروژه های دیگر گرد هم آمده است. آن ها حتی موفق به حمایت مالی «NASCAR» شدند.
4. امروزه یکی از متداول ترین کاربردهای این ارز دیجیتال استفاده از آن برای تشویق و تایید است. کاربران در اینترنت یا سایر فضاها، کاربران دیگر را برای پست ها یا مشارکت هایی که معتقدند شایسته قدردانی هستند، تشویق می کنند. این موضوع شبیه «لایک» است اما تاثیر بیشتری دارد.
5. از سال 2015 که «جکسون پالمر» از این پروژه رفت و اعلام کرد که به «مرخصی طولانی مدت» خواهد رفت، هیچ به روزرسانی و پیشرفت فنی در این ارز صورت نگرفته است.

چه چیزی در مورد این رمزارز متفاوت است؟

نکته اصلی که این ارز دیجیتال را از بسیاری دیگر از ارزهای رمزپایه جدا می کند این است که یک ارز رمزنگاری شده «تورمی» است نه یک ارز «رکودی».
این بدان معنا است که حداکثر محدودیتی در تعداد سکه های در گردش وجود ندارد.
بیت کوین و بسیاری از ارزهای رمزپایه دیگر با محدودیت عرضه ارز طراحی شده اند. این احتمال وجود دارد که با رسیدن به سقف این محدودیت، ادامه کار سیستم برای ماینرها سودآور نباشد.
این ماجرا دو نتیجه را در پی خواهد داشت؛ یا ماینرها هزینه های بالایی را متحمل می شوند یا اینکه زمان معاملات بسیار طولانی خواهد شد. زیرا انگیزه ای برای پردازش معاملات شبکه وجود نخواهد داشت.

ماینرها با دوج کوین پاداش می گیرند


خالق ارز رمزپایه برای حل این مشکل – یعنی نبود انگیزه کافی برای ماینرها بعد از به سقف رسیدن عرضه – سعی کرد تا با پاداشی تحت عنوان «Dogecoin» جدید این مشکل را حل کند و از این که استخراج کنندگان همیشه بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند، اطمینان حاصل کرد.
بنابراین، همواره انگیزه ای برای استخراج سکه های بیشتر وجود خواهد داشت. همین طور یک رویکرد مبتنی بر تورم نیز برای جایگزینی سکه های از دست رفته و نگه داشتن دوج کوین در 100 میلیارد سکه به شکل پایدار طراحی شد.

منظور از جامعه Dogecoin چیست؟

همان طور که با هم گفتیم دارایی اصلی، فناوری پشت آن نیست بلکه جامعه ای است که پیرامون آن ایجاد شده است.
بسیاری از اعضای جامعه ترجیح می دهند این رمزارز را به عنوان یک ارز در نوع خود در نظر بگیرند و اغلب جمله «1 Doge = 1 Doge» را تکرار می کنند.
بیشتر افراد جامعه، به ویژه اعضای قدیمی تر از حدس و گمان در مورد قیمت های احتمالی «Doge» دل خوشی ندارند. اگرچه این شک و تردید، مانع از امید کاربران برای پرواز قیمت دوج کوین به ماه نمی شود.

خالق دوج کوین چه می گوید؟


حتی خالق خود آن معتقد است که موفقیت «Dogecoin» نشان می دهد که ارز رمزنگاری شده تا چه حد از اهداف اصلی خود فاصله گرفته است:
«من به تیم توسعه دهنده اصلی دوج کوین برای پایدار و ایمن نگه داشتن نرم افزار اعتماد و باور زیادی دارم، اما فکر می کنم که این موضوع واقعیت های زیادی در مورد وضعیت فضای ارزهای رمزنگاری شده به ما نشان می دهد. مثلا با وجود آنکه این رمزارز حتی پس از دو سال به روزرسانی نرم افزاری را منتشر نکرده، ارزش بازار یک میلیارد دلاری دارد.»

نگاهی به تاریخچه کوتاه Dogecoin

در تاریخ 27 نوامبر 2013، «جکسون پالمر» به شوخی بیان کرد که تصمیم به تولید یک ارز رمزپایه جدید دارد. این شوخی مورد توجه بسیاری از کاربران قرار گرفت، از جمله «بیلی مارکوس» برنامه نویس که با پالمر تماس گرفت تا در مورد امکان تبدیل شوخی سکه خود به واقعیت صحبت کند.
پس از تقریبا یک هفته در 6 دسامبر، استخراج و تجارت این رمزارز امکان پذیر شد.

Dogecoin vs Bitcoin، مقایسه دو به دو

چگونه «Dogecoin» با ارز رمزپایه پیشرو (بیت کوین) مقایسه می شود؟ تفاوت های اساسی چیست؟
برای مقایسه دو به دو به جدول زیر مراجعه کنید:

Dogecoin چگونه استخراج می شود؟

دولت یا بانک یک موسسه متمرکز است که می تواند پول فیزیکی خود را چاپ کند.
در مقابل، ارزهای رمزپایه برای تولید توکن های جدید رویکردی غیرمتمرکز دارند و «DOGE» توسط جامعه آن ایجاد می شود.

اثبات کمکی کار (POW) چیست؟


فناوری اساسی پشت این رمزارز مبتنی بر پایه «لایت کوین» است و ماینرهای «LTC» حتی قادر به استخراج آن با استفاده از اثبات کمکی کار (POW) هستند.
این سوئیچ به ماینرها اجازه می دهد تا معاملات «Dogecoin» را با استفاده از توان محاسباتی خود برای حل معادلات پیچیده پردازش کنند. پس از حل معادله، بلوک جدیدی به شبکه اضافه می شود و ماینر با « DOGE» جایزه می گیرد.
این سیستم پاداش، دو هدف دارد. اولین مورد تشویق ماینرها برای اختصاص دادن قدرت محاسبات با هدف تکمیل معاملات در بلاک چین این ارز رمزپایه است.  دومین دلیل، ایجاد «DOGE» جدید است که توسط ماینرها توزیع می شود.

چه چیزی قیمت دوج کوین را تحریک می کند؟

این ارز رمزنگاری شده هم مانند همه ارزهای رمزپایه بسیار بی ثبات و مستعد موج های بزرگ و افت شدید است. این رمزارز سابقه ای کاملا پرتلاطم را تجربه کرده و مستعد تغییرات ناگهانی قیمت است.

آیا این ارز رمزپایه می تواند توجه رسانه ها را جلب کند؟

مانند سایر ارزهای رمزپایه، عامل اصلی تغییرات قیمت «DOGE» توجه رسانه ها است.
در اوایل سال 2018 در حالی که تعدادی از رسانه ها شروع به کشف و بازتاب این داستان کردند که «Doge» بیش از 2. 0 میلیارد دلار ارزش بازار دارد، سکه مبتنی بر میم اینترنتی شاهد افزایش چشمگیر قیمت بود.
همچنین در ژوئیه 2020 «ایلان ماسک» سکه را تایید کرد که منجر به افزایش 14 درصدی قیمت شد.
این نوع رویدادها منجر به سرازیر شدن پول معامله گران به یک ارز می شود. با این حال، این معاملات موج دار اغلب با توقف و ریزش جدی روبرو می شوند، زیرا معامله گران از جایی به بعد شروع به سیو سود می کنند.
ممکن است پیش بینی این اتفاقات امکان پذیر باشد، اما قطعا خیلی پرریسک است و شاید باعث از دست دادن پول شود، نه ساختن آن.

به روزرسانی ویژگی های دوج کوین


از سال 2015 به بعد، «Dogecoin» هیچ به روزرسانی عمده ای نداشته است، بنابراین هر شایعه ای درباره ویژگی های جدید می تواند منجر به افزایش قیمت شود. شما باید سعی کنید صفحه «dogecoin reddit» را زیرنظر داشته باشید تا هر ویژگی یا خدمات جدید این رمزارز را که قصد دارند از آن به عنوان روش پرداخت استفاده کنند، پیش بینی کنید. این نوع اعلامیه ها منجر به افزایش ارزش ارز رمزپایه می شوند.

موضوع Subreddit فعال Dogecoin

تحت نظر داشتن صفحه فعال و اغلب خنده دار «Reddit»  ارزشمند است. زیرا در بین همه میم ها و جوک ها، جامعه کاربران گه گاه تلاش می کند تا رویدادهای جدی مانند جمع آوری کمک های مالی را ترتیب دهند. اگر کاربران این رمزارز یک موفقیت جمع آوری کمک مالی را انجام دهند، توجه رسانه ها را به خود جلب می کند که احتمالا باعث افزایش مثبت قیمت «DOGE» می شود.

چشم انداز قیمت Dogecoin چیست؟


«Dogecoin» حتی با توجه به استانداردهای ارزهای رمزپایه، تغییرات قیمتی ویژه ای را تجربه کرده است. بازار ارزهای رمزنگاری شده هنوز در حال توسعه است و در کوتاه مدت باید انتظار یک بازار ناپایدار را داشته باشید که قله های زیادی داشته باشد.
این ارز دیجیتال به صورت میان مدت و بلند مدت، مانند بسیاری از ارزهای رمزپایه دیگر روند صعودی عمومی داشته است. با درگیر شدن بیشتر معامله گران اصلی در معاملات ارزهای رمزنگاری، انتظار می رود که قیمت ها با دوره های زمانی کمی سنگین به سمت بالا حرکت کنند.

جکسون پالمر آینده رمزارز خود را چگونه می بیند؟

با وجود خوش بینی گسترده جامعه، کارشناسان به طور کلی نسبت به چشم انداز آینده این رمزارز خوش بین نیستند و آینده این ارز را نزولی می بینند. حتی خالق آن هم نگرانی خود را در مورد دلایلی که باعث موفقیت دوج کوین می شوند ابراز کرده است.

نظر افراد مشهور در مورد Dogecoin چیست؟

«جان مک آفی» در سال 2018 در توییت هفتگی خود انتظارات مثبتی از ارز دوج کوین منتشر کرد.
دیگران اظهار داشتند كه این ارز دیجیتال می تواند یكی از معدود ارزهای رمزپایه باشد كه به عنوان یک واحد پول عملی و نه فقط دارایی سوداگرانه مورد استفاده قرار گیرد.
این واقعیت که دوج کوین یک ارز تورمی است به آن اجازه می دهد تا با دقت بیشتری ارز دنیای واقعی را تقلید کند. این باعث دلسرد شدن کاربران از نگه داشتن دارایی و افزایش نقدینگی می شود زیرا کاربران به طور فعال معامله کرده و از سکه های خود استفاده می کنند.

 کجا می توانیم Dogecoin را معامله کنیم؟

می توانید به راهنمای کامل ارائه شده در لینک (https: //commodity. com/cryptocurrency/dogecoin/trading) مراجعه کرده یا تحقیقات خود را با بررسی این کارگزاران رمزنگاری مستقر در هلند آغاز کنید.

«CFD» ابزار پیچیده ای است و به دلیل اهرم بالا ریسک زیادی را به معاملات تحمیل می کند. بین 71 تا ۸۹ درصد از حساب های سرمایه گذاران خرد هنگام معامله گری «CFD» ضرر می کنند. بنابراین، باید قبل از هر اقدامی کلاه خود را قاضی کنید و ببینید که وضعیت تحمل ریسکتان چقدر است و اینکه اصلا چیز به دردبخوری در مورد سازوکار این رمزارز می دانید یا نه.